PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתקן לנשיאת צמיג ושני ג'ריקנים - דיפנדר

kimron
03-05-06, 21:20
תמונות מהמתקן שעובר לפרק "מבחן הזמן"....

ליאור.

זאביק
03-05-06, 22:16
נראה מאוד מרשים ובנוי היטב.
בנייה עצמית ?
קיט מוכן מהארץ ? מחו"ל ?

ממה שאני רואה, עיקר המשקל נופל על הפגוש האחורי.
מעבר לתפיסה במרכז הדלת, יש עוד תפיסה שמונעת את התזוזה לאחור ?

אלון_ק
03-05-06, 23:06
אני מהמר על בניה עצמית או לפחות צביעה עצמית. באמת יפה מאוד.

עוד תמונות של הציר עצמו אפשר?

lizard
03-05-06, 23:36
נראה אחלה.
לא אמרת שתשים 2 מוטות שיסגרו משולשים? פשוט נראה לי שהמוט שעליו הגלגל ייצר מומנט כזה שישבור את הריתוכים בתחתית.

מיכה (אנחנו מכירים מהמוסך של יניב :-))

kimron
04-05-06, 09:16
אכן אני בניתי תחילה את המדרגות המחוברות לפגוש על החורים הקיימים .

שלב שני הגיע מתקן הנשיאה...הציר לא חרוט כי אם ציר עממי-שלושים שקלים.

המתקן בצורת "פלוס" מעוגן בסה"כ בשלוש נקודות .

אלון - תמונה של הציר.

lizard- אם אחזק לא יהיה מקום לג'ריקנים גדולים ,מה גם שאין צורך בחיזוק שכזה ,האנך חזק דייו

ובנוסף קיבל שני משולשים קטנים בבסיסו...ועוגן למעלה ע"י בריח מתיחה לדלת.

ליאור.

lior_b.s
04-05-06, 14:08
גם אני בשלבי בנייה של מתקן לגלגל ספייר , ובינתיים זה הציר שיהיה, גם הציר בבניה עצמית ללא חריטה כלל....המרווחים בין החלקים הנעים עומדים על 1מ"מ +-, וכולל פיטמת גירוז...
בקרוב תמונות של המתקן והפגושים החדשים..
http://img110.imageshack.us/img110/3381/11vd.jpg

ליאור

עמית דן
04-05-06, 16:59
יפה מאוד !

בכמה אתה מעריך את העלות הכוללת...
(חומר, חלקים, צבע, זמן......)

יש לי הרגשה שזה אפילו לא עשירית ממוצר מדף !

kimron
04-05-06, 18:28
נקודה יפה....:

הברזל-גרושים כ-100 ש"ח

הצבע והאלקטרודות - עוד כ-100 ש"ח

החרט רצה 100 ש"ח לציר

פירזול וברגים כ- 50 ש"ח

---------------------

סה"כ 350 ש"ח

ועוד כמה שעות עבודה רבות אך מהנות....

לדעתי לרכוש כזה מתקן אצל אחד מהמשפרים יותר מ- 1000 ש"ח .

ויגידו "אבל איכות הייצור שלהם טובה יותר והם מנוסים יותר...................."

תשובתי לכשישבר המתקן נבנה עוד אחד חזק יותר ויפה יותר ואפילו בפחות זמן...

בתמונה:הרבה מים על הגג...

ליאור.

אריק
04-05-06, 19:28
תתחדש,נראה טוב.
מה נועל את המנשא? יש תמונות של הסגר?
אריק

אריק
04-05-06, 19:31
אחרי 'ריפרוש' עלו גם התמונות הנוספות שהעלת ;-)

asafk
04-05-06, 19:46
ויגידו "אבל איכות הייצור שלהם טובה יותר והם מנוסים יותר...................."

.

לא כאן.... אנחנו טוענים שאתה יכול לבד להגיע לאותה תוצאה של המשפרים. למה המוצרים שלהם עולים יותר? כי להם יש הרבה עלויות שלך אין, החל בשכר דירה ומשכורות וכלה ברווח שהם צריכים..... ובעיקר על זה שאתה בא בבוקר ובערב לוקח את האוטו מוכן לדרך... אבל זה לא הדיון.
בכל מקרה- המתקן ברמה גבוהה- כל הכבוד.

אסף.

kimron
04-05-06, 20:39
ליאור,

אם הייתי בונה מתקן דומה בשנית ללא ספק הייתי משתמש בציר מהחרט באיכות טובה מתאים לתותב

בדיוק אפילו נכנס בלחץ...

מילימטר חופש שווה יותר בקצה הזרוע של 1100מ"מ אולי אפילו יותר מידי....

לדעתי המפתח לתוצאה טובה הוא צימצום החופשים למינימום...

ליאור.

אלון_ק
04-05-06, 21:49
כל הכבוד ובענק! ממש יפהפה.

עשירית זה מה שאתה רוצה גם בציר וגם בסוגר שלו.

עמית דן
05-05-06, 01:47
מה לגבי 33'.....

אתה חושב שיחזיק,
או שידרשו 'חיזוקים'...?

kimron
05-05-06, 10:38
לדעתי כאשר המתקן סגור אין שום בעיה...

כאשר פתוח ציר טוב מהחרט (מה שלא עשיתי...) יפתור הבעיה

ליאור.

lior_b.s
05-05-06, 10:54
אני אשאיר את המידות המדוייקות והחישובים לכם, הציר שבניתי מחזיק גלגל ספייר ואותי עליו (90 ק"ג) ועדיין ניתן לפתוח ולסגור את המתקן ללא בעייה או קושי, נכון שעדיף ציר מחרט אבל יש גם פתרונות אחרים , בעיקר בגלל שאני אוהב לייצר הכל לבד ולא מטעמי חיסכון...
(יש לי חרט שמייצר לי בחינם).
נ.ב
לאחר מדידה מדוייקת המרווח בין הפין הראשי לציר המסתובב הוא 0.5 מ"מ...

ליאור

AvigdorAharon
06-05-06, 21:59
ליאור,
לדעתי המפתח לתוצאה טובה הוא צימצום החופשים למינימום...
ליאור.

נכון מאוד. אצלי יש ציר שנבנה אצל חרט ושני מיסבים קוניים מנוגדים אחד לשני. אם אי פעם יהיה חופש, אז ב 50 ש"ח אני מחליף את שני המיסבים, והחופש נעלם.

אביגדור

אלון_ק
06-05-06, 22:31
ליאור, דווקא בזה שווה להשקיע. העמסה חד פעמית לא מדאיגה אותך (אתה+צמיג), מה שמדאיג אותך זה התעייפות. חופש גדול יותר => מומנט גדול יותר => העמסה מחזורית גדולה יותר. זה יחזיק כך וכך מחזורים (תלוי בנתוני החומר, מיקום הגלגל, משקלו וכד') ואז יישבר בבת אחת, בלי אזהרה. זה יקרה גם לשלי מתישהו אבל הרבה אחרי שלך. לומר לך מתי בדיוק זה יקרה? לא יודע, אבל הסיכון שזה יקרה מהר לא שווה את 100 השקלים שהחריטה עולה. איך אני יודע ששלי יחזיק מספיק זמן? תכ'לס רק לפי נסיון אמפירי של אחרים, אבל אני משוכנע שאם אני אחשב את זה גבול ההתעייפות של הציר שלי יהיה מספר אינסופי (מעשית, לא תיאורטית) של מחזורים. אותם נסיונות אמפיריים שאני מסתמך עליהם מגדירים את החופש אצלך כגדול מדי (+-1 מ"מ, עבור 0.5 אין לי מושג אבל למה להסתכן?).
אתה מכיר אותי, אני גם אוהב לעשות הכל לבד. נמרוד אמר לי פעם משהו שלקחתי קצת קשה אבל יש בו המון חכמה (למרות שנמרוד אמר את זה): אם אתה בונה משהו, תבנה אותו נכון. למה להכניס החלשה כזו למבנה כשאתה יכול להמנע מכך (ולך זה עוד לא עולה $$)? לא חבל?

לדעתי כאשר המתקן סגור אין שום בעיה...
דווקא שם הבעיה, כי 99% מהזמן הוא סגור. הכל עובד כשהוא סגור, כשהוא פתוח יש על הציר עומס שקל מאוד להגדיר ועבורו היה מספיק לך אפילו ציר של דלת. בנסיעה הוא נע כל הזמן קדימה אחורה, מעלה מטה, ימינה שמאלה. רעידות בשטח, קפיצות בשטח, בלימה, האצה... זה עובד מאוד קשה יחסית לרוב הדברים שאנחנו בונים.

lior_b.s
06-05-06, 23:31
אלון
גם אני בונה על פי ניסיון של אחרים בד"כ, במקרה הזה אני בונה ע"פ ניסיון שלי, כבר היה לי מתקן לגלגל שהחזיק 4 שנים על בורג וחתיכת צינור עד שפגש אותי רנו אקספרס והרס את המתקן (הציר עוד עבד..
הפעם זה בנוי מצינור סקדיול עם עובי דופן של 8 מ"מ. . אני חושב שהאוטו שלי יתעייף לפני הציר הזה..
אני בכל מקרה מייצר אצל חרט ציר נוסף כי תוך כדי בנייה של המתקן הנ"ל , עלה לי בראש רעיון למתקן משופר שאני אבנה בעתיד הקרוב..
אני חושב שלזמן הקרוב (וגם קצת רחוק) הציר הזה יחזיק מעמד...צריך לראות מקרו כדי להבין עד כמה זה חזק...

ליאור

lior_b.s
06-05-06, 23:35
נ.ב (לא יכול לערוך , תסלוח לי)
אצלי הגלגל גם הרבה יותר קטן וקל משלכם וכנ"ל גם אורך הזרוע של המתקן..שוב חייתי עם מתקן פחות חזק כמה שנים טובות. . .גם מבחינת הציר וגם מבחינת החומר ממנו היה עשוי..

ליאור

-->