PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות סל"ד + ויברציות

אלעד ל.
07-05-06, 13:04
בהמשך ליישור הקו שאינו נגמר.. שתי בעיות ששמתי עליהן צלב והן הבאות בתור לחיסול ממוקד.
1. בזמן הנעה לאחר שהמנוע קר , הסל"ד הראשוני עד חימום המנוע לטמפ' עבודה גבוה מאד ( ע"פ שמיעה - שעון סל"ד מנותק. ) , ובנוסף בזמן שבו המנוע נמצא באמצע ההתחממות , הסל"ד עולה ויורד עד שמגיע לטמפ' עבודה ונהיה אחיד. שאלתי על רגל אחת מוסכניק לא סימפטי מאיזשהו מוסך של סוזוקי והתשובה היתה:
א. לבדוק צ'וק אוטומטי , גם אחד מחברי הפורום ייעץ לי לעשות כך ואכן עשיתי וניקיתי - אך ללא הועיל .
ב. לבדוק ואקומים (?! מה איפה ואיך ?).

2. בזמן נסיעה - עם קלאץ' בלי קלאץ' יש רעש ( שימו לב להגדרה המדוייקת ) שדומה לצלצול של בקבוקי זכוכית בארגז מתחתית הרכב . אחרי שהוצאתי את כל בקבוקי הבירה הריקים מתחת למושב הבעיה לא נפתרה (!!!) . האוטו גם מווברץ במהירויות של סביבות ה 100 . בדקתי צלבים - לא מצאתי חופשים בניענוע ידני . נראה לי שיש אחד שכנראה תקוע . איך משחררים ? או שפשוט להחליף . הם גם עם פיות גירוז יש מה לגרז במצב כזה או שכבר מאוחר מדי ..?

חנן-ג'יפולוג
07-05-06, 13:08
איך משחררים ? או שפשוט להחליף

להחליף. הבעייה בצלב תקוע היא שאתה לא יכול לגלות את זה בלי לפרק את גל ההינע.

נמרוד
07-05-06, 13:21
שדומה לצלצול של בקבוקי זכוכית בארגז מתחתית הרכב

קבל ח"ח על התיאור המדויק של צלילי הגסיסה של צלב... :lol:

yossivarman
07-05-06, 13:26
הייתי עד לתופעה של בעיות סל"ד כאשר השסתום PCV
היה לא תקין
שים לב שיש צינור בין הסעפת יניקה למכסה שסתומים - השסתום יושב בבסיס הסעפת

אלעד ל.
07-05-06, 13:37
הייתי עד לתופעה של בעיות סל"ד כאשר השסתום PCV
היה לא תקין
שים לב שיש צינור בין הסעפת יניקה למכסה שסתומים - השסתום יושב בבסיס הסעפת
תודה על כל התגובות המהירות .. ואני לתומי חשבתי שרק אני לא עובד\ לומד בשעות כאלה .. חבורת דפוקים .. :-)
אני הולך לחפש את ה-pcv ( שראשי התיבות שלו הן ..?)
ומה לעשות לו כשאני פוגש אותו..?

אלעד ל.
07-05-06, 14:28
טוב , ניקיתי את השסתום שאני חושב שהוא ה- pcv השפרצתי ספרי קרבורטורים (עליו ועל חצי מהפנים שלי..) ויצא המון לכלוך ( משניהם ...) אבל בעיית הסל"ד לא נפתרה ( עדין עולה ויורד. הקלטתי את איך שזה נשמע בטלפון מקווה שאצליח לצרף את זה). ויש גם תמונה של מה שניקיתי . מקווה שזה היה הנכון .

אלעד ל.
08-05-06, 15:29
טוב חברים .. אני מתחיל להתייאש .. אם אין למישהו עוד רעיון בעניין הסל"ד הסינוסואידלי של המנוע שלי אני .. אני .. בעצם אין לי מושג מה לעשות .. חוץ מלהכנע לאיזה מוסך . ..

yoav
08-05-06, 16:00
אני שונא להשמע כמו תקליט משומש- אני חייתי (מאוד לא בשלום) עם ויברציות מעצבנות, דרך 3 מוסכים והרבה $$$- ובסוף הבעיה (אחרת משלך) נפתרה אצל דוד מדרך השטח. שווה להתייעץ איתו לדעתי (לא עולה כסף ...)

יוד8)

yoav
08-05-06, 16:03
אהה- ושכחתי- טובי המוחות פה ניסו לאתר רעש נקישות מעצבן מהאוטו שלי, לא דרך הטלפון אלא ממש בדיקה של האוטו. ואתה יודע מה דפק? המוט שנןעד להחזיק את מכסה המנוע פתוח... כשהוא סגור ולא תפוס בתפס שלו/תפס שבור- הוא מקבל ויברציות ונוקש כמו מתכת על מתכת בתדר שאתה מתאר.

אלעד ל.
08-05-06, 16:29
אני מכיר את דוד מדרך השטח ומאד מעריך אותו ואת הידע המקצועי שלו . הוא גם איתר לי פעם תקלה וממש נהנתי לראות איך הבנאדם עובד נכון .
אבל ..
אני אוהב להרוג את האוכל שלי בעצמי ... ויהיה לי פי 10 יותר סיפוק אם אפתור את הבעיה ביידים שלי , אפילו שזה תוך התייעצות עם אחרים .. כמובן שברגע שזה מגיע לחיי אדם אני לא משחק. אבל אני יודע שהבעיות אצלי פתירות ולא גורמות לנזקים בלתי הפיכים ( טוב לפחות מה שקשור לג'יפ ..) אז אני מעדיף לפחות עכשיו לנסות . או עד שאני אשתגע.
עכשיו אני יורד לפרק את הדרייבשאפט האחורי לבדוק צלבים . (ועוד לא הייתי בשעור אחד הסמסטר ..)

Ranster
08-05-06, 16:32
סימפטומים של צ'וק אוטומאטי לא תקין.
במידה והרכב שלך מוזרק, חלק מבית המצערת מהווה את הצ'וק.
פעולת העבודה פשוטה מאוד - מיי קירור שמוזנים לשסתום דו מתכת במצערת מסייעים בפתיחת/סגירת מעבר אויר אחרי פרפר המצערת.
חיישן כמות האוויר בגוף הסעפת מגיב לשינוי בכמות האויר ע"י שינוי ערכיו לכיוון ה-ECM והנ"ל מעשיר את כמות הדלק בהתאמה.
ככל שמי הקירור חמים יותר, מעבר האויר קטן יותר עד לסגירה מלאה.
נסה לאטום את מעבר האויר ולראות אם התופעה ממשיכה.

רן.

אלעד ל.
08-05-06, 17:50
נסה לאטום את מעבר האויר ולראות אם התופעה ממשיכה.

רן.

היי רן . האם אתה מתכוון למה שבתמונה שצירפתי ? ואיפה נמצא מעבר האויר?

נמרוד. בקבוקי הזכוכית זה לא הצלבים של השאפט האחורי . פירקתי אותו ושני הצלבים נעים בחופשיות . יש רעיונות אחרים ? יכול להיות שהדרייב שאפט הקדמי מסתובב , גם אם אין 4X4 וגם אם הלוקרים מנותקים , מאיזשהי אינרציה?

Ranster
09-05-06, 00:46
היי רן . האם אתה מתכוון למה שבתמונה שצירפתי ? ואיפה נמצא מעבר האויר?

בדיוק לזה...מעבר האויר נמצא מעבר לפחית המוחזקת בעזרתם של 3 הברגים.
תזהה אותו כחור אלכסוני בצידו הימיני של הפתח לכיוון תוך המצערת.
תזהר לא לחסום אותו בעזרת משהו שישאב לכיוון המנוע!

זו בעיה ידועה ומוכרת בכל רכבי סוזוקי המצויידים בהזרקה חד נקודתית עם מנוע צעדים מכאני.
כעבור זמן מה המנגנון מתחיל לגמגמם והתופעות הן בדיוק מה שציינת בהודעה הראשונית.

בזמנו נמכר באיביי קיט המבטל את המנגנון ובעצם מונע את משחקי הסל"ד אבל בו בעת מבטל גם את הצ'וק האוטומטי.

רן.

אלעד ל.
09-05-06, 09:13
רן תודה . אבדוק ברגע שאחזור מהעבודה .
בכל מקרה לכל מוכי בעיות הסל"ד משהו שמצאתי שיכול אולי לעניין : http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=73501

אלעד ל.
17-05-06, 20:00
היי..
טוב .. שתי הבעיות ( סל"ד ורעשים מתחת לרכב ) לא מגיעות לאיזושהי נקודה סופית ( אבל אני כן ..) אני לא מצליח להשקיע בזה הרבה זמן אבל כמה ממצאים וכמה שאלות :
לגבי בעיית הסל"ד . רק להבהיר זה קורה רק בזמן חימום המנוע . בדקתי צינורות שמריצים אויר לכל מיני חיישנים שאני לא יודע את תפקידם ועל פניו נראה שאין חורים או כניסת אויר שתשנה את דגימות החמצן \ לחץ \ ספיקה whatever . השאלה היא איזה חור אני מחפש ( שזו שאלה טובה בכלל..:-)) האם גם סדק כמעט בלתי נראה בצינורית יכול להזיק , האם אטימה לא מוצלחת בין סעפת היניקה למנוע יכולה להפריע עד כדי כך ? ולמה זה קורה רק בחימום המנוע ?
האם יש חיישן שנכנס לעבודה רק בזמן חימום המנוע?

חוצמזה נפסלה אופציית צלבים אחוריים לא תקינים - פורק ונבדק. איך אפשר לבדוק את הצלבים על הגל בין הטרנספר לגיר - האם יש דרך לאבחן או לבודד את הבעיה שם בלי פירוקים למינהם ?

idanw
17-05-06, 22:52
תוודא שבלם היד מורם וכדאי גם להוסיף איזה בלוק בגלגלים.. טרנספר בניוטרל והילוך ראשון בגיר...
האוטו יעמוד והדרייבשאפט האמצעי יסתובב... אתה יכול לשכב מתחת לרכב ולשמוע מאיפה בא הרעש.. אם בכלל...

anakin
18-05-06, 18:52
נמרוד. בקבוקי הזכוכית זה לא הצלבים של השאפט האחורי . פירקתי אותו ושני הצלבים נעים בחופשיות . יש רעיונות אחרים ? יכול להיות שהדרייב שאפט הקדמי מסתובב , גם אם אין 4X4 וגם אם הלוקרים מנותקים , מאיזשהי אינרציה?

כן אבל לא מאינרציה.
יכול להיות שלמרות שהלוקרים פתוחים הם תפוסים בפנים ולכן מסובבים לך את הדריישאפט הקידמי.

במידה ואתה מחליט לפתוח את הלוקרים ולנקות אותם ולגרז שים לב אסור להשאיר הרבה גריז בפנים אלא ממש מעט.

anakin
18-05-06, 18:54
תוודא שבלם היד מורם וכדאי גם להוסיף איזה בלוק בגלגלים.. טרנספר בניוטרל והילוך ראשון בגיר...
האוטו יעמוד והדרייבשאפט האמצעי יסתובב... אתה יכול לשכב מתחת לרכב ולשמוע מאיפה בא הרעש.. אם בכלל...

ברכב עומד וגיר משולב וטרנספר משולב, אם אני מנסה להזיז את הדריישאפט המרכזי הוא אמור לזוז? (ואם כן כמה תזוזה זה תקין)?

idanw
20-05-06, 01:07
תלוי בבלם היד שלך... אם האוטו עומד מקובע.. לא אמור ליהיות שם חופש..
אני התכונתי לטרנספר בניוטרל...

אלון_ק
20-05-06, 23:01
זה לא קשור לסוג בלם היד. לא אמורה להיות תנועה משמעותית, אבל מעלות בודדות - ממש מעט - זה כן תקין, בכ"ז יש מרווחים בין הגג"שים.

אלעד ל.
23-05-06, 11:02
כן אבל לא מאינרציה.
יכול להיות שלמרות שהלוקרים פתוחים הם תפוסים בפנים ולכן מסובבים לך את הדריישאפט הקידמי.

במידה ואתה מחליט לפתוח את הלוקרים ולנקות אותם ולגרז שים לב אסור להשאיר הרבה גריז בפנים אלא ממש מעט.
טוב, אני כנראה הולך לפרק את הלוקרים. הסתכלתי על כתבות פה באתר ועל הקישור של aisin . יש דגשים מעבר לכך לגבי הפירוק . כמו כן איזה גריז לקנות כדי לגרז שם ?

kd2
23-05-06, 13:53
רגע, לא הבנתי.
יש לך הזרקה או קרב'?
איזה סוג?

אלעד ל.
23-05-06, 14:17
יש לך הזרקה או קרב'?
איזה סוג?
מודל 94' הזרקה חד נקודתית .

אלעד ל.
25-05-06, 09:39
יש דגשים מעבר לכך לגבי הפירוק ? כמו כן איזה גריז לקנות כדי לגרז שם ?

אלעד ל.
26-05-06, 19:59
אחרי שהגעתי למסקנה שמה שמרעיש הם לא הצלבים - בדקתי את הלוקר הימני - וראיתי שהוא נועל בצורה תקינה - ולא מרעיש . אבל גיליתי חופש במיסב. אז פירקתי את הלוקר כדי להגיע לאום החיזוק ואכן ראיתי שהוא חופשי . בסגירה גיליתי שבלוקר יש שני קפיצים - שניהם באותו קוטר . אחד גדול והשני קצר יותר . יכול להיות שיש שניים או שהקפיץ שבור וזה חלק מהרעשים שאני שומע??

yossivarman
27-05-06, 01:17
זה לא שבור זה משני קפיצים

אלעד ל.
28-05-06, 12:25
טוב . נשבר ה ..
יש מישהו פה מאזור ב"ש שמוכן להעיף מבט ( או יותר נכון לתת אוזן ) ולנסות להבין מאיפה מגיע הרעש הזה מתחת לרכב , כי אני ממש לא מצליח להבין מאיפה זה מגיע ..

אלעד ל.
12-06-06, 22:04
המשך הסאגה..
היום היה לי זמן אז פירקתי לגמרי את הדרייבשאפט האחורי ע"מ לבודד את האפשרות שהוא מרעיש . הרעשין המשיכו ויש סיכוי לא קטן שהם מהדרייבשאפט הקדמי . בכל מקרה נתקלתי בשתי תופעות :
1. הטרנספר עושה קולות שהכי קרוב לתאר אותם זה מעיר גרגור לא ברור , אולי הכי קרוב לאיך שנשמעים צמיגים קרביים על אספלט.. תקין ?
2. כשהטרנספר בניוטרל והגל האחורי מנותק אני מסובב את היציאה האחורית מהטרנספר והגל הקדמי גם מסתובב..
מי יכול להסביר? יכול להיות שהניוטרל של הטרנספר מחבר את שני הגלים כמו ב- 4X4 ? - לציין שכשהוא בניוטרל והכל מחובר אז הוא באמת לא מעביר מומנט לגלים .

idanw
13-06-06, 02:04
זה תקין.
כשהטרנספר בניוטראל אתה בעצם ב 4X4... רק שהיציאה של הגיר מנותקת..
עידן

אלון_ק
13-06-06, 13:02
עידן מתייחס ל2 כמובן, כי 1 לא תקין... גרגור כזה עשוי להיות לא מעט דברים, אבל מיסב בדרך החוצה הוא כנראה האפשרות הסבירה ביותר.

אלעד ל.
04-08-06, 12:27
הוצאתי את השרשור מהנפטלין .

אחרי שהרכב הורם באויר נמצא שהטרנספר רועד ומרעיד את הדרייב שאפט הקדמי שם החופש בסליפ יוק גורם לרעשים ( פשוט בזמן "נסיעה באוויר " תפסו את השאפט הקדמי והרעש פסק) .
בנסיעה ללא דרייב שאפט אחורי אין רעשים או כמעט ואין . לדעתי השאפט האחורי לא ישר ומרעיד את הטרנספר כך שהוא מרעיד את השאפט הקדמי .
עד כמה זה הגיוני ?
ואם זה כן איך אני יכול לוודא שהשאפט האחורי אכן ישר?

מורי
05-08-06, 09:55
כאשר הדרייבשפט הקדמי משמיע רעש (כמו פעמון)סימן ששיני ההזחה (סליפ יוק) גמורים,ואז כאשר יש ויברציה מסוימת והחופש ביניהם יוצר את אותו רעש.
הכי פשוט להסתכל על הדרייבשפט האחורי תוך כדי שהוא מסתובב באויר ולראות אם הוא מסתובב ישר,או שהוא "זורק".
גם חופש באחד ממכלולי הדרייבשאפט יגרום לתופעה.

אלעד ל.
05-08-06, 10:16
הכי פשוט להסתכל על הדרייבשפט האחורי תוך כדי שהוא מסתובב באויר ולראות אם הוא מסתובב ישר,או שהוא "זורק".
אני לא מצליח לראות ממש "זריקה" בדרייב שאפט . יכול להיות שגם סטיה כל כך קטנה תשפיע כל כך ? מה גם שאין טעם להחליף דרייב שאפט קדמי בלי לפתור את בעיית הויברציות .

גם חופש באחד ממכלולי הדרייבשאפט יגרום לתופעה.
יש חופש קטן כשמחזיקים את הכניסה לדיפרנציאל האחורי ומזיזים בכח את הכניסה למעלה למטה . זה יכול להיות גורם משמעותי? ואם כן מה יכולה להיות הבעיה ? ( כיוון קורונה - פיניון , שרוול קורס , מיסב? )

מורי
06-08-06, 08:28
הבעיה היא בחופש של מיסבי הפיניון.חופש קטן הוא לא נורא (עד שהוא נהיה חופש גדול...)

-->