PDA

צפייה בגרסה מלאה : קצת שאלות על בלייזר V8 5.7

rob
11-05-06, 07:42
אני יודע שהנושא כבר נדון כאן כמה פעמים, אבל לא הצלחתי למצא את כל התשובות שאני מחפש.

מה הנתונים של מנוע V8 5.7 ? כ"ס? מומנט? מתי המנוע מתעורר לחיים (טורים נמוכים כמו מנוע דיזל או טורים גבוהים?)

האם בשנת הדגם הזו הגיעו כולם עם V8 או שהיו גם V6?

מי מהמנועים עדיף?

מדובר על בלייזר 82

polar bear
11-05-06, 12:58
5.7 - בונה כח מסל"ד סרק, שיא מומנט באיזור 2500 , מומנט ביאזור 30 קג"מ, שיא כ"ס באיזור 5000 +- , כ"ס 160 ומעלה, תלוי בשנת היצור. "סוף" מנוע, 5500.

בשנים האלה לא נוגעים במנוע GM שאיננו V8 קרוברטור.

עוד שאלות?

:)

אה..אם אתה רוצה . אתה יכול לתת מספר שילדה וננסה לבדוק לך בדיוק.

rob
11-05-06, 13:49
למה קרבורטור? מה רע בהזרקה?

דרור ברלי
11-05-06, 14:49
מנוע ה"בלוק קטן"-5.7 של GM (מנוע 350) הוא ה-V8 הנפוץ ביותר בעולם. נתונים? קשה לדעת, כי המנוע הזה יוצר בכל כך הרבה וורסיות וקונפיגורציות. יש עם מאיידים כפולים או מרובעי לועות (FOUR-BARREL) ויש עם הזרקות חד נקודתיות ורב-נקודתיות, ויש גרסאות MARINE (לשימוש ימי, אהובות מאוד על משפרי מנועים בשל עמידותן הבסיסית הגבוהה) וכו' וכו' וכו'. זהו המנוע הורסטילי ביותר שיש, אחד האמינים ביותר ועם אפשרויות שדרוג לא מוגבלות למעשה.
צריך לדעת באיזה רכב מדובר (בלייזר 82) ומה קוד הדגם של מנוע ספציפי כדי לדעת כיוון מסוים.
הספקים של מנועי 350 מתחילים מ-140 כ"ס בגרסאות הבסיסיות ביותר, ועד להרבה-הרבה-הרבה מעבר ל-300 כ"ס בגרסאות היותר חזקות (קורבט וקמארו לדגמיהן השונים)

polar bear
11-05-06, 21:11
ב 82 לא יצאו בליזרים עם הזרקה מהמיפעל, הזרקה חד נקודתית נכנסה לשימוש במנועי GM ה"רגילים" ב 87.

מוני_הכוכב
11-05-06, 21:16
כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול על מנועי בלייזר כפי שיצאו מהמפעל:

http://coloradok5.com/specs.shtml בחר שנה ויש לך את התשובה.

rob
11-05-06, 21:39
מוני, מה שעשית זה פתחת לי פתח לימבה שאלות נוספות :)

מנוע V8 165 כ"ס אבל לא כתוב כלום על מומנט (חבל)

שני הסרנים זהים עם 10 בולטים, זה טוב ליהודים? (דרך אגב את הבולטים אני סופר סביב הביצה?)

הרכב הוא אוטומט, אז יש שתי אפשרויות לגיר TH350 זה אומר 3 הילוכים ו TH700 4 הילוכים?

טרנספר NP208 עם יחס של 2.61 זה נשמע טוב, מה לגבי האמינות שלו? זה שרשרת או גגשים?

asafk
11-05-06, 21:41
כל מה שרצית לדעת על סרנים:
http://www.jeepolog.com/12.html

אסף.

Bulldog
12-05-06, 00:58
הצורה הכי בסיסית לזהות איזה מנוע מורכב כרגע ברכב היא המספר המוטבע על הבלוק.
המיקום שלו הוא בחיבור בין הבלוק להאוזינג גיר בצד הנהג, יכול להיות שקצת מלוכלך שם, נקה ורשום את המיספר.

אח"כ גש לאתר הבא www.mortec.com (http://www.mortec.com) באתר הזה תוכל להשוות את המיספר שיש לך ולקבל קצת יותר פרטים על המנוע (אגב, גם לראשי המנוע יש מיספרים)

עומר

מוני_הכוכב
12-05-06, 07:15
רוב,

עברנו ממנוע לסרנים:

אני מומחה קטן מאוד ברכב.
לשאלתך לגבי gm10 , זה מה שיש לי, מספר הברגים המכסה הביצה הוא המגדיר את הסרן - אבל לך למדריך הסרנים שהפנו אותך אליו ותלמד שם המון.

כאמור אני עם GM10 שקיניתי עבורם נעילות lock right קדמי ואחורי - כיום הזוג עולה כ 550 $ כולל סט שימסים ופקונג. אני עם 33" וההנחה שלי שזה הפתרון הטוב ביותר מבחינת כספית לנהג שלא רוצה את הטוב ביותר אלא את הפרקטי ביותר. : לא צריך להחליף סרנים, גנטים וכד'.

ומבחינה מכנית זה טוב, כי הודות לכך שיש גם נעילה קדמית:

1. לא יהיה מצב של סבסוב גלגל ועצירת פתע - סיבה אחת לשבר הצירייה,
2. וכן העומס במקרה הצלבה מתחלק על שתי ציריות. אמנם הקדמית לוקחת פחות, אבל מורידה, נגיד, 25% מהאחורית - וזה מה שימנע את השבר של האחורות

מגבלות:
1. בנעילה קדמית מהסוג הנ"ל, הגה לא טוב בשטח סלעי. כשאתה לא משולב זה לא מפריע כמובן.
2. להיזהר יותר בסיבובים עקב הנעילה האחורית.
מוני

polar bear
12-05-06, 11:46
רגע.

רוב, כמה שאלות

יש לך רכב ספציפי על הכוונת?
מה הרקע שלך ב 4X4 ?
מה אתה מצפה מהבלייזר שיעשה בשבילך?
למה לעזאזל מענין אותך איך רכב בן 25 יצא מהמיפעל?

אה..והמיכלול שהכי מענין אותך לבדוק בבליזר, הוא השילדה.

-->