PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחוות מטיילים

yael70
18-04-06, 16:57
בחול המועד טיילנו אני וחברי, ברגל, באזור הר רמון ובורות לוץ. כמו כולם, גם אותנו תפס גשם חזק מאוד (ואפילו ברד) לא לגמרי מוכנים, אז הלכנו עד הכביש וניסינו לעצור טרמפ כדי לצאת מאזור השמורה (זה כביש בלי אוטובוסים).
40 רכבים חלפו על פנינו ואף אחד לא עצר. רבים מהרכבים לא היו מלאים, ולדעתי הם פשוט לא רצו שנרטיב להם את האוטו.
בסופו של דבר עצר לנו בדואי ברכב פרטי, ולקח אותנו גם לאוהל שלו כדי שנתייבש ליד המדורה. אותו בדואי, דרך אגב, גם עזר לרכבים לעבור קטע מוצף בכביש, אותם רכבים שלא עצרו לנו כמה דקות קודם לכן.
אני פונה כאן אליכם כג'יפאים וכמטיילים, עזרה לזולת היא לא רק כשהמצב נוח. הרי אם היה מזג אויר יפה לא היינו מבקשים טרמפ מלכתחילה. ואפילו אם אין באפשרותכם לעזור בלהסיע אותנו, גם רק לעצור, לשאול אם אנחנו צריכים עזרה אחרת (למשל, גם קליטה לפלאפון לא היתה לנו, להעלות אותנו בבגאז' כדי לעזור לנו לצאת מאזור השיטפון, וכו'). הפעם זה אני בגשם, מחר זה אתם צריכים עזרה בניווט.

asafk
18-04-06, 22:45
אני פונה כאן אליכם כג'יפאים וכמטיילים, עזרה לזולת היא לא רק כשהמצב נוח. ואפילו אם אין באפשרותכם לעזור בלהסיע אותנו, גם רק לעצור, לשאול אם אנחנו צריכים עזרה אחרת (למשל, גם קליטה לפלאפון לא היתה לנו, להעלות אותנו בבגאז' כדי לעזור לנו לצאת מאזור השיטפון, וכו').

אני לא יכול להסכים יותר.
כולנו חיים באותם שבילים- שכנים, אם תרצו.
מעשים טובים עוברים הלאה- מי יודע לאן הם יגיעו...

אסף.

נמרוד
19-04-06, 01:36
מי שהיה לו מקום ברכב ולא עצר לכם בנסיבות הנ"ל, הם לא ג'יפאים נקודה. צודקת במליון אחוז בביקורת.

אמנון
19-04-06, 01:40
לא חייבים להיות ג'יפאים בשביל לעצור לזוג מטיילים באמצע גשם זלעפות. צריך להיות בנאדם.
מי שראה ולא עצר הוא אנטיפט ותו לא.
כמובן שבג'יפולוג אנחנו מדגישים את האחווה שבין הג'יפאים, אבל במקרה כזה באמת שכל בנאדם הגון צריך לעצור.

-->