PDA

צפייה בגרסה מלאה : חניון לילה מדבר יהודה ועוד...

ophir
29-04-06, 10:07
נניח ומתחילים בשעות אחה"צ באזור ברכת צפירה לכוון צפון יש חניון לילה שבו אפשר למקם 2 משפחות עם ילדים ללא צורך בישיבה לאור המדורה עם נשק דרוך ושכפ"צ?

ובמידה ולא איפה כן באזור מדבר יהודה הדרומי בואכה ים המלח כן אפשר?

ובכלל אם יש המלצות לאזור אשמח לשמוע, לא טיילתי שם כבר הרבה שנים. אני יודע שזה נשמע נורא כללי אבל אנחנו רק התחלנו לתכנן ככה שהכל עוד אפשרי :) (איזה כייף להגיד את זה)

PW
29-04-06, 14:26
מדורה?!
זה יגלה לאוייב את המיקום המדוייק של חניון הלילה ויחשוף את המארב!
וברצינות:
היו כל מיני דיבורים על שינה בחניון הלילה באזור רמת חבר. לא הייתי ישן שם עם משפחה וילדים.
הייתי מתכנן (במיוחד בימים אלה ששעות האור ארוכות ומספקות) לבצע את הדרך כולה מברכת צפירה עד מצוקי דרגות ביום אחד ארוך ומהנה.
אפשר לטייל באזור בקעת קנאים מאחה"צ עד הלילה, לישון בחניון הלילה על יד הר קנאים ולצאת מוקדם בבוקר מצפירה וצפונה.

זאביק
29-04-06, 17:48
יש שביל (לא אחד, אלא מחליף סימון צבעים באמצע כמה פעמים), שמתחיל על כביש ערד-צומת זהר, ונגמר במצדה.
26 ק"מ, שעה וחצי נסיעה מקצה לקצה.

יש לאורכו לפחות חניון לילה אחד, בקצה העליון של מעלה יאיר (לא צריך לעלות, כי אתה בא מלמעלה, והתצפית מדהימה).

יש גם חניון לילה בברכת צפירה עצמה.

אופציה נוספת היא לישון בשטח ליד הכביש ערד-מצדה. רוב השטח, (לפחות עד כפר הנוקדים, אם אני זוכר נכון) הוא לא שמורת טבע, ככה שמותר לישון בשטח.

ophir
29-04-06, 18:01
הי פי.ווי.

אתה מדבר על חניון הלילה של ברכת צפירה? שם כן בטוח? במפה שלי לא מופי חניון לילה בהר קנאים.

זאביק... תודה, רעיון טוב שעה וחצי טיול אחה"צ נשמע לי מתאים, ראיתי גם חניוני לילה בדרך ו... אותה השאלה... החניון בברכת צפירה סביר? פעם, אם אני זוכר נכון אמרו לי שאסור להשאיר שם רכבים ללא השגחה...

זהר
29-04-06, 18:26
אני לא היתי נשאר לישון בתקופה זו באזור שמעל מצוק ההעתקים (מערבית למצוק) באזור שבין נבי מוסא בצפון ועד אזור מצדה - צאלים בדרום, זו דעתי האישית , אלא אם אתה מתארגן בחניון מאובטח עם שומרים ונשק.
בסוף ינואר השנה נסעתי את המסלול מנחל דרגות דרומה עד כביש ערד מצדה ב5-6 שעות נסיעה עם מעט עצירות. אם אתה עם ילדים אז צריך יותר עצירות אבל אין בעיה הימים ארוכים עכשיו. במהלך המסלול עברו אותנו כמה פעמים רכבים של בני דודים, וגם בני דודים עם רכבים שאני לא בטוח שהיו שלהם כך שלא היתי משאיר את הרכבים באזור בלי השגחה.
לגבי שינה באזור העליון של החבר - גבי חבר, ישנתי שם לפני כמה שנים ובבוקר ראינו בדואי עם רובה צייד יוצא מתוך הקניון באזור הגבים - גם שם לא היתי הולך לישון בלי אבטחה מסודרת.
המלצה שלי : מסתובב באזור במשך היום ויורד בלילה לישון בחניונים בכניסה לצאלים או למשמר (גם שם פורצים רכבים ומפנצ'רים אותם אם אין השגחה במשך היום).

זהר

PW
29-04-06, 19:03
כל מה שכתבו קודמי - וואללה!
אני מתכוון לחניון (המסומן בשטח ובמפות) כ - 250 מ' מצפון מנקודת התצפית בהר קנאים. נכון כתב קודמי: גבול השמורה עובר מצפון לדרום על קו מערת כידוד, הר מנחם וגבעת גרני. מה שנותן לך חופש לישון באיזה מקום שתבחר על בסיס בקעת קנאים או הערוץ העליון של נחל רחף.
עוד 2 טיפים קטנים:
אפשר לישון גם בחוות הנוקדים בצורה מסודרת (וכמובן בתשלום) במגוון רמות "פינוק" מקמפינג עד חדרים.
אם מה שזאביק הציע לך לרבע יום הראשון ארוך מדי, אפשר לקצר ולנסוע מערד עצמה דרך מאגורת מנחם ונחל סלעם לבקעת קנאים. משם לעלות לתצפית בגבעת גרני, "סבוב מצדה" והתצפית על נחל צאלים ו"סגרת את היום" עם אפשרויות רבות לתיכנון הזמן והעצירות של היום הראשון.

נמרוד
29-04-06, 23:33
חניון הלילה הרשמי בברכת צפירה מחורבן במיטב המסורת של הרט"ג - שטח פתוח, אפס צל, רוחות עזות.

יש חניון לילה בהר חולד, גם הוא מחורבן והוא באמת קרוב מדי לשטחים עוינים. אז האופציה ההגיונית היא כמו שזאביק וPW הציעו - לעשות משהו אחר באחר הצהריים שלפני ולישון באזור ערד-מצדה. בהקשר הזה, אולי תרצו לישון באזור שממערב לכביש ערד-כפר הנוקדים - הר-ישוע-הר-לטאות-שלוחת סימן, יש שם הרבה שבילים שנכנסים לשטח, השטח הוא לא שמורה והוא שטח אש של הבסיס בתל ערד, פשוט להכנס לשטח ולתפוס איזה נחל נמוך באזור הצאלים העליון. בכלל אזור עם הרבה שבילים מעניינים ולא מאד מטוייל.

קח בחשבון שגם את אתם ישנים בתחילת המסלול בברכת צפירה, אתם תצאו במצוקי דרגות במקרה הטוב לקראת החושך. זה טיול ארוך תמיד.

asafk
29-04-06, 23:55
עוד אפשרות- לינה במצדה- יש אתר קמפינג בתשלום (די סמלי) מימין לכניסה למצדה (מכיוון ערד). יופי של מקום, מוגן מרוח, מאובטח- כל מה שצריך..

אסף.

yoav
21-11-06, 18:37
עוד אפשרות- לינה במצדה- יש אתר קמפינג בתשלום (די סמלי) מימין לכניסה למצדה (מכיוון ערד). יופי של מקום, מוגן מרוח, מאובטח- כל מה שצריך..

אסף.

אני מחייה דיון ישן לקראת טיול באיזור: אחרי בירורים טלפוניים-
1. חניון המצדה גובה 40 ש"ח לראש תמורת...כלום.
כפר הנוקדים 60 ש"ח ונותן מאהל מחומם, מטבח לשימוש עצמי, מקלחות חמות, תה בבוקר...
2. מי שטייל שם מאז יכול להמליץ על מקום לישון שלא בחניונים הנ"ל בסמוך לכביש ערד -מצדה? ברכת צפירה? (לא מחסכנות-החניונים הנ"ל מלאים ורצינו קצת יותר שקט)

יוד:roll:

PW
21-11-06, 21:12
יקירי:
קרא את התגובות למעלה.
יש חניון "חדש" של ספי הנגבי (שעבר לשם משחרות) מייד ביציאה האחורית מערד לכיוון מצדה, כניסה ע"ב הדרך המסומנת בסמ"ש כחול לכיוון מאגורת מנחם. לא יודע כמה ולמה הוא רוצה על לינה אבל אפשר לברר בטלפון - אני מניח.
לגבי לינה בשדה, חוץ מכל מה שכבר נכתב למעלה, היה פעם מאהל בדואי על יד מפגש הנחלים עדינא - רחף. הוא כבר איננו שם, אבל הבדואים יודעים מה טוב במדבר. אפשר להכנס משם מעט דרומה ע"ב ערוץ הרחף על גבול השמורה ולישון במקום מוגן יחסית מרוח.

yoav
21-11-06, 21:48
כל מה שכתבו קודמי - וואללה!
אני מתכוון לחניון (המסומן בשטח ובמפות) כ - 250 מ' מצפון מנקודת התצפית בהר קנאים. .

אצלי במפה אין חניון כזה.. בשטח הוא קיים ומסומן? הוא על הדרך העולה מו הכביש להר קנאים?

PW
21-11-06, 22:25
בצד מזרח לדרך, ע"י העיקול, 250 מ' צפונית לנק' התצפית, נ.צ. 1079100 178100 רשת ישראל הישנה.

-->