PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיכל דלק תקן FIA

רפאל
08-05-06, 20:43
ערב טוב לכולם

מחפש, אם בכלל ניתן להשיג, שרטוטים מפורטים כולל סוגי חומרים, מידות וכל חומר טכני שניתן לצורך בניית מיכל דלק תקני (תקן FIA) לבאגי בקטגוריית T1.3

בתודה מראש לכל המשיבים

רפי

הערת מערכת: נושא זה פוצל. חלקו השני
תקנוני תחרויות לישראל - מה קובע ואיך הם נקבעים ? (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=13097)

asafk
08-05-06, 21:03
מיכל דלק תקני לא בונים, אלא קונים. חלק מהדרישות לעמידה בFIA הוא דגם מאושר של יצרן מאושר.

אסף.

רפאל
08-05-06, 21:10
אסף ערב טוב

בגדול אתה צודק, אבל ...

***מיכל הדלק***

1. מיכל דלק- תקן F.I.A יהיה מורכב לפי דרישות תקן F.I.A – מקסימום תוקף 10 שנים.
2. מיכל דלק מיצור עצמי יהיה בעל דופן של מינימום 2 מ"מ פח ברזל או 3 מ"מ אלומיניום – בעל מחיצות פנימיות למניעת תנועת הדלק בזמן הנסיעה - ביצוע עבודה מקצועית ביותר.
3. מיכל הדלק חייב במכסה בעל שסתום להשוואת לחצים חד כווני.
4. כל מיכל דלק – כולל הרכבה (שרטוטים, מידות, סוג חומר, ודוגמא לבד' המעבדה)-חייב אישור הוועדה הטכנית.
5. מיכל הדלק יהיה מורכב ומעוגן בצורה מקצועית ביותר.
6. מיכל הדלק לא יהיה מורכב מחוץ למסגרת או בחלק העליון של הכלי.
7. פיית מילוי הדלק תהיה מוגנת בצורה מקצועית.
8. פגם כלשהו במיכל הדלק – יפסל גם אם הוא בתוקף.

קטע זה מועתק מתקנון ה-IRDA בישראל, ולכן שאלתי בעינה עומדת (שים לב לסעיף 2).

רפי

asafk
08-05-06, 21:32
FIA זה FIA. עמותת הנהגים בישראל- כבודם במקומם מונח (ויש הרבה כבוד, במלוא הרצינות)... אבל אם אתה רוצה מיכל FIA- עולה יותר לייצר מלקנות- כיוון שאתה חייב להיות יצרן מאושר על ידי FIA- וזה עולה הרבה- אתה צריך להגיש לFIA את התכנון לבדיקה, ואתה צריך שיבדקו לך את הייצור של המיכל.
בכל זאת, אני מוצא סתירה בין סעיף 1 לסעיף 2. אם חייבים FIA- איך הם מתירים ייצור עצמי? אני מציע שתפנה לוועדה הטכנית ותשאל- וכמובן תשתף אותנו בתשובה.

רפאל
08-05-06, 21:53
נכון אסף אתה צודק, בקריאה נוספת יש סתירה.
אך יכול להיות כי ניתן ע"פ מפרטים תואמי FIA לבנות מיכל דלק.
יכול להיות כי זה חלק מהתאמות התקן לישראל.
כמובן שהפנה לאירגון ואבדוק את העניין, כאשר תהיה תשובה אתן אותה בפורום.
בינתיים האם יש תשובה כל-שהיא לשאלתי (בכל זאת).

בתודה מראש
רפי.

נמרוד
09-05-06, 08:59
אין לכם מה לחשוב על לבנות מיכל דלק. אם זה לתחרויות בחו"ל, אז צריך תקני FIA, וזה אומר לקנות ביוקר מאחד מקומץ ייצרנים מאושרים. אם צריך משהו צורתי, בגודל מיוחד, אז זה בכלל הופך לסיפור מטורף... אבל במקרה שלכם של באגי קונבנציונאלי (אם אתה רפי שאני מנחש שאתה...), מיכלים מלבניים סטנדרטיים בוודאי יעשו את העבודה.

האופציה הזולה והמהירה היא Fuel Cells תקניים למרוצים שונים בארה"ב, אבל לא בדיוק תקניים לFIA, מקטלוג של Summit - אתם תופתעו מהמחירים הנמוכים, אם כי המשלוח יוסיף:
http://store.summitracing.com/egnsearch.asp?N=4294925239+4294839036+42 94920243+115+4294903836

אופציה שהיא כן תקנית FIA ואיתה תוכלו לצאת לדקאר, היא fuel-safe, כנסו לכאן ותורידו את הקטלוג, בדף הראשון מופיעים הדגמים שמאושרים FIA:
http://www.fuelsafe.com/offroad.htm

אין מה לייצר מיכל. את הbladder במילא צריך לקנות, ואת מיכל המתכת שמחזיק אותו לא שווה לטרוח.

elad000
09-05-06, 13:05
נסה להתייעץ עם לירן סברוב.אם אני לא טועה, הוא הביא מארה"ב מיכל התואם את התקן האמריקאי.

רפאל
09-05-06, 13:43
תודה רבה לכל המשיבים, אכן אני אבדוק את הקטלוגים שנתנם לי. כמו כן נמרוד אני לא יודע מי אתה חושב שאני אבל אני חושב שאתה צודק ואנו בטח עוד נתראה ועוד נדסקס על דברים כאלו ואחרים בעתיד.

שוב תודה
רפי
נ.ב. הנושא של בניה בהתאם לסעיף 2 בתקנון IRDA עדיין בבדיקה, מקווה לתשובות בהקדם

לירן סברוב
09-05-06, 14:33
מבדיקה שביצעתי אין דרך לבנות מיכל דלק באופן עצמאי שיאושר ע"י ה FIA.
לגבי IRDA ממה שאני יודע , האפשרות לבנות מיכל דלק היא זמנית בלבד, חברת הביטוח שמבטחת את המרוצים,תדרוש המהתחרים FIA נקודה. (ועוד כל מיני דברים).
אם ברצונך מיכל FIA קטן (עד 70 ליטר פחות או יותר) המחירים לא ממש יקרים יחסית לרכב מרוץ שלם. אבל מיכלים גדולם 200-400 ליטר עולים מעל 25000 ש"ח. מיכל צורני יעלה עוד יותר, משמעותית.

חנן גולומבק
09-05-06, 16:43
דא"ג נדמה לי ששמעתי ממקור מוסמך שתקופת התפוגה לכסאות מרוץ תהיה קצרה במספר שנים ממה שקובע ה fia (אתה יכול להאמין לדבר כזה ?)

רפאל
09-05-06, 21:32
נמרוד ערב טוב

מה זה BLADER בבקשה ?

רפי

רפאל
11-05-06, 18:01
ערב טוב

כל הדיון הזה (שאני מרוצה למחוזות שהבאתי אתכם)אבל עדיין לא קיבלתי תשובה.
ע"פ תקנון FIA ה"מותאם" למדינת ישראל (כרגיל אנחנו הכי חכמים) ניתן לבנות מיכל דלק בבניה עצמית ועל כן אני שואל בשנית, האם למישהו יש מקור שבו ניתן לקבל את המפרט הטכני של המיכל.
או לחילופין מי יודע מה המפרט הטכני של מיכל דלק תקני FIA ?
כמו כן מה זה BLANDER שהוזכר כאן ?

ושוב תודה

רפי.

-->