PDA

צפייה בגרסה מלאה : זמן העבודה לפרוק מיסב קצה בסרן דנה 44

קיד
26-04-06, 23:38
היות שמיסב הקצה הימני של הסרן האחורי של הסופה שלי קרס (דנה 44) החלטתי למדוד את הזמן הדרוש לפרוק המכללים בלבד למען אלו שלפעמים מתלבטים האם ניתן לבצע את הפעולה בבית.
כלי העבודה הדרושים:
בוקסה 13/16"
בוקסה 9/16"
פלייר.
מברג.
חוט פלדה בעובי 1.5 מ"מ.
מקדחה ידנית.
מקדחים 4-8-12 מ"מ.
איזמל.
פטיש.

עבור ההתארגנות השתמשתי ב-15 דקות. ההתארגנות כוללת שיחרור בלם חניה, הרמת הרכב, ביסוס הרכב על בוק, פריסת צינור אויר, אירגון הכלים ופירוק הגלגל. שימוש בבוקסה 13/16" ומפתח אויר.

עבור פרוק הבלמים השתמשתי ב-10 דקות נוספות. הפרוק כלל הוצאת תוף הבלם, שיחרור מנגנון הכיוונון (רגולאז) שיחרור הקפיץ התחתון של סנדלי הבילום, שיחרור הקפיצים העליונים של סנדלי הבילום, הוצאת פיני המיקום של של סנדלי הבילום, הוצאת הסנדלים וכבל הכיוונון. חשוב לסדר את כל החלקים בתוך תוף הבלם בכדי לסייע בהרכבה. שימוש בחוט פלדה על מנת למשוך את הקפיצים ושימוש בפלייר על מנת לשחרר את פין המיקום של הסנדל. טיפ חשוב: מבעים טבעת בקוטר 15 ס"מ מחוט הפלדה, משחילים את הטבעת על קצה הקפיץ אותו רוצים להוריד, ומושכים את הטבעת ביד כנגד הקפיץ. להבדיל משימוש בפלייר, רמת הסיכון האישי פחותה משמעותית, וכמו-כן נמנע נזק לקפיץ.

עבור פרוק הציר השתמשתי ב-5 דקות. הפרוק כלל פתיחת 4 ברגים של אוגן המיסב, הוצאת הציר החוצה ומשיכת הקפה החיצונית אל המיסב מצינור הסרן ע"י האצבעות בלבד ללא שימוש בחולץ. שימוש בבוקסה 9/16" לברגי האוגן, מברג לשיחרור האוגן עצמו וכמובן מפתח אויר.

תמורת 15 דקות נוספות חלצתי את המיסב מהציר. רוחבה של טבעת האבטחה של המיסב הוא 13 מ"מ.
סימנתי נקודה במרכז הטבעת ע"י מדגש. כעת קדחתי חור בטבעת במקחת יד. ראשית חור 4מ"מ לאיר מכן 8מ"מ ולבסוף 12מ"מ. החור נקדח בניצב לציר. אין צורך לחדור את הטבעת עד סופה! לאחר הקידוח, חובטים חבטה אחת חזקה ומהירה בעזרת איזמל ופטיש בטבעת (בניצב לציר) במקום בו נקדח החוט. המכה מפצלת את הטבעת והמיסב יוצא מהציר בקלות.

את 15 הדקות הבאות השקעתי בחיסול הכלים, ניקיון, הכנסת הגלגל המפורק והמגבה למחסן וכמובן תחיבת סמרטוט בצינור הסרן על מנת שלא יכנס ליכלוך.

סה"כ שעת עבודה רגועה.
בברכה,
קיד.

נמרוד
27-04-06, 11:17
תגיד לי שצילמת תמונות. בבקשה.

asafk
27-04-06, 11:49
בטח לא היה לו זמן...

אסף.

זאביק
27-04-06, 15:42
האם ניתן לבצע את הפעולה בבית.

פריסת צינור אויר, אירגון הכלים ופירוק הגלגל. שימוש בבוקסה 13/16" ומפתח אויר.

אלו לא הכלים הסטנדרטיים בכל בית :neutral: :neutral:
באיזה מפתח אויר השתמשת ?

אייל
27-04-06, 15:52
כמו שלי זה נראה, המפתח אוויר זה מטעמי נוחות. אפשר גם עם רצ'ט זה פשוט ייקח קצת יותר זמן.

למה לפרק ברקסים? זה שונה מדנה 60? בזמן שפירקתי את הציריות אצלי לא נגעתי בברקסים מלבד הורדת התוף עצמו. עשיתי משהו לא נכון?

tayrie
27-04-06, 18:13
למה לפרק ברקסים? זה שונה מדנה 60? בזמן שפירקתי את הציריות אצלי לא נגעתי בברקסים מלבד הורדת התוף עצמו. עשיתי משהו לא נכון?

גם אני שאלתי את עצמי , ועשיתי את זה בדנה44 של סופה...

שאולי
27-04-06, 21:19
אין הבדל בן דנה 60 ל 40 חוץ מהגודל , ולהוציא ציריה אין צורך לפרק ברקסים
רק בריאות
שאולי

חימושניק
27-04-06, 21:39
טיפ קטן ושימושי לכל מי שמפרק בלמי תוף:

כדי לפרק את הקפיצים ואת פיני המיקום של הסנדלים אני נוהג להשתמש ב"שפיץ-ג'בקה" (ראו תמונה מצורפת).

מניסיוני, זמן הפירוק של מכלולי בלמי התופים יורד פלאים ורמת הבטיחות עולה משמעותית (הסיכוי שהקפיצים יתחילו לטוס ממוזער) בהשוואה לשימוש בכלים יעודיים לבלמי תוף או לאילתורים (מוצלחים יותר או פחות...) שנתקלתי בהם.

הנה התמונה של השפיץ-ג'בקה הפרטית שלי:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=985&stc=1

קיד
28-04-06, 20:56
בגלל שהבלמים הזדהמו מהשמן שנזל ממחזיר השמן של מיסב הקצה.
קיד.

קיד
28-04-06, 20:58
טיפ קטן ושימושי לכל מי שמפרק בלמי תוף:

כדי לפרק את הקפיצים ואת פיני המיקום של הסנדלים אני נוהג להשתמש ב"שפיץ-ג'בקה" (ראו תמונה מצורפת).

מניסיוני, זמן הפירוק של מכלולי בלמי התופים יורד פלאים ורמת הבטיחות עולה משמעותית (הסיכוי שהקפיצים יתחילו לטוס ממוזער) בהשוואה לשימוש בכלים יעודיים לבלמי תוף או לאילתורים (מוצלחים יותר או פחות...) שנתקלתי בהם.

הנה התמונה של השפיץ-ג'בקה הפרטית שלי:

לא, לא , לא.
רק לולאה מחוט פלדה 1.5מ"מ או 2.5 מ"מ. אין שום סיכונים. משחילים את קצה הקפיץ ומושכים ביד.
אין נזק לקפיץ ואין סיכונים.
קיד.

shmil
29-04-06, 11:47
קיד צודק, ולו מסיבה אחת:

בשיטת החוט לא יכול להיות מופעל על הקפיץ לחץ יתר שעלול לגרום לו להשבה, לעומת זאת, בעבודה עם שפיץ פלאייר או שפיץ ג'בקה, ראיתי כבר קפיצים שנלחצו/עוותו, וכתוצאה מכך נשברו, אם לא במהלך הפירוק הזה, אז אח"כ, אבל הנזק לקפיץ כבר נגרם.

nir.samo
29-04-06, 16:12
קיד/שמיל אם אפשר להסביר את שיטת החוט הנ"ל רצוי מאוד עם תמונות.

-->