PDA

צפייה בגרסה מלאה : פלגים רטובים בדלק

איציק
21-04-06, 16:14
שלום חברים
לאחרונה במהלך טיול המנוע החל לגמגם "מחסיר פעימות" , גם בסרק וגם בנסיעה, כאילו לא כל הצילינדרים עובדים, לאחר בדיקה אכן כל הפלגים היו רטובים בדלק ושחורים מפיח, לאחר שניקיתי אותם המנוע עבד יפה מאוד שוב עד שהגעתי לביתי בערך כ 20 דקות נסיעה ושוב פעם המנוע מגמגם, פתחתי ושוב הפלגים לחים ושחורים,
יש רעיונות ?
אולי תערובת?
אולי הפלגים גמורים? (למרות שעוד לא נסעתי איתם אפיךו 2000 ק"מ)
אולי כבלי ההצה? (כשהפלג במצב שחור הניצוץ חלש ביותר, לאחר הניקוי אז הניצוץ חזק למראית עין לפחות)
הקרבורטור נקי למישעי ויוצאים שני סילונים יפים של דלק ללוע, (לפני כשלושה ימים ניקיתי אותו והחלפתי אטמים וכיוונתי מחדש והרכב נסע והאיץ יפה מאוד עד כמובן שהחל לגמגם)
תודה

עירא
21-04-06, 17:19
יש ציטוט מצויין שנמרוד מרבה להשמתמש בו, אין לי כח לפש אותו אז בתירגום חופשי (עם השמטות)
תתחיל בדבר האחרון שינת, אם זה היה הקרבורטור, הסבירות הגבוהה היא שהבעייה מתחילה שם (למרות שזה חלק שתוקן).

עירא

רפי א.
21-04-06, 21:17
האם זה בכל הפלגים או רק בחלקם?
תבדוק שזה דלק ולא שמן, זה לא נראה טוב.

shmil
21-04-06, 21:44
התיאור שלך (פלאג רטוב ומפוייח) מתאים, לפי התיאור, למצב של תערובת עשירה.

לפי תיאור ההתעסקות שלך בקרבורטור, כנראה שלא כוונת האויר נכון.

חוץ מתערובת עשירה זה יכול להיות גם צ'וק תקוע או מסנן אויר סתום. מניח שבדקת ללא מסנן, ואת מצב הצ'וק.

יכול להיות גם מתזמון הצתה מאוחר מדי, אם לא נגעת, זה הדבר האחרון שתבדוק.
יכול לנבוע גם מפלאג "קר", תיאורטית, אך קשה לי להאמין שזה המצב.

dudueli
21-04-06, 23:56
תנסה שהאוטו מונע לנתק ולהחזיר חוטי הצתה כל אחד בנפרד..
אם תנתק ותראה שהמנוע מזייף יותר תחזיר תכבל ותנסה את השני עד שתגיע לאחד שאתה מנתק ולא ישתנה שום דבר ( הרעש של המנוע והזיופים) ואז תחליף במקום את הפלג ואם זה ימשיך לך. לך למוסך ...

חנן-ג'יפולוג
22-04-06, 00:38
תנסה שהאוטו מונע לנתק ולהחזיר חוטי הצתה כל אחד בנפרד..

ישנה אזהרה מפורשת בכל ספרי הטיפולים לCJ לא לעשות את זה כי זה עלול לפגוע ברכיבי מע' ההצתה.

לך למוסך ...

אתה לא באתר הנכון, עם הפניות כאלה.

איציק
22-04-06, 16:22
חברים תודה על התגובות,
ככה, כל הפלגים רטובים מדלק ולא רק אחד ספציפית, כשאני מנקה אותם המנוע עובד יפה וכעבור כרבע שעה של עבודה, מתחילים הגמגומים.
איך אני בודק אם הצ'וק תפוס? (מעבר לראיה של מצב התריס בלוע?)
זה התחיל מזה שהמנוע עבד יפה מאוד עד לשיפוץ הקרבורטור, לאחריו המנוע נכבה לי בעליה ובטלטולים אז הנחתי שגובה המצופים שגוי והנמכתי אותם, לאחר מכן התחילה הבעיה של הרטיבות בפלגים, החזרתי את המצב לקדמותו אבל עדין נותרה הבעיה של הרטיבות הזאת שמשגעת אותי, אני מתחיל לחשוב שהכל בעיה חשמלית .
בטיפשותי, (תיכף תבינו למה) פרקתי את מכסה הפלגים והחלפתי אותו בספייר וניתקתי את הכבלי פלגים, לצערי הרכבתי אותם בסדר לא נכון ומשום מה המנוע הניע לי אולם עם גמגום רציני ביותר, אפילו נסעתי כמה מטרים טובים כך כי זה היה בשדה ליד הבית, כשהגעתי לביתי פתחתי את הספר וראיתי שהרכבתי בסדר הלא נכון, תיקנתי לפי הסדר הנכון והמנוע הניע ונסע יפה אולם שוב פעם אותה בעיה של פלגים לחים, מה לעשות? להחליף סט של כבלים אולי? להחליף לפלגים אחרים ? (שלי מסוג בוש סופר המקבילים לצ'מפיון כי לא היה בחנות)
תודה

coas
22-04-06, 16:46
פלאגים רטובים בדלק הם תוצאה של אחד מהשניים:
-תערובת דלק עשירה.
-בעיה כלשהי במערכת ההצתה- ניצוץ חלש.

לגבי הראשון הוסבר כבר.
לגבי השני, המקור יכול להיות כתוצאה מכויל חלש, מכסה מפלג, חוטי הצתה, חיבור רופף וכו.
או, ולפי דבריך זה יותר סביר, פלאגים בטווח קר מידיי.
בהתבסס על הניסיון שלי עם פלאגים של בוש, הם קרים יותר מהמקבילים להם לפי הספר, תחליף לפלאגים מקוריים ותראה מה התוצאה.
לכל ראש מנוע הותאמו פלאגים ספציפים, מידות ודרוג חום, רוב הסיכוים שבמעבר לפלאגים "מקבילים" לא תשיג שיפור, לרוב ההיפך. כל זאת בתנאי שמדובר במנוע סטנדרטי.

איציק
22-04-06, 16:52
תודה כאוס, אני יחליף לפלגים של צ'מפיון ונקווה לטוב, אגב יכול להיגרם נזק למנוע כתוצאנ מנסיעה עם הכבלים כשהם מחוברים לא לפי הסדר הנכון על מכסה המפלג? פלא שבכלל המניע

צביקה קרבורטור
29-04-06, 12:29
יש ציטוט מצויין שנמרוד מרבה להשמתמש בו, אין לי כח לפש אותו אז בתירגום חופשי (עם השמטות)
תתחיל בדבר האחרון ששינתה, אם זה היה הקרבורטור, הסבירות הגבוהה היא שהבעייה מתחילה שם (למרות שזה חלק שתוקן).

עיראעירא שלום רב!
יש ציטוט שאני נוהג להשתמש בו בעיקר בפורומי רכב למינהם:" אין צרוף מקרים, יש הצטרפות מקרים", ולמה כוונת המשורר: הבחור כותה במפורש שבעיית השחרת הפלגים והרטבתם בדלק, החלה מיד לאחר השיפוץ העצמי שלו בקרבורטור, מסקנה הבעייה שם ורק שם!
ואין טעם לחפש את המטבע מתחת לפנס!!
גובה פני דלק גבוהה מדי, גורם לגלישת דלק, ומשם להצפה ולפיוח דלק , הדרך קצרה!
ולמרות שאני עומד להדליק את חנן, אני חוזר ואומר למרות שזה לא בפורום המתאים: כיש לכם בעייה ספציפית, במכלול מסויים ברכב, אשר קיים מומחה לכך ובעל ניסיון , גשו אליו,מניסיון , הדבר ישתלם בסופו של דבר, ויוחזר תוך זמן קצר בחיסכון בדלק, ושמירת חיי המנוע!
וזכרו" ההנעה של טיפול עצמי לקרבורטור, נמשכת זמן קצר מאד, יחסית להנאה שיש בטיפול מקצועי , שנמשכת ונמשכת ונמשכת ונמשכת........!"
למען הסר כל ספק: כותב תגובה זה הוא בעל מכון קרבורטורים!!
בברכה
צביקה

איציק
29-04-06, 19:26
עדכון
הקרבורטור כוון מחדש למרות שתכל'ם לא היה מה לכוון כי עשיתי בדיוק את אותו הדבר שעשיתי בעבר, בנוסף, ופה הפתרון להעיה, כמו שהומלץ אז החלפתי את הפלגים למקוריים של צ'מפיון והבעיה נעלמה. היום נסעתי בערך 150 ק"מ כולל נסיעת שטח מהמורתי כולל שיפועים קיצוניים והרכב עבד יפה מאוד וכלל לא נכבה, למען הסר ספק כשהגעתי לביתי פרקתי את הפלגים לבדיקה והם היו ללא כל סימני פיח ותקינים לחלוטין, משמה הפלגים של בוש שסמתי פשוט לא התאימו. כנראה כמו שנרשם שהם "קרים" מדי.
תודה על העיצות

איציק
29-04-06, 19:28
סליחה על הטעויות כתיב זה מהתרגשות

צביקה קרבורטור
29-04-06, 22:20
סליחה על הטעויות כתיב זה מהתרגשות

הסגיאות כתיב, איך שהוא נשלחות, אך נשמח לשמוע ממך עדכוןו בנושא, משום שאני בספק רב מאוד, אם הסיבה לפיוח הפלגים והרטבתם בדלק, הם סוג הפלגים, ודרגת החום שלהם, כוון הקרבורטור לתערובת ענייה יותר, נשמע יותר הגיוני!
אשמח מאוד אם תמשיך לעדכן ולדווח בנושא!
בברכה
צביקה

asafk
29-04-06, 22:49
אני חוזר ואומר למרות שזה לא בפורום המתאים: כיש לכם בעייה ספציפית, במכלול מסויים ברכב, אשר קיים מומחה לכך ובעל ניסיון , גשו אליו,מניסיון , הדבר ישתלם בסופו של דבר, ויוחזר תוך זמן קצר בחיסכון בדלק, ושמירת חיי המנוע!
וזכרו" ההנעה של טיפול עצמי לקרבורטור, נמשכת זמן קצר מאד, יחסית להנאה שיש בטיפול מקצועי , שנמשכת ונמשכת ונמשכת ונמשכת........!"

צביקה, כבר היינו בסיפור הזה פעם- ואני חוזר ואומר- אין לי שום בעיה עם זה שבעל מקצוע ממליץ לפנות לבעלי מקצוע כמוהו. ואני גם מאמין שאתה יודע לטפל בקרבורטורים יותר טוב מרובנו. אבל כאן, בג'יפולוג, העקרון של עבודה עצמית הוא חשוב יותר.
אין שום סיבה שמי שטיפל בקרבורטור לפי הספר והשתמש בחלקים הנכונים (או, לצורך העניין, כל מטלת אחזקה לשמה השתמשו בספרות הנכונה, החלקים הנכונים, והכלים הנכונים) יטעה באופן קיצוני. וגם אם טעה- אנחנו כאן בשביל לעזור לו לתקן. אנחנו- זה כולל אותך. יש כאן הרבה בעלי מקצוע בפורום. כולם קודם כל עוזרים לחובבים לעשות את העבודה בעצמם, כי זו הבחירה שלנו- לעשות לבד. תאמין לי, שמי שרוצה לפנות לבעל מקצוע פונה בראש ובראשונה אל בעלי המקצוע המוכרים מהפורום.
אז יש לי בקשה, לפעם הבאה- כשאתה רוצה לעזור- תן לנו עזרה אמיתית, מהסוג שאנחנו מעריכים באמת כאן, בג'יפולוג. ספר לשואל מה לעשות כדי לפתור את הבעיה בעצמו. אתה יכול להיות בטוח שעל כל אחד שבאמת מנסה להיכנס לעובי הקורה בעצמו, יהיו הרבה שיגידו "למה לי הכאב ראש הזה" (ולפעמים בצדק) וייגשו לבעל מקצוע- אולי אפילו אליך.

אסף.

צביקה קרבורטור
30-04-06, 00:04
אסף שלום רב!
בוודאי אני לא מחדש לך, שמתן פתרונות דרך מסך המחשב, הם כמעט משימה בלתי אפשרית, בכוונתי לא למנוע מחברי הפורום, לעשות כרצונם ברכבם, ןלו רק בגלל חדוות היצירה העצמית, אך מחובתי להזהיר, שלא תמיד זה מצליח, והדבר עלול לגרום למם=פח נפש גדול ולנזק בלתי הפיך!
אם תקרא שוב בעיון את תגובתי הראשונה, תווכח לדעת , שנתתי לו כוון לבעייתו, ואבחנתי את הדבר כמפלס דלק גבוה, שגורם לגלישת דלק, ולהרטבת הפלגים, ולפיוח שלהם, לא מן הנמנע שגם הפלגים צמפיון שהורכבו, יתםייחו שוב כבר בזמן הקרוב, אלא עם הקרבורטור כוון לתערובת דלק אופטימלית, לפי הוראות יצרן!
אשמח לשמוע עדכון בנושא, ואשמח לעזור בנושאי קרבורטור, לחברים נוספים בפורום, כמיטב האפשר בשלט רחוק, ולתרום מניסיוני ומהידע שלי בתחום!
בברכה
צביקה

asafk
30-04-06, 14:33
לא צביקה, אתה לא מחדש לי. אבל שים לב- הוא קיבל כמה כיווני פתרון- כולל ממך- ולא ברור לי מה הפעולה בזכותה הבעיה נפתרה- אבל היא נפתרה, אול בגלל העבודה החוזרת על הקרבורטור, אולי בזכות החלפת הפלאגים (כנראה, כי הקודמים לא היו מתאימים). העצה שנתת- בהחלט היתה במקומה- ועל כך יש להודות.

אסף.

-->