PDA

צפייה בגרסה מלאה : היי - ליפט או ליבר - מה עדיף מבחינתך.

רכס חיים
06-10-03, 11:35
נמאס לי מההי-ליפטים, ששניים מהם זרוקים אצלי בחצר - ללא תקומה. כמה תחזוקה שתשקיע בהם התמורה היא סכום אפס כשצריך אותם בשטח.טיפת חלודה בגלל ייצור מחומר גלם דפוק והקפיצים העדנדינים לא מצליחים להזיז את המנגנון קדימה/אחורה. יותר מזה אם קורה והם עובדים - דיר-באלק הם מסוכנים פחד - הרגל שלהם דומה לרגל של חסידה והכל נראה שעומד להתמוטט כל רגע. שמתי לזה סוף והצטיידתי בליבר מקצועי 5.0 טון באורך 75 ס'מ ועם הארכה של 45 ס'מ נוספים (בערך- התעצלתי למדוד) עכשו אני משפצר אותו ומתאים אותו לנקודות העגינה בג'יפ - ואז לא תאמינו אני לא צריך ליפט של מכונאים -בשתי דקות אני מרים את הפרונט וכמעט הולך זקוף ובטוח מתחת למנוע , או מתחת לסרן האחורי מה שאבחר. יש לו חסרון גדול אחד - הוא שוקל כ-15 ק'ג - אבל זה החסרון היחידי . מחיר של כלי כזה יד-שניה בערך 300 אולי 400 ש'ח, וזה לכל החיים ללא טיפול ותמיד עובד. בעזרת שני שפצורים שתיכננתי ניתן להתחיל להרים החל מגובה אפס (בא נאמר 10 ס'מ) ועד לגובה 75 ס'מ - מה שצריך,ולסיים בגובה 1.20 מ'. ואם אתה נעוץ עם גלגל בעומק חצי-מטר באדמה - אני מרים את הגלגל מהג'נט עצמו באחד החורים העליונים שלו- ולא מהשאסי - כך שכל הרמה של הליבר מוציאה את הגלגל ולא מותחת את הקפיצים - בקיצור הרמה נטו. והכי חשוב - ניתן לרתך כל תוספת לצורך התאמה ייעודית לג'יפ הפרטי שלך או להוסיף ווים וזיזים שניתנים להרכבה בשעת הצורך - במילה אחת -גמישות בהתאמה לצורך שלך. הכלי הוא מקצועי לחלוטין ומשמש כמנוף מקומי למסגרים בעת הרכבת קונסרוקציות של מבני-פלדה או לצורך הרמת חלקי-בטון לצורך מיקומם המדויק - כך שהכלי מוכיח את עצמו יום-יום בעבודה . המבנה המכני שלו פשוט לחלוטין ואין מה שיתקלקל - סיבוב ידית מסובב גלגל שיניים קטן שמסובב גלגל שיניים גדול שמחובר לפס-משונן שעולה או יורד עם מוט טלסקופי בריא. הכלי שלי שימש אותי בעסק כבר לפני 15 שנה - והוא עדיין במצב חדש. מי שמכיר את הכלי מתבקש להביע דעתו ,ומי שיש לו תמונה ויכול להכניס אותה לפורום - יבורך.

garoldk
06-10-03, 14:13
רכס אהבתי את הרעיין אני הולך לעסות אותו דבר עם הליבר שלי

חנן א.
07-10-03, 08:41
מכיר גם את הליבר, ואין לי הרבה מה לומר על הטענות שלך, בעד או נגד, חוץ מזה שההייליפט שלי איתי כשש שנים, מקבל שמן פעם בשנה במקרה הטוב ועובד בלי כל תקלות.

צח
11-10-03, 22:59
רכס
נשמע נהדר, אם אפשר תמונות כדי שיהיה ממה להעתיק.

רכס חיים
12-10-03, 19:24
צחי שלום - כאן בפורום הכנס לשרשור בנושא ' שיפוץ ואז רוסי' ומשם היכנס לקישור שנתתי בפתיחה (רכסים...) בשרטוט השני משמאל תוכל לראות את החלק שיושב על הליבר ומרים באופן בטוח מהפגוש את הגלגל או אפילו את הזוג בקלי-קלותו.

gluk
13-10-03, 10:01
סליחה על הבורות, רק להיות בטוח - ליבר, זה ה"ג'יק" למשאיות, דבר הענק הזה עם ידית שמסובבים אותו? דווקא חשבתי על זה, ראיתי אגב אצל אותו הבחור מצריפין כאלה יחד עם ה"פארם ג'קים", אך בסוף בכ"ז עצרתי על ה"פארם ג'ק" (טוב, לא מקורי, אבל לדעתי הוא יעשה ת'עבודה, ועלה 200 ש"ח). אגב, אני לא כ"כ הייתי רץ לשכב מתחת לאוטו גם כשהוא על הליבר, הייתי באופן אישי שם משהו לאבטחה בכ"ז לפני זה...

gluk
20-10-03, 23:36
בלי קשר ישיר לנושא, שלשום (בשבת) "איבדתי" עוד הפעם הנעה קידמית (נישברו שני הלוקרים), וניתקעתי בחולות ראשון... עם עבודה מאומצת של היי-ליפט (כן, כן, אותו "זיוף", שקניתי ב-200 ש"ח), ובעזרת ג'יפ אחר, חילצתי את עצמי! ותתפלאו - החיקוי הזול עשה ת'עבודה לא רע :wink: מה שכן - יש לו בעיה חמורה לרדת!!!! מעצבן! תגידו לי - גם במקורי יש את אותה הבעיה, או שזה אכן תופעה שהמציאו הסינים? :)

רכס חיים
21-10-03, 05:55
יש לו בעיה בלרדת אם התמזל מזלך והוא כבר עלה . לי יש שניים אורגינליים מאוסטרליה - מולדת ההי-ליפט -והם נחים בפינת המחסן ממתינים לקונים בכדי להיפטר מהם. אני שילמתי עליהם 750 ש'ח בימים שחשבתי שהם כלי כלי.

נמרוד
21-10-03, 10:14
מישהו יכול לשים תמונה/קישורים של מה שמכונה "ליבר"?

רכס חיים
22-10-03, 01:23
אם אתה יורד דרומה באיזה יום - אתה מוזמן למפעל שלי ליד חדרה ואראה לך ליבר משופצר עבור ג'יפ. טלפון לתאום 054354505.

נמרוד
22-10-03, 20:54
יורד דרומה מדי פעם...
אני אכן אנצל את ההזמנה ואקפוץ לבקר, בתאום מראש... אני מקווה ששבוע הבא.

-->