PDA

צפייה בגרסה מלאה : שטיפת מנוע

omer_eilat
02-05-06, 13:37
במה תועיל שטיפת המנוע בלחץ מים ?
האם אפשרי לעשות את זה מבלי להרוס שום דבר?

Saar
02-05-06, 15:44
אענה בשאלה...
במה תועיל שטיפת מנוע בלחץ מים? :)

וברצינות,
לא צינת באיזה רכב, ב CJ/סמוראי ישן אולי לא יהיה נזק (הדגש על אולי...)
ברכבים מודרניים לא הייתי חושב על זה ברצינות, "יותר מדי" חיישנים/מחשבים/חוטי חשמל ושאר ירקות אליהם יכולים המים לחדור ולשבש את פעולתם.

למה אתה צריך את זה?

סער.

asafk
02-05-06, 15:56
קודם כל- בזהירות. למנוע מותר להירטוב, אבל מים בלחץ ייכנסו למקומות שאתה לא רוצה אותם בהם. מים קרים- לא קיטור (האדים נכנסים למקומות שהמים לא), ולא בלחץ. לא להתיז ישירות לאלטרנטור, סטרטר ומכסה קדמי (ברוב המנועים הוא לא אטום לגמרי). לפני השטיפה אפשר לרסס ממיס שומנים (סוג של סבון שמיועד למשימה הזו) וגם אותו לא על דברים רגישים כמו אלטרנטור וכו'.

אסף.

omer_eilat
03-05-06, 11:12
אז יש לי פג'ארו מודל 2000 שתי דלתות.
רציתי לדעת כי שמעתי על הרבה אנשים ששוטפים את המנוע בלחץ מים ולא הבנתי למה זה טוב.
בכל אופן תודה.

חנן-ג'יפולוג
03-05-06, 22:22
אני מנחש , בהכללה, שמי שעושה את זה לא יודע לעשות דברים רציניים יותר בתחזוקת הרכב. רק את זה הוא יודע לעשות, ולכן הוא עושה את זה מתוך הרגשה שבכך הוא "מצ'פר" את הרכב ומטפל בו היטב.

עזוב את זה. זה מיותר, וזה עלול להזיק, למעט ברכב תצוגה שחייב מנוע מבריק, או לפני טיפול כלשהו במנוע שאתה לא רוצה שיגיע לכלוך לתוך המנוע בזמן פירוק מכלול כזה או אחר, וגם אז, אפשר לנקות נקודתית את האיזור המיועד לטיפול, ולא את כל תא המנוע.

ארגיל איל
06-05-06, 10:30
רכבים חדשים עם מערכות חשמליות לא רצוי לשטוף בלחץ מים או בכלל.

אני ברכב שלי [סוזוקי גימיני] בסוף החורף מבצע שטיפה בעזרת צינור מים ופית לחץ , מנקה מבפנים כלפי חוץ את הרדיאטור,שטיפה קלה של רדיאטור מזגן, ניקיון כללי של גחון הרכב,בתי גלגלים.

לפני השטיפה יש להגן בעזרת נילון על חלקי החשמל ברכב כגון אלטרנטור,בית פיוזים ועוד.

לאחר מכן יבוש בעזרת לחץ אויר.

שטיפה זו נעשת בזהרות רבה ,הכנת הרכב לקיץ.

בתודה מראש ארגיל אייל

-->