PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיכלי דלק חדשים

רכס חיים
07-10-03, 20:41
מחר אני אמור לקבל את מיכל המים החדש מאלומיניום כך שיהיו בו 30 ליטר בנויים אינטגרלית ועוד כ-15 ליטר בבקבוקים 1.5 ליטר שחלקם מוקפאים לצורך קירור וחלקם מינרליים לצורך שתיה .אבל לא זה החשוב - ביום כיפור עשיתי מעשה טוב ושרטטתי את התוכניות של מיכלי הדלק החדשים.יש לי כיום שני מיכלים 39 ליטר כ'א בשני הצדדים מתחת לדלתות האחוריות ובין הגלגלים הקדמיים והאחוריים -מיקום מושלם . ובנוסף ג'ריקאן צבאי 20 ליטר נישא מאחור. בעקרון לא שיניתי את המיקום של הטנקים החדשים - אך הגדלתי אותם לכל הכיוונים ככל הסביר והאפשרי. קיבלתי מיכל שאורכו 110 ס'מ גובהו 22 ס'מ ורוחבו משתנה בין 22 ס'מ בצד האחורי ל-36 בצד הקדמי. בסך הכל יש בכל מיכל 70 ליטר ובכל המיכלים ביחד 160 ליטר - כמעט מיכלית דלק. כל מילוי בערך 700 שקל. או נסיעת שטח רעננה - אילת ללא תדלוק. היות ומשקל המיכלים הריקים הינו 20 ק'ג ליחידה ,ושניהם מלאים זה כמעט 200 ק'ג התוצאה תהיה הורדת מרכז הכובד והגדלת היציבות - לאחר ביצוע ההגבהות האחרונות. באם אעבור לגז כפי שיש בתכנית - אחליף את הג'ריקאן האחורי במיכל גז - מה שישפיע לטובה על איזון העומסים בין הסרנים ,ויוסיף לטווח עוד כ-200 ק'מ. אם אסיים את ההשתלה בתוך חודש - שיחקתי אותה.

שחר 9
08-10-03, 01:06
הרעיון של מיכלי הדלק הוא נחמד לכשעצמו ואם מחר תהיה תחרות המיכלית הקטנה ביותר כנראה שתזכה במקום הראשון .

המטרה לא ממש ברורה לי אלא אם אתה מתכנן לצאת מחר לערבות אוסטרליה שם המרחק בין תחנות דלק הוא 400 ק"מ.

מה המטרה במיכלים כאלה בומבסטים בתכנון נכון של כל טיול בארצנו הקטנטונת והחמודה אתה לא זקוק ליותר ממה שיש לך במיכל ועוד איזה ג'ריקן (דלקן) ואם אתה מהמחמירים קח שתיים.

נראה לי הרבה יותר פשוט לתכנן טיול נכון כך שאתה נפגש עם תחנות דלק לפי הצורך
מאשר לתכנן את מערכת מיכלי הדלק במיכלית שלך.
(ומפגש עם תחנות דלק זה לא רק דלק זה: קרח , מים טריים,אוכל במרבית התחנות ,וכו,.)

מה גם שהנסיעה עם 150 ליטר דלק "מיותרים " לאילת תוסיף לך משקל שיעלה את צריכת הדלק ,

בנוגע לשיטתך להוריד את מרכז הכובד ולתרום ליציבות אז זו ממש לא הדרך כי אז פשוט יותר להוסיף בלוק עופרת שישקול חצי טון ואז כשתרצה לטפס בדרך לאילת את מעלה חרבודרבו הרכב לא יסחוב כי הוא יהיה כבד.

בכל מקרה אני לא חושב שהתועלת מסחיבת כמויות דלק מטורפת היא גדולה , ולא נכנסתי בכלל לנושא הבטיחות אבל עזוב ,

הרעיון לכשעצמו נחמד אני את יצר היצירה הייתי מפנה למשהו אחר.

אבל זו רק דעתי ,ודעתי תהיה בג'יפ שלי ,
ודעתך בשלך.

בהצלחה, שחר

אייל
08-10-03, 09:43
שחר, הרעיון של חיים, לפח מה שהבנתי עד עכשיו, זה למנוע מפגשים עם ציויליזציה לאורך כמה שיותר זמן לכן הוא מצטייד בדלק רב כדי למנוע את ה"יציאות" תדלוק.

אני מבין אותו.

ארז
08-10-03, 15:59
בגדול אני עם חיים
אבל בהחלט לפני שהייתי משקיע על עוד מיכל סולר/דלק הייתי עושה עוד כמה דברים מהרשימה שלי...
מצד שני אם לא היה חסר לי כסף...אחחחח :lol:

רכס חיים
08-10-03, 18:42
אני מקבל את הבקורת - אך הגדלת המיכלים היא פועל יוצא מהנסיון שלי במדינה הקטנטונת - כמו שכל כל כל השיפורים שלי הם תוצאה ישירה של כשלונות בחשיבה ובמעשה שרק אני אשם בהם . ולענין - תכננתי מפגש עם תחנת הדלק בניצנה ביום שבת - התחנה היתה סגורה והמיכלים היו ריקים - 3 כלים - מסביב מחנות צבא ,חיילים מיצרים בתחנת גבול, והרבה חול. אחרי 3 שעות מגיע ג'יפ מג'ב עם ג'ריקאן רזרבי - שעה נוספת בעבודות שיכנוע ומקבלים את הג'ריקאן, נוסעים על הטיפות למשאבי-שדה ממלאים ושורפים עוד שעה. הטיול נגמר הלך יום - חוזרים הביתה. הלקח הנלמד - אין תחנות דלק במדבר ,ואם יש תקנה טילון -לא דלק.

שחר 9
09-10-03, 00:13
רכס ,
את מחזק את מה שכתבתי בתגובתי ,
תכננת מפגש עם תחנת דלק אבל ג'ריקן דלק שקיבלת חילץ אותך מהבעיה

כמו שכתבתי:

ועוד איזה ג'ריקן (דלקן) ואם אתה מהמחמירים קח שתיים

אז למעשה אם היו לך זוג דלקנים = כ40 ליטר מצבך היה משתפר פלאים והיית יכול להמשיך בטיול , אולי היית צריך לבצע שינויים קלים אבל לא היית נאלץ לשרוף את כל היום בעסקי דלק.

בנוסף תסכים איתי שמקרה של תחנת דלק סגורה הוא יוצא מהכלל ועל כן איני חושב שבגלל מקרה יוצא מהכלל יש הצדקה להפיכת הג'יפ למיכלית דלק.

ועוד הערה מעצבנת כי אני בחיים לא עשיתי את זה אבל,
לתכנן טיול בצורה טובה זה אומר גם לוודא שהתחנות שהם גבוליות מבחינתך פתוחות ופעילות ולא תחת שיפוץ או איזה השבתה אחרת.

בכל מקרה איש איש כטוב בעיניו יעשה !

אריק זמר
09-10-03, 01:04
אמנם אני מכור לתחנות דלק...או יותר נכון לאלונית יילו ואוטוטו...אך טנק דלק בסיקס אינו מספיק כמעט אף פעם לטיול סופ"ש מלא, שלא לדבר על יותר מיומיים בדרום. טנק דלק בסופה אף הוא אינו מספיק למרות שיש לו כ30 ליטרים נוספים בקירוב...אצלי ברכב זה יותר מהכרחי ואמנם במקור הרכב מגיע עם שני מיכלים של כ80 ליטר כל אחד.
יציאה למדבר תהיה עם ראש שקט אך ורק עם תוספת דלק...זוכר את זה מימי הסופה העליזים וחווה את זה היום עם השתיימוביל השתיין.
אחד מן הדברים בתוך סדר העדיפויות שלי הינו השמשת טנק הדלק הנוסף, או כמובן אם יתאפשר, החלפתו בגז או את הכל בסולר.

רכס חיים
09-10-03, 19:10
שחר - אולי אני זקוק לפסיכולוג מעולה - אבל כשהטנקים מלאים - ובהרבה זה עושה לי את זה - לא יודע למה . ולזה יש לך הסבר ? אולי תחסוך לי פסיכולוג ?

UNIX
09-10-03, 20:05
חיים אתה בן אדם שהולך על ביטחון וזה מה שמסביר את השריטה שלך
(שדרך אגב היא טובה מאוד).
כל הכבוד

רכס חיים
09-10-03, 20:11
UNIX - אל תשכח - היות ואני מטייל לבד - הפעם הראשונה שאתקע בשטח גם תהיה הפעם האחרונה שאראה את הג'יפ.

שחר 9
11-10-03, 00:48
רכס ,עזוב אותך מפסיכולוגים , לך ישר על טיפולים במכות חשמל :wink: :D

אבל עכשיו אחרי שאמרת שזה עושה לך את זה, אז אני מקבל ואפילו מוכן לנסות , אולי זו באמת מה שעושה את זה .

בכל מקרה אם אתה מטייל לבד אז באמת מקדם הבטחון של צריך להיות היסטרי ביותר.
ואז אני יכול להבין אותך.

שחר

רכס חיים
12-10-03, 23:36
הזמנתי את המיכלים לפי מחיר של -. 485 שקל ליחידה - מפח מגולוון 2.0 מ'מ עובי. אני חושב שהמחיר עבור חומר ועבודה ממש טוב. נקווה שתוך שבוע עד שבועיים הם מורכבים על הכלי.

נמרוד
15-10-03, 08:46
למה חיים צודק וצריך כמה שיותר דלק - במלה אחת - ירדן.

לגבי טיולים בארץ, נו אז באמת אפשר לתכנן, מספר תחנות הדלק בנגב מצומצם וידוע ואפשר לדעת מראש אלו סגורות ואלו פתוחות. אנחנו בכל זאת בישראל ולא באפריקה, ותחנה פתוחה היא תחנה פתוחה. אז אחרי שיוצאים מבאר שבע... פז רמת חובב (24), דלק משאבי שדה (24),דלק שדה בוקר החדשה (24),פז עבדת (24), דלק מצפה רמון (24)... וזהו בהר הנגב. ואז יש את התחנות של הערבה - חצבה, עין-יהב, יטבתה. יוצא מהסיפור שלטיול לחצי הדרומי של הנגב, ממצפה לאילת, לפארן כרכום ולנחלים הגדולים ("השמשוני-לנד") , צריך דלק נוסף, או לתכנן מסלול עם חיתוך לערבה ליטבתה.

eran4x4
15-10-03, 20:11
נמרוד

גם בירדן יש איפוא לתדלק בנזין איכותי - צריך לדעת רק איפוא למלא כשתצתרך את המידע תגיד ונברר.

לפחות חצבה (ונדמה לי שגם עין יהב) לא פתוחה 24 שעות (עם פזומת ניתן לתדלק 24).

עדיין אני די משוכנע שלא הייתה מתנגד לעוד 40 ליטר במיכל.

נמרוד
15-10-03, 20:17
התכוונתי ירדן לא בגלל שהדלק גרוע (אני בטוח שהוא מספיק טוס לסיקס) אלא בגלל האפשרויות שחדשות שנפתחות לטיולים ארוכים. ואין לי שום התנגדות לעוד 40 ליטר במיכל - נהפוך הוא, עבור סיקס עם מיכל קטן של של 50 ליטר נטו, מיכל מוגדל הוא שיפור מבורך ורק סיבות תקציביות דוחות אותו אצלי. יש מיכלי נירוסטה של עד 24 גלון שהם bolt-on.

AvigdorAharon
16-10-03, 06:48
נמרוד,
אתה יכול לפרט לגבי המיכלים מנירוסטה שהם בולד און?
אני גם מתכננן להגדיל את קיבול הדלק אצלי.
חשבתי אולי על שני מיכלי פלסטיק (אדומים) של 20 ליטר כל אחד.
יחסית הם לא גדולים, ולאחר הריקון שלהם למיכל, אין בעיה לנסוע איתם (ריקים) באוטו.

אביגדור, המתלבט!

נמרוד
16-10-03, 17:14
נמרוד,
אתה יכול לפרט לגבי המיכלים מנירוסטה שהם בולד און?
אני גם מתכננן להגדיל את קיבול הדלק אצלי.
חשבתי אולי על שני מיכלי פלסטיק (אדומים) של 20 ליטר כל אחד.
יחסית הם לא גדולים, ולאחר הריקון שלהם למיכל, אין בעיה לנסוע איתם (ריקים) באוטו.

אביגדור, המתלבט!

פה יש מיכלים של 20 ו26 גלון ל CJ7 , ויש אפילו מיכל של 33 גלון לסקרמבלר:
http://www.aerotanks.com/jeep.html
בטליקו יש מיכל תחליפי של 23.9 גלון ב270$:
http://www.tellico4x4.com/fuel/tankst.htm
תמשיך את החיפוש ותמצא עוד, גם מנירוסטה. בכל מקרה זה מסוג הדברים שאולי לא כדאי לייבא מחו"ל, אפשר בהחלט לייצר מיכלים מנירוסטה לפי מידה בארץ.

זאביק
16-10-03, 18:08
יש בטליקו גם מיכלי דלק מפלסטיק, 21 גלון, ב-170$
http://www.tellico4x4.com/fuel/tankpl.htm

RINCEWIND
16-10-03, 18:17
הנושא עולה מדי פעם, ותמיד יורדים ממנו בגלל מחיר.

אם מיכל יותר גדול הוא דבר נחוץ (ומספיק טיול אחד ארוך להבין זאת)
למה שלא נארגן קבוצה, נלך למסגר טוב שייתן מחיר לכמה מיכלי נירוסטה
ובא לציון גואל?

רכס חיים
17-10-03, 00:02
אין הצדקה למיכלים מנירוסטה .מיכל מפח מגולוון בעובי 2 מ'מ ובנפח של 70 ליטר עולה פחות מ-500 ש'ח -לפי מידות יעודיות - והוא טוב ל-20 שנה מינימום.אותו מיכל מנירוסטה יעלה לפחות 1200 ש'ח - וזה לו כלכלי בעליל.

-->