PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה דעתכם על יוקון?

EitanC
05-05-06, 10:54
ראיתי כמה יוקונים קצרים ומוגבהים והם מאוד מוצאים חן בעיני.
ראיתי את התשובה שניתנה לשאלה למטה, אך אני ממוקד בדגם הקצר.

חשובים לי מאוד אמינות ויכולת שטח, פחות חשובים לי התנהגות כביש וצריכת דלק (יש לנו רכב מהעבודה, כך שהרכב השני ישמש לשטח בסופי שבוע ולנסיעות קטנות בעיר).

השאלות שלי:
1. אני מניח שליוקון אין יותר מידי יכולת שטח במקור, אך האם יוקון מוגבה יכול להיות טוב בשטח (הרי היוקון הוא הבסיס להאמר H2 , אז צריכה להיות לו יכולת)?
2. איך האמינות שלהם?
3. ראיתי דגמי בנזין 5.7 ליטר ודיזל 6.5 ליטר. מה אמין יותר?
4. על היוקונים שראיתי דורשים מחירים מופרכים של קרוב ל100 אלף ש"ח לרכב בן 10. האם זה הגיוני?
5. אם אמצא יוקון סטנדרטי, כמה צריך להשקיע כדי לתת לו יכולת שטח?

polar bear
05-05-06, 15:20
1. בעיתיבעיקר זויות הגישה/נטישה/בטן, והיעדר נעילות מכל סוג שהוא. בעיה נוספת היא מכלולי הנעה חלשים ביחס למערכת ההינע בבנזין. בדיזל המצב יותר טוב. אבל נהיגה אחראית וזהירה תמנע שברים מיותרים. הגבהה וצמד נעילות יהפכו גם את היוקון לרכב שעובר כמעט בכל מקום.
2. יש בעיה של תקלות בטורבו של הדיזל, מעבר לכך שניהם מנועים די אמינים , לדיזל צריך לדאוג יותר, לא הייתי נוגע ברכב עם מנוע דיזל שנראה שלא טופל כראוי. לעומת בנזין שניתן לראות את רוב בעיות שלו בבדיקות פשוטות. להערכתי לרכבים האלה יש גיר 4L80E שידוע בתור גיר טוב בד"כ, אבל יקר לשיפוץ. חובה לקחת אותו למישהו שזה המיקצוע שלו לבדיקה לפני קניה.כל השאר נתון לבדיקה לפני קניה ופר רכב.
3.^כנ"ל
4.לדעתי מופרך לחלוטין.
5.גם ליוקון סטנדרתי יש יכולת שטח, השאלה לאן אתה מכוון. שתי נעילות+ערכת הגבהה+צמיגים גדולים יותר זה ענין של מינימום 15K ואם אתה קונה בנזין, אז כדאי לשקול רכישת צריות מחוזקות לסרן האחורי. תלוי ברמת החלקים והעבודה.

אם אתה נעול על הרכב הזה, אז לדעתי, עדיף לך לקנות רכב מלוקק ללא שיפורים בכלל ולהשקיע לבד. רק כך אתה תדע בשיוק מה יש לך באוטו, ולא תצתרך להיסתמך על חצאי אמיתות ומידע מהמוכר.

מוני_הכוכב
06-05-06, 15:23
היי, אני רואה ששעית לעצתי ופרסמת כאן. עשה גם חיפוש קצר אחרוה ותמצא התייחסיות נוספות לנושא.

כ"כ ראיתי מודעה של מישהו שמחפש יוקון: ניר 054-4970701 תמצא אותה בלוח המודעות או:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12872 אני מציע שתתקשר אל האיש ותברר מה עשה, מה היו קישוליו וכו'.

בהצלחה.

עודד,
מה קורה? יש לי בעייה של חתולים. השכנה היפהפיה שלי מאכילה את הנבלות בשעות הליילה המאוחרות משהו כמו 4 לפנות בוקר, לי יש דירת גן והנבלות נכנסות לגן ומחרבנות לי שם. איך אתה זורק אותם הצידה? מוני

EitanC
07-05-06, 12:41
תודה רבה על התשובה המקצועית והמקיפה!!!
אכן הופניתי לפורום הנכון.

זה הביא אותי למסקנה שלא כדאי להתלהב מרכבים יפים ומוגבהים.
המחיר שמבקשים עליהם הוא גבוה יותר מרכב במחיר מחירון+ביצוע שיפור.
נוסף על זה, רכב משופר מעיד בהרבה מקרים על זה שבעליו קרע אותו בשטח.

אני עוד לא נעול סופית על היוקון (גם טנדרים כדוגמת סיירה מפתים אותי, האם התשובה לגבי היוקון תקפה גם כאן?), אבל התשובה בהחלט נתנה לי כיוון.

נמרוד
07-05-06, 13:42
יוקון/בלייזר גדול/סיירה/נוואדה - מאותם שנים - הם אחים. אותם המאפיינים המכניים, אותם יתרונות חסרונות, רוב החלקים משותפים.

-->