PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר של קטרפילר להיילקס

חנן-ג'יפולוג
26-04-06, 11:00
המצברים בהיילקס (מודל 95 ) שלי גוססים. אני צורך מהם כ5א"ש בחניון לילה, וההילקס כבר לא מתניע, או שמתניע בקושי. ראיתי שיש בפורום דיבורים על מצבר של קטרפילר, כמצבר איכותי שמחזיק שש וגם שבע שנים.

100א"ש, 1200 ש"ח, כולל מע"מ, אספקה עד הבית והתקנה.
שלוש שנות אחריות. מצבר אטום לחלוטין, ללא כל טיפול.

שווה? נכנס בהיילקס בלי קומבינות? יש הצעות עדיפות?

אלו מצברים נכנסים בהיילקס באופן סטנדרטי? איזה קיבול?

הצפרדע
26-04-06, 11:27
שווה מאד - אחלה מצבר.

גם המחיר בו נקבת טוב. אני שילמתי יותר, כ - 1300 ש"ח.

הוא ארוך יותר מהסטנדרט ולכן אני בטוח שתצטרך קצת לקמבן, אבל זה שווה.

PW
26-04-06, 11:39
שווה ביותר, נסה לבדוק גם אופטימה. (לא יודע מי היום מייבא אותם חוץ מ"ליוגב" - אבל יש גם כמה ספקים בת"א). בכל מקרה: קניה משתלמת ביותר. אם אתה גם יודע ומקפיד לנהל את הצריכה מול הטעינה, תקבל אורך חיים מופלג. גם מקטרפילר וגם מאופטימה. (כמובן: עדיפים שניים.... אחד "רגיל" ואחד "פריקה עמוקה" לשימוש בחניון הלילה).

shachar
26-04-06, 11:47
מנסיון של חבר אני יכול להעיד שהאחריות אמיתית - הוחלף מצבר ללא שאלות.

חנן אתה נוסע עם אחד או שניים ?

חנן-ג'יפולוג
26-04-06, 11:51
המצברים בהיילקס (מודל 95 ) שלי גוססים.

הצפרדע
26-04-06, 12:09
אני מציע לך ללכת על השילוב שהכנסתי בצפרדע2 -

קטרפילר AH 100 הנ"ל עם אופטימה אדום 50AH.
לאופטימה יש יתרון אחד ויחיד(חוץ מזה שהוא יבש) - כוח התנעה חזק.
אין לו יכולת לספק עבודה רצופה עם כננת ולא הייתי סומך עליו בהקשר כזה.

הקטרפילר נותן לך טווח עבודה ארוך יותר, ואיתו תוכל להיות בטוח שהכננת תעבוד
טוב, בעקר אם יש לך את הבורר הימי הזה שמאפשר ברירה בין 3 מצבים
(מצבר1, מצבר2 ומצברים1+2).

נראה לי שזה השילוב האופטימאלי, גם אם תצטרך לשפצר קצת את התושבת
עבור הקטרפילר.

חנן-ג'יפולוג
26-04-06, 12:48
פיייי...... שלחת אותי למחוזות ה2.5K ש"ח, וזה כשנמרוד ויוני מסתדרים עם מצבר בודד 72/95א"ש ב450/350 ש"ח.

חשבתי ללכת על משהו באמצע :neutral: לא המינימום, אבל בטח שלא בסכומים שאתה מדבר עליהם עכשיו.

איציק - 4X6ZH
26-04-06, 13:18
אצלי מותקן מצבר בוש
מעולה !!
איציק

חנן-ג'יפולוג
26-04-06, 13:20
אפשר פרטים נוספים, איציק? כמה א"ש? מחיר? אחריות? מקום קנייה?

הצפרדע
26-04-06, 13:37
פיייי...... שלחת אותי למחוזות ה2.5K ש"ח, וזה כשנמרוד ויוני מסתדרים עם מצבר בודד 72/95א"ש ב450/350 ש"ח.

חשבתי ללכת על משהו באמצע :neutral: לא המינימום, אבל בטח שלא בסכומים שאתה מדבר עליהם עכשיו.

לא אני שלחתי אותך.
אתה הוא זה ששאל על קטרפילר ב - 1200 ש"ח, לא? ;-) ?
ועוד הדגיש אח"כ מצברים.....

חנן-ג'יפולוג
26-04-06, 13:39
טוב, אז לא לזה התכוונתי, אלא שאם אני הולך על מצבר של קטרפילר 100 א"ש, אז הוא ישמש כמצבר בודד במקום מצבר אחד או שניים פשוטים של 72 א"ש .

איציק - 4X6ZH
26-04-06, 14:44
פעם אחרונה שבדקתי את הנושא לעומק כולל נסיון פיזי להרכיב את מצבר הקטרפילר
התברר שבהילקס מהדגמים שיש לנו אין מקום פיזי לקטרפילר הקטן ביותר שיש להם במלאי ( אולי היום יש ? )
בהמשך הגעתי למצבר בוש שיש יבוא מסודר שלהם לארץ הבעיה שלא תמיד זה זמין ( צריך לחכות )
אני הזמנתי את המצבר המיועד לרכב היילקס מנוע דיזל ..... והגיעה מה שהוא אחר ( טעות סליחה )
אבל אז התברר שהגיעה מצבר שמיועד למיציבושי דיזל פאגרו :-P והוא גדול יותר חזק יותר וגם מתאים
ממש אחד לאחד .
הדבר היחיד שנדרש זה לאבטח את המצבר מפני תזוזה לכיוון הרצועה של המזגן ( במקום זה קל מאד )
תוצאות ההתנעה בבוקר אין צורך לחכות לחימום יש התנעה מידית
הכננת עובדת ועובדת ללא חשש לרכב לא מניע .
התאורה כמה שאתה רוצה
אני לא כותב מספרים ללא בדיקה הקטלוג לא זמין אצלי כרגע על השולחן .
לדעתי ניתן להשיג מצברים אלה
אפשר גם להזמין דרכי למי שיש קושי להשיג את המצבר
האחריות במקרה של תקלה היא למצבר חדש ( לא כמו בחברות הישראליות אתה מקבל מצבר שרות )
רוב מכירות המצברים שלי במוסך הם של בוש ( יש גם מצברים מקומיים למי שרוצה )
הם יקרים יותר
הם טובים יותר
הם נותנים אחריות ארוכה יותר
והם לא מזיעים לא לא !!!:mad:
איציק

PW
26-04-06, 17:01
לברוך:
האופציה שתיארת היא בעיני האופציה העדיפה: בחניון הלילה אני מנתק את האופטימה - נשמר רענן להתנעת הבוקר. תיקון קטן: הוא 70 א"ש.

אמנון
26-04-06, 17:20
באתר של לדיקו היבואן של בוש, יש קצת מידע על המצברים שלהם:

http://www.ledico.co.il/parts/?aid=4efdefc977a6e57c6657b576a0cdec1d&did=314

שימו לב יש גם קטלוג מצברים.

IlanHadar
26-04-06, 18:18
אני אהיה המעצבן של היום.

נעשה רגע חישוב:
קניתי שני מצברים ב 2,400 ש"ח, יש עליהם אחריות לשלוש שנים. זה יוצא 800 ש"ח לשנה.
קניתי שני מצברים זבל באוטו דיפו, ב 800 ש"ח, יש עליהם אחריות לשנה (אם לא 18 חודש), זה יוצא 800 ש"ח.

אם מצברי הזבל עובדים יום אחד מעל לשנה, הרווחתי!

אז למה ללכת על מצברי האיכות, עכשיו תגידו לי אתה תתקע, המנורה בלילה תעבוד 3 שעות במקום 5 וכו'?

כמובן שהחישוב נהיה יותר מסובך אם קונים מצבר אחד, במקום שניים, אז זה 1,200 ש"ח, מול 800 ש"ח, אבל כאן אפשר להשאיר מצבר אחד טעון כל הזמן ללא שימוש ואחד מחובר לשימוש יום יומי, סביר להניח שבשימוש כזה יחזיקו שלוש שנים.

עכשיו אתם מבינים איך כלכלן חושב ומקלקל :?

איציק - 4X6ZH
26-04-06, 18:45
:-x מקלקל ומקלל רק החומצה שנוזלת מסביב היא כבר סיבה למה לקנות מצבר שלא נוזל ומחמיץ מכל כיוון .

lizard
26-04-06, 18:54
חנן, רכשתי מצבר ב450 ש"ח 95 אמפר שעה. אחריות לשנה כמדומני אבל מאחר ואני מכיר את הבעלים של המפעל הוא מוכן לעזור לי במידה ויהיו לי תקלות עם המצבר.
לחנות קוראים מצברי שליו או משהו כזה, אני קניתי מהמפעל עצמו שנמצא קרוב לביתי.
גם לאחר שפרקתי את המצבר מהרכב השתמשתי בו על מנת להפעיל את הקומפרסור אוויר שיש לי, ללא כל תקלות או גימגומים.

הצפרדע
26-04-06, 23:51
לברוך:
האופציה שתיארת היא בעיני האופציה העדיפה: בחניון הלילה אני מנתק את האופטימה - נשמר רענן להתנעת הבוקר. תיקון קטן: הוא 70 א"ש.

אתה טועה - האופטימה האדום הוא בדיוק 50 א"ש. בדוק.

ארז
27-04-06, 01:27
בסדנא אני מוכר אופטימה, אבל לדעתי זה ביזבוז כסף בארץ ,כוח התנעה חזק יש בצורה מספקת גם למצברים רגילים, הוא יבש? נכון אבל זה לא שווה את המחיר שלו.
אני רכשתי לאחרונה 2 מצברי וולטה 105 א"ש בפחות מ1000 ש"ח, זה נותן לי הרבה יותר מכל אופטימה לדעתי.
לצרכים של רכב כמו של ברוך, מצבר שמקבל הרבה בומבות מקפיצות או בעל סיכוי סביר להיות פעם/פעמיים הפוך בהחלט הייתי הולך על משהו כמו האופטימה/קטרפילר

מאיר רוטברג
27-04-06, 08:31
חנן ידידי

רכשתי לאחרונה מצבר 72 ב 350 ש"ח חדש עם אחריות לשנה
אז......
מכאן תתחיל את החישוב הכלכלי

דרך ההגנה 102
שכונת התקווה

חנן-ג'יפולוג
27-04-06, 10:03
בדקתי עכשיו את הפרטים של הבוש:

מצבר 70א"ש עם אחריות ל12 חודשים. בסביבות ה900 ש"ח כולל מע"מ. במחיר הזה והאחריות המקוצרת הזו כבר עדיף הקטרפילר.

gali
28-04-06, 13:13
בסדנא אני מוכר אופטימה, אבל לדעתי זה ביזבוז כסף בארץ ,כוח התנעה חזק יש בצורה מספקת גם למצברים רגילים, הוא יבש? נכון אבל זה לא שווה את המחיר שלו.
אני רכשתי לאחרונה 2 מצברי וולטה 105 א"ש בפחות מ1000 ש"ח, זה נותן לי הרבה יותר מכל אופטימה לדעתי.
לצרכים של רכב כמו של ברוך, מצבר שמקבל הרבה בומבות מקפיצות או בעל סיכוי סביר להיות פעם/פעמיים הפוך בהחלט הייתי הולך על משהו כמו האופטימה/קטרפילר

ארז נראה לי ששחכת כי המצבר/ים בדיפנדר ממוקמים מתחת לכסא ולא בתא המנוע.
קשה להתעלם ששם יותר קריר ולמצבר זה יותר בריא לטווח הארוך.
בהיילקס, כמו בשאר הרכבים הוא מוקם בתא במנוע שם חם וועוד ירקות.
אני עם "טודור" יחיד (כ 100AH) מתחת לכסא ובקרוב יצטרף אליו עוד אחד זהה. הוא לא הזיע ולא חסר לו נוזל כבר למעלה משנה. טפו טפו טפו!

-->