PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים לסיקס

lizard
03-05-06, 23:55
בעוד שבוע אני רוכש קיט בדומה של הכלב ממתלם.
בניגוד לכלב אני לא שם צמיגי 33, ככה שאני מקווה שלא יהיו לי בעיות עם גובה בית הגלגל ואני כנראה אבקש ממתלם להגביה את הסט על חשבון מהלך המתלה, תלוי מה הגובה העכשוי, אני מעוניין במשהו בסביבות ה6-7 אינץ' הגבהה.

השאלה שלי היא על איזה חברות בולמים אתם ממליצים?
אני מחפש בולם פשוט, בלי מעקפים כיוונונים מיוחדים, מיכלים וכדומה, משהו פשוט אבל חזק ואמין.
אני עוד לא יודע כמובן מה האורך שאני אצטרך, אני מניח שבסביבות ה10 אינץ'.

השאלה שלי היא על איזה חברות אתם ממליצים?
אשמח לחוות דעת לא רק על הבולם עצמו אלא גם על השירות שניתן לו מהייבואנים בארץ, זמינות חלקים, אחריות וכדומה.

תודה רבה
מיכה

Bulldog
04-05-06, 06:49
1. קיט קפיצים מתאימים לרכב לפי הגלגל, אם אתה מתכנן 33 בעתיד, תחשוב על זה.
הגבהה לא תורמת יותר מדי, על תשתולל.

2.תעשה חיפוש, נטחן עד דק.

lizard
04-05-06, 07:59
1. קיט קפיצים מתאימים לרכב לפי הגלגל, אם אתה מתכנן 33 בעתיד, תחשוב על זה.
הגבהה לא תורמת יותר מדי, על תשתולל.

למה הכוונה? אני בסופו של דבר ארצה 33. פשוט כרגע זה קצת בעייתי.

AvigdorAharon
04-05-06, 12:52
הכוונה:

קודם תבנה קפיצים מתאימים למה שתרצה. אח"כ תחפש בולמים.

כך אני הבנתי מעומר.

אביגדור

אמנון
04-05-06, 13:55
עומר הסביר את זה בצורה ברורה ביותר;

אתה כבר משלם לא מעט בשביל סט קפיצים, שאותו מתקינים בהתחשבות בגודל הצמיג שאתה רוצה לשים.
אם יש לך סט 31" כרגע ואתה בוודאות תרכיב 33", אל תעשה את הטעות של להתאים סט קפיצים לצמיגים העכשוויים שלך אם אתה במילא מתכוון להעלות בגודל. את הבולמים תבחר לפי הפרמטרים של המערכת שתקבל מקפיצים חדשים וצמיגי 33", אין מה לקנות בולמים להתאים אותם עכשיו אם אתה משנה פרמטר במערכת.

למה לא ללכת לדוגמא על בולם מונרו בסביבות ה-150 -200 שקל ליחידה?

lizard
04-05-06, 15:55
כרגע, נכון לשנה הקרובה, אין בכוונתי לשדרג ל33.
אבל בטוח שמתישהו זה יקרה, בתקווה לקראת עונת המירוצים של 2007, אולי רק ב2008.

אם הבנתי נכון אז הבעיה היא שבגלגל של 33 מהלך המתלה יהיה קצר יותר בגלל המבנה של הרכב.
(סרן/שלדה/מיקום בולמים/בודי וכיו"ב).
עם צמיגי 31 יש לגלגל יותר מקום להתרומם.

האם הבנתי נכון?
אם כן אז לא ממש משנה לי, כלומר, את המדידות אני אעשה עם גלגלי 33 אבל בסופו של דבר ארכיב 31.

מה דעתכם?

lizard
04-05-06, 15:57
למה לא ללכת לדוגמא על בולם מונרו בסביבות ה-150 -200 שקל ליחידה?

מי המשווק שלהם? איך האחריות? האם זה בולם שניתן לשיפוץ מלא? האם הוא נחשב חזק?

אמנון
04-05-06, 16:26
מונרו הוא בולם פשוט וזול, לא ברמה איכותית אבל הוא לא מוצר חרא סיני. לא ניתן לשפץ אותו, עד כמה שאני יודע.
המשווק: אפק בע"מ. הנה אתר. http://www.monroe.co.il/
אני מאמין שלג'יפ טיולים הוא מצויין, אולי לשימוש תחרותי הוא יתקשה, אבל אם אתה אומר שאתה לא מתחרה אולי עד 2008 והמחיר הוא זול, שווה לבדוק.
עוד מידע, בצע חיפוש בפורום.

lizard
04-05-06, 16:45
תודה אמנון.
עקרונית יתכן ואני אתחרה עם צמיגי 31 בשנה הבאה. לכן לקראת העונה אני בטח אזדקק לבולמים איכותיים יותר.

בכל מקרה, אני אתקשר עם המשווק ואראה מה יש להם להציע.

נמרוד
07-05-06, 11:36
6-7 אינץ'??? זו הגבהה גדולה מאד. אתה סתם זורק מספרים מיכה, בלי שום קשר.

אתה בונה ג'יפ טיולים, או שאתה בונה רכב לתחרויות? אם התשובה היא "גם-וגם", אז תחליט מה בעיקר, וזו התשובה שלפיה אתה בונה. רמז - אין מצב שאתה מתחרה בעונת 2007 שנפתחת בסוף השנה. אולי אתה תופיע בבוקר לתחרויות, מיקי יוחאי ישמח לקחת ממך את דמי ההשתתפות... אבל אתה לא תגיע לשום מקום. ולא רק בגלל הג'יפ - לא נראה לך הגיוני לצבור קצת נסיון בנהיגה??? קח צעד אחורה, קצת ענווה לא תזיק לך.

lizard
07-05-06, 16:19
קבלתי החלטה, הצמיג יהיה 33 והמערכת קפיצים תהיה סט של רוביקון אקספרס 4.5 אינץ'.
הבולמים יהיו כנראה של בילשיין, 5150, האורך עדיין לא ידוע.

נמרוד, הרכב מיועד גם וגם.
אתה צודק בקשר לענווה, אבל אני מאמין גדול בלקפוץ למים. הכי הרבה נטבע...בבוץ :-D
כרגע הלו"ז הוא לסיים את הרכב בעוד חודשיים שלושה בערך. כבר יש כמה עיכובים אבל אני מקווה שהם יפתרו.
העיכוב העיקרי זה ההזמנה של החלקים מחו"ל.

shmil
07-05-06, 19:45
שמת לב, מיכה, מה קורה כשאתה קופץ למים?

או שאתה טובע, או שאתה חוזר לחוף מבטחים, בדרך כלל אחרי שבלעת לא מעט מים (וכסף), אחרי שעשית בדיוק מה שהמליצו לך לא לעשות.
וחוץ מזה, אני עוד לא מדבר על ההיבט הכספי, וחוסר הנסיון שלך יעלה גם הרבה מאד כסף - בשברים, בנזקים, ואפילו ביכולותיך לתקן.

(הבטחתי להתאפק, מיכה, ולא להקדים את המאוחר והנה - קיימתי).

ארז
07-05-06, 21:25
6/7" הגבהה עם בולם של 10"....זה יהיה מעניין....
מה שמדהים שהח'ברה פה ממשיכים לענות לך(תרגעו זו לא הייתה מחמאה),אני מציע שיפתח פורום לא גלוי לשאר הגולשים שם מיכה יזין לעצמו את המוח וכשיגיע למסקנה השבועית שלו יותר לו לפרסם תגובה אחת בפורום אחד.....

עכשיו אני בכלל לא מבין למה אתה בונה על תחרויות בארץ אם כבר לקפוץ למים למה לא ללכת ישר על הקרואטיה טרופי? הרבה יותר מעניין, גם לא יצא הרבה יותר יקר מלבנות 17 פעם את הרכב שלך
צמיגי 37"
סרני דנה 60 ק+א
קויילאובר 12 ק+14 א
מנוע V8

טוב קצת יותר יקר אבל זה ישקול כמו הבדיחה הזו שאתה קורא לה CJ

קיט רוביקון יהיה רך מידי למשוריין שאתה בונה, בולם 5150 יקר אם אתה מחפש בולם זול ופשוט(אבל יפה שאתה רוצה זול ופשוט ובאותו הזמן ניתן לשיפוץ....),אתה עדיין לא יודע איזה אורך?

אהה ורכב תחרות עם צמיגי 31" ...מעולה, אתה חייב לשלוח לי גם קצת מהכדורים האלו שאתה לוקח.....

(שיט עכשיו הוא יענה...)

lizard
08-05-06, 00:22
שמיל אתה צודק.
אבל אתה מכיר דרך אחרת ללמוד? אני לא.
אם לא מנסים לא מצליחים.

ארז, כבר אין לי משוריין. קניתי בודי סופה לפני שבוע.
אחרי כמה וכמה בירורים ואחרי שהבנתי שהקיט של רוביקון יעלה בסופו של דבר פחות מה4 קפיצים של מתלם החלטתי ללכת על הקיט.
בקשר לבולמים, מאחר ואני רוצה להתחרות, מתישהו, המליצו לי על הבילשטיין 5150. זה אומר שאקנה אותם? אולי. ונכון, הם בכלל לא מה שחשבתי. אבל אם זה מה שצריך אז זה מה שצריך.

.

אמנון
08-05-06, 01:16
אבל אתה מכיר דרך אחרת ללמוד? אני לא.
אם לא מנסים לא מצליחים.

כן, יש דרך אחרת ללמוד!!!

אנשים כאן, על ימין ועל שמאל אומרים לך כבר מפורשות מה לעשות\לא לעשות (ושמיל הוא הדוגמא המפורשת לכך).
אחרי התקופה הראשונה שלך כאן, אחרי ההצהרות שאתה מתחיל לבנות באגי\טראגי\משאית\עגורן מכונף, אמרו לך לקפוץ למים, להתחיל לבנות והפסיק לקשקש. יצאת מפרופורציות.
זה הוביל בסופו של דבר לבניית ארגז אחורי של נ.נ, הוצאות כסף רבות למרות מה שאמרו לך כאן.
הדרך האחרת ללמוד היא אכן לנסות, אבל להקשיב למה שאומרים לך, להמצלות שמרעיפים עליך.
תראה, הוצאת המון כסף על הבודי שלך לסיקס, עכשיו קנית בודי של סופה, מה שהמליצו לך מההתחלה.
יכולת לחסוך את זה.
אבל תגיד שהרחוות ניסיון בעבודה מעשית, פבריקציה אם תרצה.
יש דרכים חכמות ונכונות, והכי חשוב יותר זולות לעשות את זה. את הכסף שתחסוך תשקיע בדברים אחרים, לא חסרים היבטים להשקיע בהם את הכסף בתחביב הזה.
וזה מתחיל מהבסיס, בסגנון למידה ורכישת מיומנות בעבודה עם הכלים. עם השקעה נכונה במקומות הנכונים משיגים ניסיון חשוב, אבל לא בצורה של פרוייקטים שלא מתאימים למתחיל!!
אני חושש שמא אתה מנסה לחפות על חוסר הניסיון שלך עם כלי עבודה ע"י קניית כלים יקרים ונחשקים, שלווא דווקא מתאימים למתחיל, בוודאי שלא הכרחיים.
לא חסר הצעות לשיפור המיומנות, בבסיסה של ככל הצעה עומד העקרון של בנייה עצמית והתנסות אבל זולה, בפרוייקטים פשוטים שמתאימים למתחילים.
הקפיצות מעל הפופיק הן לא רק בהיבט של הפרוייקטים שאתה לוקח על עצמך. אפשר למצוא אותן לדוגמא גם ברצון שלך להתחרות בליגה, עם ניסיון נהיגת שטח מינימלי!
קח את ההצעה של נמרוד ברצינות, לא תזיק לך קצת ענווה. זאת לא בושה להיות מתחיל!
וזה יפגע בסוף בך (לא בסוף נראה לי שכבר עכשיו), הגישה שלך מתישה ומעייפת את כל באי הפורום, וזה יזיק רק לך. לנו זה נותן רק כאב ראש.
שקול את העניין, בהיגיון!

six 4 life
08-05-06, 04:22
בעוד שבוע אני רוכש קיט בדומה של הכלב ממתלם.
מיכה

9 הודעות מאוחר יותר-

קבלתי החלטה,המערכת קפיצים תהיה סט של רוביקון אקספרס 4.5 אינץ'.

אם אני בטוח במשהו אחד,
הוא שכשהגדירו במילון אבן שושן את המילה "רציני", עדין לא הכירו אותך. אם היו מכירים, המילה רציני לא היתה קיימת היום. במקומה הינו אומרים lizard.

ולגבי התחרות-
כן בובה. מחכים לך שם.
למחזור 2015.
יחד עם עוד מישהו פה בעל שאיפות גבוהות מהסיקס שלו שלא הריח חול/אבן/בוץ זה מכבר.

בהצלחה
ואין צורך שתגיב, אין בכוונתי לערער על כישוריך או חוכמתך. שא ברכה.

tzagi
08-05-06, 06:47
You guys are mean

Micha does understand common sense, it just takes a while (somtimes longer then others)

Obviosly,
no one can run before they know how to walk

MIcha,
Leave the poor jeep alone,
get it running first
AS IS!!!!!!
DO some wheeling, some rock crawling , some muding

See what it can do and what YOU can do

Go from there!

learn to enjoy it just the way it is first
you will learn very soon whats needs to be done next

Just ask Amnon:-)

ניר ל
08-05-06, 07:09
מספר דברים שלא ידעתם על ה "LIZARD" :

1. שמו האמיתי הוא למעשה מיכה (לא בדקתי ת.ז.).
2. אנו בטוח שיש כאן לא מעט שלא מאמינים - אבל מדובר באדם אמיתי לחלוטין (פגשתי אותו).
3. הוא אדם סימפטי מאד ואני משוכנע שישמח לתת כתף לכל אחד ואחד כאן.
4. הוא הדמות השנוייה ביותר במחלוקת בעיניי חברי מערכת האתר.
5. ה"מלאך השומר" שלו הוא נמרוד. (לפחות היה עד לאחרונה).
6. לולא נמרוד הוא כבר מזמן היה מגורש מהפורום.
7. מזל שהוא לא גורש מהפורום. (זו דעתי, למרות שאני האחרון שנכנס לשרשורים שהוא פותח).

אני אנמק -
רבים וטובים כאן עשו המון טעויות בתחילת הדרך, לא אנקוב בשמות, רבים לא הקשיבו לעצות שקיבלו בתחילת הדרך ושפכו הרבה כסף וזיעה לריק, מי שטעה למד. יש לציין שמספר חברים שהיו מועדים להרחקה בזמנו הם היום מהמועילים ביותר כאן, הזמן והנסיון עשו את שלהם...
מיכה כנראה לומד מאד לאט..., אני לא זוכר ממתי הוא כאן בדיוק אבל זה נראה המון זמן, בינתיים הוא מהווה הזדמנות פז לכל מי שחפץ בכך, להתגלח על חשבונו וללמוד בליווי הסברים ותמונות מה לא לעשות. אני חושב שאם הוא לא היה קיים היינו צריכים להמציא אותו.
כל עוד מיכה פותח שרשורים ונשאר בהם, זה נראה לי סבבה לגמרי, לא חובה להיכנס, מי שמעוניין יענה מי שלא - לא, בטח שאין צורך בפרובוקציות כמו אלו שמתחילות להתעורר כאן.
יחד עם זאת, את התגובות לשאלות ששואלים אחרים רצוי שתחסוך מאיתנו בינתיים, מקובל מיכה ?!

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 08:22
גם אני רוצה לציין את הנכונות של מיכה לעזור לכל חברי הפורום, גם כשמדובר בעבודות קשות ומסריחות.

ובזה אני מבקש לחתוך את תגובות האהדה/הכפשה למיכה. מיצינו. תגובות נוספות שלא קשורות להודעה הראשונית, יימחקו.

תומר א.
08-05-06, 21:14
:cry: אבל אבל אבל, חנן זה לא פייר

קפיצים ובולמים אתה תמיד יכול להחליף, השורה התחתונה היא שעד שלא תלמד להכיר את הרכב
כל מה שתעשה יהיה לחינם, עם הזמן והנסיון תגלה שהכל ההחלטות שאתה מבסס כרגע על עלויות
יתחילו לקבל נימוקים מעשיים והגיוניים וכנראה שהתוצאה תשתנה.
ואני אחזור, תתחיל מרכבת הכח.

asafk
08-05-06, 21:26
ואני אמשיך- ג'יפ CJ הוא רכב עם מתלים מדהימים- כמו שהם, סטנדרטיים. בולמים יקרים מאוד לא יתנו לך כלום (אבל כלום) בעשרות אלפי קילומטרים הראשונים שלך עם הג'יפ. אתה עדיין לא יודע לנהוג מספיק מהר בשביל לנצל בולמי מירוץ (ואתה לא תלמד מלהרכיב אותם, זה לוקח כמה עשרות אלפי קילומטרים "לנגן" על הג'יפ ולהגיע למגבלות של הבולמים). אתה עדיין לא יודע לנהוג בשטח בשביל להרגיש בכלל את ההבדל ב"שפיץ" של ביצועי השטח בין בולמים של 1000 שקל לבולמים של 300 שקל.
אתה סגור על קיט רוביקון? יופי. תזמין אותו עם הבולמים הכי סטנדרטיים שלו.

אסף.

-->