PDA

צפייה בגרסה מלאה : במז"ט קניתי סופה - יש כמה דברים שרוצה לברר

קובי-ערד
02-05-06, 08:22
בציר '94 ארוכה סגורה ואוטומטית, והג'אנטים אמריקן רייסינג.
1. במעבר בין ההילוכים הקידמיים ל-N ול-R מרגישים מכה. על מה זה מעיד?
2. הסופה נעולה ב-דטרויט אחורה ולוקרייט קדימה. איך יודעים שהנעילות השתחררו לאחר הוצאת הטרנספר מ-4X4? ואיך משחררים אותם אם הם נתפסו?

תודה,
קובי

חנן-ג'יפולוג
02-05-06, 10:18
הסופה נעולה ב-דטרויט אחורה ולוקרייט קדימה. איך יודעים שהנעילות השתחררו לאחר הוצאת הטרנספר מ-4X4? ואיך משחררים אותם אם הם נתפסו?

שכח מזה. הנעילות המצוינות האלה הן: "שגר ושכח" . אתה לא מתעסק איתן, לא מתעניין אם הן השתחררו או לא (וכן, הן השתחררו, חד משמעית, בהנחה שהן תקינות) ואתה לא משחרר אותן - אין חיה כזו.

לגבי הגיר האוט' : אני מבין קטן מאוד בנושא, אבל שווה לבדוק שסל"ד הסרק לא גבוה מדי.

LAREDO
02-05-06, 10:23
המכה שאתה שומע באה מהסרן האחורי. היא נובעת מהחופש המובנה של הנעילה. זה דבר טבעי לגמרי ברכב עם נעילה אחורית וגיר אוטומטי.
כדי להיות בטוח תוריד דרייבשפט אחורי ותראה שהיא נעלמת.
אם היא לא נעלמה - יש לך בעיה בגיר.

זאביק
02-05-06, 10:45
המכה שאתה שומע באה מהסרן האחורי. היא נובעת מהחופש המובנה של הנעילה. זה דבר טבעי לגמרי ברכב עם נעילה אחורית וגיר אוטומטי.

גם ברכב ידני עם דטרויט קיים החופש, והבום, רק שבדיני אפשר ע"י שחרור קלאץ' עדין להוריד את המכה למינימום.
קשה דרך האינטרנט לכמת את גודל המכה, אבל על פניו זו תופעה תקינה.

כדי להיות בטוח תוריד דרייבשפט אחורי ותראה שהיא נעלמת.
אם היא לא נעלמה - יש לך בעיה בגיר.

אי אפשר לנסוע בסופה ללא דרייבשפט אחורי.
חיבור הדרייבשפט לטרנספר הוא ע"י יוק שנכנס לטרנספר.
אם תנתק את הדרייבשפט האחורי, כל השמן ישפריץ החוצה בנסיעה.
אפשר לנסות לסתום את זה עם סמרטוטים או שקיות, אבל זה לא 100%, ובטח שלא פעולה טריוויאלית.

LAREDO
02-05-06, 18:30
זאביק- לא אמרתי לנסוע. הרעש הוא בשילוב מהילוך אחורי לקדמי ולהיפך.
לא צריך לנסוע.

tayrie
02-05-06, 18:52
לא יותר פשוט לשים את הטרנספר בN מלפרק את הדרייבשאפט? איפה אני טועה...

זאביק
02-05-06, 23:00
לא יותר פשוט לשים את הטרנספר בN מלפרק את הדרייבשאפט? איפה אני טועה...

אתה לא טועה :idea:
אלא אם הבעייה היא בטרנספר עצמו.
אבל כנראה זו ההתנהגות הנורמלית של הדטרויט, ולכן זה יספיק.

קובי-ערד
03-05-06, 06:20
תודה רבה לעונים.
לפי התגובות אני מכניס את הרכב לבדיקה של הגיר+הטרנספר במוסך.

קובי

זאבי
03-05-06, 11:15
אי אפשר לנסוע בסופה ללא דרייבשפט אחורי.
חיבור הדרייבשפט לטרנספר הוא ע"י יוק שנכנס לטרנספר.
אפשר לנסות לסתום את זה עם סמרטוטים או שקיות, אבל זה לא 100%, ובטח שלא פעולה טריוויאלית.[/QUOTE]

סתם להשכלה כללית.
מה הסיפור על נזילת השמן במקרה של הוצאת הזכר של היוק?
למיטב הבנתי הנקבה של היוק מהווה חלק מהטרנספר והיא תמיד ממוסת וקבועה אליו.

לענין ה"מכה" במעבר בין N ל-R היא עשויה לנבוע מחופשים בדריבשפט. נסה לחוש האם יש הבדל בין העברה עם ובלי דוושת בלם לחוצה וכן האם יש הבדל בין העברה בחניה אפקית ומשופעת.
במידה והגיר מחליף הילוכים נכון, ואינו מחליק הייתי ממליץ להמשיך ולא למהר לבזבז כספים.

בבדיקה במוסך, תזהר מעודף מוטיבציה של הבודק ותוודא שמדובר בבעל נסיון ברכב הספציפי.

אדי
03-05-06, 13:44
אפשר לנסות לסתום את זה עם סמרטוטים או שקיות, אבל זה לא 100%, ובטח שלא פעולה טריוויאלית.
סתם לידע כללי ... לא סמרטוטים ושקיות אלא פקק של בקבוק פריגת. הפקקים הגדולים יחסית ... הגודל מתאים.

זאביק
03-05-06, 22:44
סתם להשכלה כללית.
מה הסיפור על נזילת השמן במקרה של הוצאת הזכר של היוק?
למיטב הבנתי הנקבה של היוק מהווה חלק מהטרנספר והיא תמיד ממוסת וקבועה אליו.

הנקבה תמיד מחוברת, אבל יש שימון בין הסכר והנקבה, מהשמן של הטרנספר.
אם תנתק את הדרייבשפט, אז השמן ישפריץ החוצה.

asafk
03-05-06, 23:03
עזוב אותך ממוסך.
פרק את הדרייבשפט האחורי- רק מצד הסרן (ושים אותו על הרצפה).
עכשיו, כשאתה שוכב מתחת לג'יפ, בלם חניה משוך, נסה לסובב את היוק בכניסה לסרן האחורי. אם יש לו חופש של בין שמינית לרבע סיבוב- זה הדטרויט וזה בסדר.
עכשיו, כשהגיר בP, תפוס את הדרייבשפט ביד ותנסה לסובב אותו. יש חופש של עד שמינית סיבוב? זה פחות או יותר בסדר- זה החופש המובנה בטרנספר. יותר מזה? צריך להתחיל לבדוק יותר לעומק- עדיין לא צריך מוסך- ספר לנו מה מצאת ונעזור.

אסף.

זאבי
04-05-06, 16:51
האם הטורים במצב בו נשמעת המכה נמוכים?
שים לב - במידה וממיר המומנט מחובר בגלל סל"ד גבוה אתה מקבל עמיסה פתאומית ברגע השילוב.
למעשה הרעיון המרכזי בגיר הוא שהמנוע מנותק מהגיר במהלך החלפת ההילוכים וזה תפקידו של ממיר המומנט. מאחר ובממיר מבוצע ניתוק ע"י החלקה (גזירת השמן) יש יתרת מומנט מסויימת המועברת גם בסל"ד נמוך ועל פי נסיוני היא מושפעת גם מחום נוזל הגיר.
אצלי הממיר בבוקר שהשמן קר מגיב בסל"ד נמוך מאשר הוא חם לכן נשאלת השאלה האם התופעה מופיעה גם במנוע חם ובסל"ד 600-800.

להנחת דעתך הכל שאלה של מינון.
אני נוהג בסופה אוטומטית עם דטרויט מאחור ולפעמים אני מרגיש "מכה" כמתואר אך לא ייחסתי לכך חשיבות. המכה מוחשית יותר בשילוב R בירידה עם מנוע קר ולכן אני מקפיד על שילוב תוך כדי לחיצה על דוושת בלם בהערת מהלכים בין קדימה או אחורה.

זאבי
04-05-06, 16:58
הנקבה של היוק, ממוסבת בתוך הטרנספר והשילוב מוגן ע"י מחזיר שמן.
החור המשונן בנקבה של היוק סגור בקצהו והזכר בעל כושר תנועה פנימה והחוצה עם חופש ניכר.
לא הבנתי מאיפה יוצא השמן במקרה של פרוק היוק דהיינו חילוץ הזכר במשיכה החוצה ללא פרוק הנקבה מהטרנספר.

להסרת ספק, אין לי נסיון אישי בפרוק היוק של הסופה ולכן הערתך מענינת וחשובה במקרה של תקלה בשטח.

בתודה מראש,

-->