PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה צמיגים נקרעו או התפוצצו לך ?

חנן א.
30-09-03, 12:57
סקר בשמו של זאביק:

בעקבות הדיון על קניית צמיגים, והאמירה שרוב הצמיגים מסיימים את חייהם לא מזקנה
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1693,
אני רוצה לברר עד כמה זה נכון.

סט צמיגים מוחלף בממוצע כל שנתיים או יותר.

אריק זמר
30-09-03, 13:09
חנן, תגדיר סיום חיים...
אם רק צמיג אחד מתוך הארבע מסיים (או אולי שניים), זה נקרא ?
כשהלך לי טוטאלית קופר, זה חייב אותי בהחלפת צמיג, הספייר היה גם כן קופר ואז צמיג נוסף נפח את נשמתו.
הצמיגים ששמתי אח"כ נגמרו די מהר (קרעים חוזרים בדפנות) וזה אילץ אותי לשים את ה33" לפני הזמן המיוחל וללא יחסי העברה...
בשבועיים הראשונים עם הבהמה, עקב צמיגים "ידועים" בפגיעותם בדופן, וזו רק הסקה...נאלצנו אני וארז להחליף כ4 פעמים לפחות גלגלים ב35 מעלות עקב פגיעה בדופן...

חנן א.
30-09-03, 14:02
אריק, אם אחד נקרע, תרשום אחד, אם שניים, תרשום שניים.
מה היתה השאלה?

ד ו ר ו ן
30-09-03, 14:45
נקרע אחד, אבל בצורה ששום צמיג (אולי מלגזה..) לא היה עומד בה, בזנט חדש וחד בעשב נמוך שנכנס בשוליים של הסולייה והחליק\חתך את הדופן של MTR בן שבוע.
http://www.jeeptrip.com/upload/kwnoflwx-2.jpg

זאביק
30-09-03, 14:49
ההגדרה מאוד פשוטה.
סיים את חייו באופן פתאומי כתוצאה מאירוע טרגי (בזנ"ט, קריעת דופן ע"י סלע, וכו') שללא האירוע הנ"ל יכלו להמשיך לשמש,
או התבלה עקב שימוש (התייבש, נשחק, נסדק בעמידה/נסיעה בכביש, מאבד אוויר וכו').

אריק, אתה לא מדד בענייני צמיגים כי למעט 33", כל הצמיגים ששמת משומשים.

חנן א.
30-09-03, 15:01
זאביק, הצמיגים שלי נשחקו בדפנות, עד שסלע בשטח חתך את הדפנות לאחר כארבע שנים. כנראה שאותו סלע לא היה חותך דפנות חדשות.
זה מוות טבעי או פתאומי?

ד ו ר ו ן
30-09-03, 15:12
חנן, זה כמו להכריח בן 70 לרוץ מרתון,להאיץ את הקץ..

חנן א.
30-09-03, 15:15
אז השאלה לא מוגדרת טוב.
השאלה היא כמה צמיגים נקרעו לי? ובאמת, כל הצמיגים שלי נקרעים בסוף חייהם.

אדי
30-09-03, 15:19
צמיג כביש (דנלופ גרנד-ט(ד)רק) בן שנתיים התפוצץ לי במהלך נסיעה על כביש בטרופר ... זה נחשב?

צמיג גודייר MTR בן מספר חודשים נחתך בדופן, החתך היה קטן ובין הסיבים, הצמיג תוקן ואני נוסע איתו עד היום בלי בעיות.

אדי

זאביק
30-09-03, 15:54
סיים את חייו באופן פתאומי כתוצאה מאירוע טרגי (בזנ"ט, קריעת דופן ע"י סלע, וכו') שללא האירוע הנ"ל יכלו להמשיך לשמש,

זאת הגדרה יותר טובה ??

חנן א.
30-09-03, 16:00
זאביק, בקיצור, אמרתי לך מראש שהסקר הזה בעייתי.
תאמר לי איך לנסח אותו מחדש, אם בכלל, ומה להצביע.

אריק זמר
30-09-03, 16:06
זאבון...
הצמיגים שהיו לי לפני הקופר ואחרי הקופר ועד ה33 שרתו אותי מ0 ק"מ ועד סופם המר שהגיע עקב דפנות בלויות.

זאביק
30-09-03, 17:06
גם ה-AT היו חדשים לגמרי ???
מהחנות ??

זאביק
30-09-03, 17:09
חנן, אני נאלץ להסכים איתך שהשאלה בעייתית.
אני אנסה לנסח את זה מחדש הערב על בסיס ההגדרה הזו

הצעות או רעיונות לניסוח ייתקבלו בברכה.

אריק זמר
30-09-03, 18:05
אהה...חדשים מהחנות, מיד לאחר קנית הרכב בזמנו ובמקום צמיגי ה7X15 שהיו עליו...

asafk
30-09-03, 19:52
אולי "צמיגים בני פחות מ5 שנים שנקרעו"??

גיא
27-10-03, 01:09
צמיג בן 30 שעות ובערך 40 ק"מ.

קיבל קרע ברוחב 2 ס"מ ללא כל התגרות מצידי ( בערך )

גודייר רנגלר מידה 235/70/16 אחורי ימני על הדיסקו.

וזה גם עיצבן אותי וגם היה קשה להחליף גלגל באמצע העליה ( חורשן )

ערן המסוקס
20-11-03, 21:09
זה לא ממש קשור לשטח אבל מעניין לדעתי.
חבר עם פיאט דובלו חדשה נסע להנאתו בוקר אחד לעבודה (אתר עבודה, קבלן קונסטרוקציות), ופתאום התפוצץ לו הצמיג השמאלי האחורי.. לאחר מאבקים קלים הוא עצר והחליף לספייר. נסע ולאחר כמה קילומטרים --בום-- מתפוצץ הצמיג ספייר..
מה יעשה הבחור? שעה מוקדמת מאוד בבוקר.. מוצא פאנצ'רייה פתוחה ומרכיב צמיג משומש.. נוסע כמה קילומטרים ו..? (בום כמובן).
הוא הושבת בצד הדרך עד שהביאו לו שני צמיגים חדשים, והפעם המורכב לא התפוצץ יותר.. מישהו לא רצה שהוא יגיע לעבודה :lol:

asafk
20-11-03, 23:53
עוד קצת לא קשור רק לשטח, אלא לבטיחות צמיגים באופן כללי:
זוכרים את התאונה בכביש הערבה שרכב איבד שליטה ונכנס במשאית, והנהג של המשאית היה דוד של זאת שנהרגה באוטו (או משהו כזה)?
גם שם היה מדובר על צמיג שכשל באופן ספונטני, או ככה לפחות זה נראה בהתחלה. אח"כ התברר שמה שכשל היה הוונטיל, שהיה ישן ויבש. גם את זה צריך לבדוק- הוונטיל אמור להיות גמיש מספיק כדי להישכב הצידה עד הסוף. ובכל החלפת צמיג- צריך לוודא שהחליפו גם את הוונטיל.

חוץ מזה- יצאה הוראה של משרד התחבורה לפיה אסור להרכיב פנימית בתוך צמיג טיובלס :!: :!: (גם מזה קרו כמה תאונות קשות)
ועוד הוראה של משרד התחבורה- כל צמיגאי חייב לתת חשבונית ואחריות על כל צמיג שהוא מוכר- גם צמיג משומש.

אסף.

גיא
27-11-03, 00:06
יש למישהו את לשון החוק אולי במקרה ??????

תודה.

גיא
04-12-03, 08:55
עוד אחד .. הפעם אחורי שמאלי ....
לחץ אויר 25, 40 קמ"ש על שביל ....

קרע של בערך ס"מ אולי שניים בדופן החיצוני של הצמיג ...

מסתבר שגודייר אי טי אר זה חרא של צמיג.

נמרוד
04-12-03, 10:16
משתתף בצערך גיא...

זה חרא של צמיג באופן כללי או שדפקו אותך עם סחורה סוג ב'... בכל מקרה זה המקום להפעיל את עורכי הדין במשפחה.

חנן א.
04-12-03, 10:59
בלי לנסות לפגוע בסיכויי התביעה, או לומר משהו לא טוב על כישורי הנהיגה שלך, אני רוצה להעלות כאן אפשרות שאולי יש דברים שאתה יכול לעשות, כדי למנוע את הנזקים.
א. לחץ אוויר נכון בשטח. ישנה תאוריה שאומרת, ולא יצא לי לבדוק בצורה רצינית אם היא נכונה, שדווקא לחץ אוויר גבוה בשטח, גורם ליותר קרעים בדפנות, כי כאשר הדופן נוגעת בסלע, היא מתנגדת לו בכוח במקום להיכנע ולהתכופף, ודווקא ההתנגדות הזו גורמת ללחץ גדול על הגומי ולקריעה.
ב. ראייה טובה יותר של השטח, והימנעות ממגע של דופן הצמיג בסלעים, במיוחד במהירויות גבוהות.

הרי רבים מאיתנו נוסעים על הצמיגים האלה, ולאוו דווקא בשטחים פחות קשים מאשר אלו שאתה נוסע בהם, ואומנם אנחנו נתקלים איתם בבעיות כמו קריעת קוביות, אבל אני לא זוכר תלונות על קרעים בדופן.

ייתכן שצורת הנהיגה שלך, לא גרמה נזק ברכבים קלים יותר שבהם הצמיג עומד בעומסים מוקטנים ועכשיו עם המשקל הכבד של הדיסקו, הצמיגים כבר לא מחזיקים מעמד. ייתכן שאתה עדיין לא יודע להעריך את מיקום כל הגלגלים בדיסקו ולכן אתה מביא שלא בכוונה את דופן הצמיגים למגע עם סלעים גדולים.

ואולי לא.

נמרוד
04-12-03, 11:03
גיא - גודייר MTR או ATR?

עירא
04-12-03, 11:51
חנן לגבי התיאורייה שלך, אני יכול להוסיף סיפור דיי מצחיק על ימי העליזים בצהל תוך כדי ניווט רכוב באיזור הדרום בשטח קל לנסיעה. נוסעים נוסעים פתאום פססססססס עוצרים, מחליפים גלגל וממשיכים. עולים על כיפה יורדים ממנה ופססססססס עוצרים עולים בקשר מול חפ"ק שיחבירו לנו רכב נוסף מחכים מחכים מחכים שואלים מה קורה ואומרים לנו שגם לרכב הנוסף יש פסססססס טוב מחכים שיחבירו לנו רכב אחר ורואים אותו נוסע מולנו 2.5ק"מ ונעמד. אכן כן גם הוא עם פנצ'ר טוב רכב שלישי שנקרא אל הדגל הפעם מגיע עד אלינו בשימחה וששון אנו מחליטים לאכול ארוחת ערב ורק אז להתחיל להתלכלך. תוך כדי ארוחה אני נאלץ להשתיק את היושבים מסביב עקב שמיעתו של פסססס חלוש ואכן גם הרכב השלישי עם פנצ'ר. בשלב הזה נשלך רכב מנהלתי לבסיס להביא צמיגים ונתנה הנחייה לכל הרכבים להוריד מהלחץ אוויר בצמיגים. (שלהערכתי הלא מבוססת היה גבוהה בערך פי 5 ממה שהיה צריך ליהיות).

אלו היו 60 שניות על פנצ'רים בשירות המדינה.

עירא

גיא
09-12-03, 23:18
חנן,

יש מצב שאתה צודק לפחות לגבי המקרה השני. אבל אני מבטיח לך נאמנה שהפעם הראשונה היתה לא באשמתי.

בכל מקרה, חוסר הנכונות של הנוגעים בדבר אפילו לדון בנושא והיחס של "לזרוק מכל המדרגות" שניתקלתי בו ... יצרו אצלי "אנטי" אדיר.

ככה לא מתנהג מי שרוצה למכור.

אני קניתי עכשיו זוג בי אפים לסרן האחורי וימים יגידו ( יום שבת הקרוב ) אם אני נהג חרא ( מה שבהחלט אפשרי ) או זה צמיגים חרא ....

הצמיגים למי ששאל הם goodyear rangler ATR מידה מקורית של הדיסקו, 235/70/16.

אין לי טענות על איך שהצמיג אוחז בבוץ/סלעים/דרדרה אבל יש לי בהחלט טענות לגבי אופן הקריעה שלהם ( אחד בסוליה בין הקוביות והשני בצד ) ולגבי היחס של המשווקים. עם היבואן עוד לא דיברתי באופן ישיר.

אני מניח שגם זה יגיע וצבא העו"דים שלי מתחמם ( בשביל מה התחתנתי 8) )

גיא
21-12-03, 15:22
מכיוון שחזרתי בשישי מטיול חפוז בדרום.
ומכיוון שהיו איתי באוטו עוד 3 נוסעים על ציודם
ומכיוון שהיו המון אבנים שפיציות בדרך
ומכיוון שלא ממש מסעתי "כמו על ביצים"

אני מעיז לומר שאני אמנם נהג חרא, אבל לא אני האשם בפיצוץ של 2 הגלגלים ההם ....

לפחות ככה ניראה לי.

גיא.

גיא
05-03-04, 20:56
בלי לנסות לפגוע בסיכויי התביעה, או לומר משהו לא טוב על כישורי הנהיגה שלך, אני רוצה להעלות כאן אפשרות שאולי יש דברים שאתה יכול לעשות, כדי למנוע את הנזקים.
א. לחץ אוויר נכון בשטח. ישנה תאוריה שאומרת, ולא יצא לי לבדוק בצורה רצינית אם היא נכונה, שדווקא לחץ אוויר גבוה בשטח, גורם ליותר קרעים בדפנות, כי כאשר הדופן נוגעת בסלע, היא מתנגדת לו בכוח במקום להיכנע ולהתכופף, ודווקא ההתנגדות הזו גורמת ללחץ גדול על הגומי ולקריעה.
ב. ראייה טובה יותר של השטח, והימנעות ממגע של דופן הצמיג בסלעים, במיוחד במהירויות גבוהות.

הרי רבים מאיתנו נוסעים על הצמיגים האלה, ולאוו דווקא בשטחים פחות קשים מאשר אלו שאתה נוסע בהם, ואומנם אנחנו נתקלים איתם בבעיות כמו קריעת קוביות, אבל אני לא זוכר תלונות על קרעים בדופן.

ייתכן שצורת הנהיגה שלך, לא גרמה נזק ברכבים קלים יותר שבהם הצמיג עומד בעומסים מוקטנים ועכשיו עם המשקל הכבד של הדיסקו, הצמיגים כבר לא מחזיקים מעמד. ייתכן שאתה עדיין לא יודע להעריך את מיקום כל הגלגלים בדיסקו ולכן אתה מביא שלא בכוונה את דופן הצמיגים למגע עם סלעים גדולים.

ואולי לא.

עוד אחד !
היום
מהירות נסיעה 0 בשטח טכני מאוד, עם מכוון, עם לחץ אויר נמוך .. בקיצור אני-טזה לפעם הקודמת. הכל הפוך.

קידמי ימני. זיז של סלע ...
נישאר רק אחד מהקניה הארורה ההיא.

אני רוצה להמליץ בכל לשון של המלצה להמנע מהדגם הזה של צמיגים.
הBF אחלה צמיגים !

גיא
04-06-04, 23:10
היום התחלנו עם ה BF ...
אחורי שמאלי, כניראה אבן חדה ..
בתצפית של הר כיפה.

נסיעה מהירה על שביל חצץ .... לחץ 28, אוטו עמוס לעייפה ב 3 נוסעים וציודם.

תוך כדי ההחלפה הסתכלתי על הצמיג ומתברר שאותות הזמן והנסיעה בשטח בהחלט ניכרים עליו.

כניראה שזה פשוט לא בנוי או לאוטו כזה כבד.
או לנהיגה שלי ...

בכל מקרה, הפעם אני מאשים רק את המזל הרע. :twisted: :roll:

גיא
29-06-04, 22:44
המזל הרע נוגח שנית !!

שביל חול ליד קיסריה, 13:00 בצהריים.

חום כמו בגיהנום.

בום אני שוקע ...
קדימה / אחורה לא ממש עוזר אני הולך ושוקע עוד יותר ...

יש לקוח שקבעתי איתו ב 14:00 באור עקיבא ... לחץ זמן.

ההיליפט אצל אלון ( הוא משחק בקקי עם הקפיצים שלו . )

פפפססססטטט .... מורידים אויר ... הרבה אויר .... לא עוזר !!
אני מחבר כננת לאיזה עץ ענק ... מתחיל למשוך ( יש מישורת עוד כמה מטר ואני מניח שאם אני אנסה להתחיל מהמישורת אני אצליח לזוז בלי לשקוע .. ) ניכרת תזוזה ....
אני לא בטוח .. מושך עוד קצת ... כן !! בהחלט יש תזוזה ... העץ מתקרב לאוטו בקצב מהיר ...

טוב, מקפלים כבל.
אני מוריד עוד אויר והפעם בלי חשש ובלי אלוהים ....

זה עזר ! ! ! !
יצאתי...

קדימה / אחורה על הג'נטים בלי מזגנים ובלי רחמים על הגיר .. ואכן האוטו טס :?: מתוך החול. אני יוצא ברוורס עד לכביש ... בשביל לגלות שקילפתי צמיג... BF אחורי שמאלי.

טוב אלון הגיע עם הליפט בנתיים .. מחליפים גלגל ( 14:40 כבר .. )

אני נוסע לתחנת דלק ומנפח בחזרה את האוטו מהג'נטים. ( 11 ברוב הגלגלים ו 13 באחד מהם )
ומנסה לנפח את הספייר. מתברר שכשהוא התקלף הוא נידרס על ידי הג'נט ויש שם קרע ....

מתקרב והולך הרגע של ה G90 ... :roll:

ד ו ר ו ן
29-06-04, 23:45
או של MTR.

גיא
30-06-04, 10:20
אין מצב.

אני עם גודייר גמרתי.

"אני לא דבר אותו" ( במבטא הונגרי כבד )

kobis
30-06-04, 11:11
G90 זה לא גודייר?

גיא
30-06-04, 13:45
נכון ..

טעות סופרים .. התכונתי ל"רנגלר" ...

בכל מקרה, מתברר ששמחתי מוקדם מידי.
בסה"כ כשהוצאתי את האבנים הקטנות אתמול מבין הג'נט והצמיג פיספסתי אחת קטנה שניכנסה עמוק והיא זאת שבגללה ברח האויר. הצמיג תקין חלוטין ... :cry:

שחר-סופה
22-08-04, 21:11
אצלי בסופה (קצרה) מורכבים צמיגי WILD COUNTRY שטח מלא במידה 32.11.5R15 כבר 3.5 שנים. הם נראים במצב מעולה ,כמובן שיש סימני אכילת
הקוביות המפורסמת אבל רק על הזוג האחורי (נעילת דטרויט).הצמיג הזה "נושך"
כל סוג קרקע שנתקלתי בו ומספק אחיזה מדהימה ,פשוט לא יאמן.
מכל טיול חזרתי ללא שום החלפה (וואו,וואו...איזה עין אני פותח לעצמי אבל
אני חייב לשתף אותכם בזה :lol: ) פעם אחת חטפתי מסמר 8 באחורי שמאלי,הבחנתי בזה בעצירה
שעשינו לקפה ,לא ירד אויר והחלטתי לא לגעת ,בהגיעי הביתה חלצתי אותו והחדרתי "נחש" מהקיט לתיקון טיובלס שיש לי ועד עכשיו הכל תקין.
פעם נוספת,בקדמי ימני ,נכנס גם כן איזשהו חתיכת ברזל חדה לא ירד אויר
ושוב באותו הנוהל...המשך כרגיל ותיקון בבית.
אבל לאור השידרוג שבצעתי ברכב ומה שבתכנון אצטרך לא בעוד הרבה זמן
להיפרד מהם לשלום לטובת ה 33",לא לפני שאני מנשק אותם על 3.5 שנים של הרבה נחת
ושקט נפשי שלא משנה כמה התעלל בהם אצא בלא פגע !

שחר.

שחר-סופה
04-09-04, 12:02
קצת תמונות להמחשה : הנה הצמיגים על ג'יפ שלי , רואים קצת את סימני השפשוף ואכילה של הקוביות בחלק החיצוני בגלגל האחורי ביחס לקדמי , נעילת דטרויט
כבר אמרתי לא?

http://img75.exs.cx/img75/3465/100-0012_IMG_resize.jpg

בסה"כ במצב משביע רצון לא...?

http://img75.exs.cx/img75/1755/100-0010_IMG_resize.jpg

http://img75.exs.cx/img75/5125/100-0011_IMG_resize.jpg

שחר.

סוזי המשתוללת
04-12-04, 23:57
האמת לא קשור או שבעצם כן אבל בפרייבט קרענו (אשתי ואני) יותר צמיגים מאשר בג'יפ
מה יותר - הרבה יותר ומזה נובעות כמה מסקנות
1) השטח הקשה ביותר הוא הסלילה של מע"ץ
2) עדיף לנסוע דרך השטח - בדרך גם נהנים וגם לא מפנצ'רים
3) קופר stt חרא של צמיג
4) קומהו צמיג מעולה
5) גם גודייר צמיג מצויין
6) קלבר לא משהו

גיא
02-02-05, 18:11
כניראה שאני באמת משו משו

אתמול הלך ה MT continental conty-track הראשון.

צמיגים משומשים שקניתי לפני חודשיים או שלושה.
235-85-16

אחיזה פ33ה גם ובעיקר בבוץ
על סלעי חורשן הרטובים ה' ישמור
במדבר לא יצא לי להיות איתם עדיין.
על הכביש ( גם הרטוב ) אחיזה איתנה וראויה !

כניראה ניצבט בטיול האחרון הגלגל האחורי ימני אבל לא עד הסוף. אתמול באמצע המבול של נוח בעליות לצפת פסססססססס ..... קרע של 10 ס"מ ... בר מינן.

מזל שהיו לי 5 צמיגים ... :roll:

גיא
02-02-05, 18:28
שניה לפני שניכנסים בי על כמה נהג חרא אני ( יכול להיות )

לא לשכוח שלא כמוכן שנוסעים 300 אלף ק"מ על אותם צמיגים
כשהג'יפ זז פעם שבשובע לטיול.

אני נוסע עם זה כל יום רוב היום ואין יום בלי שטח לפחות 5 ק"מ קיצור מפה ולשם אבל לעיתים גם הרבה יותר.

וזה "שטח" ולא שביל קק"ל.

sunnyboy
02-02-05, 22:20
צמיג עם כ- 40000 ק"מ היה מורכב בסרן האחורי התפוצץ על הכביש במהירות 40 קמ"ש נקרע בדופן קרע של 10 ס"מ כאילו חדר אליו בזנט .סה"כ מאוד מרוצה ,צמיג יפני איכותי לדעתי,שימש אותי כ-4 שנים .החיסרון צמיג חד כיווני צריך רזרבי "רגיל", אחיזה לא טובה בכביש רטוב .בבוץ וסלעים מצויין בדיונות לא בדקתי. מחר אחליף לצמד חדש.
שי.

נמרוד
13-07-06, 00:16
מעלה מהאוב... כי נזכרתי בעניין של גיא והשמדת הצמיגים הסדרתית.

מי שקורע הרבה צמיגים - זה כנראה באמת בגלל סגנון נהיגה, ולא הצמיג. נזכרתי כי למדתי עובדות מעניינות על צוות "ליוגב" - רז היימן והלל סגל - הם ניצחו את ראלי חרמון אילת ללא פאנצ'ר אחד. הם סיימו לפניו שמונה מרוצים השנה, גם בליגה של גדי וגם של נועם, עם פאנצ'ר אחד סך הכל! ולא תגידו שרז היימן נוסע לאט - את כל המרוצים הנ"ל הם גם ניצחו. אז מיעוט פאנצ'רים הוא כנראה מדד נכון לרמת הנהיגה.

אגב, הם משתמשים בגודייר MTR במידה המקובלת של הלנדרוברים - 235/85R16. מי שמחפש עוד הוכחה בשטח לאיכות של גודייר, קיבלתם.

מה רציתי להגיד... גיא אתה כנראה באמת חרא של נהג :twisted:

גיא
16-07-06, 20:53
כניראה.

מצד שני, חוץ מהצמיגי נבלה האלו שמכר לי המניאק ההוא. כבר החלפתי כמה מכוניות וגם צמיגי שטח משומשים קניתי חלק מיאוש וחלק מחוסר מזומנים. ובכל זאת לא היה כמו הצמיגי גודייר חצי חצי האיומים ההם. כולל נסיעה מטורפת וחסרת אחריות על שבילים מסוקסים עם ההילקס עם בולמים ובלי בולמים במהירויות מסמרות שיער שעוברות את ה 45 קמ"ש. ( חלק מהזמן הצמיגים באמת נוגעים בקרקע )

כולל עכשיו שיש לי על ההילקס סט קידמי משומש של דנלופ ומאחור סט שניקנע עם האוטו לפני שנה וחצי וכבר אז היה לא צעיר. של הרקולסים.

זה לא הנהג כמו התאמת הצמיגים למשקל האוטו ולסוג הקרקע שנוסעים עליו.

גם לך, נהג זהיר ומכובד על רכב שטח אלוהי, הלך צמיג שלא התאים לארוע !! :evil:

-->