PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת רעש

ophir
03-05-06, 22:00
לאחר הטיול הראשון, בדרך חזרה התחלתי לשמוע רעש כמו צלצול אופניים כזה שקשור להעברת הילוכים נשמע לי כמו מיסב בגיר. עד שהגעתי הביתה הרעש כבר היה לפרקי זמן ממושכים יותר וכשנכנסתי לחנייה, השארתי בניוטרל ויצאתי החוצה זה נשמע ממש חזק.

א. האם בעיית מיסב נשמעת סבירה?
ב. האם אפשר לשים שמן עם תוסף כדי להפסיק את הרעש הזה?
ג. אם זה לא זה אילו בדיקות צריך לבצע כדי לבדוק מה זה כן?

חוץ מהרעש הגיר עובד מצויין, הילוכים עוברים בלי בעיות באופן חלק.

ושאלה נוספת, במהלך הטיול בעיקר בירידות כאשר אני משתמש ב- Low אני שומע בק-פייר מדי פעם. בעיית הצתה? צריך להתחבר למחשב?

תודה

חנן-ג'יפולוג
03-05-06, 22:15
לחץ על דוושת המצמד, או שלב להילוך כלשהו, ובדוק אם הרעש הפסיק. אם כן, אז בהחלט יתכן שהלך מיסב בגיר. בהחלט יכול להיות שתוכל להשתיק אותו לזמן מסוים בתרגילים כאלה ואחרים, אבל עדיף לפתוח ולהחליף מה שצריך.

לגבי הבק-פיירים, יכולות להיות מספר סיבות, אבל קודם תבדוק אם אין דליפה כלשהי באגזוז.

ophir
04-05-06, 07:49
תודה חנן. כמו שאמרתי הרעש בסוף כבר לא היה קשור לכלום, גם בניוטרל. בכל מקרה היום בבוקר פתחתי מכסה מנוע וראיתי שהפולי מתחת למזגן זז מסיבה כלשהי, שבר חתיכה קטנה מהאלטרנטור והרצועה יצאה בחלקה. כנראה מהטילטולים בדרך.

צריך להחליף אלטרנטור? פולי?
בעייה מוכרת?

ophir
04-05-06, 08:50
OK פתחתי את הספר.... גלגל הסרק שלייד האלטרנטור יצא ממקומו ופגע באלטרנטור. פרקתי את הרצועה ואני מנסה לשחרר את הגלגל.

ophir
04-05-06, 09:36
ולשאלת השאלות... הבורג המחזיק את גלגלת הסרק מסתובב לו בנחת אבל לא משתחרר ואני לא יכול לפרק את הגלגלת. אשמח לשמוע רעיונות, דעות ועצות!

זאבי
04-05-06, 10:23
לאופיר שים לב,
הבורג של גלגל הסרק שליד האלטרנטור מחובר ע"י אום מוסתר מאחור. צריך לתפוס אותו עם מפתח ואז הבורג משתחרר.
בגלגל הסרק השני הבורג מוברג לגוף ולכן זה שעוי להטעות.

מנסיון, כדאי להחליף את 2 גלגלי הסרק ולהחזיק אחד בלוי כרזרבי למקרה תקלה בשטח.

בהצלחה,

ophir
04-05-06, 18:36
תודה זאבי.
איתרתי את האום ומחר אחליף. אתה חושב שזה שהתחתון הלך מנבא את קיצו של העליון?
ואם כבר איך אתה יודע כמה למתוח את הרצועה? בספר של הסופה מוזכר מכשיר למדידת לחץ שמניחים על הרצועה אבל אף אחד אחר כולל יאנוביץ' לא שמע מזה.

ophir
05-05-06, 15:09
OK. הוחלף, הרצועה נמתחה על פי הרגש אני מקווה שזה יספיק :)
תודה למשיבים!

קיד
05-05-06, 23:34
לאופיר שים לב,
מנסיון, כדאי להחליף את 2 גלגלי הסרק ולהחזיק אחד בלוי כרזרבי למקרה תקלה בשטח.

בהצלחה,
זאבי, אתה לא קצת בפאניקה? עדיף שיהיה שם מיסב תקין וזהו. מעבר לכך, יש שם מיסב סטנדרתי שניתן לרגוש בכל חנות מיסבים.
בברכה,
קיד.

זאבי
06-05-06, 22:35
לקיד - אין חכם כבעל נסיון ולכן סיפור מהחיים.

אני נתקעתי עם רצועה קרועה במזרח הר חברון.
בדיעבד הרצועה נקרעה בגלל מיסב דפוק בגלגלון מתיחה שחשדתי בו אמנם אך לא הייתי ער להשלכות שקלקול גלגלון כזה עלול לגרום.
הרצועה החלופית שהתקנתי לא עזרה לי במיוחד והייתי צריך לתחזק את המיסב בגלגלון (שלמזלי לא התפרק כליל אלא נתקע) לאורך כל הדרך עד לתל אביב כיוון שבלעדיו אין רצועה, וכמובן לא ניתן להמשיך בנסיעה.

מאחר ומדובר בגלגלונים זהים שכנראה סבלו מבלאי זהה החלטתי במעמד החלפת הגלגלון הדפוק להחליף את שניהם ואת המשומש אני מחזיק ברכב למקרה חרום.

החלפת המיסב אפשרית אך כיוון שהגלגלון עשוי פח וקיים סיכוי של זריקת גלגל במידה והמיסב המותקן בלחץ יינעל בפיקים או מכות ביטים לגלגלון, אני ממליץ ל"בזבז" 110 ש"ח על גלגלון קומפלט שכאמור יחליף גלגלון משומש שישמש רזרבי.

ophir
07-05-06, 07:22
130 ש"ח כולל מע"מ אצל ראוף
140 ש"ח לפני מע"מ אצל יאנוביץ'

בגלגלת שהחלפתי הייתי צריך להחליף גם את התותב (עוד 40 ש"ח לפני מע"מ)

-->