PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש טיפים ומדריך לקניית כסא הידראולי יש שניה [הכותרת נערכה]

maoz59
30-04-06, 10:01
אהלן,
במסגרת הלימודים שלי והמחקרים על הסמוראי אני אשמח אם אחד המומחים של הפורום יתרום פה טיפים לקניית כיסא היד'.
טיפים כדוגמת: יש לוודא שלא נוזל שמן מ... ; לבדוק... וכו'

תודה.

הכותרת נערכה ע"י המערכת. כותרת כגון "המדריך לקניית כסא הידראולי יש שניה" מרמזת שאתה מוסר מידע ולא מבקש מידע. כותרת נכונה גם תעזור בעתיד למי שיחפש מידע וימיין את התוצאות לפי הכותרות.

maoz59
01-05-06, 13:10
אני מבין שאם אני לא אתחזק את השירשור הזה.. אף אחד לא יכתוב בו..
אנשים? אין פה אף אחד שקנה כיסא היד' יש שניה?

asafk
01-05-06, 13:14
האמת? אין משהו מיוחד. תבדוק שהוא לא שבור (מסגרת, בסיס, מנגנון וכו'), שכל הצירים שלמים (יש תותבי פלסטיק שהם מעין מיסבים), ושהבוכנה לא נוזלת. וגם אם הבוכנה גמורה, אבל השאר טוב- תמיד אפשר לקנות בוכנה חדשה. מעבר לזה- כיוון שאתה קונה מושב לרכב שטח- סביר שהבוכנה שיש בכיסא לא תתאים וממילא תצטרך להחליף אותה. יש כמה דרגות קושי של בוכנות, במשאיות שמים בוכנות רכות יחסית. לרכב שטח שמים בוכנה קשה יותר (אחרת אתה תקפוץ בלי הכרה).

אסף.

אלון_ק
01-05-06, 14:18
אנשים לא עונים לך לא מתוך רוע או חוסר אכפתיות, מעוז, אלא בגלל שאנחנו מקפידים על קו מנחה של "לא יודע, לא כותב". אם אף אחד לא בטוח, אף אחד לא עונה, זה הכל. עדיף על 200 תגובות של גיבובי שטויות, לא?

*אל תתן לזה למנוע ממך לכתוב ולהגיב. כולנו טועים לפעמים (זה לגיטימי ומותר), יש באתר מספיק גב טכני כדי לוודא שרמת הדיוק נשמרת ולתקן שגיאות באם הן נכתבות.

GodsFather
01-05-06, 14:40
א. קצת חיפוש והיית מוצא מספיק שרשורים של בעלי כסאות (כמוני) ויכולת לפנות להדרכה/יעוץ בנושא בה"פ ומשם זה היה מתפתח.
ב. אני אפרט את הידע שלי והנסיון שלי בנושא על מנת שאולי השרשור הזה יהיה "הדרכה לרכישת כיסא הדראולי" בעתיד יחד עם שאר חברי הפורום.
נתחיל:
קודם כל תבדוק מידות. אם הכיסא לא יכנס לך באוטו , אין טעם לבדוק את כל השאר. אם הכסא לא בר התאמה לרכב או הרכב לא בר התאמה לכיסא.

לאחר שחקרתי מספר כסאות הגעתי למסקנה שלא שווה לנסר את התושבות המקוריות של הסמוראי אלא למצוא כיסא שיכנס ביניהן או עליהן (יותר מתאים ביניהן אחרת הכסא יגיע לגג - כיסא הדראולי גבוה בהרבה מהמקורי - בהרבה!).

לאחר שבדקת מידות וודא שרצפת הרכב ואו התושבות של הרכב תקינות להחזיק כזה כסא (הכסא הרבה יותר כבד מכסא רגיל , אמנם המשקל הוא מינורי אבל אל תשכח שיש מומנט קפיצה ואם הרצפה אצלך ברכב רעועה אז יש מצב שתעבור דרכה ביום מן הימים עם איזו קפיצה לא במקום...).

לאחר כל הבדיקות האלה תתחיל לחפש כיסא , תהיה סבלני וישתלם לך - זה חוק לחיים לדעתי...

כשתמצא כיסא , תבדוק ריפוד , בעיקר אם הוא מצופה כיסוי , תבקש להורידו על מנת לראות את הריפוד המקורי. לרוב הכסאות הללו יש גם מנגנוני פינוק נוספים כמו תמיכה לגב ואו גבהה לישבן ואף הארכה באורך המושב בכיוון הירכיים - אם זה חשוב לך , תבדוק תקינות המנגנונים , אם זה לא חשוב לך , תבדוק רק שזה לא מתפרק או מפריע לישיבה, בריפוד תוודא שאין איזה קפיץ חודרני, במידה ורק ספוג ,תוודא שהוא שלם ולא קרוע או מתפורר.

שב על הכיסא , קפוץ מעט עימו בתנוחת ישיבה. תבדוק את הבולם שלו , תנסה להקשיח ולרכך ותראה כיצד הכסא מגיב. הן בלעדייך (בולם דינמי המאפשר ריכוך והקשחה יגביה את הכסא או ינמיכו בעת שינוי הווסט) והן לאחר שכוונת וישבת עליו.

לאחר שבדקת את מנגוני הכיסא וכן הריפוד , תבדוק כיצד הוא יתאים לך לרכב וכן תוודא שיש לו מפזר לחץ במידה ואתה לא הולך על התושבות המקוריות של הרכב.
מפזר לחץ יציל את הרצפה של הרכב שכפי שאמרתי בתחילה סופגת את זעזוע הכסא ועלולה להתפרק במידה ואינה במצב תקין...

את הכסא שלי ספציפית קניתי מאדם שפירק בלייזר. התמזל מזלי ומצאתי דיל טוב - הכסא גם התאים בדיוק למרחק בין התושבות , גם במצב טוב וגם נכנס למידות הרכב כולו (שלא כמו כסא אספיר למשל שמדדתי יומיים קודם...), אתה מוזמן לראות אותו מתי שתרצה על מנת להבין על מה מדובר.אני מקווה שיהיה לי זמן להעלות תמונות של המנגונים השונים והכסא עצמו על מנת להבהיר כמה מהדגשים שהעליתי כאן.

לגבי חלפים לכיסא כמו בוכנות חלופיות וכד' , אני לא מכיר מקום שמוכר כאלה דברים, משוכנע אני שיש כאן כאלה שכן.

ועכשיו נשמע את השאר.

חג שמח וכיפי לכולם!

בומס הקופץ
01-05-06, 16:32
הכסא הרבה יותר כבד מכסא רגיל , אמנם המשקל הוא מינורי אבל אל תשכח שיש מומנט קפיצה ...).

איזה סיבוביות יש במנגון של הכיסא? נשמע כאילו המנגנון שלו הרבה יותר מורכב ממה שחשבתי, אתה יכול לפרט קצת יותר על המנגנון של הכסא?

אמיר.

GodsFather
01-05-06, 16:46
יכול להיות שהתנסחתי בצורה לא נכונה , לא מדובר בסיבוב אלא בעצם בלימת הזעזוע שמשלח הבולם אל עבר התושבות שלו (היושבים בצורת מספריים) המתבססות על רצפת הרכב. מעבר לכך , הכיסא עצמו כבד בהרבה מכיסא מקורי. אני מדבר על הבדל של 10-15 ק"ג לפחות בין המקור להידראולי.

אז תחבר עוצמת מכה של קפיצה בנוסף ללחץ קיים שכבר מעל המתוכנן וקיבלת בשפת העם "וואחד בומבה". בסמוראי שאינו מתוחזק כראוי וריצפתו מחוררת עד לכדי מפוררת - בומבה אחת לא במקום והטוסיק שלך יפגוש את הקרקע שלא בדרכים מקובלות

maoz59
01-05-06, 19:29
אני מאוד אשמח להיפגש איתך. ביחוד ע"מ להרגיש את ההבדל כדי להחליט אם להמשיך בכיוון או לרדת ממנו.
0578179217 אם אתה רוצה לתאם משהו..
תודה בכל מקרה.

אלון_ק
01-05-06, 20:58
... אני מדבר על הבדל של 10-15 ק"ג לפחות בין המקור להידראולי.

אז תחבר עוצמת מכה של קפיצה בנוסף ללחץ קיים שכבר מעל המתוכנן וקיבלת בשפת העם "וואחד בומבה".
בגלל הבדל של 10-15 ק"ג? זה ההפרש במשקל ביני ובינך, זה לא יזיז לשום דבר. למעשה, קצב ההעמסה שלך יורד משמעותית מה שעשוי במקרה קיצון להיות ההבדל בין שבר ובין "סתם" דפורמציה.

לעומת זאת, אם לא תחבר את הכיסא לפלטות לחץ כלשהן זה יהיה מאוד דומה למה שיקרה אם תיקח מברג חד, פטיש ותכה ברצפה (רק שכאן אתה עף, בניגוד למברג שסתם חודר).

maoz59
03-05-06, 18:19
יש כזה דבר כיסא היד' לצד ימין..?

asafk
03-05-06, 23:10
בוודאי שיש.

אסף.

אמיר חסידים
04-05-06, 10:24
תשתדל לא לקנות כסא ישן של אספיר - אספיר לא מחזיקים בולמים מתאימים (אלא רק כאלה שכמעט...)
אני מתכוון לישנים באמת אלא עם ידית הנוף שמקשיח ומרכך את הכסא .
חשוב מאוד גובה הכסא!!!
יצא לי לנגוח את הברזנט כמה פעמים (מזל שלא גג קשיח :o )

אמיר חסידים
04-05-06, 10:25
הנוף = המנוף

maoz59
07-05-06, 14:30
אשמח להיפגש עם אחד מכם מאזור המרכז לנסיעת מבחן על כיסא היד'..להבין אם זה הפתרון שאני מחפש..
תודה.

GodsFather
07-05-06, 15:15
דבר איתי לקראת הסופ"ש , למרות שאפשר גם באמצע השבוע, הסופ"ש פשוט יותר גמיש מבחינתי.

-->