PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מתחמם

o.m
07-05-06, 22:50
שלום לכולם,יש לי סמוראי שנת 90 ואתמול הוא התחיל להתחמם לי. חשוב לציין שהמנוע מתחמם רק כאשר האורות דלוקים. כאשר האורות מכובים הכל בסדר.
הרצועות בסדר גמור, יש מים ושמן.והמאוורר פועל.
אודה למי שיוכל לעזור.

אלון_ק
07-05-06, 23:04
תן עוד קצת מידע. ככל שתתן יותר מידע כך יקל עלינו לצמצם את האפשרויות.
זה קורה גם בנסיעה? רק בעמידה ארוכה ברמזור? רק ביום במאמץ גבוה בשטח במהירויות נמוכות?

בומס הקופץ
08-05-06, 01:29
אתה מדבר על מים ברדיאטור? נראה לי שווה לנסות נוזל קירור.

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 01:51
ניחוש שלי: צריכת הזרם של האורות משפיעה על קריאת השעון שלך ולא על טמפ' נוזל הצינון.

בדוק אם שעון הטמפ' מקבל מינוס טוב.

o.m
08-05-06, 06:53
אז ככה,כאשר האורות מכובים, המנוע לא מתחמם בנסיעה ובעמידה. מיד כאשר אני מדליק אורות המנוע מתחמם,גם בנסיע וגם בעמידה.
אני לא יודע אם יש קשר, אבל כל זה התחיל לאחר שנסינו לתקן את הצופר,אז יכל להיות שעשינו קצר ?
(יש לי נוזל קירור ולא מים)
אני יבדוק את המינוס של שעון הטמ"פ, אבל האם יכל להיות, שכשאני מדליק אורות המאוורר לא מגביר מהירות ? האם הוא צריך להגביר מהירות?

חנן-ג'יפולוג
08-05-06, 08:28
המאוורר שלך מכני. לא יכול לקבל פקודות חשמליות או אחרות.

arik6699
08-05-06, 08:51
מניסיון שלי חנן צודק.
יכל להיות שתאורת לוח שעונים "גונבת" מינוס , או מינוס לא מלא בשעון חום.
עצתי, כך כבל וחבר אותו למינוס מהמצבר ותתחיל לחבר כל פעם למינוס אחר (לוח שעונים, שעון חום)
הדלק אורות וכבה ואז תראה אם יש שינוי בשעון חום מנוע.
כמובן שהכבל זו רק בדיקה ולא כבל קבוע..

אלון_ק
08-05-06, 17:24
שאלה אחרונה: בלילה כשאתה מדליק אורות נדלקת גם נורית הטעינה בדש בורד? תבדוק את זה טוב, היא נדלקת חלש מאוד אם כן.

o.m
08-05-06, 22:11
נורית הטעינה אינה נדלקת בדש בורד.
איך אני מחבר מינוס ללוח שעונים?
יש שני חוטי חשמל, שמתחברים לטרמוסטט. האם שניהם מינוס ? והאם רק הם משפיעים על מד הטמ"פ בדש בורד?
מה עוד אני צריך לבדוק???

donsenior
17-05-06, 09:58
נורית הטעינה אינה נדלקת בדש בורד.
איך אני מחבר מינוס ללוח שעונים?
יש שני חוטי חשמל, שמתחברים לטרמוסטט. האם שניהם מינוס ? והאם רק הם משפיעים על מד הטמ"פ בדש בורד?
מה עוד אני צריך לבדוק???

רק כדיי לוודא

האם כאשר אתה אומר לא מתחמם (כשהאורות כבוים) האם השעון בכלל מגיב? איפה הוא עומד בסקאלה?
ודרך אגב מנסיוני בחשמל רכב עדיף חיווט מחדש מאשר טלאים .

WildLove
29-08-06, 18:29
בהמשך לאשכול הזה, אתמול גיליתי באמצע נסיעה שגם הסמוראי שלי מתחמם בצורה מטורפת רק כשהאורות דולקים, המד כמעט מגיע לאזור האדום שכאשר בלי האורות אני עומד על החצי, או טיפה מתחת\מעל
אין לי מושג מאיפה הקיצר ויש לי סבתוכה שלמה בחשמל שם שלא כל כך בא לי לפרק היום, קיוותי לשבת על זה מחר או משהו כזה
השאלה היא כזאת, זה שהמד חום עולה ברגע שהאורות דולקים אומר שהמנוע באמת מתחמם או סתם שהוא לא מקבל מספיק מתח? זה מסוכן לנסוע עם זה ככה, אם אני מדי פעם מכבה את האורות ורואה מה המצב "האמיתי" של החום מנוע? או שהמנוע באמת מתחמם?
כל תגובה בהקדם האפשרי תעורך מאוד
תודה!

מורי
29-08-06, 18:35
אם זה קורה רק כשהאורות דולקים אז המנוע לא באמת מתחמם.

skaston
09-09-06, 20:22
גם אצלי יש את אותה התופעה ואין לי זמן לחפש את המינוס הסורר.
אבל יש לי רגש שזו בעיה בלוח שעונים עצמו

s.n
10-09-06, 12:48
הבחור שפתח את השרשור פתר את הבעיה - כאשר חיבר מינוס עבה מהמצבר למנוע ומהמצבר לגוף הרכב ומאז הכל עובד טוב .

-->