PDA

צפייה בגרסה מלאה : סובאגי(סובארו-באגי.......)

הצפרדע
07-05-06, 00:35
בגלל התחרויות ביונדאי אקסטרים, עם כל ההכנות וכו', לא היה זמן להתעסק בדברים הרציניים יותר, כמו הצפרדע3 ההולכת להיות משהו שעוד לא ראו בשום מקום.

לכן, אני משתעשע בשעות הפנאי הספורות, בבניית באגי 4x4 קליל, המבוסס על מתלים, מנוע וגיר אוטומאטי של סובארו B4.

המצמד המעביר כוח לגלגלים האחוריים רותך, והבאגי תהיה לכן 4x4 קבוע, 50%-50% .

עשיתי אותה סטייל טנדר - ככה הסתדר לי בראש. השילדב כמעט מוכנה לגמרי, אם כי עדיין ללא ריתוכים סופיים, השחזות, ניקויים וכו'.

הנה כמה תמונות

הצפרדע
07-05-06, 00:37
עוד כמה

הצפרדע
07-05-06, 00:39
שתיים אחרונות.שאלות, דיעות והצעות יתקבלו בברכה:grin:

arnonshoshani
07-05-06, 07:22
ברוך בוקר טוב
הכלי נראה יפה
אני אבוא במהלך השבוע לחוות דעה בעצמי
ביי

ארנון

סוזי המשתוללת
07-05-06, 08:25
בורך
נראה חביב ביותר
מה לגבי חלוקת המשקל ?
עם דיפ מרכזי מרותך ומשקל גדול קדימה יהיה לבאגי תת היגוי גדול
מה אתה אומר?
מה עם מקום לנווט ? :twisted:

חנן גולומבק
07-05-06, 09:32
ברוך שלום
קטונתי מלהעיר אבל רציתי לדעת מדוע המרחק בין קורת האורך התחתונה והעליונה הולך וגדל לכיוון הירכתיים, מדוע הקורות אינן מקבילות ?

באיזה סוג של צינורות השתמשת, קוטר ועובי דופן ?

תודה וכל הכבוד.

הצפרדע
07-05-06, 17:56
בורך
נראה חביב ביותר
מה לגבי חלוקת המשקל ?
עם דיפ מרכזי מרותך ומשקל גדול קדימה יהיה לבאגי תת היגוי גדול
מה אתה אומר?
מה עם מקום לנווט ? :twisted:

1. תודה.
2. חלוקת המשקל תהיה בערך 60:40, משום שמאחור יהיו הרדיאטור, מצברים, מיכל דלק,
מטען וכו'.
3.התכוונת לתת היגוי או היגוי יתר? כך או כך, לא נראה שתהיה בעיה ממשית. הפרופורציות יהיו דומות למה שהיה ברכב המקורי, אם כי בערך במחצית המשקל - כ 650 עד 700 ק"ג.
4. נווט? אכן התלבטתי מאד, ובתכנון, ואפילו בביצוע הראשון של השילדה, היה מקום לנווט בכסא מאחורי הנהג, מעט מוגבהה. לאור העובדה שעדיין אין חוק ותקנות אשר יוכלו להסדיר רישוי, לפחות למירוצים, אני מעדיף שלא יהיה עוד נוסע ברכב. לאור השינוי בתכנון, חתכתי את הקטע האחורי של השילדה שהיה מיועד לנווט, וכך יצא לי טנדר......:-P .
דרך אגב, זה הסידור שנראה לי הכי טוב לנהג + נווט מבחינת תכנון הרכב. אולי פחות נוח לנווט, אבל עדיף בהרבה מובנים על צמד נוסעים, זה ליד זה.
5.חוץ מזה, זה רכב שעשועים לדיונות ושבילים - להעמיס ביום שישבת ולצאת עם 2-3 רכבים לנסיעות כיף, לא ממש למירוצים.
6. ועוד חוץ מזה - חלפו אי אילו 10 חדשים מאז שאמרת שתקפוץ לביקור, כששלחת לקחת את הגלגלים. נשיאים ורוח, וגשם אין.......:wink:

הצפרדע
07-05-06, 18:02
ברוך שלום
קטונתי מלהעיר אבל רציתי לדעת מדוע המרחק בין קורת האורך התחתונה והעליונה הולך וגדל לכיוון הירכתיים, מדוע הקורות אינן מקבילות ?

באיזה סוג של צינורות השתמשת, קוטר ועובי דופן ?

תודה וכל הכבוד.

ענין של אסתטיקה וקוסמטיקה - היופי מצוי בעיני המתבונן. אני לא אוהב שילדה עם קווים מקבילים, אלא מעדיף אלכסונים וקווים נטויים לא מקבילים. אין לזה שום חשיבות מבנית, כל עוד יש לך שתי "קומות" בשילדה, מוטות רוחב במרווחים נכונים, והעקר אלכסונים טובים בנקודות החשובות.

הצינורות הם אלה שאני תמיד מטיף להם - סקדיואל 40, 42.2 מ"מ חיצוני, 35 מ"מ פנימי(צול ורבע), עשויים מ ST-37 ושוקלים 3.38 ק"ג למטר. זאת הבחירה שלי לשילדות וכלובים.

Omer
07-05-06, 19:59
נראה סבבה ברוך, מספר שאלות אם אפשר.
מה בעצם היה ההליך שעברת? בהתחלה מצאת את הבסיס שכולל בעצם כמעט הכל, מנוע גיר מתלים,ציריות ואז מה איך הבנת איפה לחבר למשל את המתלים לשלדת צינורות?
אתה נעזר במחשב?
כמה זמן לוקח להשלים פרוייקט כזה?

עכשיו שאלה שקשורה לסוברו ולאו דווקא לרכב שלך.
יצא לי לנסוע בבאגי מנוע מרכזי כאשר הבחור לקח מנוע 1600 של סוברו טנדר ופשוט שם את המנוע מאחורה קומפלט עם הציריות והמתלים, בסוברו הHAND BRAKE מחובר לגלגלים הקדמיים כך שבבאגי זה היה מחובר לגלגלים האחוריים, הוא חיבר שתי ידיות על יד הגיר וכך שלט על העומס בכל גלגל אחורי (מי שמכיר יש את זה הרבה בטרקטורים). קיצר הרכב פשוט עושה סיבוב על המקום, לא מוריד רגל מהגז פשוט שם קצת עומס והרכב בתוך הפנייה, והשאלה היא למה אני לא רואה את השיטה הזו יותר?

חימושניק
07-05-06, 21:13
והשאלה היא למה אני לא רואה את השיטה הזו יותר?

שלום עומר.

הסיבה שאתה לא רואה את זה הרבה היא, לדעתי, בגלל שישנן מכוניות מעטות בעלות בלם חניה העובד על הגלגלים הקדמיים (מה שעולה לי בראש עכשיו זה רק סובארו ליאונה ואלפא סוד, אבל באלפא סוד מפעילים את בלם היד רק בטסט, וגם זה בפחד שיתקע...)

מכאן שסט-אפ כמו שראית אצל החבר שלך די קשה לביצוע לבונה הבאגי דל התקציב, כי יש צורך להתאים קליפרים של דיסקים אחוריים עם הפעלת כבל לדיסקים שהיו פעם קדמיים, או לבנות מערכת הידראולית ייחודית להפעלת הבלמים בצורה דיפרנציאלית ועוד כהנה פתרונות לא טריוויאליים.

זכור, לא לכולם יש תקציב ל-10 שעות CNC על כל נאבה...:wink:

נמרוד
07-05-06, 21:28
חפש cutting brakes בגוגל בהקשר של באגים, מאד מקובל. יש מוצרי מדף.

ברוך - יפה מאד, עכשיו תן תמונות קלוז-אפ, של מה? של המתלים כמובן... :lol:

חנן גולומבק
07-05-06, 21:29
מה בעצם היה ההליך שעברת? בהתחלה מצאת את הבסיס שכולל בעצם כמעט הכל, מנוע גיר מתלים,ציריות ואז מה איך הבנת איפה לחבר למשל את המתלים לשלדת צינורות?
אתה נעזר במחשב?

עכשיו שאלה שקשורה לסוברו ולאו דווקא לרכב שלך.
יצא לי לנסוע בבאגי מנוע מרכזי כאשר הבחור לקח מנוע 1600 של סוברו טנדר ופשוט שם את המנוע מאחורה קומפלט עם הציריות והמתלים, בסוברו הHAND BRAKE מחובר לגלגלים הקדמיים כך שבבאגי זה היה מחובר לגלגלים האחוריים, הוא חיבר שתי ידיות על יד הגיר וכך שלט על העומס בכל גלגל אחורי (מי שמכיר יש את זה הרבה בטרקטורים). קיצר הרכב פשוט עושה סיבוב על המקום, לא מוריד רגל מהגז פשוט שם קצת עומס והרכב בתוך הפנייה, והשאלה היא למה אני לא רואה את השיטה הזו יותר?

אני חושב שאתה מתכוון למה שנקרא cutting brake או ture brake שזו מערכת פשוטה מאד ודי זולה שניתן לקנות בכל חנות לאביזרים לבאגים בארה"ב.
המערכת משמשת בדר"כ לבאגים שנוסעים רק בחולות, שימוש בדרכים "קשות יותר עלול לגרום לשבר במערכות ההנעה במקרה הטוב או להתהפכות במקרה הרע.

ראה קישור מצורף.
http://www.dansperformanceparts.com/buggy/tcbh/buggytcbh2.htm

הצפרדע
07-05-06, 22:31
אתה נעזר במחשב?

תהליך? סתם קפץ לי רעיון לראש לבנות באגי שלא יהיה כמקובל 4x2 אלא עם הנעה לכל הגלגלים.
ככל שידוע לי, אין כאלה כלי רכב, וזה די הפליא אותי.
נזכרתי ב - B4 שהוא בעל הנעה כזאת, ולאחר זמן קצר מצאתי אחת אצל מכר שלי בעל מגרש פירוקים.
על מנת לא להיכנס לכאבי ראש מיותרים, מחד, ולנצל את מה שהרכב יכול להציע במקור, מאידך, החלטתי להשתמש ברוב מרכיביו למעט חלקי בודי/שילדה מיותרים.
שבת אחת של קריעת תחת רצינית, והכל היה מפורק למרכיבים, לרבות דש בורד, מערכת בלמים ובוסטר, צמת חשמל עם מחשב, רדיאטור ומניפות, מנוע וגיר, מיכל דלק, צנרת דלק, הגה עם סוויץ' קומפלט, מתלים קדמיים ואחוריים עם המשולשים, בולמים וקפיצים, וכו' וכו' - הכל מונח על הרצפה מסודר.

הקפדתי לסמן את מיקומי התושבות השונות ומרחקיהן היחסיים זאת מזאת, כך שידעתי אח"כ להרכיב הכל לפי הפוזיציות המקוריות.

מה שנותר, הוא לבנות שילדת צינורות חזקה וקלה(יחסית-שוקלת כ- 140 ק"ג), כאשר כל המרכיבים יתחברו לתושבות חדשות שייצרתי עבורם על השילדה. הרבה עבודת מחשבה היכן יעברו צינורות השילדה, גם בהתחשב בצורה שרציתי, מיקומי נהג ושאר המערכות, הערכת חוזק בנקודות חשובות בשילדה, והרבה מסגרות לא פשוטה, כולל קטעים בהם משולב צינור בתוך פרופיל מרובע לצורך הושבת המתלה הקדמי הכולל משולשים, גשר מנוע וגיר, וכיו"ב עניני מסגרות. מה שעוד היה צורך לעשות, הוא לחשב בכמה להגביה את המתלים (משום שזה בכל זאת רכב שטח ולא מכונית כביש נמוכה), באופן שלמתלים יהיה מהלך כניסה נדיב ומהלך יציאה מינימאלי הכרחי - רכב מהירויות, בניגוד לעבירויות, דורש יותר מהלכי כניסה והרבה פחות מהלכי יציאה.
לא, אני לא נעזר במחשב - אני לא חושב שבמקרה כזה, למרות עבודת החשיבה הכרוכה בהתאמת המרכיבים לשילדה חדשה, יש צורך בתכנות והדמיות למיניהן, וזאת למרות מה שיאמרו כאן המומחים
והאקדמיסטים למיניהם. צריך ראש פתוח ויכולת להבין את אופן הפעולה של המערכות, ואז הכל נופל למקום כמעט לבד. כך למשל, קיצרתי את בסיס הגלגלים ל-228 ס"מ במקום ה - 263 המקוריים.
נכון,אפשר לחשב כל מיני חישובים עם הדמיות מחשב ותכנות תיכנון מתקדמות, אבל אפשר גם בלי.

לומר לך שאני יודע עכשיו בדיוק עד כמה תשתנה התנהגות הרכב עקב הקיצור או עד כמה יהיה המתלה האחורי קשיח בגלל הסרת כל המשקל כמעט מאחור? לא אוכל לומר בבטחון, אבל מצד שני אני מבטיח לך שגם מי שישב על זה עם כל התכנות המתקדמות שיש במשך חצי שנה ויכתוב על זה תיזות, לא יוכל לחזות בבטחון את התוצאות. אני מעריך שאת הקפיצים מאחור, אצטרך להחליף לרכים יותר, אבל
אולי לא, גם משום שבשטח המתלים יעבדו הרבה יותר קשה.
בענין זה אין כמו ניסוי וטעיה, מה גם שאת הטעויות ככל שיהו, לא יהיה קשה מידי לתקן.

מכיון שהג'נטים היו באופסט פנימי לגמרי באופן שלא איפשר הגדלת הצמיג מעבר ל 24" המקוריים, ייצרתי מהג'נטים המקוריים ג'נטים חדשים - הסרתי את הליבה וריתכתי במקומה פלטת פלדה עם דפוס החורים המקורי, כך שהג'נט הפך להיות בעל אופסט חיצוני לגמרי והביא את הרכב לרוחב של 200 ס"מ
במקום ה - 160 במקור, רוחב מצויין לרכב מהירויות. הדבר גם פיצה על הגבהת הרכב במספר ס"מ.

אם אני עובד על רכב כזה באופן רצוף, אני מסוגל לסיים את כולו ולהגיע למצב נסיעה בערך בחודש ימים, אולי פחות. הבעיה היא שלא ניתן לעבוד כך(יש עבודה וחיים אמיתיים חוץ מזה). אם סופרים ימי עבודה, אני מעריך שפרוייקט כזה מסתיים בכ- 25 ימי עבודה.

תשובה ארוכה לשאלה קצרה, הא?:razz: ?

אריה פאהן
07-05-06, 22:44
הצינורות הם אלה שאני תמיד מטיף להם - סקדיואל 40, 42.2 מ"מ חיצוני, 35 מ"מ פנימי(צול ורבע), עשויים מ ST-37 ושוקלים 3.38 ק"ג למטר. זאת הבחירה שלי לשילדות וכלובים.

1. נראה שזה הולך להיות כלי מעניין (מטוס) לנהיגת שבילים ללא מהמורות ,
מעניין איך הוא יגיב בשבילים עם מהמורות ?
2. כדאי להתייחס כבר בשלבים האלה לתקנונים שמתגבשים בימים אלו ,אומנם אתה בונה את הכלי להנאה ולא לתחרויות אבל לך תדע ,,,,,,,,,,,,,,,,

7. הצינורות הראשיים של הקשת (קדמית ואחורית) יהיו במידה 50/2 מ"מ או 45/2.5 מ"מ.
8. כל יתר הצינורות חיזוקים ראשיים של הכלוב יהיו במידות 40/2 מ"מ או 38/2.5 מ"מ.

לתקנון המלא -
T1P.docתקנון%20/http://www.irda.co.il/files/

גיא
07-05-06, 22:50
אחחחח ....

אין מילים.

פשוט יפיפה !!

לא יהיה מנוס בסוף, אני אצטרך לבוא לבקר ולראות במו עיני את את הפלאות של עליסה ... אה ... ברוך.

הצפרדע
07-05-06, 22:50
יגיב מצויין, כפוף לשני שיפורים - הוספת בולם בכל פינה וחיזוק המשולשים(מסגרות).

כבר התחלתי לתכנן בכוון זה, ואני מקווה שאספיק לסיים הכל בזמן.......

הצפרדע
07-05-06, 22:55
לא יהיה מנוס בסוף, אני אצטרך לבוא לבקר ולראות במו עיני את את הפלאות של עליסה ... אה ... ברוך.

PROMISES, PROMISES...............

הצפרדע
07-05-06, 23:04
אריה, לגבי הקשתות - הצינורות בהם אני משתמש, חזקים בהרבה ממה שנקוב בתקנון.

45 מ"מ בעובי דופן 2 מ"מ חלש משמעותית מצינור בקוטר 42.2 מ"מ בעובי דופן של 3.65 מ"מ.

וכך אומר סעיף 26 לתקנון -

ר"רכב שנבנה לא לפי התקנון (מבנה או חומרים) יהיה חייב בבדיקת חוזק מבנה ע"י מעבדה מוסמכת (טכניון). "

אריה פאהן
07-05-06, 23:52
התקנון הוא תקנון שפורסם ע"י עמותת הנהגים ,עדיין לא נכנס לתוקף או אומץ ע"י מארגני הראלי רייד ,אבל מי שבונה רכב חדש עדיף שיתייחס אליו ,זה יותר קל מלהביא בדיקה של מעבדה מוסמכת ,

asafk
08-05-06, 00:51
אחלה אוטו, ברוך...

ולגבי זה:

אני לא חושב שבמקרה כזה, למרות עבודת החשיבה הכרוכה בהתאמת המרכיבים לשילדה חדשה, יש צורך בתכנות והדמיות למיניהן

אני מסכים איך ב100%. במקרה כזה, שבו לא בונים אוטו מ0 אלא מעתיקים מערכות משלדה אחת לשלדה חדשה- חבל על הזמן מול המחשב... עדיף לבלות אותו באינטימיות עם הרתכת..

אסף.

נמרוד
08-05-06, 09:34
ברוך, יש כמה באגים 4X4 שבנויות על מכלולי סובארו בארץ, אני מכיר שתיים באזור שלי.

ברשותך, עלה כאן נושא מעניין שאפשר לפתח לדיון - מיקום הנוסעים ברכב מירוץ. המיקום המקובל הוא זה לצד זה, אתב מציג כאן טענות בעד מיקום טנדם - אחד מאחורי (ואולי גם מעל) השני, כמו במסוק קרב. ארז אברמוב בנה את הארז ריידר בתצורה של שלושה מושבים כשהנהג באמצע, ושני הנוסעים מעט לפניו ותחתיו אם אני לא טועה.

זה אחד הנושאים המעניינים ובסופו של דבר החשובים ביותר, כי כל נוסע+כסא יכול להיות בקלות 100 ק"ג וזה מסה מכובדת, שמשמעותית ברכב קל שמשקלו הכללי יהיה 1000 עד 1500 ק"ג, ויש כאן גם היבטים של הנדסת אנוש, נוחות ועוד.

יאללה דיון חופשי... (אם זה יגלוש יותר מדי אני אגזור את זה לדיון נפרד, אז אל תדאגו. לי מותר לחטוף שרשורים ;-) )

Omer
08-05-06, 09:39
אחלה תשובה ברוך, כמה מטר צינור בערך?
דיברת על סימון התושבות, הכוונה נניח לתושבות המנוע והגיר?אז איפה סימנת?
בד"כ כשקונים רכב מפירוק יש דברים רבים שדורשים תיקון לא? מנוע, רדיאטור ועוד מלא מכלולים אחרים, מה אתה עשית על מנת ליישר קו?
איזה צמיגים אלו?
זהו לעכשיו, העובדה שבחודש אתה מרים פרוייקט כזה מרשימה מאוד, האם יש אנשי מקצוע בהם אתה נעזר כמו פירוק המחשב ובכלל נושאי חשמל?

חנן גולומבק
08-05-06, 09:41

ברשותך, עלה כאן נושא מעניין שאפשר לפתח לדיון - מיקום הנוסעים ברכב מירוץ. המיקום המקובל הוא זה לצד זה, אתב מציג כאן טענות בעד מיקום טנדם - אחד מאחורי (ואולי גם מעל) השני, כמו במסוק קרב. ארז אברמוב בנה את הארז ריידר בתצורה של שלושה מושבים כשהנהג באמצע, ושני הנוסעים מעט לפניו ותחתיו אם אני לא טועה.

זה אחד הנושאים המעניינים ובסופו של דבר החשובים ביותר, כי כל נוסע+כסא יכול להיות בקלות 100 ק"ג וזה מסה מכובדת, שמשמעותית ברכב קל שמשקלו הכללי יהיה 1000 עד 1500 ק"ג, ויש כאן גם היבטים של הנדסת אנוש, נוחות ועוד.

יאללה דיון חופשי... (אם זה יגלוש יותר מדי אני אגזור את זה לדיון נפרד, אז אל תדאגו. לי מותר לחטוף שרשורים ;-) )

אצל ארז הנוסעים הם מעט אחורנית.

חנן גולומבק
08-05-06, 10:55

כשראיתי בפעם הראשונה את הבאגי המצורף לא יכולתי לישון שבוע, אמרתי זהו ,זה הבאגי האולטימיטיבי F 16 על גלגלים, תנו לי רק תותח וולקן ואני מכסח את כל המתחרים בראלי. אחר כך כשהטירוף נרגע התחלתי לחשוב עם הראש ולא אם ה --ן.

נווט מאחורי נהג זה לא טוב (וגם לא נהג מאחורי נווט, לכל המוטרפים) לפחות לא למרוצי הניווט, מנסיון ,במרוצים משתמשים המון עם עבודת ידיים "הנה הנ"צ שם" אומר הנווט "איפה ?" שואל הנהג "שם שם" צועק הנווט ומראה אם היד. גם אם משתמשים במערכות קשר , ישנה המון עבודת ידיים של הנווט שמנסה לשמור את הנהג (שהאדרנלין מציף לו את הדם) על השביל. חוץ מזה הנווט והנהג צריכים "לשמור" אחד על השני עירניים ,במיוחד במרוצים הארוכים ו"מפנקים" אחד את השני במיוחד הנווט את הנהג עם מים , סוכריה או סטירה אם צריך, כך שעדיף בהחלט שיוכלו לשבת אחד ליד השני ובקשר עין.

אבל האמת... מה זה בא לי אחד כזה.

גיא
08-05-06, 13:04
ברוך,

כשאני חושב על סובארו באגי , יש לי בראש איזה סובארית ששחטו לה את הפח וריתכו לה קשת חלודה שנישדדה מאיזה תמרור ישן .... וקראו לזה באגי .... ( ויש לי תמונות איפה שהוא כשאני מתרסק איתה על שיח קוצני ... ) זאת moon buggy מדהימה להפליא.

ויש קינאה ( וכבוד ! )

אבל יש לי הצעה אחרת בשבילך לפעם הבאה שתשתעמם.

היה פה פעם ואני לא מצליח למצוא, שירשור ישן על מישהו בארה"ב שבנה טנק עבירות או משהו כזה.

אולי תצליח למצוא את זה או אולי נימרוד יודע איך למצוא את זה.

משהו מדהים למדי.

הצפרדע
08-05-06, 13:33
תודה רבה גיא.

נעים לשמוע(בעצם, לקרוא..)

אני מכיר היטב את הסרטון על זחליל העבירות ההוא - אכן מדהים.
היה לו מנוע 5.7 שברולט עם כ 300 כ"ס והוא פשוט עף.

יש לך אולי איזה זלדה בחצר?:mrgreen: ?

גיא
08-05-06, 14:49
יש דווקא די הרבה זחלי גומי של זחל"דים מפוזרים במקומות הנידחים ההם שם אנחנו מטיילים.

בזמנו בשירשור ההוא דובר שהם כבדים מידי.

nirzi3
08-05-06, 15:24
זה השרשור אבל הסרטון לא עולה (לפחות לא אצלי)http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=6157

אריה פאהן
08-05-06, 15:32
מקובל שהנווט יושב לצד הנהג אבל אין מניעה שיישב בכסא מוגבה אחרי הנהג , העיקר שיהיה לו שדה ראיה חופשי ,יש בזה אפילו יתרון של זוויות ראיה גדולות יותר

חסרונות -
ברגע שהנווט יושב גבוה הוא מעלה את מרכז הכובד וכן ישיבה גבוה גורמת ליותר טלטלות (מטוטלת) כך שהנווט עלול לסבול יותר מבחילות והקאות אבל זה לא נראה לי משמעותי במיוחד

תקשורת בין הנהג לנווט צריכה להעשות בדיבור בקשר פנים בלבד ,כך שהנהג יהיה מרוכז בצפיה קדימה ולא יסתכל על הידיים של הנווט
חוצמזה - ברגע שהנווט ישב מאחור הוא יכול להשתמש גם בידיים וגם ברגליים להעיר את הנהג (למה סמיילי לא נכנס ?)

kd2
08-05-06, 21:14
כל הכבוד!
50:50 זה לא הכי כיף לדעתי, אבל שינוי של דבר כזה הוא בעייתי כאשר מסתכלים על האופציה של 50:50 וזהו.
יש ב B4 טיפטרוניק?
אם כן טיפטרוניק חכם או טיפש?
חכם במובן של רנו מגאן שמחליט שכאשר מאיצים בראשון עד 6.5 אלף טורים אפשר לקפוץ ישירות להילוך 3 ולדלג על השני :???: :???: :???: ולא במובן של תיבה שמחליפה הילוכים לפני המנתק.

הצפרדע
08-05-06, 22:27
אחלה תשובה ברוך, כמה מטר צינור בערך?
דיברת על סימון התושבות, הכוונה נניח לתושבות המנוע והגיר?אז איפה סימנת?
בד"כ כשקונים רכב מפירוק יש דברים רבים שדורשים תיקון לא? מנוע, רדיאטור ועוד מלא מכלולים אחרים, מה אתה עשית על מנת ליישר קו?
איזה צמיגים אלו?
זהו לעכשיו, העובדה שבחודש אתה מרים פרוייקט כזה מרשימה מאוד, האם יש אנשי מקצוע בהם אתה נעזר כמו פירוק המחשב ובכלל נושאי חשמל?

1. בערך 40 מטר רץ, במאכסימום.
2. לא. לתושבות של הבולמים, קפיצים, משולשים, גשר גיר וכו'. הרעיון הוא לקחת את המרכיבים, להציב את כולם בפוזיציות המקוריות, ואז למתוח את צינורות השילדה סמוך ככל האפשר לכל המרכיבים. כאשר הכל מונח(לפחות בראש..:smile: ) במקום, אתה צריך להתחיל לחבר את כולם לשילדת הצינורות. זאת משימה לא קלה - צריך גם לדייק מאד במיקומים, גם היחסיים של כל צד, וגם לבנות חיבורים חזקים. בסוף, אם הכל הולך טוב ונכון, יש לך את הגיאומטריה המקורית, המוכחת והעובדת, עם שילדה קלילה ומקוצרת, כאשר יחס ההספק / משקל, מכפיל את עצמו, וזה המון.
3.הרכב שלקחתי היה במצב נסיעה - אמנם לא הכי חדש בעולם, אבל כל המערכות מתפקדות, כך שהבעיה הזאת איננה קיימת.
4. צמיגים? האמת, אני לא זוכר. אלה צמיגי שטח 50:50 בקוטר של בערך "29 (73ס"מ).
5. בינתיים אני לא צריך שום אנשי מקצוע - אני בונה ומכין הכל לבד: השילדה, כולל כיפופים, חיתוכים וריתוכים; הגוי; בלמים; מערכת קירור(דרך אגב, הרדיאטור יהיה מאחור, ונוזל הקירור יעבור בצינורות השילדה, כאשר הרדיאטור נשאר באותם קווי גובה-חשוב!);צנרת דלק והתאמת מיכל דלק עם הפתחים המקוריים שייגזרו מתוך המיכל של הסובארו; הדש בורד(חתוך לחצי כדי שיתאים לרוחב הצר); חלון קדמי מפוליקרבונט; וכו' וכו'.
מה שכן, כשנגיע לקיצור הצמה, אחרי שאחבר את כל הקונקטורים ויהיה צורך להיפטר מטונה של חוטים, מחברים ומחשבי אי.בי.אס וכיו"ב, יטפל בענין רוני אמסלם שהוא איתי בצוות ליונדאי אקסטרים, והוא תותח על בכל הקשור למכונאות וחשמל.

6. מה שכן, אני עדיין מתלבט קצת לגבי המנוע/גיר - האם להשאיר בכל זאת את המנוע/גיר של ה - B4 או להשתמש במנוע/גיר של האימפרזה טורבו עם הקיט של פרודרייב, שנותן 245 כ"ס. מנוע הטורבו(שנת 2004 !!) בא עם הגיר הרגיל(שאני לא סובל) אבל מצד שני. תחשבו מה יכול להיות רכב ששוקל 650 ק"ג עם מנוע טורבו שנותן 245 כ"ס? הא???

זאת התלבטות לא קטנה, שאצטרך להחליט לגביה בקרוב מאד.

הצפרדע
08-05-06, 22:34
יש ב B4 טיפטרוניק?
אם כן טיפטרוניק חכם או טיפש?

לא, אין, וזה חבל.
בצפרדע2 יש לי את הטיפטרוניק של ההונדה 5 הילוכים, וזה פשוט תענוג.
דרך אגב - הטיפטרוניק בהונדה הוא ייחודי בכך שאין אצלו את המעבר
האוטומאטי שאתה מתאר, אלא שיש לו רק ניתוק הצתה(נכון יותר, ניתוק דלק) למנוע,
כאשר ההילוך נשאר תמיד מה שבחרת עם הידית.

לשטח זה הרבה יותר טוב וחשוב, מכיון שכך אתה יודע תמיד באיזה הילוך אתה נמצא ואין
שום הפתעות של החלפה לא מתוכננת. באמצע עליה בסלעים או במכשול אחר, או בירידה תלולה,
זאת יכולה להיות קטסטרופה, אם ההילוך מתחלף ללא רצונך.

kd2
08-05-06, 23:03
באמת חבל, לדעתי תיבה שמעבירה בסמוך למנתק ( 100 - 200 סל"ד ) או תיבה שמגיעה למנתק ולא מעבירה לא ממש שונות.
לפחות יש לך מצב 1/2/3/D או כפתור HOLD? ( אני מתאר לעצמי שכן )
רוצים WRX וגיר ידני ( ידני זה הכי אחי :-P ) !!!!!!!
זה יהיה משהו מטורף...

בערך 40 מטר רץ, במאכסימום.
כמה זה יוצא בשקל במחיר ממוצע?

מה בנוגע לבקרת האחיזה של הB4?

ישר כוח!
לילה טוב

הצפרדע
08-05-06, 23:14
לפחות יש לך מצב 1/2/3/D

יש

רוצים WRX וגיר ידני ( ידני זה הכי אחי :-P ) !!!!!!!
זה יהיה משהו מטורף...

אוי, כמה שאני מבין אותך....:mrgreen:

כמה זה יוצא בשקל במחיר ממוצע?

40 כפול 16ש"ח למטר = 640 ש"ח

מה בנוגע לבקרת האחיזה של הB4?

אין שם כזאת. שנת .2000

אריה פאהן
09-05-06, 00:32
אם תשים לו מנוע של WRX וגיר ידני אני מאמין שזה יחסיר מהיכולת של הכלי ומהיכולת לנהוג אותו שלא על כביש
מי שנהג על אימפרזה טורבו בדרכי עפר מכיר איך הכח שלה בא לידי ביטוי , אתה נותן קצת גז ביציאה מסיבוב לפני שישרת את הגלגלים ואתה מוצא את עצמך רחוק בצד השביל .
לדעתי יהיה לכלי הזה עודף כח עם אחיזה מועטה מדי (משקל) אלא אם כן תשים לו צמיגים רחבים יותר ,ואז השאלה עם הציריות ושאר רכבת הכח תעמוד בזה ?

אריה פאהן
12-05-06, 19:54
ביקרתי היום את ברוךבסדנא , אין עוד סדנא בארץ מאורגנת עם ציוד מקצועי כמו שלו ,
ואצלו זה בגדר תחביב ,ברוך סחטיין כל הכבוד
תענוג לראות את ההשקעה והזמן שהוא מקדיש להתאמת כל פריט ,היום זה היה תושבות לדוושות גז וברקס+בוסטר ,
אני מצפה בכליון עניים לראות את הכלי הזה בנסיעה , לדעתי זה הולך להיות אופנוע ספורט על 4 גלגלים
ברוך כל הכבוד תענוג לראות "משוגעים " כמוך , אז אני נכנס לפרופורציות ורואה את עצמי שפוי

(למה האייקונים אצלי לא פעילים?לא מסומן אלי בטל אייקונים )

הצפרדע
12-05-06, 21:59
תודה, תודה רבה.

היה כיף לארח אותך ולהיעזר בך8)

סוזי המשתוללת
14-05-06, 10:26
1. תודה.
2. חלוקת המשקל תהיה בערך 60:40, משום שמאחור יהיו הרדיאטור, מצברים, מיכל דלק,
מטען וכו'.
3.התכוונת לתת היגוי או היגוי יתר? כך או כך, לא נראה שתהיה בעיה ממשית. הפרופורציות יהיו דומות למה שהיה ברכב המקורי, אם כי בערך במחצית המשקל - כ 650 עד 700 ק"ג.
4. נווט? אכן התלבטתי מאד, ובתכנון, ואפילו בביצוע הראשון של השילדה, היה מקום לנווט בכסא מאחורי הנהג, מעט מוגבהה. לאור העובדה שעדיין אין חוק ותקנות אשר יוכלו להסדיר רישוי, לפחות למירוצים, אני מעדיף שלא יהיה עוד נוסע ברכב. לאור השינוי בתכנון, חתכתי את הקטע האחורי של השילדה שהיה מיועד לנווט, וכך יצא לי טנדר......:-P .
דרך אגב, זה הסידור שנראה לי הכי טוב לנהג + נווט מבחינת תכנון הרכב. אולי פחות נוח לנווט, אבל עדיף בהרבה מובנים על צמד נוסעים, זה ליד זה.
5.חוץ מזה, זה רכב שעשועים לדיונות ושבילים - להעמיס ביום שישבת ולצאת עם 2-3 רכבים לנסיעות כיף, לא ממש למירוצים.
6. ועוד חוץ מזה - חלפו אי אילו 10 חדשים מאז שאמרת שתקפוץ לביקור, כששלחת לקחת את הגלגלים. נשיאים ורוח, וגשם אין.......:wink:

לגבי סעיף 6 כל מילה בסלע אבל יש לי סיבה טובה - אני לא רוצה לראות מה שלא יהיה לי כנראה אף פעם ;)
תרשה לי לשמור את ההמחאה הדחויה הזו אני לא מוותאר עליה
חוצמזה מה עם סיבוב עיתונאים בכל היצירות ? :twisted:

הצפרדע
16-05-06, 00:11
חוצמזה מה עם סיבוב עיתונאים בכל היצירות ? :twisted:

מי העיתונאי?
אני מכיר אותו:twisted: ?:twisted:?

אם תבוא, נעשה סיבוב - אי אפשר לעשות את זה דרך האינטרנט...8-)

סוזי המשתוללת
16-05-06, 00:36
צודרק :-P

הצפרדע
31-07-06, 22:56
טוב, אז אחרי שכבר גמרתי מזמן את הסובאגי, וגם השתתפנו איתה בחרמון-אילת(קפצה לנו רצועת טיימינג וחשבנו שהלך מנוע....:???: ), אז הנה כמה תמונות עדכניות.

אם תרצו פרטים, תוכלו למצוא כאלה בפורום המודעות, מכיון שהסובאגי למכירה.

הצפרדע
31-07-06, 23:02
נכון, חסר לה פנס ימני, אבל זה יסודר בקרוב....

Bulldog
31-07-06, 23:06
אני רואה שעבדת קשה בשבת.
איך יצא מבחינת החלוקת משקל? השתפר?

הצפרדע
31-07-06, 23:08
עוד תמונות

הצפרדע
31-07-06, 23:14
קצת תמונות מהמתלים

הצפרדע
31-07-06, 23:17
ועוד קצת

הצפרדע
31-07-06, 23:22
לפני אחרונות....:grin:

הצפרדע
31-07-06, 23:25
אחרונות ודי

הצפרדע
31-07-06, 23:28
אני רואה שעבדת קשה בשבת.
איך יצא מבחינת החלוקת משקל? השתפר?
קשה לא הייתי אומר....
זה נעשה יותר מתוך שעמום, אבל זה בהחלט שיפר את ענין חלוקת המשקל.
אני גם חושב שמתלה הצמיגים הזה הוא גם יפה, לא רק אופה:mrgreen:

omernesh
17-04-09, 06:48
גאוני! פשוט גאוני.
איך הכלי התנהג בשטח?
ברטרוספקטיבה, היית משנה משהו?
דרך אגב, מה סדר גודל מחיר של B4 חבוטה מפירוק? :-)

-->