PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן מנוע - מגוון דעות

rinzai
28-04-06, 20:14
השבוע אני אמור להחליף שמן מנוע לרכב. סמוראי 89. אני יודע שהומלץ לשים 20/50 אבל להפתעתי על מכסה המנוע מצידו הפנימי יש מדבקה מקורית של סוזוקי המבקשת להשתמש לשמן 10/40. התקשרתי למוסך המרכזי של סוזוקי והם חזרו על הנתון 10/40. המוסך המקומי טען ש 10/40 זה בזבוז כסף, ובנוסף יזיק למנוע - יהפף לדליל מידי בטמפ' גבוהות. אין לי מושג מה לעשות. בנוסף התברר לי שיש במצאי 3 סוגי שמן 20/50 כלומר 3 תקנים: SJ, SF, SG

כדי להוסיף על הסיבוך, מוכר השמנים בדרום ת"א "יעץ" לי לשים 20/50 או אם אני רוצה משהו יותר טוב אז שמן 15/40 לעבודה מאומצת

מהו דבר מועצת חכמי הסמוראי
?

איזה שמן לשים
?

;)

בני
28-04-06, 20:37
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=671

rinzai
28-04-06, 22:21
בני, תודה

קראתי - חלק הבנתי, חלק לא
הבעייה שלי הרבה יותר מצומצמת

יש לי סמוראי 89 והוראות יצרן אומרות 10/40 - כך רשום על מדבקה מצידו הפנימי של מכסה המנוע! עד היום היה לי 20/50

ספק חלקים וחומרים לרכב אמר לי שלעבודה מאומצת כדאי לי לשים 15/40

ברור לגמרי שהתקן צריך להיות
SJ
או-קיי - נקודה אחת אין עליה מחלוקת

מבחינת דרגות הצמיגות! - אני רוצה תפקוד טוב במאמץ - הווה אומר שיא הקייץ - נסיעה במדבר באמצע הצהריים... ב 4 על 4 נמוך

אני גם רוצה התנעה לא מאומצת בלילות קרים - אפילו חורף בחרמון - יצא לי לישון כבר באוטו בסופת שלג על החרמון

ו- 90 אחוז מהקילומטראז' בנסיעות במרכז הארץ - מפקקים בשרב יולי אוגוסט ועד נסיעה בשדות ובגבעות כאן שבמרכז הארץ
מה לעשות?

asafk
29-04-06, 02:11
אני חוזר על התגובה בשרשור השני- חבל לשאול אותה שאלה בשני מקומות, אבל מילא...
מומלץ- 10W40. הכי טוב- אבל יקר.יתן לך התנעות טובות גם בקור.
אין קשר בין טמפ' הסביבה (קיץ חם, נגב, 4X4) לטמפ' העבודה של המנוע. אם טמפ' העבודה של המנוע מתאימה לשמן 40- אין שום סיבה לשים שמן 50. זה מעלה את צריכת הדלק ובלאי המנוע.
15W40- כמעט כמו המקורי אבל יותר זול. חוץ משיא החורף בחרמון- יספק אותך בהחלט.

אם תמצא שמן יותר טוב מSJ- עדיף.

אסף.

rinzai
29-04-06, 03:08
אני מבין ש- 40 או 50 זה מידת הצמיגות שהמנוע חם... כלומר בעומס חום (מאמץ) איזהשמן יתן סיכה טובה יותר? ה-40 או ה-50? ...

ואם אפשר, תשובה פשוטה... האם נכון שה-40 יהיה יותר "דליל" או "נוזלי" בטמפ' גבוהה - כלומר מנוע חם
?

asafk
29-04-06, 03:22
40 יותר דליל מ50 באותה הטמפ'. כלומר- המנוע מתאמץ פחות להזיז את השמן ממקום למקום. אם ה40 לא נשרף בטמפ' העבודה של המנוע- לא צריך 50.

אסף.

rinzai
29-04-06, 09:41
עכשיו יותר מובן מה שנאמר לי - כי אמרו לי שבגלל שהשמן יהיה יותר דליל בטמפ גבוהות מה שיקרה שהו יותר "ילך לאיבוד" בגלל שבמנוע ישן המרווחים יותר גדולים והשמן פשוט יזיע משם... לכן צריך שמן שיהיה פחות "מימי" בטמפ גבוהות וששמן במידת צמיגות בחום 40 הוא למנועים חדשים שהשחיקה בהם נמוכה והתאמת החלקים יותר אוטמת

מה דעתך
?

אמירה חכמה או מוטעית
?

anakin
29-04-06, 15:26
אסף כבר ענה לך בפירוט.
10-40 מבחינת רף עליון של חום מתאים לארץ ולא יגרום שום נזק למנוע, להיפך.
כמו כן הוא טוב יותר בקור מאשר 20-50.
15-40 הוא לא זה ולא זה.

בכל מקרה השאלה היא האם אתה מעדיף להשקיע יותר כסף ולפנק את הסמו או לא.

אני גם ממליץ על 10-40.

rinzai
29-04-06, 15:42
קיבלתי בגדול את העיצה 10/40 תקן
SJ

השאלה שנותרה פתוחה היא: האם שמן יותר דליל = פחות סיכה מצד אחד, ומצד שני יותא איבודי שמן: הזעה מוגברת במקומות בהם האטימה הפקונגית לא במיטבה, למשל
?

מה ענו לי אני יודע: אין לי בעייה בהבנת הנקרא, וכשאני לא מבין אני שואל

asafk
29-04-06, 16:27
מנוע תקין- לא "יזיע" שמן 15W40 או 10W40. השלב שבו המנוע מתחיל לאבד את השמן הוא השלב בו צריך להחליף אותו (את השמן, לא את המנוע)- כאשר השמן כבר מדולל בדלק שנכנס אליו מהמנוע.
בתנאי הארץ, 15W40 מצויין- אם אתה לא מחפש התנעות קלות במזג אוויר קר מאוד בשיא החורף. ואם כן- 10W40 יעשה את העבודה (אבל מן הסתם עולה יותר)

אם מצאת שמן SL- זה עדיף על SJ.

אסף.

rinzai
29-04-06, 17:46
אסף - תודה רבה

לגבי מה מצאתי, אז כך

בכל חנות אייס, יש שמן 10/40 במחיר גלון 70 ש"ח
מיכל ירוק של דלקול

בדרום תל-אביב, רחוב סלמה, שמאלה בצומת של המשטרה לבאים מכיוון איילון
מציעים גלון שמן 15/40 ב- 40 ש"ח
גם של דלקול - מיכל שחור

אין לי מושג מה צבע המיכל אומר
אם זה שמן משוחזר או לא

מכיוון שיש את ה- 10/40 בכל רשת אייס
נראה לי שעדיף ללכת עליו

מחיר 70 ש"ח לגלון הוא מחיר סביר
?

אבדוק אם הוא
SJ
או
SL
והעדכן את האשכול

kd2
29-04-06, 22:21
ההמלצה תלויה מאוד במצב המנוע , יש לזכור זאת!
20W50 במחיר טוב יחסית לאיכות הוא ה AGIP.

rinzai
09-05-06, 13:12
החלפתי שמן מנוע! :-) השגתי באייס גלון 10/40
SL
הכי חדש שיש
במחיר 69 ש"ח לגלון
שמן של דלקול - מיכל ירוק, לא משוחזר
:grin:

בומס הקופץ
10-05-06, 02:37
לדלקול יש היסטוריה בעייתית של ייצור ברשות הפלסטינאית, תוודא את מקום הייצור.

GodsFather
10-05-06, 08:10
ואני שואל , למה לקנות באייס בכמעט כפול מחיר , את מה שהיית יכול לקנות כמה מטרים משם (אם קנית באייס ליד הסינרמה בת"א) בחצי מהמחיר ועוד להנות מכל תהליך הרכישה.

בפעם הבאה , גש ליצחק שדה , כל חנות חלפים שם תמכור לך במחיר התחלתי זהה ותעשה לך "מחיר משפחה" יותר זול מבלי שתפצה פה. מעבר לכך, עם קצת מיקוח תגיע גם לחצי ממחיר הרכישה באייס ואני מצטט "אח שלי , עשה מחיר נו בחייך" ומשפטים בסגנון זה :mrgreen:

גם כסף משחק עניין לאחר שהבנת איזה שמן בדיוק אתה צריך (ועם המחקר שעושים פה, אני חושב שגם מהנדסי הרכב בסוזוקי יכולים ללמוד משהו). חברות כמו אייס והום סנטר או ח"וח אוטודיפו - שוחטות במחיר בהשוואה לחנויות פרטיות, על אחת כמה וכמה בהשוואה לחנויות מרוכזות באיזורי תעשיה כמו זו ביצחק שדה. (יש עוד אזורים זהים בת"א ובמקומות אחרים , אני פשוט מכיר את האזור הזה ממש מצוין אז "נדבקתי" אליו בהמלצותיי).

בהצלחה

-->