PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארגזי איחסון ממגנזיום במקום מאלומיניום.

רכס חיים
24-04-06, 13:04
כידוע המגנזיום קל יותר מאלומיניום בשליש המשקל. שאר התכונות די זהות לפי התרכובות המשתנות. היות ויש גם פחים דקי-דופן החלטנו להתחיל בייצור של ארגזי מגנזיום עבור תחום התעופה שיכול לשלם את העלויות הנוספות (בערך פי 3 ממחיר ארגזי אלומיניום שגם הם לא זולים).ניראה לי ששילוב המגנזיום בבנית גגונים קלים מאוד יכול להיות מעניין ,במיוחד שיש אפשרות לייצר גגון במשקל עצמי של 10 ק'ג המאפשר נשיאה של 60 עד 70 ק'ג. האם זה נראה לכם אטרקטיבי באם מחירו יעמוד על קרוב ל-4K ש'ח?

GodsFather
24-04-06, 13:46
ידידי, זה מחיר טיפה גבוה לג'יפאים מרוששים...

בתור בעל סמוראי (שאינו חזק כג'יפים גדולים ומסיבים), יש לי גגון שיכול להחזיק יותר מ70 ק"ג (למעשה הוא החזיק סמוראי עליו בהתהפכות של סוזי בתחרות ק"ק)- והוא שוקל פחות מ15 ק"ג. עלותו הייתה כ500 ש"ח והוא אף כולל כיסוי עמיד באבק ומים מברזנט.

גם גגון האלומיניום שהיה לי לפניו (שהיה קל בהרבה מהנוכחי) עלה אותו הסכום , שקל אולי 4 ק"ג והחזיק יותר מ50 ק"ג עליו (הסיבה היחידה שהחלפתי היא גודלו הכללי שלא הספיק לי).

ההבדל במשקל בין מגנזיום לאלומניום הוא אמנם פי שלושה ואף אלומניום קל פי שלושה מברזל רגיל (אם אני לא טועה בכפולות) אך מבחינת ההשפעה על ג'יפ היא מינורית אם נשווה אותה לענף התעופה שם כל גרם קובע לכוח הרכב או לארגזים המאכסנים ציוד וגם להם משקל רב יחסית - גגון הרבה יותר קל וחסר השפעה.

4 אלף ש"ח לגגון הינו תמחור מעט גבוה (לטעמי וכיסי לפחות) ואני חושב שיש עוד כמה שיסכימו עימי.

4 אלף ש"ח יכולים להוות שיפור אחר ברכב כמו כננת , נעילות , מתלים, צמיגים איכותיים, מערכת ניווט איכותית ועוד - סכום כזה ינותב יותר לכיוון הזה מלכיוון גגון ובייחוד כשיש אלטרנטיבות זולות בהרבה.

ענף התעופה וגם השייט יכולים להרשות לעצמם זאת ואף זקוקים לכך יותר מבעל ג'יפ.

מקווה שהסברתי עצמי נכון...

דרור ברלי
24-04-06, 13:49
במחיר כזה, זה לא הולך להיות ממש להיט.
בעצם, אני יכול לחשוב על כמה משוגעים שרק בשביל הייחוד ישלמו כל כך הרבה עבור גגון, אבל הם באמת מעטים.

הצפרדע
24-04-06, 14:49
זה לא ענין של יכולת לשלם.

זה ענין של החוצפה לדרוש כזה סכום עבור דבר כזה.

גם מי שיש לו הרבה מאד, ייחשב בעיני טיפש אם יהיה מוכן לשלם 4,000 ש"ח לחתיכת גגון מחורבן,

אפילו אם יהיה עשוי מסגסוגת זהב עם סיליקון מרוכב, בציפוי נומקס.

אבל לא זה מה שבאמת מעצבן אותי. זה הפרסום הסמוי שזוחל ומחלחל לו אט אט, גם לפורום הזה.

חנן-ג'יפולוג
24-04-06, 15:00
ברוך, כל עוד זה לא ברמה שמישהו מנג'ז שיגיעו אליו למתפרה, ודוחף מספרי טלפון בכל פעם שמישהו מזכיר ברזנט, אני לא רואה בזה הפרעה, אלא אולי לאנינים במיוחד.

עזוב, חיים תורם בפורום מהידע שלו ומנסיונו. אני באמת לא רואה את הטעם בלחפש מה רע בכוח.

כך או כך, אני מבקש שדיון כזה זה יהיה בשרשור חדש שתפתח בשביל זה, או בעצם הרבה יותר טוב: שלח לנו הודעה פרטית.

GodsFather
24-04-06, 15:02
ברוך , לא צריך להרוג את הבנאדם שבסה"כ ביקש להתייעץ עימנו.

יש מצב שיש עמך צדק , אך אין מדובר ,לדעתי, בנושא שכלל יכול להחשב פרסומי , הרי מדובר במחיר שאינו ריאלי למשתתפי הפורום ואינני מדבר על הסכום אלא על הקונספט שכמו שאתה אמרת - מוגזם ביותר (אם כי איני חושב שמדובר בחוצפה, סה"כ מדובר בחומר יקר ומוצר עם גימור איכותי - אם יצא לך לבקר באתר של רכסים, היית רואה).

אין לי כלום עם חיים וגם אני לא חושב שיהיה לי מפאת נושא התמחור ותחום מוצריו שאינו נוגע לי ולרכבי, אבל קצת נימוס , מה אתה עצבני ? הבחור אפילו נתן הנחות ליושבי הפורום על מוצריו...

נראה לי שאני אצטרך לטפל בך בשבת אם תגיע...

נמרוד
24-04-06, 15:07
תעצרו את הדיון פרסומי/לא פרסומי עכשיו. אל תתחילו אותו שוב בפורום ג'יפולוג. פרסומת סמויה/גלויה/קומנדו סורי - בעייה שלנו, ואחריות שלנו - אישית, שלי, של חנן ושל שאר המנהלים. כל שאר הגולשים מוזמנים להמשיך לשאול ולענות, לתרום כל אחד כמיטב יכולתו, ולשמור את הפורום הזה מה שהוא.

נמרוד
24-04-06, 15:14
כידוע המגנזיום קל יותר מאלומיניום בשליש המשקל. שאר התכונות די זהות לפי התרכובות המשתנות. היות ויש גם פחים דקי-דופן החלטנו להתחיל בייצור של ארגזי מגנזיום עבור תחום התעופה שיכול לשלם את העלויות הנוספות (בערך פי 3 ממחיר ארגזי אלומיניום שגם הם לא זולים).ניראה לי ששילוב המגנזיום בבנית גגונים קלים מאוד יכול להיות מעניין ,במיוחד שיש אפשרות לייצר גגון במשקל עצמי של 10 ק'ג המאפשר נשיאה של 60 עד 70 ק'ג. האם זה נראה לכם אטרקטיבי באם מחירו יעמוד על קרוב ל-4K ש'ח?

אני בתקופה האחרונה נחשפתי קצת לתחום המגנזיום ויש בהחלט התקדמויות. ההבדלים במשקלים ביחס לחוזק לא דרמטיים כמו שמישהו כאן כתב, אבל קיימים, ומגנזיום הוא מתכת שהופכת זמינה יותר ויותר, והיא גם כחול-לבן - מים המלח. אני לא בטוח שצריך להיות הבדל גדול מאד במחיר ביחס לאלומיניום, שיטות הייצור זהות, אם מפעך גדול ירצה להכנס לזה, זה יכול ללכת. המחיר שכתבת חיים יקר בטירוף לכאורה, בהתחשב בשלל האלטנרנטיבות - פלדה פשוטה בייצור עצמי, אלומיניום בעיצוב מוניות, פלסטיק (קל-גגון), ועוד. אבל מחוץ לקהל הקבוע של ג'יפולוג, יש מספיק אנשים שמשלמים סכומים דומים עבור גגונים מעוצבים מארופה, thule וכדומה. אבל אנשים לדעתי לא משלמים עבור המשקל, אלא עבור עיצוב, פונקציונאליות מיוחדת, איכות, וכמובן עבור שם מותג.

גגון זה באופן כללי משהו שדי טפשי לחסוך בו במשקל, כי בהגדרתו הוא נושא משקל גדול. זאת אומרת, הגגון+ המטען עליו שוקל 100 קילו נניח, מה אכפת לי אם זה יהיה 105 או 95? צריך לחסוך משקל איפה שזה חשוב.

itay-rover
24-04-06, 19:47
נמרוד,
אני קצת מופתע,למה טיפשי לחסוך במשקל בגגון?מדובר על רכיב שנמצא במקום הכי גבוה ברכב,מה בדבר הנמכת מרכז כובד ככל שניתן?
ולעצם העיניין,לדעתי יש מקום למחשבה על מוצר שכזה,אבל כמו שנאמר,חשוב מאוד להשקיע גם בעיצוב ובשיווק,המחיר אכן מאוד גבוה מחד,אך ידוע לי כי עלויות הייצור גבוהות אף הן.אי לכך אני חושב שכרגע הנושא ב"מילכוד".

ארז
24-04-06, 23:25
חיים משעשע שדווקא באתר הזה בחרת לשאול על מחירים לגגון....
בכל מקרה המחיר שנקבת לא גבוה כלל ,זהו מחיר ממוצע של כל גגון אפטר מרקט מאלומניום או גגונים קסטום מברזל או אלומניום שסדנאות או מומחים בונים.
בעלי סמוראי/סופה/סיקס הם לא הלקוחות אליהם אתה רוצה לכוון......

הצפרדע
24-04-06, 23:26
נמרוד,
אני קצת מופתע,למה טיפשי לחסוך במשקל בגגון?מדובר על רכיב שנמצא במקום הכי גבוה ברכב,מה בדבר הנמכת מרכז כובד ככל שניתן?

מופתע???
ממה?
מזה שברכב עם משקל ממוצע של 1900 ק"ג, מזלזלים בתוספת או הפחתה של 5 ק"ג במשקל הגגון??
מה קובע - 5 ק"ג בגגון או מה שאתה שם עליו(הרי לשם כך אתה בונה גגון, לא?)

מדובר על 0.3% ממשקל הרכב... גם אם תשים את אותם 5 ק"ג על האנטנה, אתה חושב שזה ישנה את מרכז הכובד של הרכב או את זוית הגלגול שלו??

הפואנטה פה, היא שרצוי לא לז.... את השכל עם שטויות ולא להתפלסף על ח'ארטות מסוג זה - זה לא שווה את זמן הקריאה, לא תורם כלום לאף אחד ולשום ענין, חוץ מאלה שמכניסים את ההבלים הללו מתוך כוונות הידועות להם(ולי), היטב.

זאביק
24-04-06, 23:39
נמרוד,

ממה שאני מבין, הבדלי המשקל הם לא גדולים.
5-10 ק"ג לגגון, זה משהו שאתה יכול לחסוך כל טיול ע"י 2 דקות מחשבה של סידור הדברים הכבדים ברכב והדברים הקלים למעלה.
תמורת כמה אלפי שקלים עלות נוספת (THULE וכל המעוצבים עולים בערך 2000 ש"ח),
אתה יכול "לקנות" הרבה 2 דקות.

חיים,
אם העיצוב יהיה ממש שובה לב, אז זה יכול לתפוס כטרנד.
לא כי זה הרבה יותר טוב, אלא כי זה יהיה "אין" להגיד "לי יש גגון מגנזיום. הרבה יותר טוב מאלומיניום".
אבל בשביל זה צריך איש שיווק מעולה, שיהפוך את זה לטרנד.
היום בעידן האינטרנט, זה קצת יותר קל כי הקהל הראשוני ממוקד לך בכמה אתרים בודדים.

tomer s
24-04-06, 23:40
ברוך

"אל תירתח אדון עזריאל"....

מאיר רוטברג
26-04-06, 14:57
אפילו אם יהיה עשוי מסגסוגת זהב עם סיליקון מרוכב, בציפוי נומקס.

דווקא רעיון
ברוך????

נמרוד
27-04-06, 09:22
נמרוד,

חשוב לחסוך במשקל שמעמיסים על הגג, בוודאי. אבל אם כבר החלטת שאתה מעמיס משקל משמעותי על הגג - אחרת לא היית מתקין גגון הרי - אז המשקל של הגגון עצמו זניח יחסית למשקל של מה שתשים עליו. אני מתכוון כמובן למשתמש ההגיוני.

לי היה על הטנדר גגון פלדה אדיר, מסיבי, שאפשר היה להעמיס עליו זוג נגמשים. כשפירקתי אותו בקושי רב הצלחתי להוריד/להפיל אותו מהטנדר בלי לשבור שום עצם, להערכתי משקלו 60-80 קילוגרם. זה באמת, באמת מיותר, ולכן הורדתי אותו. לעיתים רחוקות אני סוחב מטען על הגג - יצא לי לעזור בהעברת דירה פעמיים, אז קשרתי מזרונים, בשביל זה לא צריך גגון. ובטיולים, אני זורק שניים-שלושה משטחים על הגג ומרצ'ט אותם - בטויוטה יש את האוזניים המקוריות של הארגז אז לא צריך שום גגון. אני אולי מתישהו אתקין איזשהו גגון מינימליסטי, פשוט מסגרת של פרופילי ברזל דקים יחסית, משהו שישקול 10 קילו, לא יותר, בשביל לא להעמיס יותר משטחים על הגג ישירות.

עוד סוג של גגון יעיל מאד ולא שוקל כלום, זה תיק גג:
http://www.jeepolog.com/233.html
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/test_hanans_roof_bag/roof_rack_bag_hilux.jpg

erezjack
28-04-06, 10:55
יש למגנזיום עוד חיסרון:
החומר פריך יותר מאלומיניום ורגיש מאד לקורוזיה. ברגע שמעטה המגן החיצוני (צבע, אנודייז, או מה שלא יהיה) נפגע, החומר סופג לחות ומתפורר מבפנים בלי להראות סימנים במבחוץ. ידועים מקרים של ג'אנטים (לאופנועים) מהחומר הזה שקרסו והתפרקו תוך כדי נסיעה ללא כל אזהרה מוקדמת.
נראה לי שהשימוש במגנזיום במקומות שחשופים לשחיקה, מכות ותנאי חוץ לא מבוקרים לאורך זמן אינו מתאים.

רכס חיים
28-04-06, 11:16
היות ואני לומד ביסודיות את נושא המגנזיום - שהיא כנראה המתכת העתידית - ברצוני לציין שכרגע עלותה ממש גבוהה ומגיעה גם ל-400 שקל לקילו מוצר לפני עיבוד כדוגמת פח דק דופן.ברור שפניתי לפורום בענין היות והוא פורום טכני ביסודו שיכול לתת טיפים מעשיים ואמנם אני לא מאוכזב מהתגובות. אני גם לא מצפה מהחברים שיודעים לבנות ג'יפים שירכשו גגונים ב-4K שקלים ואת מכירת הגגונים האלה צריך לעשות בפורום אחר.מה גם שרצוי ליישם את מוצרי המגנזיום בינתיים על מטוסים.בנושא העומס הכולל המונח על הגג שלטענת נמרוד אינה חשובה חלוקתו עצמי/מועיל אלא חשוב סך המטען הכולל ,יש לזכור שהשפעתו הכוללת של המטען המוגבה על יציבות הרכב הינה בריבוע וגם קילוגרמים בודדים במצבי שפ'צ יכולים להיות קריטיים ליציבות האנכית.לא אשכח איך מיכל-מים מוגבה ביונימוג ששקל 5 טון שינה לחלוטין את יציבות הרכב כאשר רוקנתי אותו.אם למישהו יש רעיונות ליישום המתכת האקזוטית הזו לצרכים שלנו הוא מוזמן להציע כאן מוצר שהעלות/תועלת שלו חיובית למרות מחיר חומר הגלם ונראה איך להתמודד עם ייצורו.

Gilad
28-04-06, 12:36
נראה לי שמגנזיום יכול להתאים הרבה יותר לשימוש ברכבי ספורט, שם מנסים לגלח כל גרם מיותר.

גלעד

-->