PDA

צפייה בגרסה מלאה : "מכה" מהסרן האחורי

tomer s
05-05-06, 12:54
במהלך סיבוב על סמוראי של חבר שמתי לב שיש מכה מהסרן האחורי (הצלבים בסדר תודה ששאלת ;) )
אחרי שנכנסתי מתחת לאוטו (לפי ההסבר של יואב באחד השירשורים :lol: )
גיליתי שמקור החופש הוא בסרן עצמו, ז"א הגיר בN ואני יכול לסובב את הדרייבשאפט ביד כ1/8 סיבוב (בערך 2-3 ס"מ ).
ממה החופש נובע? ומה הפרוצדורה לסדר זאת?

מחיפוש בפורום לא מצאתי פיתרון לבעיה חוץ ממשהו שגילה את זה וחי עם זה 3 שנים.....

tomer s
06-05-06, 22:07
גילוי נוסף
אתמול הרמתי גלגל אחורי באויר ושמתי לב שאני תופס את הדרייבשפט ביד (אחרי שסובבתי אותו עד סוף החופש, לפני שהגלגל מתחיל להסתובב) ואני מסובב את הגלגל ביד השניה יש גם בגלגל חופש עד שאני מרגיש התנגדות בדריישפט(ז"א שהדרייב שפט גם רוצה להסתובב.
יש מצב לסטליטים/סיידגירס דפוקים? יכול להיות שזה נובע מחופש בקורונה פניון? (איך מרגישים בחופש כזה?)
מחר אני אבדוק שמן ואעדכן.

אלון_ק
06-05-06, 22:15
הוא נעול אחורה?

tomer s
07-05-06, 07:18
הוא נעול אחורה?

לא.

סוזי המשתוללת
07-05-06, 08:28
לפני שאתה רץ לפרק בק אקס תבדוק את כל הבושינגים של הקפיצים :twisted:

אלון_ק
07-05-06, 13:58
זה לא מספיק חד משמעי כדי שאני אוכל לומר לך בוודאות מה הבעיה; אתה לא מתאר שריקה מהסרן וזה טוב, אבל החופש שאתה מתאר הוא מאוד גבולי. עבור חופש בין פיניון לקורונה זה גדול מדי בהרבה, אבל חלק מהחופש הזה נובע מהגלגל.

בקיצור, אני לא רואה דרך לתת לך קביעה חד משמעית דרך האינטרנט במקרה הזה. אני מציע שתיגש עם הרכב למישהו שאתה סומך עליו שיבחן את הנושא יד ראשונה וייתן לך חו"ד, כאשר אתה תמיד יכול במקרה הכי גרוע פשוט לפרק רק כדי לראות מה המצב (אני מניח שמזה אתה מנסה להמנע).

לפני שאתה מאבד תקווה דבר עם סושי, אני לא בטוח שאני מבין לגמרי את הכיוון שלו (סושי, תסביר לי למה אם הסרן מסתובב על צירו הוא מרגיש מכה? רעד כן, למה מכה?).

tomer s
07-05-06, 16:08
לפני שאתה רץ לפרק בק אקס תבדוק את כל הבושינגים של הקפיצים :twisted:

סוז המכה לא מתזוזה של הסרן אלא מהבפנוכו של הסרן (החבר השלישי)
כתבתי למעלה הסבר קצת יותר מפורט.

המכה גם בלחיצה על הגז (תאוצה מהירה) וגם בלחיצה על הקלאצ' (תאוטה והפסקה של העברת כוח לסרן)

אולי יש מצב שהבושינגים יגרמו למכה עדינה אבל בטוח לא למכה שאני מרגיש.

חנן-ג'יפולוג
07-05-06, 16:17
עזבו אתכם מהרעיון שע"י סיבוב גל ההינע ניתן להבדיל בחופש בקורונה פיניון מתוך כל החופשים המובנים הקיימים:

החופש המובנה בין הסטליטים לציריה ובין הסטליטים לעצמם ולקייס, שזה חופש שמוכפל בכ4 בגלל יחס ההעברה, הוא גדול במידה שתחפה על כל שינוי בחופש בין הרינג והפיניון (יש שם חופש מותר של כרבע מ"מ ) .

tomer s
07-05-06, 18:09
אלון אין מה להתיאש מקסימום נשאל בגיפ טריפ הם בטח יודעים :-P :-P :-P

איך מורגש חופש בקורונה פניון?

יש מצב לסיידגירס+/סטליטים שחוקים וכשמסובבים אני למעשה מבטל את החופש בינהם ובגלל זה המכה?

אני חושב היום לרוקן שמן ואולי "לפתוח" את ה"חבר" (במובן המכני, לא לא התפוז המכני ,אלא מה ששביצה :wink: ) רק שאני חושש קצת מהקטע של הכיוון קורונה פניון(יש מצב להדרכה מפורטת באתר?)
יש למישהו (סוזי, אלון,מורי,או כל אחד שהרכיב נעילה...)סיידגירס/ סטליטים בשבילי למקרה ששלי פגומים?

מורי
07-05-06, 20:16
יש לי את החלקים שהזכרת.תרגיש חופשי להתקשר במידת הצורך.

אלון_ק
07-05-06, 20:58
יש סיידגירים, סטליטים.

כיוון אתה יכול לבדוק לפי הכתבה של אסף על דיפ' של טויוטה - זה בדיוק אותה פרוצדורה, רק מספרים שונים. עוד מידע בFSM. לגבי פו"ה, ראה כתבה על התקנת נעילה בסמוראי (זה בדיוק אותו תהליך רק בלי הכנסת הנעילה).

איך מורגש חופש בקורונה פניון?
חופש כזה לא מורגש. במצבי קיצון כל אחד יכול להרגיש אותו, אבל כיוון אמיתי אפשר לוודא רק עם מד מיקרומטרי או עם בדיקת דפוס צבע (ע"ע כתבתו של אסף).

תמיכה טלפונית חינם...

tomer s
07-05-06, 23:41
טוב סיימתי לפרק את הציריות,נראות בסדר(אין שיניים שבורות או שחוקות,)
שמתי לב שהשיניים שנכנסות לתוך הדיפרנציאל בצבע כסף ושאר הציריה שחור, זה נורמלי נכון?!
השמן יצא שחור ואולי טיפונת עם גוון ירוק ונראה לי עם קצת שבבים כמו המרייט,
מחר בעזרת האל נפרק ת'חבר ונפתח אותו,
אלון תודה על הרצון לעזור מחר נבדוק עד כמה ההצעה רצינית ;-) ;-) ;-)

יש מתנדב אמיץ (אלון?)שיכול לדלות נתונים רלונטיים מהFSM אנ'לא מצליח לפתוח אותו :oops:

אגב יש במיסב שעל הציריה קצת חופש זה בנורמה? :neutral:

יאללה מקלחת (לראות אם יש תגובות)ולישון

סוזי המשתוללת
08-05-06, 00:48
כאשר שני הבושינגים הגדולים שבחלק הקדמי של הקפיצים האחוריים נשחקים /נקרעים /מקבלים חופש
זו בדיוק המכה שאתה תרגיש גם בהאצה וגם בהאטה פתאומית
הבושינגים בקפיץ האחורי שונים ולכן גם יקרים בהרבה
הם בנויים מיציקת גומי שיושבת בתוך צינור ובמרכז היציקה צינור קטן קוטר בשביל הבורג של הקפיץ
מכניסים אותם עם פרס /פטיש גדול וכך גם מוציאים אותם (זוכר אלון את ההוא בנצרת כמה הוא הזדיין עם הקפיץ שלך :twisted: )
לפני שאתה מחרבן את הכיוון של הקורונה פיניון תבדוק את הנ"ל
לפני שאתה מחרבן את הכיוון של הקורונה פיניון סתם בשביל הכיף אולי כדאי לשקול לחרבן את הכיוון בשביל התקנת נעילה ?
במילא אתה כבר פותח ואם הסטליטים שחוקים אז על הדרך דוחפים נעילה משומשת וזהו
שה לא כזה יקר

tomer s
08-05-06, 07:45
כאשר שני הבושינגים הגדולים שבחלק הקדמי של הקפיצים האחוריים נשחקים /נקרעים /מקבלים חופש
זו בדיוק המכה שאתה תרגיש גם בהאצה וגם בהאטה פתאומית יש מצב שגם זה גורם למכה אבל אני מרגיש חופש אזל ה"חבר"
הבושינגים בקפיץ האחורי שונים ולכן גם יקרים בהרבה בהרבה ז"א במספרים כמה ש"חים (אם צריך נחליף על הדרך)
הם בנויים מיציקת גומי שיושבת בתוך צינור ובמרכז היציקה צינור קטן קוטר בשביל הבורג של הקפיץ
מכניסים אותם עם פרס /פטיש גדול וכך גם מוציאים אותם (זוכר אלון את ההוא בנצרת כמה הוא הזדיין עם הקפיץ שלך :twisted: )
לפני שאתה מחרבן את הכיוון של הקורונה פיניון תבדוק את הנ"ל רות היישר! (ז"א לפרק את הקפיץ רק מקדימה ולראות פיזית את הבושינג?)
לפני שאתה מחרבן את הכיוון של הקורונה פיניון סתם בשביל הכיף אולי כדאי לשקול לחרבן את הכיוון בשביל התקנת נעילה ?
במילא אתה כבר פותח ואם הסטליטים שחוקים אז על הדרך דוחפים נעילה משומשת וזהו
שה לא כזה יקר הרכב נוסע בעיקר כביש וטיולים לייט (שבילים בעיקר) ולדעתי אין צורך בנעילה אבל נשקול זאת (נעילה כבר יש רק שחסרים לי הקפיצים שלה,אשמח אם יש למישהו בשבילי :grin: :grin:

tomer s
08-05-06, 23:49
עידכון:
כנראה שהמכה נובעת מחופש שנוצר בין הסיידגירס והסטליטים (עוד לפני הפירוק של הקייס מרגישים חופש בינהם לא חופש של חלקיק מ"מ).

אז מי שהרכיב נעילה (צריך להיות לו כי מוציאים אותם) או מי שיש לו סיידגירס וסטיליטים שמחפשים קייס אוהב, אני פנוי לאימוץ עם עדיפות לאיזור הדרום (אשדוד+-ובאר שבע+-) אם לא מורי צפה צילצול ;-)

גיליתי גם קצה שן שבורה קצת בפניון (בקצה שיותר קרוב לפלנג') ולי זה לא נראה קריטי (ז"א לא מרגישים שום הבדל בסיבוב ידני של הקורונה פניון) אלא אם כן יש משהו שיודע אחרת.

בשאיפה מחר בעזרת האל נתקדם עוד צעד בדרך מהחופש ;-)

tomer s
08-05-06, 23:54
אם יש משהו מנתניה והסביבה שיש לו (סיידגירס וסטיליטים) ויכול להקפיץ אותם ל"אוניברקול" ליד "איקאה" זה גם טוב

תודה רבה
תומר 054-6880492

(לבעלי הבית :אופצית עריכת הודעה לא קיימת,אפילו לא שניה אחרי שליחת ההודעה.לתשומת ליבכם)

מורי
09-05-06, 09:10
עידכון:

גיליתי גם קצה שן שבורה קצת בפניון מהחופש ;-)

נורה אדומה! מה זה "קצת שבורה"? גלגל שיניים שבור "בקטנה" יכול מאוד להיות פתח לצרות גדולות יותר.נסה לצלם.

לגבי החופשים,תבדוק גם את החופש של ה-CROSS PINS בקייס עצמו.סביר להניח שגם שם תגלה חופש לא קטן...

תמשיך לעדכן

tomer s
11-05-06, 16:14
אחרי עזרה טלפונית ממורי ואלון תודה רבה (אבל הסאגה נמשכת :twisted: :twisted: :twisted: )כל הקייס פורק לגורמים
היתגלו כמה דברים :
סיידגירס וסטליטים שחוקים קצת וטבעות החלקה שחוקות ("אחת הלכה לאיבוד בסרן" מורי)
הוחלפו סיידגירס וסטליטים וטבעות החלקה שלהם
תודה רבה שני
כל הקייס נוקה בבנזין,לפני סגירה רציתי לדעת מה החופש הורמלי בין הקרוס שאפט לקייס (אם מודדים מבחוץ).
מה החוזק סגירה של הקייס? חוזק סגירה של הקורונה? ושל הגלגל?
(אלון אתמול לא סגרתי (המפתח נהרס,מחר יהיה חדש(הטבות של מפיצי סיגנט :-D ))ואני לא זוכר את החוזק אז אל תכעס ;) ;) )

יש מצב לשלוח אליי למייל את הFSM אני לא מצליח לפתוח אותו :x :x :x

tomer s
15-05-06, 19:05
אחרי עזרה טלפונית ממורי ואלון תודה רבה (אבל הסאגה נמשכת :twisted: :twisted: :twisted: )כל הקייס פורק לגורמים
היתגלו כמה דברים :
סיידגירס וסטליטים שחוקים קצת וטבעות החלקה שחוקות ("אחת הלכה לאיבוד בסרן" מורי)
הוחלפו סיידגירס וסטליטים וטבעות החלקה שלהם
תודה רבה שני
כל הקייס נוקה בבנזין,לפני סגירה רציתי לדעת מה החופש הורמלי בין הקרוס שאפט לקייס (אם מודדים מבחוץ).0.16 נורמלי נכון
מה החוזק סגירה של הקייס?80-100נ"מ חוזק סגירה של הקורונה?70-90 ושל הגלגל?????
(אלון אתמול לא סגרתי (המפתח נהרס,מחר יהיה חדש(הטבות של מפיצי סיגנט :-D ))ואני לא זוכר את החוזק אז אל תכעס ;) ;) )

יש מצב לשלוח אליי למייל את הFSM אני לא מצליח לפתוח אותו :x :x :x

צריך להיות חופש בין הסיידגיר'ס לקייס שהם נמצאים בתוכו (החופש הוא כביכול לכיוון הציריה ולכיון הסטיליטים)? אם יש למשהו קייס מפורק אשמח לדבר איתו בנייד עלות השיחה עלי..... :D :D :D

מה יכול לגרום לשחיקה של הטבעות החלקה של הסיידגיר'ס?

בשאיפה לסיים להרכיב מחר.(זה רק אני או שכולם יותר אוהבים לפרק ומתעצלים להרכיב :evil: )

-->