PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינת מצברים

ish1
24-04-06, 13:58
אני סטודנט לעיצוב עסוק בפרויקט גמר שקשור לבניית מבנה קמפינג כך שהג'יפ מהווה חלק אינטגרלי ממנו על ידי שימוש במכשירי החשמל של הרכב (פרויקט נסיוני). האם קיימות מערכות טעינה ואגירת אנרגיה סולארית המסוגלות להטעין מצבר במשך היום ולהתחבר למערכת הג'יפ לצורך הטענת המצבר? או לחילופין להתחבר במקביל דרך חיבור המצת לצרוך שמוש-תאורה, מקרר, רדיו וכד'. אם מישהו יודע משהו בנושא אשמח לעזרה

נמרוד
24-04-06, 14:16
אני סטודנט לעיצוב עסוק בפרויקט גמר שקשור לבניית מבנה קמפינג כך שהג'יפ מהווה חלק אינטגרלי ממנו על ידי שימוש במכשירי החשמל של הרכב (פרויקט נסיוני). האם קיימות מערכות טעינה ואגירת אנרגיה סולארית המסוגלות להטעין מצבר במשך היום ולהתחבר למערכת הג'יפ לצורך הטענת המצבר? או לחילופין להתחבר במקביל דרך חיבור המצת לצרוך שמוש-תאורה, מקרר, רדיו וכד'. אם מישהו יודע משהו בנושא אשמח לעזרה

ברוך הבא, הגעת אגב לאתר הנכון לשאול שאלות כאלו, יש כבר יותר מסטודנט עיצוב אחד שנפל עלינו בטעות וקיבל המון עזרה...

קיימות מערכות טעינה סולריות למצברים. אבל יש לך בפרויקט הזה כבר ג'יפ, כלומר מנוע, כלומר מקור אנרגיה - הג'יפ נוסע במשך היום, בשביל זה הוא נועד, המנוע טוען את המצברים (הוא יכול לטעון גם כמה מצברים בהתאם לצרכים בלי הרבה בעיות או שינויים), בלילה יש לך מספיק חשמל לכל צרכיך.

נסה למקד יותר את השאלות שלך.

(אני גם מעביר את ההודעה שלך לפורום מתאים יותר ברשותך)

עמי
24-04-06, 14:16

יש מערכות מסחריות כאלו בשפע. תתחיל בחיפוש בגוגל לפי SOLAR PANELS.

שחר
24-04-06, 16:55
אתה גם יכול לפנות לגרינגראס שמשווקים מערכות כאלה.

ish1
24-04-06, 16:59
ברוך הבא, הגעת אגב לאתר הנכון לשאול שאלות כאלו, יש כבר יותר מסטודנט עיצוב אחד שנפל עלינו בטעות וקיבל המון עזרה...

קיימות מערכות טעינה סולריות למצברים. אבל יש לך בפרויקט הזה כבר ג'יפ, כלומר מנוע, כלומר מקור אנרגיה - הג'יפ נוסע במשך היום, בשביל זה הוא נועד, המנוע טוען את המצברים (הוא יכול לטעון גם כמה מצברים בהתאם לצרכים בלי הרבה בעיות או שינויים), בלילה יש לך מספיק חשמל לכל צרכיך.

נסה למקד יותר את השאלות שלך.

(אני גם מעביר את ההודעה שלך לפורום מתאים יותר ברשותך)
תודה על התגובה המהירה, ברור לי שכשהרכב נמצא בתנועה אין כל בעיה הרעיון הוא להשתמש במערכת החשמל של הרכב בזמן חניה וכשהמנוע מכובה ללא הכנה מיוחדת ברכב עצמו . הייתי צריך להדגיש שזה פרויקט בעל אופי אדריכלי והעניין הוא ליצור תשתית מינימלית בנגב לשימוש המטייל. מאין תחנה ללילה שמאפשרת את השימוש ביכולות הרכב לספק חשמל ללא ריקון המצבר. השאלה הטכנית נוגעת לגבי יכולות של מצברים נטענים למלא מצבר של רכב. בנוסף אני מחפש נתונים טכניים של מכשירים חשמליים ברכבי השטח

שחר
24-04-06, 17:05
אתה גם יכול לפנות לגרינגראס שמשווקים מערכות כאלה.

itay-rover
24-04-06, 20:08
אם מדובר על המדבר,סיכויי גבוה שבלילה תפגוש רוח......תבנה תורן טלסקופי של כעשר מטר ותצמיד לו טורבינת רוח בהספק של בערך 200 וואט.קיימים סט-אפים כאלה באינטרנט.מחיר גבוה.
בהצלחה.
נ.ב
שחר,אתה ש.....

זאביק
24-04-06, 23:31
אני אנסה למקד והבין מה אתה מחפש / שואל.

כבר היום אנחנו משתמשים בג'יפים בלילה בתור מקור אנרגיה, ע"י שימוש במצבר / מצברים.
אנחנו מחברים לשקע מצת (לרוב אנחנו מתקינים בג'יפ יותר משקע מצת אחד)
* מקורות אור 12V (ניאון, מנורות, פנסי ציידים)
* רדיו / דיסק לטובת מוזיקה (האמת שזה לא דרך שקע מצית, אלא כבר מראש בג'יפ)
* מכשירי קשר ובטריות קטנות לטעינה בלילה (ביום משמשים למצלמות, מכשירי קשר ידניים ועוד)
* פנסי ציידים נטענים
* מקררים / צידניות קירור (אי אפשר לשתות בירה חמה בשטח !!!!)

בנוסף, ע"י שימוש בממירים מ-12V ל-220V (כאלו מסחריים פשוטים, עולים כמה מאות שקלים), אנחנו שוב מחברים תאורה, מחשבים (לצרכי ניווט).

כל הנ"ל לא דורש שום הכנה ברכב, למעט הכנה של כבלים ארוכים למכשירים שמיועדים להיות רחוקי ם מהרכב.

ע"מ למנוע את התרוקנות המצבר, יש כמה פתרונות:
1) הפתרון האנושי - לנתק הכל לפני שנגמר המצבר (בעייתי, לא ממש אמין ;-) )
2) לשים מצבר כפול, ולטעון את שניהם במשך הנסיעה ביום
כתבה על מצבר כפול - http://www.jeepolog.com/8.html
3) התקנת זמזם התרעה כאשר המצבר עומד להתרוקן או התקנים שמנתקים מכשירים חשמליים כאשר מתח המצבר יורד.

נמרוד
27-04-06, 08:59
אכן, זאביק הסביר ואני אחדד שוב - למטייל שמגיע עם רכב, אין בעיית אנרגיה. המנוע מספק עודף עצום של אנרגיה כשהוא עובד, כל מה שנשאר לנו לעשות זה להתקין מספיק "מאגרים" - מצברים - כדי לנצל את העודף הזה במהלך הלילה כשהמנוע לא עובד. שני מצברים סטנדרטיים עם קיבולת ביחד של 120-160 אמפר/שעה עונים יפה מאד על הצרכים של ג'יפאי בחניון לילה - זה בעיקר מקרר + 3-4 שעות של תאורה (גרלנדה עם מנורות 12V). לא הרבה יותר מזה. רוב רובנו גם משתמשים במצבר אחד, המקורי שלך הרכב, וגם זה מעל הראש בשביל לספק תאורה בשעה הראשונה של הרמת המאהל, לנפח מזרונים, וזהו בעצם.

בRV - קראוונים ממונעים, motorhomes, יש צריכת אנרגיה גבוהה יותר באופן טבעי, הרבה יותר אורות, מכשירי חשמל, זרם 220, גם בהם יש בדרך כלל שני מצברי פריקה עמוקה בנוסף למצבר הרגיל של הרכב, והם גם חונים ליותר מיום אחד. הם בדרך כלל חונים בחניונים מיוחדים, rv parks , שם הם משלמים עבור חיבור לחשמל חיצוני.

אם אתה מדבר על אלמנט קבוע בנוף, מעין שקע חשמלי באמצע המדבר, אז הלקוחות שלך הם לא המטיילים הממונעים. אולי המטיילים הרגליים - אבל אלו, איזה מכשירי חשמל כבר יש להם? GPS, פנסים, מכשיר קשר, לא הרבה יותר. אין להם בעייה לסחובר בטריות - ולמען האמת יש בשוק מטענים סולריים נפתחים בגודל של פלאפון שמספיקים בשביל להפעיל מכשירי GPS למשל.

עכשיו לשאלות הספציפיות שלך:

השאלה הטכנית נוגעת לגבי יכולות של מצברים נטענים למלא מצבר של רכב.

אין בעייה עקרונית, אם כי זה לא הכי יעיל וכאמור לא הכי נחוץ.

בנוסף אני מחפש נתונים טכניים של מכשירים חשמליים ברכבי השטח

ראה דיון שמתנהל ממש עכשיו, ומדובר בו על צריכת האנרגה של מקרר/צידנית קרור - שזה הצרכן היחיד בעצם שצריך להיות דלוק כל הלילה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12837

-->