PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומט לסמוראי

GodsFather
30-04-06, 08:36
לאחר שהגעתי למסקנה שאני די ממצה את תחום השיפורים בסמי שלי (נעול,כננת,מתלים,מושבים,מער' יניקה ופליטה,טמבונים ומיגונים ועוד), התחלתי לפזול אל עבר הגיר האוטומט (החלפת מידת צמיגים ל"לא חוקית" וטרנספר 4.16 כרגע לא באים בחשבון נוכח השינויים בגמישות החוק ומידות צמיגים ולכן אצטרך להשאר ב205/75/15 שלי)...

האם המצאתי משהו או שכבר קיים בארצנו (והדגש בארצנו כי יבוא של מוצרים כאלה יעלה כפול אני מניח...) שידוך בין סמוראי (88) לגיר אוטומט כלשהו?

חיפשתי בשרשורים קודמים ולא מצאתי שילוב על דיון כזה.

אלון_ק
30-04-06, 14:33
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4598&highlight=%E0%E5%E8%E5%EE%E8%E9

השאלה הראשונה שממנה אין איך להתחמק היא כמה כסף יש לך להשקיע. אחרי זה יהיה אפשר לתת כיוון, כי בלי בעיה כלכלית אין גם בעיה מעשית...

GodsFather
30-04-06, 14:45
אלון , בלינק שצירפת מדובר על שינוי של המנוע למנוע של ויטרה/ג'ימני ואליו לחבר גיר.

אני מתכוון להשאיר מצב קיים של המנוע ולהחליף רק גיר ומכאן השאלה.

הרי אם הייתי מחליף מנוע אז הייתי מחליף לשל ג'ימני שיחובר אליו גיר אוטומט מקורי ולא הייתה בעיהטכנית רק חוקית, אבל זו הוצאה גדולה מידי וכמובן נושא החוק נכנס לעניינים , בגיר בלבד אין הגבלות בחוק ממה שידוע לי.

אלון_ק
30-04-06, 14:49
כמה $$ יש לך לזה?

GodsFather
30-04-06, 15:46
משנה כמה יש לי ? בוא נאמר שעם הצעה ריאלית אני ידאג לכסף. הרי לא מדובר ב10K כי אז כבר עדיף לי לשים מנוע וגיר מפירוק של ג'ימני/ויטרה...

בוא נאמר שעד 8 אני מוכן להשקיע וגם אז - זה צריך להיות משהו מאד אמין ולא איזה חיבור חאפרי

אלון_ק
30-04-06, 23:13
אז ככה:
מאחר ויש לך תקציב מוגבל מאוד, אתה יכול לשכוח מכל הגירים הממוחשבים. זה משאיר אותך עם מעט מאוד ברירה, בעיקר עם גיר של ויטארה איתו יהיו לך 2 בעיות: ציר היציאה ויחס ההעברה. הגיר יעלה בסביבות ה3K במקרה הטוב מאוד, מתאם קדימה אני מניח שאפשר לבנות (1K, אבטיפוס ואז אמיתי), מתאם אחורה יש להניח שתמצא פתרון בחו"ל, יחסי העברה זה פתרון מוכר וידוע בדמות 5.125 מויטארה שיעלה לך אי שם בסביבות ה1000 לסרן כולל הכל, אם תמצא רינג ופיניון בסביבות ה500 (יש מיסבים, טבעות תיאום לקרוס שאפט, מחז"שים... זה מצטבר, מה לעשות).

אתה יכול לנסות להיות חלוץ של גיר אוטומטי אחר, נגיד מוולבו 740 שנת 78, אבל זה ידרוש מתאם וCV לדרייבשאפט אחורי; יש לי כזה גיר יושב, אתה מוזמן לבוא לראות אותו ואת הבעייתיות שבהתקנתו. אני לא רואה פרוייקט כזה יוצא לפועל באמת בכזה תקציב, הCNC והחיסום יאכלו לך את התקציב לדעתי (אה, כן, גם הCV יעלה איזה 1500 ש"ח). מה שכן, אני מוכן לעזור לך בזה כמה שרק תרצה - תכנון בסוליד לתושבות, מתאמים, מה שתצטרך. הגיר חינם אם אתה הולך על זה (אמור להיות במצב תקין, זה לא וודאי אבל אין לי סיבה להאמין אחרת). אין לו רדיאטור קירור, אבל זה כבר שטויות.

לירן אילון
30-04-06, 23:23
שאלה-מה מניע אותך לעבור לאוטומט?
הגיר של הג'ימני הוא ממוחשב?

אלון_ק
30-04-06, 23:28
את השאלה הראשונה אני אשאיר לאמיר, אבל ארמוז שחיפוש באתר יתן לך המון סיבות.

השניה פשוטה בהרבה: כן.

GodsFather
01-05-06, 09:58
אז ככה:
מאחר ויש לך תקציב מוגבל מאוד, אתה יכול לשכוח מכל הגירים הממוחשבים. זה משאיר אותך עם מעט מאוד ברירה, בעיקר עם גיר של ויטארה איתו יהיו לך 2 בעיות: ציר היציאה ויחס ההעברה. הגיר יעלה בסביבות ה3K במקרה הטוב מאוד, מתאם קדימה אני מניח שאפשר לבנות (1K, אבטיפוס ואז אמיתי), מתאם אחורה יש להניח שתמצא פתרון בחו"ל, יחסי העברה זה פתרון מוכר וידוע בדמות 5.125 מויטארה שיעלה לך אי שם בסביבות ה1000 לסרן כולל הכל, אם תמצא רינג ופיניון בסביבות ה500 (יש מיסבים, טבעות תיאום לקרוס שאפט, מחז"שים... זה מצטבר, מה לעשות).

אתה יכול לנסות להיות חלוץ של גיר אוטומטי אחר, נגיד מוולבו 740 שנת 78, אבל זה ידרוש מתאם וCV לדרייבשאפט אחורי; יש לי כזה גיר יושב, אתה מוזמן לבוא לראות אותו ואת הבעייתיות שבהתקנתו. אני לא רואה פרוייקט כזה יוצא לפועל באמת בכזה תקציב, הCNC והחיסום יאכלו לך את התקציב לדעתי (אה, כן, גם הCV יעלה איזה 1500 ש"ח). מה שכן, אני מוכן לעזור לך בזה כמה שרק תרצה - תכנון בסוליד לתושבות, מתאמים, מה שתצטרך. הגיר חינם אם אתה הולך על זה (אמור להיות במצב תקין, זה לא וודאי אבל אין לי סיבה להאמין אחרת). אין לו רדיאטור קירור, אבל זה כבר שטויות.

אלון , תודה על הרצון הטוב לעזור אבל נראה לי קצת לא ריאלי להרכיב גיר שנת 78 על הרכב ולהסתמך אך ורק עליו (בוא נצא מנקודת הנחה שגם הוא יעשה את שלו באיזה יום...ואז המצב הרבה יותר בעייתי). לגבי אופצית הגיר של ויטרה , נראה קצת יותר ריאלי , עכשיו רק נותר לי לבדוק איך אני מיישם את כל הסיפור הזה עם הלו"ז הצפוף שלי ונוכח העובדה שהשבתה של הרכב כרגע לא באה בחשבון, לפחות עד יולי...מה שמשאיר לי זמן לתכנונים מדויקים יותר ובירורים מול פורומים בחו"ל על איך מחברים מה ואיפה וקצת לחסוך כסף ליתר בטחון.

תודה רבה על היעוץ. אם וכאשר תהיה התקדמות , אדווח גם אדווח!

כמובן שהמלצות לאופציות אחרות אני מוכן לשמוע (יותר נכון לקרוא) תמיד.

חג עצמאות שמח ומלא בשר לכולם!

אלון_ק
01-05-06, 13:13
הצעת העזרה תופסת גם לגיר של הויטארה, גם זה לא יהיה טריוואלי.

תומר א.
01-05-06, 16:08
אז ככה:
..., מתאם קדימה אני מניח שאפשר לבנות ...

אתה מניח הנחה גדולה מאד

הדיוק הנידרש לכזה מתאם הוא :evil:
נניח שתסטה בשתי עשיריות המילימטר הכל יראה יופי וגם יעבוד אבל אחרי כמה חודשים יתחילו הבעיות.
המתאמים הללו עולים הרבה כסף מסיבה מסויימת, כך שרוב הסיכווים שישתלם יותר לקנות מתאם מאשר
לבנות לבד.
בהצלחה.

לירן אילון
01-05-06, 19:34
אלון,אני מודע ליתרונות של גיר אוטומטי בכביש ובשטח.
אבל מה עם החסרונות?
גיר אוטומטי למנוע שהוא גם ככה לא שיא הכוחניות.
מורכב הרבה יותר עם מחשב שיכול להתקלקל.
נניח ואין לך סטרטר?
עניין ההתאמה כמו שצויין בשרשור.
שלא תבין לא נכון אני לא שופט או קובע לכאן או לכאן(קטונתי ובנוסף לכך זוהי שאלה סובייקטיבית מאוד).
אני רק שואל לדעתך ולדעת אחרים פה,בגלל שאני גם התחבטתי בשאלה הזו.

אלון_ק
01-05-06, 20:06
לירן, יתרונות וחסרונות זה לדיון אחר - תעשה חיפוש, היו המון כאלו (לא בפורום סוזוקי). דעתי במילה אחת? בעד.

טאטא, המתאמים האלו עולים המון כסף כי תהליך הייצור שלהם איננו טריוויאלי (במקרה של שרוול) או כי השוק מוכן לשלם המון כסף (במקרה של מתאם בין מנוע וגיר של קלמיני, לדוגמא). כל עוד אתה רק בונה מתאמים חיצוניים יש לך טולרנסים של 1/2 ס"מ+- באזור המדובר, עשירית מ"מ לכאן או לשם לא תשנה שום דבר.

אם לעומת זאת הוא צריך התאמה של שיני הזחה ממנוע לגיר, זה כבר חלק שיעלה הון לא קטן. לא כי הוא מדוייק, כי החיסום שלו יעלה הון לא קטן. אבל אם מנוע של ויטארה מתאים לגיר של סמוראי חוץ ממתאם חיצוני בינהם, יש סיבה להאמין שגם גיר של ויטארה יוכל להתאים למנוע של סמוראי רק עם מתאם חיצוני והמתאם החיצוני הזה יסבול טולרנסים של 1-2 מ"מ בלי בעיה.

itayhi
01-05-06, 20:48
הגיר חינם אם אתה הולך על זה (אמור להיות במצב תקין, זה לא וודאי אבל אין לי סיבה להאמין אחרת). .

אלון ושות,
הגיר המדובר עבר שיפוץ כולל, בערך 3 חודשים לפני שהרכב הושבת בגלל שהלך מנוע.
הבעיתיות פה היא שהוא שכב בערך 3 שנים עד שפירקת אותו...

מצד שני, לדעתי לא חסרים גירים כאלו בשוק כך שגם אם "יגיע זמנו", לא בעיה למצוא גיר
כזה במחיר לא גבוה מדי.
יש המון רכבים כאלו שנוסעים על הכבישים, זה לא "לאדה" שיש בעיה להשיג לה חלקי חילוף.

שיהיה בהצלחה עם הפרוייקט.

אני למדתי השבוע איך עושים טיפול 6000 לקטנוע 50 סמ"ק :)

איתי

יוחאי
07-05-06, 19:56
למה אתם הולכים כזה רחוק??!!
בטיול שעשיתי לא מזמן באירופה ונתקלתי בכמה סמוראים עם גיר אוטומט מקורי של סוזוקי סמוראי
רק מעל שנת 88 בטורקיה יון וספרד
במפרט של החברה לקניית סמוראי בארץ לא מופיעה האפשרות לקנות ברכב חדש גיר אוטומט אבל תבדוק בחול ותראה שקימים גירים אוטומטים מהחברה כמובן שלא ישתלם לקנות מהם אבל אני מניח שתוכל למצוא מישהו מחול שרוצה להיפתר מאחד כזה
בהצלחה בשידרוג

GodsFather
08-05-06, 08:15
למה אתם הולכים כזה רחוק??!!
בטיול שעשיתי לא מזמן באירופה ונתקלתי בכמה סמוראים עם גיר אוטומט מקורי של סוזוקי סמוראי
רק מעל שנת 88 בטורקיה יון וספרד
במפרט של החברה לקניית סמוראי בארץ לא מופיעה האפשרות לקנות ברכב חדש גיר אוטומט אבל תבדוק בחול ותראה שקימים גירים אוטומטים מהחברה כמובן שלא ישתלם לקנות מהם אבל אני מניח שתוכל למצוא מישהו מחול שרוצה להיפתר מאחד כזה
בהצלחה בשידרוג

תוכל לכוון אותי לפורומים שבהם אוכל למצוא כזה דבר ? לא נראה לי שבEBAY יהיה כזה דבר...למרות ששם גם מוכרים שערות ערווה :oops:

יוחאי
08-05-06, 21:49
בטוח שלא התכוונתי שיהיה לך קל אחי פורומים או כתובות לא נתקלתי ולא חיפשתי בנושא שמעניין אותך
זה גיר שנתקלתי בו רק בחול
הסיבה שאני בטוח שיש מקורי היא שבפעמים שנתקלתי בגיר אוטו' לא רק הסתפקתי בלראות את ידית ההילוכים האוטומטית אלה גם הסתכלתי למטה התושבות לא מתואמות לסומו בצורה כול שהיא... אלה בדיוק אותן תושבות של הגיר הרגיל ואותו דרייבשאפט בין הגיר לטרנספר
והאימות הכי חשוב.. מתוך כל הבעלים של הסומו האלה אם אני זוכר 3 מהם טענו בודאות שקנו כך את הרכב מהחברה עצמה

GodsFather
01-06-06, 11:26
לאחר דיון בנושא קיומם של סמוראי חדשים בעולם, נוכחתי לגלות שניתן למצוא כאלה בסוכנות בבנקוק, ארוכים, קצרים , גיר רגיל ואוטומט.

האדם שעבר שם לא ידע לומר לי כתובת וחשבתי שאולי מישהו כאן יכול לעזור בנושא?

אני צריך כתובת של מפיץ סוזוקי בבנקוק ואו בספרד - שני מקומות שאני יודע שיש סמוראים חדשים ומכאן גם ווריאציות של הרכב הן במרכב והן במכלול ואולי אוכל לקבל אומדן למחיר של גיר אוטומט.

תודה על העזרה וחג שמח!

חן דן
02-05-07, 23:55
אז מה התפתח בענין הזה?
שמעתי שיש חיה כזו בארץ שנת 92

מורי
03-05-07, 09:34
יש באפשרותי להשיג גיר אוטומטי מקורי לסמוראי.
אם יש מישהו שמעוניין,אני מוכן להכנס לפרויקט הנ"ל. (זה יהיה הנסיון הראשון שלי... :smile: )

idanw
03-05-07, 10:37
גיר אוטומט של ג'ימיני לא יתאים!?

GodsFather
03-05-07, 17:56
גיר אוטומט של ג'ימני עולה הון ומצריך מחשב

-->