PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט/עבודת גמר - לתכנן בסוליד את רכב השטח החלומי שלי

OFF-RoaD
07-05-06, 19:29
שלום כולם.

אני עודד, תלמיד כיתה י"א באילת, לומד פיזיקה 5 יח"ל, מתמטיקה 5 יח"ל, ומחשבים 10 יח"ל.

מתעניין בגיפים מגיל 0 ותמיד רציתי ממש ללמוד כמו שצריך ובמקצועיות (עד כמה שאפשר בתנאים הנתונים) את הפיזיקה והמכניקה של רכב השטח.

לאחרונה התחלתי לעבוד באופן בסיסי לחלוטין בתוכנות AutoCad ן-SolidWorks, ועלה לי רעיון לתכנן בסוליד את רכב השטח החלומי שלי בתור פרויקט. אז חשבתי, אם כבר מתאמצים, אז למה לא להוסיף עוד כמה יחידות לתעודת הבגרות?

השאלה שלי היא:
1. כמה מסובך תכנון כזה? בסוליד הכוונה.
2. האם תהיו מוכנים לעזור לי? :)

תודה, עודד.

(הכותרת נערכה ע"י המערכת. אנחנו מאוד שמחים על כל חבר חדש ומשתדלים לעזור לכולם, אבל שאלות עם כותרות מדוייקות ואינפורמטיביות, מקלות עלינו (שאר הגולשים באתר) לענות ולעזור.)

Omer
07-05-06, 19:47
עודד הסיבוך של הפרוייקט תלוי לאיזה רמת פרוט תגיע,למה אני מתכוון, אפשר לבנות שלדת צינורות תוך כמה ימים אבל בנוגע לכל החלקים האחרים, מנוע, דיפרנציאל וכו לפי דעתי ייקח די הרבה זמן.
הכי הרבה זמן לטעמי זה לא בניית החלקים אלא הרכבתם ביחד.
ובלי קשר לשרטט זה משהו אחד ולתכנן זה משהו אחר, אתה מכיר פרמטרים שקשורים לתכנון מכונית?

OFF-RoaD
07-05-06, 20:43
אני לא מתכוון לתכנן את המנוע לפרטים הקטנים ולחלקים הנעים.
המטרה היא בעיקר לתכנן שלדה+בודי ומערכת מתלים.

אני חושב שאפשר להוריד קבצים של מנועים וכאלה מהנט לא? אם כן אז אוכל להשתמש בכזה. כעיקרון המטרה העיקרית היא מערכת המתלים והגוף עצמו.

עומר לאילו פרמטרים אתה מתכוון?

נמרוד
07-05-06, 21:22
א. שכח מאוטוקד, תתרכז בסולידוורקס.
ב. לך על זה. מה שלא תעשה, יהיה ב10 רמות מעל הנדרש בתיכון - כי אתה תהנה מלעשות אותו.
ג. אנחנו כאן כדי לעזור לך, בהחלט. מה שכן, כדי להיות אפקטיביים, תשתדל להעלות תמונות/סקיצות/סריקות של ציורים/תמונות מהסוליד ותפרט כמה שיותר. תשאל שאלות ספציפיות, ותקבל תשובות טובות ומהירות.
ד. בניגוד למה שנדמה לך, אין הרבה קבצי מודלים תלת מימדיים באינטרנט. הקבצים הם רכוש בעל ערך ואף אחד לא מחלק אותם בחינם. יש קטלוגים של חלקי מכונות שניתן להוריד מהם קבצים - למשל מיסבים, אבל פרקטית לא הרבה יותר מזה. אבל זה לא ביג דיל, תבנה את החלקים לבד וזו הדרך הטובה ביותר ללמוד את התוכנה.
ה. ספרות מקצועית - אני כן ממליץ לך על ספר חובבני יחסית, chassis engineering של Herb Adams , פרטים תמצא בספריית האתר. תזמין אותו מאמזון, לא יקר, והוא יתן לך רקע כללי על תכנון מתלים ושלדה של כלי רכב, אם כי לא רכב שטח בכלל.

Omer
07-05-06, 21:29
הפרמטרים אליהם אני מתכוונן הינם פרמטרים הקשורים במתלים.
תכנון מתלים אופטימלי דורש ידע רב, סתם מושגים שעולים לי: מרכז גלגול, קסטר קאמבר ANTI DIVE...
נראה לי שלצורך למידת התוכנה אין לך צורך להתעמק בנושאים אלו מפאת חוסר זמן, את זה תוכל לעשות בשלבים מאוחרים יותר אם תרצה, בכל מקרה כפי שנמרוד אמר שאל שאלות ספציפיות וננסה לענות.

OFF-RoaD
08-05-06, 09:57
עומר במיוחד בשביל דברים כאלו אני כאן.
נרשמתי לאתר הזה מלכתחילה מכיוון שאני צמא לידע ואני יודע שכאן אני יכול לשתות לרוויה :).

כמו כן האנגלית שלי ברמה טובה יחסית (אומנם לא האנגלית הטכנית) ובעידן האינטרנט של היום אני מניח שאוכל למצוא הרבה תשובות גם ברחבי הרשת.

עכשיו, את התוכנה יש לי, והגיע הזמן להתחיל. השאלה היא מאיפה? בוחרים נקודה ומתחילים ממנה? ארבעה גלגלים? איך אתם חושבים שכדאי לפםתוח את התוכנית?

נמרוד
08-05-06, 10:23
תקרא את ההתחלה לפחות של השרשור הזה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5877

הדבר העיקרי שאתה יכול ללמוד ממנו הוא שזה אפשרי, אמנון, אלון, אורי ואחרים היום די שולטים בתוכנה. זה קל, צריך פשוט - לעשות. תתחיל מלבצע את הtutorial של התוכנה, זה מכסה את המושגים הבסיסיים, ואחרי זה קח לך משהו ביד ותבנה אותו בתוכנה. גלגל, צמיג, בולם זעזועים (שני חלקים שמחליקים אחד בתוך השני), נסה לבנות קפיץ, גלגל הגה של מכונית סתם, וכן הלאה. משם אתה תזרום כבר. אל תהסס לשאול שאלות ספציפיות כאן, בכל רגע נתון יש מישהו שיפתור לך ברגע בעיות שאחרת היו לוקחות הרבה שעות.

איציק - 4X6ZH
08-05-06, 10:40
ואני קורא ומתלהב ואומר לעצמי איזה יופי איזה נוער יש לנו .
וחושב לעצמי איפה אני הייתי בגילו ( היום אני בן 53 )
אז בגיל 8-12 בנינו עגלות על מיסבים בארגזי תפוזים
ובגיל 15-17 בנינו קרטינגים ממנועי וספה
הכל היה אמיתי הכל נעשה בלי מחשבה רבה העיקר שזה יזוז לא חשוב איך יזוז רצוי שיזוז במהירות .
למי היה כלי עבודה ?
למי בכלל היה ספרים !
אנגלית \ צרפתית היו מורים בבית הספר ;)
והיום ....??
אתמול היתה לנו דוגמא יפה מעולה הייתי אומר איך מתיחס סטף ורטהימר לעולם .
חינוך מקצועי איכותי .
חינוך אמיתי .
התוכנה והמחשבים זה מאד מאד יפה . אין ספק שבלי היכולות של המחשב העולם היה נראה היום אחרת .
אבל בכל זאת יש קצת ברזלים בכל מקום
ובכל רכב יש לו ברגים וצינורות
אני הייתי ממליץ לך לפני שאתה יושב על שולחן המחשב ומתכנן עולם ומלואו
לרדת ליסודות ולשחק קצת עם איזה מכונית ( גם מכונית על שלט זה מכונית )
לשחק עם אופניים ( לחבר להם מנוע כל שהוא )
ואז ללכת לעולם המחשבים
בהצלחה :D
איציק

מאיר רוטברג
08-05-06, 10:53
ידידי הצעיר ,

מהר מאוד תגלה כי נמצאים פה אנשים נהדרים שיעזרו לך בכייף ואפילו נהנים מכך,

אנא עדכן אותנו באופן שוטף, כולנו למדים מכך

OFF-RoaD
08-05-06, 16:27
איציק, אולי תתפלא אבל חוץ מהמחשב יש לי עוד כמה כישורים.
בלי להישמע שחצן או משהו, אבל החוש הטכני שלי מפותח יחסית לגילי, ולא שתי הידיים שלי שמאליות.
כבר חשבתי על כמה דברים (ואת רובם בניתי) מועילים, ויש לי עבר ב"ללכלך את הידיים" (ואני גם נורא נהנה מעניין רוב הזמן!).

אני אתחיל להתעמק יותר בשימוש בתוכנה, ולשחק איתה כמו שנמרוד הציע, ותוך כדי לחשוב על הפרויקט האמיתי.

הגעתי למסקנה שאני אעשה אותו בכל מקרה גם אם לא אקבל אישור לכך מביה"ס.

-->