PDA

צפייה בגרסה מלאה : צלבים בדרייבשאפטים, שאלות של חוזק.

Bulldog
21-01-03, 20:25
לרוב בסיקסים מותקנים צלבים מאותו סוג קדימה ואחורה (27 אני חושב)
מה הגודל של הצלבים האחוריים בסופה?
ומה הגודל של הצלבים שמורכבים ברכבי GM או יותר נכון על סרני GM 14 ו10 BOLT?

RINCEWIND
21-01-03, 22:08
עזוב אותך עומר, שים CTM (ושוב יגידו שאני חולה מותגים)
הרבה יותר כסף, אבל לא תגזור צלב לעולם.
אגב, פעם אחרונה שנגזר לי צלב הייתי לייד באר שבע
ועמיחי מבאר שטח שם לי של דנה 44 HD (לצלבים מהטרנספר לסרן אחורי)
והמליץ עליהם בחום

LAREDO
21-01-03, 23:25
עומר,
יש לי CTM במלאי.
לרדו

חנן-ג'יפולוג
22-01-03, 00:50
היי, אתם עושים סמטוחה!
עומר שאל על צלבים בגלי ההינע. הCTM מיועדים למיטב ידיעתי לשמש בציריות קדמיות של דנה44 ודנה60. לסיקס יש דנה30 מקדימה כך שזה לא רלוונטי.

אין הבדל בסיקס בין הצלבים של גלי ההינע הקדמי והאחורי.

אני אשמח לשמוע אם טעיתי ואשמח לשמוע אם CTM התחילו לייצר צלבים לציריות הקדמיות של הדנה30.

מנסיוני, אגב, צלבים מתוחזקים בגלי ההינע לא נשברים אלא גל ההינע נסחט הרבה לפני שהם מרגישים את העומס.

זאביק
22-01-03, 01:00
אני חושב שהייתי מעדיף לשבור / לגזור צלב אחד או שניים בעלות של 60~ ש"ח, מאשר ציריה / גל הינע בעלות של כמה מאות שקלים לפחות.

LAREDO
22-01-03, 01:07
חנן אתה צודק. ה-CTM מיועדים אך ורק לציריות הקדמיות וזאת בגלל המבנה שלהם שלא בנוי לסל"ד גבוה.
זאביק, בדנה 30 הצלב נשבר קודם, אבל לוקח איתו את כל הצירייה. גם במקרה שאתה מרגיש ששברת את הצלב, כמעט תמיד ייגרם נזק בלתי הפיך לצירייה. אני אגב, לא מאמין בשיטה של פיוזים במערכת, לדעתי זו המצאה ישראלית טיפוסית. מערכת בנוייה לעומס מסויים. הצלב שם על מנת להעביר תנועה בזוית משתנה ולא על מנת להישבר.
לרדו

חנן-ג'יפולוג
22-01-03, 01:07
צר לי זאביק, פעם חשבתי כמוך והבנתי מנסיון שזו שטות גדולה.
כשצלב נשבר הוא לוקח איתו ברוב המקרים גם את הציריה ובמקרים קיצוניים עוד כמה חלקים יקרים.
לא נכון להתייחס לחלקים מכניים כאלה כ"פיוז" מכיוון שפיוז נשרף הרבה לפני ששאר המערכת מועמס לרמת נזק והוא לא גורם לסביבתו נזק נוסף.
ראשית כשצלב נשבר, בד"כ החלק הפנימי של הציריה נופל על הבורג של הבול-ג'וינט התחתון, נתפס עליו והציריה שממשיכה לנסות להסתובב נשברת, בזמן עד שהיא נשברה כל המערכת צברה אנרגיה פוטנציאלית אלסטית בכל המכלולים שלה וברגע שהציריה נשברת העומס הזה מועבר כמכה אל הציריה השנייה וכן הלאה. לא סתם וורן מזהירה משימוש בפיוזים שלה בסרנים קדמיים נעולים.

-->