PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיבת הגה היילקס

דודי
10-05-06, 23:06
אחרי טיול עבירות קשה ביום העצמאות, הצלחתי לפורר מיסב גלגל אחורי ומחזיר שמן. כתוצאה מכך נכנסתי לפרויקט שחיכה הרבה זמן-
1סרן אחוריLSD שתול ARB פורק למחסן. סרן אחורי עם נעילה מקורית שופץ קומפלט -ביצה, מייסבים, מח"שים ,ברקסים. תפס את מקומו.
2 סרן קדמי פורק לגורמים(כולו היה מלא תערובת של גריז עם שמן)וגם עבר טיפול מייסבים ומחשים ןנעילת הARB נשתלה קדימה.
אחרי כל זה נשארתי עם חופש מעצבן בהגה, שנובע מחופש בציר שאליו מחובר זרוע הפיטמן .כאשר אני מסובב את ההגה בתנועות של עד 3 סמ, מוט הדחיף עדיין לא זז ורואים תנועה של הציר שיוצא מתיבת ההגה קדימה אחורה ולא רק בסיבוב,עד שהוא מתחיל להזיז את מוט הדחיף, כלומר החופש נמצא בתיבה ולא בדחיף וכו .
האם יש מה לעשות או לחיות עם זה עד שאחליף תיבה (בטסט לא אמרו על זה כלום)?

איציק - 4X6ZH
11-05-06, 09:16
חופש פנימי בתיבת ההגה ניתן לכוון על ידי הבורג שנמצא בחלק העליון במרכז התיבה
( בורג ואום שמחזק אותו )
אין לחזק בורג זה ! :!:

כיוון מיקום הבורג יעשה רק בקצה תחום העבודה של תיבת ההגה ולא באמצע .
מסובבים את ההגה לאחד הצדדים .
סגירת חזקה לתגרום לשבר פנימי בתיבה .
איציק

danip
11-05-06, 09:49
כיוון מיקום הבורג יעשה רק בקצה תחום העבודה של תיבת ההגה ולא באמצע .
מסובבים את ההגה לאחד הצדדים .
סגירת חזקה לתגרום לשבר פנימי בתיבה .
איציק
איציק אתה יכול להסביר/להרחיב להדיוט שכמותי ?

תודה דני

דודי
11-05-06, 18:17
איציק החופש הוא לא במסרק. התנועה של הציר קדימה אחורה היא הבעיתית .הציר אמור למיטב ידיעתי להסתובב בלבד, ללא תנועה לצדדים .אנא תקן אותי אם אני טועה

איציק - 4X6ZH
11-05-06, 20:56
לא ברור לי מה שהוא

מדובר על תיבת הגה נכון ?
אז מאיפה פתאום צץ המסרק ?
חופש פנימי בתיבת הגה
או חפוש פנימי במסרק
איציק

פלג_
11-05-06, 22:08
דודי יש לי בדיוק את אותה בעייה.
המוסך שאני עובד איתו אמר לי לחזק את הבורג עם האום
שנימצא בחלק העליון.
זה בורג עם אום.

ולא לחזק אותו יותר מידי כדי לא לגמור את המיסבים שם.

זה מה שהוא אמר עוד לא ניסיתי.

אולי מחר.

הלל פלג

דודי
11-05-06, 22:08
אכן מדובר בתיבת הגה .מה שאני רואה כשאני מזיז את ההגה, זה את הציר שעליו מורכב הפיטמן זז לצדדים ,אמנם מיזערי אבל זה הגורם. לחופש הציר היה צריך להסתובב ללא תנועה לצדדים.אני מבין שיש שם מיסב שכנראה קיבל חופש

דודי
11-05-06, 22:17
הבורג עם האום נמצא אצלי בצד, אין לי בורג עם אום כלפיי מעלה .אצלי הוא לכיוון המניפה, מאחורי הצנרת הקשיחה של ההגה, אין מקום להכניס שם מברג ,רק לסובב עם פלייר פטנט וזה אני לא אוהב

ERAN NO 1
12-05-06, 00:06
הבורג עם האום אכן נמצא בצד לכיוון המניפה ובכלל לא נגיש. הבעיה החמורה יותר היא שבזמן סגירת האום לאחר הכיוון אתה עדיין צריך להחזיק את הבורג עם מברג על מנת שלא יזוז עם סגירת האום.מה שאומר שני ידיים ביחד.
נסה עם מברג גוץ ואולי גם מלמטה ולא מלמעלה (לא זוכר במדויק)ובזמן שאתה מכוון מישהו ישב על ההגה על מנת לדעת כמה לסגור כדי שלא תכנס ותצא משם 20 פעם.זכור שצריך להיות תמיד חופש מסוים

דודי
12-05-06, 19:16
עברתי על הברגים של מוט הדחיף סגרתי את הבורג בתיבת הגה(מעט מאד לא ידעתי כמה צריך)החופש ירד לרמה נסבלת בהחלט

-->