PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לג'ימני

Udi.C
21-04-06, 08:42
שלום לכולם ,
אני חדש בעניינים ובתור התחלה רכשתי ג'מני שנת 2000.
אני צריך להחליף צמיגים , יש המלצות ? מחירים ? (205/70/15)

תודה

אלון_ק
22-04-06, 22:15
כן, יש! אמיר (GodsFather) הגדיל ראש ומצא צמיג שטח במידה 205/75/15, שזה כרגע צמיג השטח היחיד במידה כל כך קטנה. לאף אחד אין מושג אמיתי (מנסיון) על העמידות שלו לאורך זמן, על חוזק הדופן, אחיזה בכביש רטוב וכד' בהשוואה לצמיגי שטח מוכרים במידות מוכרות, אבל החברה טובה ויש לו נתון אחד שמציב אותו 10 רמות מעל כל צמיג אחר באותה מידה: יש לו חתך שטח אמיתי.

קישור:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12236&highlight=%F6%EE%E9%E2%2A

Udi.C
22-04-06, 22:20
אלון תודה על ההפניה , אי אפנה לספק .
אבל כגיפאי מתחיל שרוב היום נוסע בכביש האם צמיג "קרבי" כזה מתאים לי?

אודי

Udi.C
22-04-06, 22:22
ודבר נוסף , אני מבין שאצטרך לשנות את הרישוי כך שיתאים למידת הצמיג החדשה ?

anakin
22-04-06, 22:25
לשנות?
מה כתוב לך בדיוק ברישיון?
אצלי כתוב רק 205/15.

אלון_ק
22-04-06, 22:37
תפנה קודם לבחור שמארגן, לדעתי הוא מארגן משהו קבוצתי.

אני מבין שאצטרך לשנות את הרישוי כך שיתאים למידת הצמיג החדשה ?
כן, אבל בניגוד לשינוי למידה כמו 215/75/15 ומעלה שינוי כזה לא אמור להיות בעייתי. זה, למיטב ידיעתי, חוקי לחלוטין וניתן לביצוע אפילו בעמדה מס' 1 (בכ"ז לך למכון רגיל ותבדוק אצלם, לעמדה מס' 1 אתה לא רוצה להגיע).

כגיפאי מתחיל שרוב היום נוסע בכביש האם צמיג "קרבי" כזה מתאים לי?
כולנו, בלי יוצאים מן הכלל, מבלים את רוב הק"מ שלנו בכביש.
בכביש יבש, ההבדל זניח לחלוטין. בכביש רטוב ההבדל קיים בהחלט, כאן נכנסת ה"דילמה". התשובה שלי היא פשוטה: אני קניתי רכב שטח בשביל לבלות בשטח, לא בכביש. הכביש הוא פשרה כי אין לי $ גם לפריווט וגם לג'יפ, לא הכרח. אני מוכן לשלם במהירות נסיעה (וזה התשלום, ידידי. שמירת מרחק גדולה יותר, סיבובים איטיים יותר, נסיעה איטית יותר באופן כללי) כדי לא לסרס את הרכב שלי ומי שנוסע על צמיג ללא חתך שטח משלה את עצמו אם הוא חושב שזה לא סירוס. זה לא רק אחיזה בבוץ, זה גם עוד עובי דופן, עוד אחיזה בסלעים, עוד שקט נפשי בטיול בסכיני דימונה שלא יהיה פנצ'ר. בבוץ זה הבדל תהומי.

אין קשר בין היותך נהג מתחיל להחלטה הזו. על השיקול הזה אתה יכול להפיל את קניית הג'יפ - רכב שמראש פחות בטיחותי משמעותית מאוד מפריווט, בכל היבט. קנית ג'יפ, שא באחריות הנדרשת כפי שהיית דורש מכל נהג של כל רכב, וודאי של רכב מוגבל בכביש. אז תיסע 10 קמ"ש פחות עם צמיגי שטח כשאתה בכביש, אז מה? גם ככה אין לך פרארי...

Udi.C
22-04-06, 23:12
אין קשר בין היותך נהג מתחיל להחלטה הזו.

תודה שוב על העזרה , אמרתי רק שאני ג'יפאי מתחיל ולא נהג מתחיל (כמעט כבר 20 שנה על הכביש )

asafk
23-04-06, 00:01
כתבתי בעבר, והנה שוב- רכב שטח צריך צמיגי שטח. יש מחיר- יותר רעש בכביש, מעט (אבל ממש מעט, יחסית לצמיגי "גם וגם") פחות אחיזה אחרי גשם ראשון... וזהו. התועלת בשטח, לעומת זאת- משמעותית הרבה יותר. זה לא משנה כמה אתה נוסע בכביש וכמה בשטח, צמיגי שטח אמיתיים יתנו לך ביצועי שטח משמעותית יותר טובים מצמיגי כביש.
אל תוותר על זה.

אסף.

-->