PDA

צפייה בגרסה מלאה : איתור תקלה/נקישות

donsenior
04-05-06, 12:06
ראשית חג שמח לכולם
תופעה: בזמן נסיעה ישנן נקישות מתכת מהחלק התחתון של הגי'פ (דרך אגב הם בעלות מחזור קבוע ולכן זה קשור לחלק שמסתובב)
כאשר אני לוחץ על הקלאץ' (בנסיעה כמובן) הרעש מופסק
ההנחה שלי היא מצמד או תיבת העברה.
יש למישהו קו מחשבה מנחה בכיוון או אולי דרך לבודד את המרכיבים על מנת לדעת את מה אני הולך לפרק?

yoav
04-05-06, 12:23
היתה לי בעיה זהה. רעש של נקישות מתכת בתנועה סיבובית, עם תדירות בהתאם לתאוצה/האטה. הופיע בעיקר בהאצה ונעלם עם הקלאץ'...
זה היה הצלב האחורי (סמוראי 96).
איך אותרה התקלה? גיר בניוטרל, טרנספר גם, בלם יד משוך, שכבתי תחת האוטו, יד אחת אוחזת את הדריישפט האחורי, יד שניה אחרי הצלב לכיוון הסרן האחורי- סיבוב הידיים בכיוונים מנוגדים--> חופש. הוחלף צלב- נפתרה הבעיה.
(אגב- המוסך לא איתר את התקלה- חברי הפורום כאן- כן. הבאתי למוסך את הצלב הגמור שיראו מה פיספסו- לא מאמינים לי שזה הצלב שהיה על האוטו:-)

מוני אורבך
04-05-06, 12:27
יואב - קבל ח"ח !!!

בסוף תהיה דוקטור לרכבים ולא רק לאנשים (-:

ואתה אמרת שאתה לא מבין כלום במכונאות...

donsenior
04-05-06, 13:07
היתה לי בעיה זהה. רעש של נקישות מתכת בתנועה סיבובית, עם תדירות בהתאם לתאוצה/האטה. הופיע בעיקר בהאצה ונעלם עם הקלאץ'...
זה היה הצלב האחורי (סמוראי 96).
איך אותרה התקלה? גיר בניוטרל, טרנספר גם, בלם יד משוך, שכבתי תחת האוטו, יד אחת אוחזת את הדריישפט האחורי, יד שניה אחרי הצלב לכיוון הסרן האחורי- סיבוב הידיים בכיוונים מנוגדים--> חופש. הוחלף צלב- נפתרה הבעיה.
(אגב- המוסך לא איתר את התקלה- חברי הפורום כאן- כן. הבאתי למוסך את הצלב הגמור שיראו מה פיספסו- לא מאמינים לי שזה הצלב שהיה על האוטו:-)

תודה אני אבדוק למרות שהוחלפו צלבים לפניי כחודש וחצי אוליי העבודה היתה לא משהו?

yoav
04-05-06, 13:30
יואב - קבל ח"ח !!!

בסוף תהיה דוקטור לרכבים ולא רק לאנשים (-:

ואתה אמרת שאתה לא מבין כלום במכונאות...

מוני- תודה על המחמאה- אבל אתה מפספס את העיקר - לא היה לי מושג מה עושים- הנחו אותי מכאן שלב אחרי שלב ("..שב על הכביש- יופי עכשיו תשכב- יופי- עכשיו כנס מתחת לאוטו. לא יואב- הרגליים בחוץ והראש בפנים- יפה. עכשיו תסתובב עם הפנים למעלה- לא לכביש.... יד ימין לדריישפט. לא יואב- זה מוט רדיוס- הדרייבשאפט זה זה שבאמצע....") http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_cool.gif

אבל מה - לומדים מהנסיון- את הרעש הזה אני אזהה עכשיו מק"מ! (אז אם אתה גר בסביבה ויש לך סמוראי- את הרעש הזה (ורק את זה) אני מכיר טובhttp://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_lol.gif ).

מקווה שעזרתי.
יוד.

אלון_ק
04-05-06, 20:39
תבדוק גם את הדרייבשאפט האמצעי, לא רק האחורי.

מורי
04-05-06, 22:05
תמיד מומלץ לציין את דגם הרכב (סמוראי...אני מאמין),ושנת יצור.כבר נתקלתי במקרים שתוף בלם היד (בדגמים בהם התוף על הטרנספר) גורם לרעש המתואר בחיכוך עם הרפידות.

אלון_ק
04-05-06, 22:39
מורי, למה סכום הכוחות על בלם יד כזה משתנה אם לוחצים על הקלאץ'? למיטב הבנתי, כל מה שרלוונטי הוא מהירות סיבוב הדרייבשאפט האחורי (מסתובב כתלות במהירות, לא בחיבור הקלאץ') והמתח מהידית. מה אני מפספס?

מורי
04-05-06, 22:55
כאשר הרפידות מכוונות קרוב אל התוף,ביחד עם מעט חופש (אופייני) בציר היציאה של הטרנספר,בהחלט יתכן שתחת עומס יווצר סוג של חיכוך בין התוף לרפידות (עומס שמתבטל בלחיצת קלאץ').אני זוכר לפחות 2-3 מקרים כאלה.הפתרון שלי היה כיוון מחדש של הרפידות.
כעת נשאר לחכות אם זה בכלל רלוונטי לרכב הנ"ל.

donsenior
05-05-06, 07:49
כבר פתחתי את שניי התופים בשניי הצדדים הכל בסדר שם.
הרכב הוא סמוראי 89.
יש חופש מאוד קטן בצלב של הגל הינע האמצעי אני אפרק אותו היום ונראה אייך מתקדם.

donsenior
05-05-06, 07:51
כאשר הרפידות מכוונות קרוב אל התוף,ביחד עם מעט חופש (אופייני) בציר היציאה של הטרנספר,בהחלט יתכן שתחת עומס יווצר סוג של חיכוך בין התוף לרפידות (עומס שמתבטל בלחיצת קלאץ').אני זוכר לפחות 2-3 מקרים כאלה.הפתרון שלי היה כיוון מחדש של הרפידות.
כעת נשאר לחכות אם זה בכלל רלוונטי לרכב הנ"ל.

לא שמתי לב תופ על הטרנספר אני אבדוק גם את זה תודה

אלון_ק
05-05-06, 17:49
אין לך תוף על הטרנספר, זה רלוונטי רק לדגמי 87 ומטה + ארוכים מ88.

donsenior
05-05-06, 19:21
אין לך תוף על הטרנספר, זה רלוונטי רק לדגמי 87 ומטה + ארוכים מ88.

כן לאחר מבט חטוף הבנתי שאיין לי תוף על הטרנספר בכל אופן ישנו חופש מאוד קטן בגל הנע מרכזי אבל לא נראה לי שזה הגורם לרעש אני אתקן ונראה מה יקרה

מקרה נוסף (מהיום)עמדתי ברמזור וכשעבר לירוק לא יכולתי לשלב הילוך (כל הילוך) הייתי תקוע לכמה דקות ולאחר מכן הכל היה בסדר (אולי יש קשר ואולי לא) בכל אופן נראה לי שמחכה לי עבודה רבה על הג'פ
יש רעיונות?

בחודשיים שהגיפ אצלי הספקתי לתקן/להחליף

כל המיסבים בביצה אחורית
מיסבים + מחזירי שמן שניי ציריות אחוריות
שניי משאבות ברקס אחוריות.
צלבים של גלי הנע קידמי ואחורי.
פעמון ציריה קידמית שמאלית.
שניי מיסבי גלגל ימני קידמי (מהמקרה של נעילת גלגל פתאומית למי שזוכר)
כמובן שגם טיפול מלא כולל רצועת טיימינג ורצועת אלטרנטור.
ועוד כל מיני פיצ'פקייס של בעיות חשמל תפוחים וכו.

לבעליי הניסיון מבניכם זה רק אני שעובד כל הזמן על הג'פ?
או רובכם כך.

נראה כאילו איין לזה סוף כל פעם יש לי סיבה אחרת למה לא לצאת לטיול וללבוש במקום בגדי עבודה.

אלון_ק
05-05-06, 19:45
לפני שאתה מחליט שהדרייבשאפט בסדר או עם חופש קטן, תפרק אותו ותבדוק. הבדיקה על הרכב טובה ברוב המקרים, אבל צלבים יודעים גם להתפס בכח רב. צלב תפוס לא יכנע לבדיקה ידנית אלא אם הוא יהיה מפורק ואז אתה גם תראה שהוא תקוע.
מה שמבדיל הפעם את הבדיקה הוא שיש לך חשד לבעיה בצלב.

זה לא רק אתה שעובד כך כל הזמן, אבל זה יעבור. תמיד יהיה עוד משהו, אבל מהר מאוד זה יתחיל להיות דברים מאוד קטנים. זו מחלה ולא קוראים לה זקנה, קוראים לה פדנטיות... :twisted:

מורי
06-05-06, 09:48
לבעליי הניסיון מבניכם זה רק אני שעובד כל הזמן על הג'פ?
או רובכם כך.

.

אם נדמה לך ויבוא יום ותוכל להתרווח רגל על רגל ולהגיד סיימתי....שכח מזה! זה לא יקרה!
רק תזכור להנות מהדרך......אל המטרה.

מים
07-05-06, 01:40
אם נדמה לך ויבוא יום ותוכל להתרווח רגל על רגל ולהגיד סיימתי....שכח מזה! זה לא יקרה!
רק תזכור להנות מהדרך......אל המטרה.

מורי, נשמה, אתה רק מעודד אותי לחזור לאופנועים!! (יש למישהו איזה טריאל במצב טוב למכירה??) 8-)

Samurai Kfir
07-05-06, 07:56
גם לי היו נקישות והם באו משן הכיוונון בתוף האחורי ימני, החלפתי את השן ונפטרה הבעיה.

donsenior
09-05-06, 06:43
לפני שאתה מחליט שהדרייבשאפט בסדר או עם חופש קטן, תפרק אותו ותבדוק. הבדיקה על הרכב טובה ברוב המקרים, אבל צלבים יודעים גם להתפס בכח רב. צלב תפוס לא יכנע לבדיקה ידנית אלא אם הוא יהיה מפורק ואז אתה גם תראה שהוא תקוע.
מה שמבדיל הפעם את הבדיקה הוא שיש לך חשד לבעיה בצלב.

זה לא רק אתה שעובד כך כל הזמן, אבל זה יעבור. תמיד יהיה עוד משהו, אבל מהר מאוד זה יתחיל להיות דברים מאוד קטנים. זו מחלה ולא קוראים לה זקנה, קוראים לה פדנטיות... :twisted:

אלון צדקת חופש קטן יכול לעשות הרבה רעש.
תודה לכולם זה הסתכם בדרייבשאפט בלבד (הפעם יצאתי בזול)

yoav
09-05-06, 08:30
אני מבין כשצלב "הולך"- מה בדיוק מתקלקל ברייבשאפט?

מים
09-05-06, 09:30
אני מבין כשצלב "הולך"- מה בדיוק מתקלקל ברייבשאפט?

חופש בשיני ההזחה (ככה קוראים להן??). נוצר בעיקר (ובמהירות) עקב שחיקה וחוסר גירוז ו/או נסיעה במים ואבק.

אלון_ק
09-05-06, 10:28
מים אינם גורמים לנזק שם (כן, זה נקרא שיני הזחה בעברית. Splines באנגלית) אם מתחזקים את שיני ההזחה כראוי, הווה אומר מגרזים אותם לפחות כל טיפול 10.

לגבי האבק מים צודק מאוד, אך לזה יש פתרון זול ופשוט - גומיית אקורדיאון שעולה איזה 8 ש"ח במכשירי תנועה, מיועדת בדיוק לזה. למי שאין כזה שילך לקנות, זו הוצאה קטנה שתחסוך אחת גדולה מאוד.

-->