PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים 33 (שלושת סימני הקריאה הוסרו)

פואד חסן
27-04-06, 22:34
היי חברים,
אני מעוניין להחליף את הצמיגים של הג'יפ מ-31 ל-33 100% שטח האם זה כדאי ואיך אפשר לעשות זאת?
אני מבקש את עזרתכם בנושא...
שיהיה לכולם סופ"ש מרתק בבולדרים של הצפון....

asafk
27-04-06, 23:29
כדאי? לא ברור מה המטרה שלך. יש מטרות רבות שלשמן זה כדאי- עבירות יותר טובה, נסיעה מהירה יותר וכו'.
איך עושים את זה? הולכים לפנצ'ריה, קונים צמיגים, מרכיבים..... אבל לפני זה צריך לחשוב על הגבהה, חיזוק סרנים וכו'. יש המון חומר, אבל אני אפילו לא יודע באיזה ג'יפ מדובר- אז קשה לי לענות.

חוקי? על פניו לא. אבל יש ג'יפים שברשיון שלהם מאושרים צמיגי 33", אז כנראה שיש דרך חוקית לעשות את זה.

אסף.

פואד חסן
28-04-06, 00:41
מדובר בג'יפ CJ 89 .
המטרה היא רק סיפוק שטח יותר ועוד...

ניר ל
28-04-06, 01:27
אין שום בעיה טכנית להרכיב צמיג במידה הזאת על הרכב שלך, הכנף תשתפשף ויש לזה פתרונות פשוטים.
לגבי כדאי או לא - המשוואה פשוטה - צמיג גדול יותר = עבירות גבוהה יותר כמעט בכל תוואי שטח.

eyallvy
30-04-06, 09:38
מבחינה חוקית אישור צמיגים כלשהם ל-CJ זה סרט די בעייתי. לג'יפ שאני קניתי לא מזמן יש 31X10.5 אבל ברשיון היה רשום משהו אחר, למעשה מספר לא הגיוני שלא מייצג שום צמיג מוכר - בקיצור, מישהו, מתישהו ב-23 השנים האחרונות עשה טעות ורשם שם קשקוש. אבל אני לא יכולתי לעבור ככה טסט בצורה הרגילה ובכל מקרה הייתי נמצא בסכנה מתמדת של הורדה מהכביש במקרה שאתקל בשוטר שמבין עניין. כאן התחיל הסיפור.

לפי התקנות עכשוויות (שהם לדעתי די מבולבלות), זה תפקידו של הבוחן הראשי במכון הרישוי להנפיק אישור לשינוי צמיגם. הוא עושה את זה על פי המידע המצוי בספר AutoData(?). רק מה, על ה-CJ אין מידע. הבוחן בזבז לי את הזמן בכך ששלח אותי לעמדה 1 במשרד הרישוי חולון. שמה הודיעו לי חגיגית שהם מאשרים צמיגים רק לרכב מעל 4 טון. המכונאי שלי הלך לריב עם הבוחן ויצא מזה בדיוק כלום. מסלול ההמשך ההגיוני היחיד שנותר לי הוא ללכת אל החברה שייצרה את הג'יפ (ג'יפ ישראל) ולבקש מהם אסמכתא. לך תמצא דבר כזה.

בסוף, ביותר מזל משכל, מצאתי מכון רישוי אחר ששם הצלחתי. הבוחן שם הוא אדם נחמד שמאוד רצה לעזור, פשוט מטוב ליבו. התנאי שלו היה שאביא לו צילום של רשיון של ג'יפ דומה שבו רשומים הצמיגים האלו, והוא ינפיק לי אישור - וכך באמת היה בסוף.

כשחזרתי להשלים את הטסט במכון המקורי, הבוחן זכר אותי והתעצבן - אמר שהבוחן השני עושה ממנו צחוק ומלמל דברים שכללו את המילים "שלילת רשיון בוחן לחצי שנה". הוא מכיר אישית את אותו בוחן. ביקשתי ממנו שבחייו יעזוב אותו בשקט, כי לא הייתה לי שום דרך לצאת מהפלונטר הזה ללא טוב ליבו והביצים הבריאות שלו. לכן גם לא אזכיר את שמו ואקווה שהפרשה תדעך עם הזמן.

בקיצור - לפני שאתה מחליף צמיגים תמצא לך מכון רישוי כלשהו שיהיה מוכן על סמך צילום רשיון אחר להנפיק לך אישור. אז תצטרך רק לאתר מישהו שכבר רשום לו חוקית ברשיון ושיסכים לתת לך לצלם.

חוץ מזה, תצטרך גם להרחיב את הכנפונים שלך כדי שיכסו את הצמיגים החדשים. יש כתבה על זה באתר הבית של ג'יפולוג: http://www.jeepolog.com/230.html

לדעתי, אם כבר רשום לך 31 ברשיון אז לא כדאי לך להיכנס לזה.

Gilad
30-04-06, 11:35
נניח ואתה מצליח לשנות את הצמיגים ברשיון - אין מצב שבוחן יגיד לך אח"כ שזו לא מידה שמאושרת ע"י היצרו ויוריד אותך מהכביש?

גלעד

eyallvy
30-04-06, 12:04
נניח ואתה מצליח לשנות את הצמיגים ברשיון - אין מצב שבוחן יגיד לך אח"כ שזו לא מידה שמאושרת ע"י היצרו ויוריד אותך מהכביש?

גלעד

נקווה שלא. אחרת כולנו בבעיה. מהמעט שאני הצלחתי להבין, הדבר העיקרי שמעניין בוחנים הוא שהתחת שלהם יהיה מכוסה הרמטית ככל הניתן. מה שכתוב ברשיון הוא בגדר קודש, מתוך הנחה שאם הוא הצליח להגיע למצב של רישום אז כנראה שהדבר נעשה בדרך חוקית על ידי אדם מוסמך לצורך העניין.

הדרך הכמעט יחידה להוכיח שצמיג הוא לא חוקי לרכב X הוא להראות בספר ה-AutoData שהוא לא מופיע ברשימת הצמיגים המותרים. לגבי CJ, אין כזו רשימה, אז אין למה להשוות. רק מי שיעשה עבודת דוקטורט ויצליח איכשהו למצוא את נתוני היצרן המקוריים ולפיהם להוכיח, יוכל אולי לעשות את מה שהזכרת.

מי שבאמת מודאג יכול לעשות לכולנו שרות ולהשיג מאיפשהו את נתוני היצרן המקוריים של ה-CJ למיניהם. מצד שני, זה גם יכול לצאת שאלת קיטבק קלאסית, שאולי עדיף לא לדעת את התשובה אליה.

נמרוד
30-04-06, 13:46
תשכחו מזה, אין "נתוני ייצרן" קובעים לCJ. האוטו יוצר במשך 50 שנה ב20 מדינות, היו לו את כל המנועים וכל הצמיגים שאתם יכולים להעלות על הדעת - ועוד כמה.

לשאלה של גלעד - מה שכתוב ברשיון זה מה שכתוב ברשיון וזה מה שצריך להיות על הרכב, נקודה.

זאביק
30-04-06, 14:20
יש אפשרות לקבל מתע"ר AUTODATA (אם הם בכלל יודעים לאיית את זה) ??
מה כתוב במידות צמיגים ב-AUTODATA של YJ בארה"ב ? של CJ ?

נמרוד
30-04-06, 14:42
טוב אז ככה, ביררתי וזה מה שיצא:

קיטבג מאייתים באנגלית ככה:

K-I-T-B-A-G

six 4 life
30-04-06, 16:01

גלעד

יש מצב, ומצב גדול.

לכל אלו שדוגלים שמה שרשום ברשיון הוא קודש- סבאבא. שתיפגשו חלילה עם בוחן, גם לצעוק לשמיים לא יעזור, לא שום איום משפטי ולא שום ניסיון לדבר אל ההגיון ואל האסכמתא- שהמידה מאושרת ברשיון מול עיניו.
אם פעם היה סיפור להכניס מידה מסויימת לרשיון, היום זו כבר לא הבעיה העיקרית. הכנסת המידה לרשיון היא דבר שולי ולא משנה כרגע באיזה ערוצים תשתמש. הבעיה האמיתית היא שהיום במפגש עם כמעט כל בוחן תנועה- אתה תקבל הורדה כמו גדול, גם אם המידה ברשיון.

הסיבה- "מידה לא תקנית".
אז אתה אומר לו "תציג לי תקן שלפיו המידה לא תקנית!" והוא פשוט לא סופר אותך ממטר ולא יציג לך שום דבר כי לו יש את הכח ואתה סתם עוד הורדה. כאן כל הבעיה.
בתכל'ס- בשטח אתה לא יכול לאמר לו כלום. לו יש את הסמכות והוא עושה איתה מה שבא לו. עבד כי ימלוך זה משפט עדין יחסית אליהם.

עכשיו בוא נתקדם-
קיבלת הורדה על 33- שהיו מאושרים לך ברשיון.
אחרי זה אתה רוצה להגיד לי שתצא מול משרד התחבורה?...
אתה לא. ואם כן, אני מקנא בתום שלך.

בידידות.

-ארז-

מאיר רוטברג
01-05-06, 08:26
עם כל הכבוד לכולכם איני מבין מדוע הדיון מתנהל כאן?

בטח אתם חושבים כי אתם היחידים שקוראים את הפורום
ןאם אתם חושבים כך אתם טועים בגדול

אם כבר תתנו את שמות המכונים והמאכרים שלא יתאמצו!!!!!!

אספר לכם סיפור תיאורטי לחלוטין ,

למישהוא היה חבר בעל מכון טסטים, כל שנה המישהוא היה ניגש לאחר בדיקה מקיפה של הרכב למכון לעבור טסט
כל שנה היו מכשילים אותו על איזה שטות.

לפני שנה או בעל רכב תיאורטי ניגש למכון הכשילו אותו על 20 דברים דימיוניים לחלוטין,

ניגש אותו בעל רכב תיאורטי לבעל המכון ושואל אותו מה הקטע?
אותו רכב , שנה 3 במכון אותו בוחן ,
עונה אותו בעל מכון תיאורטי לנהג התיאורטי, שמע ידידי אחרי שחבריך כתבו בפורומים שאני עושה חיים קלים לגיפאים ירדו עלי כל כך חזק כולל איום מוחשי ולא תיאורטי בביטול הרשיון שהיום הכל לפי הספר
כולל לך ידידי התיאורטי.

מישהוא הזכיר קיטבג??

אנחנו זה הקיטבג

ניר ל
01-05-06, 10:13
אני מציע שתקראו שוב את השאלה שבנושא, שאלה מאד פשוטה שהתשובה עליה עוד יותר פשוטה,

לא היתה כאן שום שאלה בקשר ל "חוקי", "בוחן תנועה", "משרד התחבורה", שואלים אתכם שאלה פשוטה, תענו בצורה ישירה פשוטה וברורה.
ברור לי שנושא המפגש עם בוחני תנועה ושאר ירקות מטריד כאן את כולם, ידוע לי שהתקנות הן מורכבות, משתנות ולא תמיד ברורות. מאז ראשית ימי הג'יפים הסתיימו מפגשים עם בוחני רכב בהורדה מהכביש, לעיתים בצדק ולעיתים לא, אם זה לא צמיגים זה תפוחים ואם זה לא תפוחים זה אגסים. אין מה לעשות, רכב לא קונבנציונלי ובעיקר רכב מיושן מושך תשומת לב של כל מני מרעין בישין, זה משהו שנגזר עלינו לחיות איתו. על כן הגיע הזמן לשים סוף לכל אותם דיונים "משפטיים" כביכול, זה לא המקום לדיונים האלה כי אלו דיונים עקרים. כולנו ילדים גדולים, מודעים למעשינו וצריכים לקחת אחריות, הפורום הזה לא מעסיק יועצים משפטיים ואין זה מתפקידו לתת עצות משפטיות , רדו כבר מהסיפור הזה, לא כל פעם שעולה נושא הצמיגים, המנועים וכו' צריך אוטומאטית לגלוש לנושא המשפטי וכל מה שנלווה לו.

tzagi
02-05-06, 03:19
מישהו רוצה לתרגם לי קיטבג ?

Nimrod,
Better get on the ball and do something about this problem
How am I expected to move to a country that has petty private burocrats dectate to me what size tires am I suppose to run on my heep
??
If you wait for me to do it
there will be a gun involved
=dead burocrats
=me in jail
=starving children
=bad situation for everybody

אתה רוצה את זה על המצפון?

נמרוד
02-05-06, 08:37
Not from personal experience, but I hear the jails in Israel are much friendlier than Texas. actually, in Texas they hang you, no?
:grin:

coas
02-05-06, 08:41
מישהו רוצה לתרגם לי קיטבג ?

Nimrod,
Better get on the ball and do something about this problem
How am I expected to move to a country that has petty private burocrats dectate to me what size tires am I suppose to run on my heep
??
If you wait for me to do it
there will be a gun involved
=dead burocrats
=me in jail
=starving children
=bad situation for everybody

אתה רוצה את זה על המצפון?

Here is a translation in a form of an example:
in response to your questions- Who the fxxx cares!!
Got it?;)

asafk
02-05-06, 10:46
אני מציע שנפסיק פה את הדיון הנוסף - ונתמקד בעיקר- איך לשים33 על CJ. עובדתית- יש יותר ממכון רישוי אחד שיודע ש33 חוקי בלי עניינים ובלי קומבינות. אז כנראה זה בסדר- וזה שהשאר לא יודעים זה בגלל שמדובר ברכב לא סטנדרטי. עכשיו אפשר בבקשה להמשיך?

אסף.

אמנון
02-05-06, 12:01
על הרכב שלי יש צמיגי 15\10 של אליאנס, הסטנדרטיים לג'יפ והם גמורים. הסט הבא שיהיה על הרכב יהיה לבטח 33".

אסף כתבת למעלה שנזקק חיזוק סרנים. למה? ה44 האחורי יתמודד עם 33" ללא קושי רב. ה30 הקדמי לא יסתדר ללא חיזוק? הרי יש לא מעט CJ's, אפילו שניים מאתר.. עם 33" ללא חיזוק סרנים.
אפשר להרחיב בנושא?

על שפשוף הצמיג עם הבודי; הרי זה תלוי מאוד במתלים של הרכב, אך בכל המקרים יש הכללה שצריך לקצץ כנפיים אחוריות כקדמיות?

הצפרדע
02-05-06, 12:59
אסף כתבת למעלה שנזקק חיזוק סרנים. למה? ה44 האחורי יתמודד עם 33" ללא קושי רב. ה30 הקדמי לא יסתדר ללא חיזוק? הרי יש לא מעט CJ's, אפילו שניים מאתר.. עם 33" ללא חיזוק סרנים.
אפשר להרחיב בנושא?

דנה 30 יחזיק יפה "33 בלי נעילה.
עם נעילה המצב משתנה משמעותית, וצריך רגל הרבה יותר קלה על הגז.
פחות קפיצות של הסרן הקדמי באויר(הכי חשוב לעזוב את הגז מייד כשהסרן מתרומם באויר - ראה
כדוגמא יפה מקרה עידו כהן במכשול 5 בצור יגאל), ופחות אגרסיביות באופן כללי.
הגורם מספר אחד לשבירות מקדימה הוא "נעילה" של הגלגלים = קפיצה ונחיתה כאשר הגלגלים מקבלים כוח או סחרור ועצירה פתאומית של הגלגל, כמו למשל בבוץ וכו'.
כאשר הרכב נעול מקדימה, ולא ממש נזהרים, השבירה היא רק ענין של זמן.

אלון_ק
02-05-06, 13:05
זו טענה ישנה ולדעתי, לא נכונה. רכב נעול לא מסחרר גלגלים ומנחית אותם על הרצפה יותר מרכב לא נעול, להפך; אם רק גלגל אחד על הרצפה אזי אין סחרור ברכב נעול וברכב פתוח יש, אם שניהם באוויר אזי אין הרבה הבדל בין סרן נעול לפתוח, אם בכלל.

הטענה כנגד סרן נעול יכולה לבוא בדמות משקל הרכב כולו על ציריה אחת, מצב שאפשרי רק עם סרן נעול. זה כבר פתוח לדיון ואין לי דעה מגובשת בנושא הזה כרגע, אם כי תחושת הבטן שוב נוטה לטובת הסרן הנעול שכן אין לך אפשרות לייצר העמסה פתאומית, אתה צריך להיות די אטום כדי לשבור ככה ציריה.

asafk
02-05-06, 13:43
לטעמי ה30 לא מספיק חזק בשביל 33" בלי שום חיזוק. המינימום הוא חיזוק צלבים.
מנגנון הכשל יכול להיות כמו שברוך כתב- סחרור גלגל ואז בומבה של אחיזה, או, כמו שאלון כתב- כתוצאה מכל משקל הרכב על גלגל אחד. בשני המקרים- נעול או לא- ה30 ייכשל- בד"כ בצלבים, אבל יש עוד נקודות תורפה.

אסף.

הצפרדע
02-05-06, 14:33
זו טענה ישנה ולדעתי, לא נכונה. רכב נעול לא מסחרר גלגלים ומנחית אותם על הרצפה יותר מרכב לא נעול.

סטודנט אמור לדעת - לפחות - לקרוא נכון.
איפה קראת דבר כזה בהודעה שלי?:roll: ?

תבקש יפה, ואני אנקד.
זה יעזור?

אמנון
02-05-06, 16:56
לטעמי ה30 לא מספיק חזק בשביל 33" בלי שום חיזוק. המינימום הוא חיזוק צלבים.
מנגנון הכשל יכול להיות כמו שברוך כתב- סחרור גלגל ואז בומבה של אחיזה, או, כמו שאלון כתב- כתוצאה מכל משקל הרכב על גלגל אחד. בשני המקרים- נעול או לא- ה30 ייכשל- בד"כ בצלבים, אבל יש עוד נקודות תורפה.

אסף.

אוקיי, חיזוק צלבים; אני במילא צריך להחליף - איזה חברות\פירמות ומהיכן משיגים צלבים מחוזקים?
כמה אמור לעלות? פרטים!

ומבחינה אחרת; האם אפשרי לבצע לבד חיזוק לסרן ע"י ריתוך תומכים\חיזוקים לגוף הסרן עצמו?
בהנחה כמובן שהמבצע יודע היטב לרתך. אמצעים ביתיים, אפשר?
יש חומר בנושא? פרטים!

AvigdorAharon
02-05-06, 22:55
האם קיימת "מכת גז" ב CJ סטנדרטי?
המנוע מוציא הספק של מריצה כתומה (115 כ"ס למנוע חדש...), הספק הקיים כיום לכל רכב משפחטומטי סדרטי...זה לא סופה, לטוב ולרע.

אביגדור

AvigdorAharon
02-05-06, 22:55
שכחתי לציין: מנוע מזכיר נ"נ...

נמרוד
03-05-06, 23:38
אמנון, אין סיבה לחיזוקים חיצוניים לסרן. שבירה של בית הסרן עצמו היא נדירה, ותוצאה ישירה של השתוללות ברמה חולנית! מה שנשבר בסיקסים זה ב90% מהמקרים צלב הצירייה, הבעייה היא שלרוב עד כל העסק נעצר נגרם נזק לאוזני הצלב בצירייה, מה שמחייב תיקון יקר או, יותר פשוט - החלפת צירייה.

הפתרון שלי (ושל חנן ושל עוד הרבה ג'יפאים)- זרוקות לי שתי ציריות קדמיות ספייר בבאגאז' מסרן שפעם שחטתי. אם וכאשר אשבור ציריה או צלב, יש לי חלקי חילוף במקום. אני לא מתכוון להתעסק בשטח עם החלפת הצלב, כי כאמור בדרך כלל נגרם נזק לאוזניים.

יש ציריות מחוזקות + צלבים גדולים (297X) למכירה באתרים אמריקאים. אתה לא צריך להוציא על זה כסף שאין לך.

לדעתי - צמיגי 33 מתאימים לסיקס טיולים מבחינה מכאנית, אתה כן חייב להגביה את האוטו מספיק ו/או להגביל מהלך מתלה על ידי באמפסטופים כדי למנוע מהם לחרב את הכנפיים.

-->