PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפות סימון שבילים והכנות לטיול ראשון

PAUL
29-04-06, 16:43
טוב.
אני מארגן טיול עם החבר'ה.
(כשיהיה מה להציע אני גם אעלה את זה בפורום טיולים).
בתור המארגן היחיד (לצערי) יש כמה עניינים לוגיסטים שמבלבלים אותי.
לגבי מפות סימון שבילים, יש לי בבית את הסט המלא. רק שהוא מ94!
אפשר לטייל עם זה? במיוחד להתחשב בעובדה שאני לא מכיר את הארץ כמו שהייתי רוצה להכיר.
עוד שאלה היא.
אני יודע שזאת שאלה מצחיקה פה, אבל איך אני מתחמק מאתגרי עבירות רציניים?
המטיילים שאיתי כולם מפחדים מאתגרים רציניים מידי.
מה גם שמדובר בטיול כביש-שטחים סטנדרטיים.

למישהו יש טיפים (שאינם מובנים מאליהם, אני בכל זאת מטייל עם אבי מגיל 9 ועד לפני כמה שנים)?
תודה

ophir
29-04-06, 17:18
בעקרון אפשר לטייל עם מפות משנת 1994. התבור לא זז וגם נחל עתק עדיין במקומו הישן (כך דווחו לי) מצד שני ציינת נכון בשאלתך שמדובר במפות סימון שבילים וסימון השבילים בהחלט משתנה עם הזמן, ולכן כדי למנוע אי נעימויות עם שומרי הטבע, כדי לתכנן נכון את המסלול ובמיוחד שמדובר על טיול ראשון מיני רבים בעתיד רצוי וכדאי שתצטייד במפות מעודכנות יותר. לקנות הכל באיזה מבצע או אחת אחת לפי הצורך.... מה שמתאים.

איך להתחמק מאתגרי עבירות רצינים.... פשוט לתכנן, לשאול, להתייעץ ולבחור במסלול הנכון המתאים לכם.

אני מניח שרוב התשובה שלי תתאים לקטגוריה "טיפים המובנים מאליהם" מצד שני גם השאלה שלך היא די כזו :)

תהנה!

barak4*4
29-04-06, 18:55
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12344&highlight=%EE%F4%E5%FA

IlanHadar
29-04-06, 19:27
בהמשך למה שאופיר כתב, הבעיה עם המפות הישנות היא שהשבילים הישנים שמסומנים בהן עדיין שם, מה שלא יהיה לך אלה השבילים החדשים שסומנו מאז, שדווקא הם יכולים להיות מעניינים יותר.

כל הנ"ל נכון כאשר אתה נוסע בשמורת טבע, מחוץ להן סע באיזה שביל שאתה רוצה.

אם אתה מתכנן לתכנן הרבה טיולים כדאי שתשדרג את המפות או תעבור לתוכנת ה naviguide.

אדי
29-04-06, 21:17
אין לך הרבה מה לדאוג, ללכת לאיבוד - לא כל כך פשוט בארץ ... מקסימום אתה בוחר כיוון מתחיל לסוע, אחרי כה ק"מ תראה כבר איזה כביש :-). אתגרי עבירות - בסופו של דבר, ברוב המוחלט של שבילי הארץ אין בעיות עבירות מיוחדות. תמיד תוכל לודא מראש שבטעות אין לך את מעלה זיק במסלול ...

לגבי התכנון, אני מניח שהחבר'ה כאן ישמחו לעזור לך ברעיונות למסלולים שיתאימו לדרישות שלכם, יש גם הרבה ספרי טיולים ...

איזה מפות? אני זו לא דוגמא ... טיילתי שנים עם מפות 1:100,000 מעודכנות לשנת 74 שהיה להן עדכון חלקי ב-94. לדעתי, זאת הייתה הקניה הכי טובה שלי מאז שהתחלתי לטייל - ספר מפות טופו' של כל הארץ ב-30 ש"ח :-).
היום השתדרגתי וקניתי סט מפות 1:100,000 קצת יותר מעודכן ... בכל מקרה, אני לא מהמטיילים הגדולים וכשאני מטייל אני לא נעול על המסלול ב-100%. תמיד אפשר קצת לשנות ולזוז ממנו ...

שבוע טוב, אדי.

נמרוד
29-04-06, 23:14
94 זה באמת ישן. המפות שלי הן לא סט, אני עם השנים משדרג אותן, הישנות ביותר שאני עדיין משתמש הם מ97-98, ויש שינויים בשטח. השינויים הם בגדול לטובה, במובן שיש עוד ועוד שבילים מסומנים לבחור מהם וזה מקל על הניווט מאד. מבחינת קשיי עבירות - כל עוד אתה על שבילים מסומנים, קשיי עבירות מסומנים במפה בכיתוב "עבירות קשה" ו/או חץ שחור קטן, שמצביע על כיוון הירידה של מעלה שנחשב קשה. הדיוק של זה טוב למדי - אם תמנע ממה שאורי דביר מגדיר כעבירות קשה, לא תהיה לכם בעייה כל עוד הנהגים סבירים וכלי הרכב הם 4X4 עם הילוך כוח.

PAUL
29-04-06, 23:14
ברק תודה, הדיון ההוא ענה לי על כל השאלות.
לגבי הטיפים, אתה צודק, באמת שאלה מפגרת. לא ישנתי טוב בלילה ואני מניח שלא חשבתי הרבה.

asafk
29-04-06, 23:23
אני דווקא מעדיף מפות ישנות.
בואו נגיד, שהשלב שבו אני קונה מפה חדשה, הוא כשהמפה הישנה היא למעשה ריבועים- ריבועים של מפות קטנות...
לפני כמה שנים התחילו למחוק שבילים ממפות הסימון-שבילים. שבילים שלא מסומנים במפה- אי אפשר לנסוע עליהם. גרוע מזה- התחילו עם כל מיני קישקושים בצבע סגול שמזכירים נ.נ. עם סמל של "חניה אסורה" עליו. אולי מתכוונים שאסור לחנות שם עם נ.נ...
חוץ מזה...

אם אתה לא חייב סימון שבילים בשביל לנווט, ואתה משתמש במפות בעיקר לטיולים רכובים, ומתכוון לקנות מפות בקרוב- סדרת המפות 1:100000 של רשות שמורות הטבע יותר מתאימה- כל השבילים מסומנים בהן, הגבולות של שמורות הטבע מדוייקים יותר, אבל אין סימון שבילים.

אסף.

PAUL
30-04-06, 00:11
אסף אני קצת מבולבל
"כל השבילים מסומנים בהן, הגבולות של שמורות הטבע מדוייקים יותר, אבל אין סימון שבילים."
איך השבילים מסומנים אבל אין סימון שבילים?

נמרוד
30-04-06, 00:23
אסף מתכוון שאין את סימון השבילים הצבעוני שעוזר לך עם הניווט. השבילים מופיעים, ומופיע סימן של ג'יפ סגול מותר/אסור לנסיעה.

אני חולק על אסף, מפות ה1:100K הנ"ל נחמדות אבל מפות ה1:50K כוללות הרבה-הרבה יותר מידע שחבל לוותר עליו.

-->