PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב קשה בראשון ורוורס.

anakin
18-04-06, 15:43
בימים האחרונים התחילה לי תופעה מעצבנת.
ממש קשה לשב להילוך ראשון, צריך לנסות כמה פעמים ורק אז הוא נכנס, הקלאץ' מפריד כך שלא נראה לי ששם הבעיה.
כאשר הרכב כבוי הראשון נכנס חלק.
רוורס גם קשה לשלב ותוך כדי השילוב שומעים רעשים של חריקה של ג"גשים, רוורס קשה לשלב גם כאשר הרכב כבוי.
כמו כן כאשר הראשון והרוורס משתלבים כבר נשמעת מכה מכיוון התיבה.
שאר ההילוכים ללא בעיה וכמובן שאני מדבר על עמידה מוחלטת.
יש לי נזילה שמן מהיציאה האחורית של הגיר וכנראה שגם צריך להחליף צלבים בגל המרכזי-יש קשר?
יש לציין שלפני חודש החלפתי שמן בתיבה.

asafk
18-04-06, 23:40
ראשון ורוורס- כמעט תמיד זו בעיה בקלאץ'. לא בהכרח שחוק, אולי "סתם" לא מכוון.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
20-04-06, 00:39
מצמד לא מכוון או מעוות.

tal_96
20-04-06, 06:38
חנן מה הכוונה מעוות ?
אצלי ב CJ ראיתי אתמול שהוא הגיע למשהו כמו 1 / 1.5 ס"מ
מקצה הבורג האם זהו סופו של הקלא'ץ ?

חנן-ג'יפולוג
23-04-06, 16:30
מעוות זה אומר שחלקים שאמורים להיות פלטות ישרות, כמו דיסקת הלחץ, דיסקת החיכוך והקפיץ ( "השמש" ) הם לא ישרים, והם גורמים לרמת חיכוך משתנה במהלך הסיבוב שלהם, ולהצמדה לא טבעית ואחידה של המכלולים.

לגבי הבורג בCJ הוא מהווה מדד לא טוב לרמת שחיקת המצמד מכיוון שבמנגנון של הCJ נוצרים חופשים במוטות הרבים שמרכיבים את המערכת: החורים נהיים אובליים, הפינים מקבלים חריצים עמוקים. זה שזה גורם לך לסגור עוד סיבוב בבורג הכיוון זה לא נורא. הבעייה היא שביום בהיר רמת השחיקה באחד מהחלקים האלה גדלה וגורמת לכניעה של אחד החלקים. שווה להוריד פעם אחת בחיי הג'יפ את כל המנגנון מהג'יפ ולהשלים במילוי בריתוך, קדיחה והשחזה את כל נקודות הבלאי האלה.

tzurlis
23-04-06, 18:46
חנן, ע"י ריתוך ועיבוד שבבי אני יכול גם לשפץ גגש"ים בגיר או שהמילוי רך מידי וזה יישחק?

אלון_ק
23-04-06, 19:01
לאו דווקא רך מדי אבל יגרום לריכוזי מאמצים בנקודות הריתוך ויפגע בתכונות המתכת מסביב. גם האזור הממולא יצטרך איזשהו טיפול טרמי לאחר מכן. לא טוב.

חימושניק
23-04-06, 19:41
מצטרף לדעה שמדובר בקלאץ' - ככה זה נשמע על פניו.

מוטי - האם הבעיה הייתה קיימת קודם? האם היא הופיעה פתאום? האם היא הייתה קיימת והחמירה בהדרגה/פתאומיות? האם יש בעיה כלשהיא בהילוכים האחרים?

boaziko
23-04-06, 21:50
תבדוק טוב את הכבל קלאץ' עצמו. יכול להיות שהוא הבעיה.

anakin
24-04-06, 19:05
מצטרף לדעה שמדובר בקלאץ' - ככה זה נשמע על פניו.

מוטי - האם הבעיה הייתה קיימת קודם? האם היא הופיעה פתאום? האם היא הייתה קיימת והחמירה בהדרגה/פתאומיות? האם יש בעיה כלשהיא בהילוכים האחרים?

הבעיה התחילה בשבועיים שלושה האחרונים.
בהילוכים האחרים אין שום בעיה.

לפעמים הראשון נכנס לגמרי בלי בעיה ובכל מקרה ללא רעש..
ברוורס ממש שומעים לפעמים את הגג"' משתלבים (כאילו מנסים להעביר ללא קלאצ')

samorai
28-04-06, 09:21
מצמד לא מכוון או מעוות.

שלום חנן
רציתי לשאול
יש פחות או יותר גם יש בעיה דומה
הבעיה שלי היא שלסמו שלי 93 יש לא נכנס הילוך לראשון רק אחרי כמה ניסיונות אז נכנס ההילוך לראשון ללא שום רעש
שער ההילוכים בכל בסדר כולל רוורס
זו לדעתך גם הבעיה בקלאץ

samorai
28-04-06, 09:23
מצמד לא מכוון או מעוות.

שלום חנן
רציתי לשאול
יש לי פחות או יותר גם בעיה דומה
הבעיה שלי היא שלסמו שלי 93 לא נכנס הילוך לראשון רק לאחר כמה ניסיונות אז נכנס ההילוך לראשון ללא שום רעש
שער ההילוכים הכל בסדר כולל רוורס
זו לדעתך גם הבעיה בקלאץ ?

חנן-ג'יפולוג
30-04-06, 12:29
אם הרוורס לא מרעיש אז הבעייה היא לא במצמד.

זמן לפתוח גיר.

samorai
01-05-06, 13:30
הבנתי
תודה .

-->