PDA

צפייה בגרסה מלאה : תלישה של צינור בלמים

grand
29-04-06, 23:05
מנסה להבין מדוע, ואולי בעזרתכם איך להמנע בעתיד מתופעה דומה.

יום שישי , תוך כדי טיפוס על מדרגת סלע גבוהה ( כמטר וחצי), מדרגה שכבר טיפסתי עליה מספר פעמים בעבר. מסובב את ההגה ימינה, לוחץ על הבלמים והדוושה יורדת לרצפה. מושך בלם יד, מעביר הילוך ל P, יורד מהרכב ורואה שצינור הבלם נתלש בחיבור העליון ( להברגה), כמו כן התושבת שמחזיקה את ההברגה התעקמה.
על פניו נראה שהצינור עבר מתיחה חזקה מאוד עד שנתלש.
לא מבין מדוע.
לא היתה פתיחת מתלה גדולה מדי.
הצינור הוא ממתכת שזורה וארוך מהמקור.
השערה שלי שהוא נתפס בקוביות הצמיג, אבל לא סגור על זה.
מה לעשות כדי להמנע מתקלה מפחידה שכזו בעתיד.
ומדוע לדעתכם זה קרה?.
רמי.

Saar
29-04-06, 23:17
רמי,

צינור הבלמים נמצא באיזור הצמיג?
בדקת פעם את הצינורות בהצלבה מלאה? (שני הצדדים)

אני לא יודע איך זה בגראנד (האמת, גם בצ'ירוקי לא שמתי לב) אבל בויטרה צינור הבלם הגמיש מגיע לאיזור הדיפרנציאל (רחוק מהצמיג) ומשם יוצאים צינורות מתכת דקים צמוד לסרן עד הדראם.
שם הצנור לא יתפס על הצמיג...

סער.

asafk
29-04-06, 23:30
אם הצינורות ארוכים מאוד, מקובל לחבר אותם עם שמרלינג לכיוון אמצע הרכב, כדי שלא ייתפסו בשום דבר באזור הגלגל/ טבור.

אסף.

נמרוד
30-04-06, 00:22
צינורות ארוכים צריך לנתב. אני איבדתי בזמנו צינור ארוך מפלדה שזורה שהשתפשף עם צמיג, למזלי גיליתי את זה לפני שהוא התפוצץ, כשהטפלון הלבן כבר ביצבץ מתוך הפלדה. חשוב לחבר אותם הן לקליפר והן לצד השלדה מתוך מחשבה גם על המצב המקופל שלהם.

קשה מאד להגיד מה קרה אצלך מרחוק. אתה אומר שזה לא קרה בפתיחה מלאה, אז יש ניחוש פרוע - אולי דווקא בסגירת מתלה, הצינור נתפס בתוך הכריכות של הקפיץ?

grand
30-04-06, 11:30
שאלתי הבוקר את אודי מזרחי.
לטענתו אני לא הראשון שזה קורה לו, ויש כשל סדרתי באותה נקודת חיבור בצינור, הוא לא ממליץ להשתמש בצינורות ממתכת שזורה אלא להאריך את הצינור המקורי.
מעניין אם זה קרה לעוד מישהו כאן.

גיא
30-04-06, 11:40
מה זה שמרלינג ?

asafk
30-04-06, 15:22
מין לולאת גומי שקושרים איתה ציוד במשאיות, אבל לא רק.

אסף.

אריק
30-04-06, 15:56
שאלתי הבוקר את אודי מזרחי.
לטענתו אני לא הראשון שזה קורה לו, ויש כשל סדרתי באותה נקודת חיבור בצינור, הוא לא ממליץ להשתמש בצינורות ממתכת שזורה אלא להאריך את הצינור המקורי.
מעניין אם זה קרה לעוד מישהו כאן.

לפני שבועיים החלפתי אצלו צינורית ממתכת שזורה,הוחלפה לצינורית בלם מוארכת של סופה.
הצינורית לא נתלשה אלא הקפיץ שחובר אליה לשמור מרחק מהצמיג נפל-האזיקון היה רופף.
הרכבתי זוג קפיצים חדשים ומאובטחים שמרחיקים מספיק את הצינורית מהצמיג.
מקרה של תלישת תושבת לא מוכר לי.
אריק

הצפרדע
01-05-06, 01:08
תמונה היתה יכולה לעזור

-->