PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה ההבדל בין 4ראנר לההילקס

עודדוש
10-05-06, 08:41
שלום
ברצוני לדעת מהם ההבדלים בין 4ראנר להיילקס חוץ מסוג הדלק והעובדה שהיילקס הוא טנדר.
1) האם האורך והרוחב שונים?
2) האם זוייות הגישה והנטישה זהות?
3) גובה זהה?
3) האם הם באים עם נעילה אחורית מקורית?
4) אמינות זהה?
5) האם שניהם נוחים לתחזוקה עצמית?
6) האם 4ראנר יועד במקור להיות רכב שטח?
7) מהי צריכת הדלק של 4ראנר?
תודה רבה
עודד

יוני5
10-05-06, 09:30
הי עודד,

ראשית עליך לשים לב שהפוראנר יובא לארץ (ואני מניח ששאלתך מתייחסת לרכבים בארץ), בשנים 94-6, הרי ההיילקס מיובא מ93 ועד היום. במשך השנים הללו, דגם ההיילקס השתנה מהותית לפחות שלוש פעמים. עד 97 כולל מדובר על מנוע אטמוספרי (לא מוגדש ע"י טורבו), מ98 עד 2002 כולל מדובר על מנוע מוגדש, יחסי העברה שונים בסרנים וקבינה יותר גדולה וארגז קטן יותר, ומ2003 עד 2005 מדובר על מנוע D4D ממוחשב ובעל מסילה משותפת (אם אני לא טועה). משם ואילך שונה הדגם והוא נקרא היילקס ויגו, המנוע נשאר D4D אך הרכב שונה בפרמטרים רבים: ארוך יותר, כמדומני גם רחב יותר במקצת ונראה שונה לחלוטין. בחו"ל הדגם הזה (כמו גם הקודמים לו) סופקו עם מגוון מנועים שאינו רלוונטי לארץ. לכאן הגיע רק מנוע ה 2.4 ליטר (נקרא 2L) בעוד שבחו"ל יכולת להשיג גם 2.8L (נקרא 3L) מוגדש או לא ודגמי 3L (נקרא 5L) מוגדש או לא - כמו בפראדו.

שנית, "סוג הדלק" הוא מינוח נכון, אולם מסתיר מאחוריו הרבה הבדלים במנוע, ההספק, תצורת המנוע (V6 לעומת 4 טורי, דיזל) ועוד הרבה.

שלום
ברצוני לדעת מהם ההבדלים בין 4ראנר להיילקס חוץ מסוג הדלק והעובדה שהיילקס הוא טנדר.
1) האם האורך והרוחב שונים? הרוחב דומה, האורך כמובן שונה - ההיילקס ארוך יותר
2) האם זוייות הגישה והנטישה זהות? זווית הגישה של הפוראנר דומה לזו של ההיילקס 98 ומעלה (לא כולל הויגו) אולם זוית הנטישה שונה עקב הזנב הארוך
3) גובה זהה? בבסיס דומה מאוד (היילקס 98-02)
3) האם הם באים עם נעילה אחורית מקורית? ההיילקסים הגיעו ברובם עם נעילה בעוד שהפוראנר הגיעו עם מוגבל החלקה (שמן הסתם כבר לא רלוונטי אחרי כל כך הרבה שנים)
4) אמינות זהה? ההיילקס נחשב אמין יותר. מנוע הדיזל של ההיילקס הינו מאוד אמין מאוד. לפוראנר מנוע בנזין V6, בעל חיישנים וכו' - נחשב פחות אמין
5) האם שניהם נוחים לתחזוקה עצמית? הרכבים דומים בבסיסם - למעט המנוע ומערכות החשמל שיש בפוראנר (חלונות חשמל, וכיו"ב). ההיילקס נוח יותר לתחזוקה עצמית משתי סיבות עקריות: הראשונה פשטות הרכב, והשניה ג'יפולוג. כן, כן, כאן באתר אתה יכול למצוא הרבה חומר על ההיילקס והטיפול בו, שפשוט לא קיים לגבי הפוראנר, אם כי, כפי שצינתי קודם, למעט המנוע הרכבים דומים מאוד.
6) האם 4ראנר יועד במקור להיות רכב שטח? כן
7) מהי צריכת הדלק של 4ראנר? נדמה לי שבסביבות 1:6, אבל בעלי פוראנר מוזמנים לתקן אותי.
תודה רבה
עודד

חנן-ג'יפולוג
10-05-06, 10:51
אם כי, כפי שצינתי קודם, למעט המנוע הרכבים דומים מאוד.

גם אני פעם אמרתי את זה לבעל פור ראנר, והוא תיקן אותי, ובצדק:

מה שם דומה? חוץ מאולי מכסה מנוע וכנפיים קדמיות?

מנוע לא.
גיר לא.
טרנספר, למיטב זכרוני הוא אמר לי שלא.
סרן קדמי, לא.
סרן אחורי, לא.
היגוי, לא.
ריפוד פנימי וכסאות, וכו' , לא.

איציק - 4X6ZH
10-05-06, 11:14
שני הדגמים האלה מיוצרים שנים רבות בעשרות גרסאות דומות ומשותפות
שני הדגמים האלה משווקים ברחבי העולם בעשרות קומבינציות לפי דרישות היבואנים
או חוקי השוק אליו הרכב מסופק
ולשני הדגמים האלה יש ספר חלקים משותף ( ספר מקורי )
דגם רכב שיש לו ספר חלקים עם דגם רכב אחר זה אומר שי להם הרבה חלקים זהים
מה לעשות יש תאומים זהים ויש כאלה שהם רק דומים :lol:
איציק

נמרוד
12-05-06, 00:45
גם אני פעם אמרתי את זה לבעל פור ראנר, והוא תיקן אותי, ובצדק:

מה שם דומה? חוץ מאולי מכסה מנוע וכנפיים קדמיות?

מנוע לא.
גיר לא.
טרנספר, למיטב זכרוני הוא אמר לי שלא.
סרן קדמי, לא - כן - להיילקס 98 ומעלה
סרן אחורי, לא. כן, אותו 8 אינץ' ללא נעילה ויחסי העברה שונים.
היגוי, לא. כן, להיילקס 98 ומעלה
ריפוד פנימי וכסאות, וכו' , לא. דווקא כן, בהחלט. גם חלקי פח כמו מכסה מנוע וכנפיים דומים ואפילו הגריל, בפוראנר הוא כסוף (לא זהים).
זה רכב מאותו משפחה, מבוסס על אותה שלדה, אבל לא באותם שנתונים. הפוראנר שהיה בארץ מבוסס על הילקס IFS שנמכר כבר אז בארה"ב, בעצם מ86, ולארץ הגיע רק ב98. ההוכחה הטובה ביותר לדמיון המשפחתי הוא שספר ההיינס הוא אותו הספר שמכסה את ההילקס והפוראנר. אבל יש שני ספרי היינס שונים - אחד לבנזין ואחד לדיזל, כי זה בעצם שני הענפים העיקריים השל המשפחה מבחינה מכאנית, לא המרכב השונה.

tzagi
12-05-06, 08:22
How far in history do you want to go
?
I'll give the basics for a pre tacoma
major diferences:
gas tank(seats lower dou to the floor area)]

this info is relevent to US models and is applicable to 84-97

Just about every thing else is interchanchable

too bad you never got the 22RE

חנן-ג'יפולוג
12-05-06, 08:36
נמרוד, לגבי הסרן הקדמי, הוא לא זהה גם יחסית להיילקס מ98 כי בפורראנר יש ADD ובהיילקס יש ציריות רגילות ונועלי טבור, וזה אומר שיש בהינע הקדמי מעט מאוד חלקים משותפים. בסרן האחורי אין נעילה אז זה לא זהה, מעשית, ואני גם לא בטוח שיחסי ההעברה זהים, ובטוח שאין עליו את אותן תושבות מתלים, כי פה זה עלים ופה זה קפיצים. לגבי מכסה מנוע והכנפיים חזרת על דבריי.

בקיצור, זו סתם מתיחה של דיון. בפועל, לגבי הפורראנר הספציפי שיש בארץ, וההילקסים שיש כאן, לא מדובר ברכבים זהים. אני יודע שבארה"ב ובעוד מדינות היו תקופות שהרכבים ממש חפפו, אבל זה ממש לא המצב לגבי הכלים המקומיים.

חן דן
28-05-08, 12:52
האם יש 4 ראנר עם זוג סרנים חיים?

חנן-ג'יפולוג
28-05-08, 13:13
מאלו שהגיעו לארץ ביבוא סדיר, לא.

-->