PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיה ספורטג'

עודדוש
05-05-06, 18:56
שלום
אני שואל עבור חבר שמתעוניין לרכוש קיה ספורטג' כרכב עם יכולות שטח סבירות, ויש לי מס' שאלות:
1) האם יש דגשים מיוחדים שכדאי לשים לב בקנייה של רכב זה?
2)מהם יכולות השטח בהשוואה לסמוראי או ויטרה עבור רכבים סטנדרטיים (שאלה קשה אני יודע)?
3) מהי מידת הצמיגים האופיינית והאם ניתן לשפר?
4) תצרוכת דלק ממוצעת?
5) מהי רמת האמינות ביחס לסמוראי ודיפנדר?
6) האם זהו רכב יקר לאחזקה, הכוונה לטיפולים שוטפים במוסך?
7) הרכב האמור עשה 120K ק"מ, האם זה אומר בעקרון מנוע גמור?
תודה רבה
עודד

גיא
06-05-06, 00:52
1. תבדוק אם יש או אין פס כסף
2. יכולות שטח מפתיעות בלי לשים לב ועכשיו יש גם נעילות רוחביות שבכלל חבל"ז - יש מגבלות להגביה את האוטו !
3. בעייתי
4. 1:6
5. אוטו חדש בד"כ עם כל מה שמשתמע מזה. מבכלל הכל יותר אמין מל"ר ... הסמוראים ברובם ישנים / חבוטים והיו בבעלות של תפרנים - עם מה שמשתמע מזה ...
6. לא יודע
7. תלוי בטיפולים וצורת נהיגה - לא כל אוטו שעבר מאה אלף באופן אוטומטי = מנוע גמור ...

נמרוד
07-05-06, 10:06
שלום
אני שואל עבור חבר שמתעוניין לרכוש קיה ספורטג' כרכב עם יכולות שטח סבירות, ויש לי מס' שאלות:
1) האם יש דגשים מיוחדים שכדאי לשים לב בקנייה של רכב זה?
2)מהם יכולות השטח בהשוואה לסמוראי או ויטרה עבור רכבים סטנדרטיים (שאלה קשה אני יודע)? דווקא שאלה לא קשה כל כך. יכולות השטח דומות מאד לויטארה - מידות דומות (אני מדבר על ארוכה), משקל דומה, סרן אחורי חי, מתלה קדמי נפרד, צמיגים דומים, מערכת העברת כוח דומה.
3) מהי מידת הצמיגים האופיינית והאם ניתן לשפר? 235/75R15
4) תצרוכת דלק ממוצעת? כמו כל מכונית בנזין בגודל ומשקל דומים. מה שגיא כתב סביר מאד, 1:6, פלוס מינוס תלוי בסגנון הנהיגה.
5) מהי רמת האמינות ביחס לסמוראי ודיפנדר? ביחס לסמוראי או ביחס לדיפנדר??? :-D
6) האם זהו רכב יקר לאחזקה, הכוונה לטיפולים שוטפים במוסך?
7) הרכב האמור עשה 120K ק"מ, האם זה אומר בעקרון מנוע גמור? ממש לא. הייתי אומר שבתור רכב שטח משומש, סטטיסטית, הוא עשה שני שליש מתקופת "החיים הטובים" שלו. עדיין נשאר לו הרבה.
תודה רבה
עודד

סוזי המשתוללת
08-05-06, 00:36
נמרוד
אתה טועה
ספורטאג' יש לו טרנספר קצר יותר ב lo מלויטרה ויחס הזחילה שלו טוב יותר
הוא גם מגיע עם צמיגים מקוריים כמו של ויטרה 205/75/15 וכל צמיג אחר ........ :lol:
צריכת הדלק הממוצעת עם צמיג מקורי ותיבה אוטומטית אצל אדם סביר כ1:7.5 ממוצע עיר/ חוץ
באוטוסטראדה ניתן לגרד 10 בנסיעה רגועה
רכב חולות מעולה בזכות מנוע חזק ומשקל קל
יש לו מחלה של לוקרים שנשברים על ימין ושמאל
חוצמזה אוטו חביב

asafk
08-05-06, 00:58
אני, באופן אישי, מעדיף את הספורטאג' על פני הויטרע- תמורה יותר טובה לכסף, לדעתי. ה5 דלתות בנוי בפרופורציות יותר טובות- זוויות ומרווחים דומים, אבל הבודי בספורטאג' מעט יותר גבוה מעל השלדה. המתלים קלים יותר לשיפור בלי כאבי ראש שיש בויטרע (קלמיני מה קלמיני...), והכי חשוב- רוב הויטרות עברו חיי שטח. רוב הספורטאג'ים עדיין לא. חוץ מזה שבאותו כסף אפשר לקנות ספורטאג' חדש בכמה שנים, ועם מנוע יותר גדול. אז למה לא?

אסף.

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 01:16
אז למה לא?

כי אין לו נעילה קדמית, וגם האחורית, אם אני לא טועה, יקרה בטירוף.

asafk
08-05-06, 01:18
יש קדמית, ויש גם אחורית. עולות יותר מלוקרייטים לויטרע, נכון, אבל ההפרש במחיר הקניה גדול מספיק כדי להצדיק את זה (ולא שספורטאג' הוא רכב זול במיוחד, כמו שויטרע יקרה באופן שערורייתי)

אסף.

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 01:20
יש נעילה קדמית לספורטאז' ? זה חדש לי. יש פרטים? מחיר, מקום קנייה, אפשרויות לקנות בחו"ל וכו' ?

asafk
08-05-06, 01:27
אותו הדבר בדיוק כמו באחורית בדגמים עד 96, ואחרי זה האחורית זה עם 28 שינים והקדמית עם 26 (אם אני זוכר נכון את הנתונים). בכל מקרה מדובר באותו TFLOCKER. להשיג אצל כל המתקינים (אני חושב... לא הייתי בארץ כמה חודשים ואני לא יודע מי משווק את הנעילות...) ושווה לדבר גם עם קאיה- יפו (שבספורטאג' שלהם התקנתי בזמנו את הנעילה הראשונה בארץ הקודש)

אסף.

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 01:49
זה בערך הדבר היחיד שעלה לי בחיפוש בגוגל על KIA TF LOCKER :

http://www.4x4wire.com/forums/showflat.php?Cat=&Number=674862&page=0&view=collapsed&sb=5&o=14&fpart=10&vc=1

ומי שיקרא את השרשור הזה לאורכו יבחין שמשהו שם לא תפור לגמרי עד הסוף.

ואולי אני סתם חשדן. אגב, כמה הנעילות האלה עולות בארץ?

asafk
08-05-06, 01:55
תפור עד הסוף, ואפילו עובד... (התקנתי אחת בעצמי, ואני יודע שיש כבר עוד כמה שהותקנו בארץ). אני לא יודע מה מחיר בארץ, אבל זה יותר מבחו"ל, בגלל שכל הספורטאג'ים בארץ הם עם לימיטד סליפ בדיפ' האחורי, אז צריך להחליף גם את הקייס.

http://trackfinder.co.kr/index_1.php?ParmContent=main_content&logurl=

אתה מוזמן להשתמש בbabelfish לתרגום..

אסף.

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 08:19
תקן אותי אם אני טועה, אבל נדמה לי שעבור שתי נעילות מדובר במשהו כמו 10-14 אלף ש"ח לקיה וכ2300 ש"ח לויטרה. כן, מראש אני מודה כאן שמדובר על השוואת תפוחים לאגסים: יבוא מזוודה מארה"ב מול קנייה בישראל, כי אני מדבר על מה שריאלי, ולא בהכרח על הגינות ההשוואה.

חוץ מזה: ויטרע ?

לא נסחפנו? מדובר ברכב מצוין.

נמרוד
08-05-06, 09:10
סוזי, שאלו מה מידת הצמיגים האופיינית, ולקחתי את זה למידה ה"הנכונה"... 235... מודה :wink:

lior_b.s
08-05-06, 09:19
נמרוד
אתה טועה
ספורטאג' יש לו טרנספר קצר יותר ב lo מלויטרה ויחס הזחילה שלו טוב יותר
הוא גם מגיע עם צמיגים מקוריים כמו של ויטרה 205/75/15 וכל צמיג אחר ........ :lol:
צריכת הדלק הממוצעת עם צמיג מקורי ותיבה אוטומטית אצל אדם סביר כ1:7.5 ממוצע עיר/ חוץ
באוטוסטראדה ניתן לגרד 10 בנסיעה רגועה
רכב חולות מעולה בזכות מנוע חזק ומשקל קל
יש לו מחלה של לוקרים שנשברים על ימין ושמאל
חוצמזה אוטו חביב

שמוליק
הצצתי ברישיונות של חבר , והספורטאג' שוקל 2 טון (1928)בערך...
זה נחשב משקל קל? או שזה ביחס למנוע? (2000 סמ"ק , 128 כ"ס)..
ליאור

asafk
08-05-06, 09:24
שמע, חנן... גם אני חושב שויטרה, כמו שהיא, בגרסת ה3 דלתות היא מרכבי השטח המהנים שיש. אבל... ראיתי הרבה ויטרות מתחילת שנות ה90 בזמן האחרון- ומה לעשות- הן לא מזדקנות יפה... ובאותו כסף שקונים ויטרה 91 אפשר לקנות ספרטג' 96 (או משהו כזה)- והוא יהיה במצב יותר טוב. אני יוצא נגד האהלהה שעושים לויטרה. מצטער... אבל היא לא עד כדי כך מדהימה שיהיה שווה לקנות גרוטאה בת 15 שנה במחיר הגבוה שדורשים (ומקבלים) עבורן.

לגבי מחיר הנעילות- לדעתי ג'יפון הוא תחבורה לא יקרה ופשרה בין רכב שטח למכונית קטנה. העלויות הקבועות הנמוכות שלו יחסית לג'יפ אמיתי הן הסיבה האמיתית לא לקנות SUV בגודל מלא. אם קנית ג'יפון והשקעת עליו שיפורים בסכומים של עשרות אלפי שקלים- לדעתי היה כבר עדיף לקנות פאג'רו. אני מניח שמי שמחזיק ויטרה או ספורטג' לא ינעל יותר מאת הסרן האחורי, וגם אז, הפרש המחירים בין נעילה מוברחת מארה"ב לנעילה קנויה בארץ הוא של אלפי שקלים. אבל שוב- מי שקונה אוטו צריך לעשות את החשבון הכולל של קניה + שיפורים + עלות קבועה + עלויות משתנות ל (נגיד) 3 שנים. תכניס למשוואה הזו מחיר קניה יותר נמוך, מחיר אחזקה יותר נמוך (רכב חדש יותר= אמין יותר, וגם חלפים קוריאניים זולים יותר מיפנים), אבל צריכת דלק גבוהה יותר ועלויות קבועות זהות (פחות או יותר)- אני יודע במה אני הייתי בוחר, במיוחד כשמדובר ב5 דלתות.

אסף.

-->