PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכתבה של אדי על גשר לבולמים אחוריים

עירא
02-05-06, 16:11
משהו יכול לצרף קישור אליה, אני לא מצליח למצא אותה.
תודה
עירא

tayrie
02-05-06, 17:09
באמת נעלמה :confused:
בכל מקרה הנה כתבה באנגלית - http://www.rockcrawler.com/techreports/korkyshocks/index.html

אני עם הנבילה של אדי לשעבר , וכשהבודי ליפט ירד הגשר בקושי נכנס .
בכל מקרה , החסרונות של הגשר הזה גדולים מאוד , זה אלתור שקולטים מיד , זה מוריד מהאפקטיביות של הבולם ועוד - המלצתי ,תבנה תושבות מרותכות\מוברגות מותאמות לשילדה זה לא הרבה יותר עבודה מלבנות את הגשר הזה.

אדי
03-05-06, 13:48
עירא,

אולי אני אמצא אותה איפשהו במייל שלי ... מאז כתיבתה כבר עברתי מחשב אחד או שניים.
יש משהו ספציפי שתרצה לדעת? גם לא מצאתי אותה באתר.

כמו שחיים כתב - אפקטיביות הבולם יורדת לכ-70% בציר האנכי אם מדובר על זווית של כ-45 מעלות. בזמנו לקחתי את זה בחשבון בקניית הבולמים והסט-אפ עבד יפה. יכולתי לבנות תושבת מרותכת או מוברגת לשלדה אבל לא רציתי לבצע שינויים בלתי הפיכים בשלדה (ריתוך/קידוח) שעלולים לגרום לנזק עם הזמן. היו בזמנו המון דיונים בנושא הזה בפורום.

אדי

tayrie
03-05-06, 16:52
יכולתי לבנות תושבת מרותכת או מוברגת לשלדה אבל לא רציתי לבצע שינויים בלתי הפיכים בשלדה (ריתוך/קידוח) שעלולים לגרום לנזק עם הזמן. היו בזמנו המון דיונים בנושא הזה בפורום.

קראתי את הדיונים שאתה מדבר עליהם , המסקנה בכולם היתה כמעט ברורה שכמו כל דבר אם נעשה נכון אין עם זה בעיה.

אדי
03-05-06, 22:44
קראתי את הדיונים שאתה מדבר עליהם , המסקנה בכולם היתה כמעט ברורה שכמו כל דבר אם נעשה נכון אין עם זה בעיה.
ועדיין עם פוטנציאל לנזק עתידי גם אם לא נראה לעין. ושלדה של סופה זה לא ממש פאר היצירה ... אז לשחק איתה יותר מדי לא היה נראה לי יותר מדי מומלץ. אני לא חושב שזה פסול לחלוטין לרתך/לקדוח בשלדה, אבל תמיד מעדיף פתרונות יותר הפיכים.

החסרונות העיקריים בתושבות כמו שבניתי הם:
1. ירידה בשיכוך האפקטיבי של הבולם (בציר האנכי) כתלות בזווית ההטיה - כל עוד מתחשבים בזה בבחירת הבולם החסרון הזה פחות רלוונטי.
2. לדעתי יש גם פחות התנגדות לaxle wrap בצורת העיגון המדוברת.
3. זה לא נראה חוקי ... לי אמנם לא אמרו על זה כלום בטסט. אבל זה גם שיקול ...

asafk
03-05-06, 22:47
לא כל הכתבות מהאתר הישן כבר עלו. האתר החדש עדיין לא מושלם.
תושבות אחוריות- שמתי בדיון השני שפתחת, עירא, תמונה של תושבות אחוריות לבולמים ארוכים.

אסף.

נמרוד
03-05-06, 22:48
האשמה עלי, זו אחת מכמה כתבות מהאתר הישן שמסיבות טכניות לא עברו חלק ונדרשה איזשהי עבודה ידנית להכניס אותם. מתוך עצלנות נטו עדיין לא דאגתי לעניין. אני מבטיח לסדר ולהעלות את הכתבות האלו תוך שבוע-עשרה ימים. תבדקו אותי, אם אין דד-ליין כנראה שאני לא אזוז. אני באמת מתנצל, בעיקר בפני הכותבים...:oops:

-->