PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש עזרה והכוונה בקנית רכב שטח שמתאים למשפחה

נימי
19-04-06, 16:15
שלום רב לכל חברי הפורום כפי שניתן לראות אני חדש כאן,
חיפשתי וקראתי לא מעט שרשורים בפורם אבל עדיין יש לי לא מעט (ואפילו הרבה) שאלות,
אז ככה את רוב הכתבות לגבי מה לבדוק, גיפ עד 20 אלף שקל ו CJ מול סופה קראתי, וגם עוד כמה כתבות, אם פיספסתי איזו כתבה אשמח ללינק.
אני מתלבט זמן מה האם לקנות רכב שטח או רכב ספורטיבי, בזמן האחרון עניין רכב השטח נראה אפילו מתאים יותר מתמיד, אני בעל משפחה (+2) ואני מחפש פיתרון לרכב שטח שמתאים למשפחה שישמש לנסיעה יומיומית (די קצרה) וטיולי שטח בסופי שבוע, כל נושא רכבי שטח וטיולי שטח הינו זר לי לחלוטין ולכן אינני יודע עם יתפוס אותי ואותנו כמשפחה אפילו שגם אני וגם אשתי בעד הרעיון. הסכום אותו אני רוצה להשקיע לקניה הוא בסביבות 30 עד 40 אלף ₪, ובזה אני רוצה רכב שאין צורך ביישור קו (או שזה יהיה סכום הרכב והיישור), להתחלה לא מחפש איזה מפלצת משופרת כי בכל זאת אני לא יודע עם אשאר בתחום או לא.
חשבתי לכיוון של הסופה, ארוכה סגורה וידנית, אבל אשמח מאוד לשמוע דעות של אנשים אחרים בעלי ניסיון לטוב ולרע לגבי הסופה, או המלצות שונות לרכבי שטח שונים שמתאימים למשפחה.
דבר נוסף שמפחיד אותי זה עניין הגנבות, האם הרכב הזה נחשב כרכב שהגנבים אוהבים או כרכב שהגנבים לא סובלים? האם ניתן לעשות ביטוח צד ג וגנבה לרכב כזה וכמה זה עולה? או איך ניתן כמה שיותר למנוע גניבה שלו?
שאלה נוספת, מהסיבה שרוב הסופות שאני רואה הם פתוחות, האם ניתן לסגור את הרכב בגג קשיח? וכמובן שזה יהיה חוקי? או אפילו יותר טוב גג קשיח שניתן יהיה להוריד שרוצים? ואם ניתן בערך עלות של כזה גג.
כפי שבטח אפשר להבין יש לי הרבה שאלות והרבה דברים שבטח צריך לשאול ואפילו אינני יודע :) , אשמח לתשובות או לשאלות שיתנו לי יותר כיוון בנושא.
תודה,
נמרוד

raanan
19-04-06, 18:58
נמרוד שלום

המלצה שלי, להתחיל עם ג'יפון עירוני (הכולל הילוך כוח LOW )ואם "תתפש" (כהגדרתך לנושא),
תדע (לאחר צבירת הנסיון כמובן ) איזה רכב יתאים לדרישותך כולל כל השיפורים הנלווים.

באופן ספציפי הייתי ממליץ על ויטרה ארוכה (עדיפות 1) או קאיה ספורטאז (עדיפות 2).
בצע חיפוש על כל אחד מהרכבים ותלמד יותר על תכונותיהם, חזור עם שאלות ממוקדות יותר.

בהצלחה ובקרוב, ברוך המצטרף לקהילת הג'יפאים.

רענן

shaigadi
19-04-06, 20:50
הסופה גניבה מאוד, לא יודע לגבי עלות ביטוח,אבל אפשרי בהחלט.

לדעתי הכיוון שלך נכון, סופה ארוכה ידנית ללא שיפורים היא אחלה התחלה.

יש כאלה שממליצים לקנות מלכתחילה משופרת משום שזה מקטין את העלות הכוללת.

לאחר שתלמד את הרכב ותחליט מה אתה רוצה אז תשקיע, כל פעם קצת.

כרכב שני הסופה היא מעולה, כרכב יחיד(כמו במקרה שלי) זה פיתרון קצת פחות נוח מסיבות שונות ומגוונות.

ההבדל בין סופה לקיה או לויטרה הוא גם במחיר ההתחלתי
אך בסופה קח בחשבון כל מיני מחלות שמתגלות ביישור קו (חשמל בעיקר)

בהצלחה

אלון_ק
19-04-06, 21:38
ההבדל בין סופה לויטארה או קאיה הוא פשוט:

סופה זה ג'יפ, ויטארה וקאיה לא. על כל הטוב והרע המשתמע מכך.

(אין לי סופה).

גיא
19-04-06, 22:32
אני חושב שסופה זה לא מה שמתאים למשפחה עם שני ילדים קטנים שלא מכירה את נושא השטח בכלל.

סופה בתנאים כאלו זה רכב למשוגעים לדבר בלבד.

קיה ספורטאג' או ויטארה ארוכה תיתן יכולת כביש נהדרת ביום יום ויכולת שטח טובה עד טובה מאוד , גם אחרי שתחליטו שנושא השטח כן מתאים לכם. נעילות דיפ' זמינות לשני הרכבים ומהווים שיפור "כבד" מאוד.

פשוט, נסה לדמיין את אישתך לוקחת את שני הילדים ואת הסבתא לקניון ... בסופה .... מנסה לחנות שם וגם לשלוף את הילדים מהמושב האחורי ... ובסוף גם מכניסה את הוילונות החדשים מאחורה ל(אין)תא המטען ....

אני שומע את הצלחות המתנפצות עד לכאן :-)

נמרוד
20-04-06, 00:10
ב30-40 אלף שקל, סופה ארוכה סגורה עם מינימום של שיפורים היא לדעתי הבחירה הטבעית. ועצם העובדה שאתה שואל את השאלה כאן בג'יפולוג, מראה שאתה בכיוון. ויטארה/ספורטאג' - בסכומים האלו אתה מגרד את תחתית החבית, בעוד שעם סופה יש לך מבחר גדול וסביר של מכוניות. סופה היא ג'יפ אמיתי, ספרטני אבל אמין מאד בבסיס. החסרון העיקרי הוא שאין לו 4 דלתות, כבעל משפחה זה מאד בעייתי. אם וכאשר תהיה סופה עם 4 דלתות - זה יהיה הג'יפ שלי, נקודה:

http://www.jeepolog.com/178.html

נימי
20-04-06, 00:26
תודה לכל העונים,
הרכב שטח יהיה הרכב הראשי אך לא היחיד (קיבלתי מחבר רכב ישן אוטומטי במצב מעולה כך שיש רכב לאישה) יש מקום לסבתא ולילדים, וילונות אנחנו לא אוהבים כך שלפחות בזה אני סגור שאין בעיה :grin:
הלב אומר סופה, עד עכשיו רוב התחביבים שלי הגיעו לשלב היותר קיצוני ,סקטבורד ,גלישת רוח, אופנועים ,עכשיו אופני הרים ובטח שחכתי עוד כמה, אבל הגעתי לכאן בראש פתוח לשמוע מה יש למנוסים ממני להגיד.
קראתי היום לא מעט כאן בפורום על הסוזוקי ויטרה לאחר שראיתי את התגובה של רענן, האמת נראה כמו בחירה טובה שלא חשבתי עליה עם בעיה קטנה/גדולה כמעט אי אפשר למצוא את הדגם הארוך (והקצר לא מתאים לנו) כמו כן קראתי שהארוך פחות מוצלח מבחינת עבירות (הגיוני), ראיתי שיש דגם 1.6 ליטר וגם 2.0 ליטר, אך לא מצאתי נתונים טכנים לגבי המנוע הגדול יותר, אשמח לנתונים לגביו.
דבר נוסף ששכחתי לציין ויכול להיות שחשוב אני בן אדם גבוה כך שרכב קטן נראה לי לא נוח, הויטרה נראת לי קצת קטנה, האם כך זה במציאות?
תודה רבה לכל אילו שענו ולכל אילו שיענו
נמרוד

נמרוד
20-04-06, 00:30
ויטארה היא רכב מצויין, אבל הארוכה - נדירה, נחטפת, ולדעתי אין סיכוי שתמצא בסכומים שאתה מחפש.

לך עם הרגש - סופה. לפחות תתחיל לחפש, תבדוק כמה סופות, תרגיש על מה מדובר.

נימי
20-04-06, 00:45
לא ראיתי את התגובה של נמרוד הקודמת, שכחתי לרפרש,
שוב הלב אומר סופה, הפחד שלי מסופה הוא בעיקר מגנבות, אשמח לשמוע פיתרונות (גם בפרטי), אני בטוח ששתי דלתות זה לא כיף למשפחה אבל מקווה/מאמין שנסתדר עם זה, בנוסף יש לנו רכב נוסף שאפשר לנסוע בו ואנחנו נוסעים יחסית מעט.
לגבי בעיה נוספת, אני רואה בעיקר סופות קצרות וסופות פתוחות, יש מעט מאוד סופות ארוכות סגורות, האם ניתן להוסיף גג קשיח קבוע או לא קבוע לסופה? האם זה חוקי?

ולנמרוד, קראתי את הכתבה על הסופה לפני כמה ימים, נשמע טוב מאוד אבל עד שיצא ואני אוכל לרכוש אותה נראה לי אני אצבור הרבה שעות ניסיון בשטח :)
תודה נמרוד

raanan
20-04-06, 01:12
מס' תשובות לנימרוד

לגבי עבירות, סופה בכמה ליגות מעל ויטרה, ויטרה ארוכה ממש ממש מעט נחותה מקצרה.
מבנה התא בויטרה מאפשר גם לגבוהים להנות מהרכב.
הדגם הנפוץ מנוע 1.6 ליטר 16 שסתומים, הזרקה רב נקודתית
דגם 2.0 ליטר V6 נדיר הגיע בייבוא אישי, השמועה שיש שתיים כאלו , אני מכיר רק אחת שבמקרה גם מוצעת למכירה (גיר ידני), בה"פ פרטים וקישור למוכר.

בכל מקרה, עדיין חושב שלדרישות שלך ויטרה (ארוכה) עדיפה.
רצ"ב קישוריות לגלריות ביצועי ויטרות שלא מביישות אף אחד מהג'יפים "הגדולים" ...

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=7&item=7051
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=1&item=7052
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=2&item=7058

רענן

אלון_ק
20-04-06, 17:51
היו על זה אינספור דיונים, רענן. יכולות העבירות של הרכב ניתנות לכימות פיסיקלי, ויטארה כן נופלת מהגדולים ובענק. עדיין יש לה יכולת שטח לא רעה בכלל, זה כן.

נימי - סופה, כי רכב שטח לא קונים מהראש. סע בסופה (אזרחית, לא צבאית! הבדל של שמיים וארץ), סע בויטארה, תגיע להחלטה. זה לא משהו שאתה קונה עבור צורך, אתה קונה אותו עבור הנאה - מה הטעם לפגום בה מראש בהתפשרות חסרת תכלית?

נימי
22-04-06, 15:56
עוד קצת בלבולי מוח,
עניין השלש דלתות לרכב יומיומי עם שני ילדים נראה לי קצת בעיתי, לצערי חושב אולי לוותר על הסופה (לא סגור על זה אבל משהתחלתי לחשוב על רכב שטח אני לא סגור פתאום על הרבה דברים), הויטרה מצטער לא נסעתי בו אבל ממראה לא אהבתי את הארוך, וגם מנוע 1.6 ליטר נראה לי קטן לרכב שטח.
ועכשיו לשאלות הנוספות, במידה ואני מעלה את התקציב ל 50 – 60 אלף שקל, האם יש רכב שטח מתאים יותר, לשימוש יומיומי (עם שתי ילדים קטנים), שעדין יתפקד טוב בשטח כלומר עבירות טובה, והאחזקה שלו תהיה שפויה, חשבתי אולי משהו בסגנון הניסן טראנו, איסוזו טרופר, מיצובישי פאגרו וכו בערך סביב השנתון 94 -96,לא לנדרובר דיסקברי יש לי זיכרונות מאח של חבר שקנה אותו חדש מהחברה ולא הפסיק לבקר איתו במוסכים עד שמכר אותו.
שוב המלצות ונתונים לגבי הרכבים הללו ולגבי רכבים אחרים יתקבלו בברכה.
המון תודה על הסבלנות
נמרוד

נחום
22-04-06, 18:37
טוב בטח כולם יצעקו עלי...אבל הסתכלתי קצת בלוחות וראיתי כמה......מוסו למכירה
הוא מכוער רצח...אבל לפי התיאורים שלך זה מה שאתה מחפש: מרווח למשפחה, רכב מצויין להתחיל
איתו את התחביב, נחשב אמין, יחס טוב של עלות מול תועלת.
אני נוסע ברכב מאותה משפחה(קוראנדו) בעל שתי דלתות וכו' רוב הרכיבים ביניהם זהים.
אם זה מעניין אותך, שלח ה"פ ל SHACHAR היו לו בעברו שניים כאילו, הוא בטח יוכל להרחיב.
חומר רב יש ב ג'יפטריפ

זאביק
22-04-06, 21:48
1) סופה היא סופה - היא שונה מהותית מכל SUV אחר, ויטרה, ספורטאג', פאג'רו, טרופר, טראנו ועוד. אני מקווה שנסעת בסופה (קצרה / ארוכה, לא משנה) לפני שאתה מחליט שזה הכיוון.
2) אפשר לסגור ספוה פתוחה. ע"י סגירת מתכת מפירוק (מאוד לא מומלץ) או סגירה מפיברגלס (עלות משוערת - 5,000 עד 10,000 ש"ח)
3) אפשר לבטח סופה נגד גניבות (מקיף, בערך 4000 ש"ח אם אני זוכר נכון, לשנת 95).
גם אפשר להתקין את כל אמתעי המיגון האחרים. האופציה הכי טובה היא אמצעי מיגון ביתיים = כאלו שאתה מייצר. תנתק פה, תנתק שם - הגנבים לא יידעו מה לחפש.

ב-40-50 אתה יכול למצוא ספורטאג' במצב טוב - רכב מרווח, פשוט, עם עבירות שטח לא רעה בכלל, או שאתה יכול לגרד את השנתונים הראשונים של פאג'רו, טרופר, טראנו, שאלו רכבים בני 10-12 שנים, שגם בילו בשטח. כלומר, יהיו להם תקלות מידי פעם, כי הם רכבים ישנים (כמו כל פרייבט ישן).

סופה היא רכב שטח מצויין. אתה רק צריך להיות מודע למה אתה נכנס....זה לא דומה לפרייבט מגודל, כמו שאר רכבי הכביש שטח.

נימי
04-05-06, 23:43
שוב, המון תודה לכל העונים,
אז ככה, יש כמה שינויים בדרישות בתקציב
אחרי שקראתי את כל התגובות וחשבתי טוב טוב אליהם, גם על אילו ששללתי, התוצאות נכון לעכשיו הם, אני מחפש:
- רכב SUV בתקציב של 50-70 אלף שקל, אם יהיה משהו מיוחד אפשר יותר מזה
- חובה שיהיו 4 או 5 דלתות (חשבתי על זה וגיא צודק לא מתאים 3 דלתות)
- רוצה רכב בעל עבירות טובה בשטח ונסיעה נעימה בכביש
- רצוי רכב בעל מנוע חזק
- רצוי מאוד מנוע בנזין
- מעדיף ידני אבל אתפשר על אוטומטי

הרכבים שחשבתי אליהם באופן טבעי הם: הניסן טראנו, מיצובישי פגארו והאיסוזו טרופר (כולם ארוכים כמובן).
הבנתי משיטוטים שלפגארו משנת 95 יש נעילה אחורית, שלטרופר יש יכולות טובות מאד גם בשטח וגם בכביש והוא בעל מנוע חזק, הטראנו היתרון שיש גם בנזין ארוך ידני בניגוד למה שראיתי אצל המתחרים שצינתי.
אשמח מאוד לעוד התייחסויות בנושא לגבי שלושת הרכבים הללו או אופציות נוספות מתאימות, נכון לעכשיו הטרופר עושה רושם כעדיף מבחינתי, אשמח לחיזוקים לגביו או יתרונות לרכבים אחרים

הרכבים ששללתי עד עכשיו:
מוסו – סליחה מבעלי המוסואים אבל לא בא לי
ויטרה – בדקתי היום אחת ארוכה, הרכב ניראה טוב אבל אני יושב בו צפוף מאוד, מי שרוצה פרטים בפרטי)
דיסקברי – זיכרונות רעים מלפני כמה שנים, אומנם לא אישית שלי אבל ...
סופה – אין 4 דלתות, בכאב לב שולל.

תודה
נמרוד

גיא
06-05-06, 00:25
דיסקברי – זיכרונות רעים מלפני כמה שנים, אומנם לא אישית שלי אבל ... מסקנה מצויינת !

סופה – אין 4 דלתות, בכאב לב שולל. גם זאת.

מוסו – סליחה מבעלי המוסואים אבל לא בא לי דווקא יש יתרון גדול מאוד והוא נעילות של סיקס מתאימות שם. מאוד זול ! והרכב נעול !!

תחשוב טוב על טרופר דגם ישן 95 עם מנוע 3.0 - אחד שמבין אומר לי שזה ה"אוטו". מנוע חזק מאוד, נוח מאוד, עביר למדי. ( המבין עצמו נוסע בפוראנר ושוקל את הטרופר ... )

שוב, ... רק דיעה אישית.

grand
06-05-06, 08:45
[QUOTE=נימי]
- רכב SUV בתקציב של 50-70 אלף שקל, אם יהיה משהו מיוחד אפשר יותר מזה
- חובה שיהיו 4 או 5 דלתות (חשבתי על זה וגיא צודק לא מתאים 3 דלתות)
- רוצה רכב בעל עבירות טובה בשטח ונסיעה נעימה בכביש
- רצוי רכב בעל מנוע חזק
- רצוי מאוד מנוע בנזין
- מעדיף ידני אבל אתפשר על אוטומטי

חשבת על גראנד צ'רוקי?.

נמרוד
07-05-06, 10:21
כמו שרמי אמר -תוסיף למחקר שלך את הגראנד צ'רוקי, ותוסיף גם את הטויוטה פוראנר. שניהם בחירות טבעיות דווקא בגלל שאתה כותב שאתה רוצה מנועי בנזין. כל היפאנים שמנית - רוב ההיצע בשוק עם מנועי דיזל, ובשנים האלו מנועי הדיזל היו עדיין מיושנים ועצלים.

shmil
07-05-06, 20:07
לפאג'רו הארוך (3500 בנזין, 4 דלתות) יש נעילה גם במודל 94, לקצר (3000 בנזין, 2 דלתות) אכן יש נעילה רק מ-95.
הפאג'רו מומלץ בחום, אם כי החלפים יקרים.

yoav
10-05-06, 22:25
ב30-40 אלף שקל, סופה ארוכה סגורה עם מינימום של שיפורים היא לדעתי הבחירה הטבעית. ועצם העובדה שאתה שואל את השאלה כאן בג'יפולוג, מראה שאתה בכיוון. ויטארה/ספורטאג' - בסכומים האלו אתה מגרד את תחתית החבית, בעוד שעם סופה יש לך מבחר גדול וסביר של מכוניות. סופה היא ג'יפ אמיתי, ספרטני אבל אמין מאד בבסיס. החסרון העיקרי הוא שאין לו 4 דלתות, כבעל משפחה זה מאד בעייתי. אם וכאשר תהיה סופה עם 4 דלתות - זה יהיה הג'יפ שלי, נקודה:

http://www.jeepolog.com/178.html

נמרוד- אני מחפש ומחפש. לא מוכרים סופות במחירים האלה, לא משנתונים מתקדמים ואין לצערי מבחר גדול בתקציב כזה כמו שכולם מספרים (או שאני לא יודע איפה לחפש?). כולם משום מה אומרים את זה כל הזמן, וגם בשרשורים יעודיים לנושא- אבל בפועל לא מצאתי (ואני מחפש היטב!) ולו רכב אחד מ"המבחר הגדול הזה"- כבר די הרבה זמן. בתקציב הזה- אנשים מוכרים CJ/ סופות ישנות לרוב. סופות שתוחזקו טוב ובאהבה, גם שופרו בד"כ בהתאם, וגם דורשים עליהן בהתאם. תפתחו את הלוחות, אין סופות במחירים האלה. (גם לא אצלנו באתר...). ואם יש - ספרו לנו שנדע.

נימי
16-05-06, 18:01
נכון לעכשיו הכיוון נראה שאני אלך על טרופר ארוך בנזין, שנת 95 עד 99 בערך.
רציתי לשאול עוד מספר שאלות:
1. מכוני בדיקה מומלצים באזור המרכז וחולון בעיקר (והאם מישהו שמע על טרייד אין חולון-שירותי רכב)
2. מכוני בדיקה מומלצים באזור חיפה
3. מה הבדל במנועים של הטרופר? ראיתי מספר מנועי בנזין, 3.0 3.1 3.1 ו 3.5, אם אפשר נתוני הספק, והאם יש סוג אחד של מנועים שסובל מחוסר אמינות או חלפים בשוק או כל נתון מועיל אחר.
4. האם יש הבדל משמעותי או בכלל בין השנים הללו.

כל תשובה תתקבל בברכה,
תודה
נמרוד

גיא
16-05-06, 19:08
לא יודע על מכון בדיקה מומלץ בחיפה אבל אני יכול להגיד לך לאן לא ללכת.

במכון טכנט-טסט בצ'ק פוסט.

הבוחן הראשי החליט על רכב מסויים שהבלמים האחוריים גמורים ויש צורך דחוף בחריטה. הבעלים רץ לחוץ למוסך שאוי ואבוי הוא נוסע בלי בלמים. המוסך עשה רגולז' 5 דקות והופה - יש בלמים והכל בסדר ....

עכשיו, את המסקנות האלו הוא מצא מהמתקן גלילים.

כמובן היו עוד מסקנות מדהימות כמו מנוע מעשן בכבדות ( בדיקה = להד"ם ) ומפיק רק 40 כ"ס , גיר גמור ( עדיין לא הבנתי למה ) וכו' ...

אולי בעצם אם אתה הקנה כן כדאי ללכת לשם :roll: :shock:

-->