PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים במכשיר קשר בהילקס

toyota4wd
29-04-06, 00:14
שלום
ברשותי היילקס 96 מוסב לטורבו 2001
כאשר הרכב במצב עמידה ואני מדבר במכשיר הקשר השמיעה אצל חברי מעולה
ברגע שהרכב בנסיעה כלומר הטורים עולים חברי שומעים רעשים כאשר אני מדבר ובמצב עמידה הכל חוזר למצב נורמלי
בניסיון לפתור את הבעיה שמתי 2 משתיקים במקביל על האלטרנטור אך הדבר לא עזר
אבקש את עזרתכם
תודה מראש

GodsFather
29-04-06, 01:40
כמה דברים -

א.האם המכשיר מחובר ישירות למצבר? אני מקווה שכן.
ב.ממה שאתה מתאר , יש לך בעית חשמל שמזעזעת את המכשיר. גם לי הייתה את הבעיה הזו ועדיין לא מצאתי את הפתרון , כשאמצא אדווח (כרגע ביעוץ עם בכירי מהנדסי מוטורלה בנושא). בכל מקרה - בזמן נסיעה צריכת החשמל וההטענה כנראה גורמים לפיקים של חשמל שמפוצצים את המק"ש. מאד לא מומלץ להמשיך לעבוד עם זה כי לבסוף תשרוף את המכשיר וחבל - הוא אמנם עמיד מאד ואמין מאד אבל גם לו יש גבול. ממליץ לבדוק נפילות/עליות מתח ברכב - הן מבחינת תקינות המצבר והטענתו וכן האלטרנטור והציוד המחובר אליהם.

בהצלחה

toyota4wd
29-04-06, 11:36
תודה על התשובה המהירה אני אבדוק את הדברים הנ"ל ואדווח

איציק - 4X6ZH
29-04-06, 12:28
איזה סוג של רעש ?
זה זמזזום שהולך ועולה ביחס לסלד המנוע
זה טרטור תקתוק ביחס לסלד המנוע
זה ניתוק לא ניתן לשמוע אותך ( צד שני שומע חצאי מילים )
איך המכשיר שלך מתוכנת ( אתה משדר PL ) אני מניח על שאלה זאת אתה לא יודע
במידה ואתה יודע איזה תדר PL אתה משדר ?
נעשתה בדיקה במצב עמידה ושידור בסלד גבוה תוך כדי טלטול האנטנה ( לא ביד )
נעשתה בדיקה של יחס גלים עומדים ( VSWR )
איך מחוברים או ליתר דיוק כיצד מחוברים כבלי 12 VOLT למצבר ( זה מאד מאד לא טוב חבר ישירות על המצבר ) נכון זה קל וזה מאד מקובל אבל זה לא נכון !!!!!
חיבור צרכן עומס ישירות על המצבר גורם להפרשי פוטנצילים על נעלי החיבור שזה מקור טוב להיוצרות תחמוצת הגורמת להתנגדות גבוה הגורמת למפל מתח בעומס .... ( מסובך אני מסכים )
לכן יש לחבר לבית הפיוזים הראשי תמיד יש שם מקומות לצרכני זרם נוספים כולל מקום לפיוז מקורי .
איציק

GodsFather
29-04-06, 13:09
איך מחוברים או ליתר דיוק כיצד מחוברים כבלי 12 VOLT למצבר ( זה מאד מאד לא טוב חבר ישירות על המצבר ) נכון זה קל וזה מאד מקובל אבל זה לא נכון !!!!!
חיבור צרכן עומס ישירות על המצבר גורם להפרשי פוטנצילים על נעלי החיבור שזה מקור טוב להיוצרות תחמוצת הגורמת להתנגדות גבוה הגורמת למפל מתח בעומס .... ( מסובך אני מסכים )
לכן יש לחבר לבית הפיוזים הראשי תמיד יש שם מקומות לצרכני זרם נוספים כולל מקום לפיוז מקורי .
איציק

איציק , טענתך הגיונית , אבל היצרן (מוטורולה) מנחה לחבר ישירות למצבר...הייתכן כי טעות בפיו ?
אפילו הכבלים הנרכשים הם ייעודיים למצבר ולא לבית פיוזים.

איציק - 4X6ZH
29-04-06, 13:53
הכבלים הם עם נעלי כבל שניתן לחבר אותם גם למצבר :?
את תעלולי מתקיני מערכות ההזעקה ומערכות השמע התחילו עוד בעידן התקנות מכשירי הקשר .
יש תורה שלמה איך מתקנים איפה למה וכמה ( גם למוטורולה יש כאלה חוברות הדרכה ) .
על רגל אחת עוד טיפ אחד מאד חשוב .
לא להוליך את כבלי מכשיר הקשר ובמיוחד את כבלי 12 VOLT לרוחב הרכב רצוי לאורך ולא לחצות את הרכב לרוחב מספר מפעמים .
את חיבור המינוס ( -) לא לעשות על סתם בורג על יד המכשיר ובודאי לא על סתם בורג כל שהוא
אלה לחבר רק לצומת מרכזית של חיבורי ( -) . ( בכל רכב יש צמתים כאלה בכמה מקומות )
את דיסקית ( שיבה כוכב ) יש למקם בין נעל הכבל לגוף הרכב ולא בין הבורג לנעל הכבל .
כמו שאמרתי יש ספר שלם ובעידן הרכב הממוחשב בעל רשתות תקשורת של מערכות הרכב להתקנות אלה יש חשיבות עליונה .
איציק

-->