PDA

צפייה בגרסה מלאה : החניית רכב פתוח ברחוב. היגנב?

danip
12-05-06, 16:36
שלום

אני חושב חושב לקנות רכב פתוח סיקס או סופה. מטריד אותי שאין לי חניה פרטית ומקורה ואצטרך להחנות אותו ברחובות ירושלים. האם לדעתכם אוכל לשמור עליו אצלי או שתוך שבוע/חודש הוא כבר יעלם?

אם יש לכם רעיונות למניעת הגניבה אשמח לשמוע עליהם כמובן בה"פ.

מוני כשאני בבית אני לא מתכוון לישון בו... ;)

בברכה דני

ophir
12-05-06, 16:38
אני הייתי הרבה שנים עם סיקס פתוח ברחוב ומעולם לא היה מישהו שרצה לגנוב אותו :) אומרים שסופה זה עניין שונה אז... קודם כל תחליט סיקס או סופה ואח"כ תדאג למיגון וחנייה.

danip
12-05-06, 16:40
נראה לי שמהבחינה הזו באמת עדיף סיקס על סופה ולמען האמת סיקס גם מושך אותי יותר מסופה.

ophir
12-05-06, 16:50
היה לי סיקס עכשיו יש לי סופה. אני לא חושב שיש פה עניין רציונאלי מידי. מה ששובה לך את הלב.... לך על זה.

עמרי2
12-05-06, 17:06
נראה לי שמהבחינה הזו באמת עדיף סיקס על סופה ולמען האמת סיקס גם מושך אותי יותר מסופה.

דני, תחילה גם אני חששתי עם הסמוראי (אמנם סמוראי, אבל בכל זאת...)
הרכב שלי עמד תקופה ארוכה בר"ג בלי ברזנט...ארגז נעול מאחור-אם המון כלים. אמנם זה גם תלוי באזור המגורים...ואני חייב להודות שיש אזורים שאני עדיין מפחד להשאיר אותו רק בגלל היותו פתוח.

אני בטוח שזה ברור לך-בשביל הגנב המנוסה-אני לא חושב שרכב סגור/פתוח זה בכלל שיקול.
יש סיפורים על סופות בתוך חניה סגורה כאשר הרכב השני של המשפחה חוסם את הסופה והיא בכל זאת הלכה.

אולי כדאי לך לקפוץ לתחנת הדלק בשדה בוקר ולשאול את המתדלק הבדואי אם במידה והסופה של מוני הייתה סגורה הוא לא היה גונב אותה... ;)

אני האמת-הייתי הולך על סופה (למרות זאת..). לפי דעתי היא מהווה תמורה טובה יותר, בסיס טוב לשיפורים, חדשה יותר, והמנוע...אחחחחחח איזה מנוע..עד היום אני לא סולח למוני שהפקיר את הסופה בידי :evil:.

אגב-אני לא יודע איך הסחיבה של סיקס עם צמידי 33' (שזה מבחינתי מינימום לרכב עבירות...), אבל לסופה זה לא ממש מדגדג, שלא לדבר על המשקל שהיא נשאה.

אה-וסליחה שסטיתי מהנושא...יצא לי..

חנן-ג'יפולוג
12-05-06, 17:18
לדעתי, ההבדל לעניין הגניבה בין פתוח לסגור הוא זניח. לעניין המיגון תרים אליי טלפון.

six 4 life
12-05-06, 17:28
אגב-אני לא יודע איך הסחיבה של סיקס עם צמידי 33' (שזה מבחינתי מינימום לרכב עבירות...), אבל לסופה זה לא ממש מדגדג, שלא לדבר על המשקל שהיא נשאה.

נכון
רק לפני שאתה שם 33 על הסופה שתקנה, תשכח קודם מהילוך חמישי ומדיונות. בכיף אני אומר :lol:

נמרוד
13-05-06, 00:48
>>>>> חברים, תשתדלו להתרכז בשאלות ולא לחטוף דיונים <<<<<

אין הבדל ברמת הגניבות בין ג'יפ פתוח לסגור. להכנס דרך הדלת של ג'יפ זה באמת בדיחה. יש הבדל ברמת הגניבות של ציוד שאתה יכול להשאיר בתוך רכב סגור ופחות בתוך פתוח. לא שכדאי להשאיר ציור יקר ערך ברכב סגור, אבל ברכב פתוח אפילו לא צריך לשבור חלון וזה פשוט יקרוץ לאנשים. יש גם הבדל ברמת הונדליזם - ברכב פתוח ילד עם סכין יכול להוציא את העצבים שלו על הברזנט שלך, ואחרי זה על המושבים. הכל תלוי באופי המקום שבו אתה גר. אני גרתי איזה שנתיים ליד הטכניון עם סיקס פתוח חונה ברחוב, לא היו לי בעיות למעט אוהל שאני עד היום לא יודע איפה הוא, ויתכן שאכן נלקח מהג'יפ.

זאביק
13-05-06, 22:30
גרתי 4 שנים באיזור ת"א, שנה עם סמוראי פתוח, שלוש שנים עם סופה פתוחה במרכז ת"א.
רוב הזמן הרכב היה מכוסה בכיסוי רכב (אלה האפורים המבריקים ב-300 ש"ח באוטו-דיפו).
לקח 2 דקות להוריד או להלביש.

פעם אחת נגעו לי ברכב, ואלה היו שוטרים שרצו לבדוק מה יש מתחת לרכב המכוסה.

מוני סופה
13-05-06, 22:31
דני - קודם כל אני רואה שנשברת (((-:
יפה פחות סאומו ויותר סופה רק יועילו ..
זו הסיבה שאני נותן לבעלי סאמו סיבוב.
אני ממכר אותם לסופות, וכך מעלה את ערך הרכב שלי !!!
אומנם אין לי שום תוכניות למכור...
אבל לפי ההסטוריה שלי, עוד שנה אני מוכר וקונה יונימוג
או פולסיז עם 37.
קיבינימת אני לא מצליח להוציא מהראש איך ההמר עם גלגלי 37 עלה את רמון...

כמו שנאמר אין הבדל בין רכב פתוח לסגור מבחינת קושי גנבה.
כך שזה לא צריך להיות פרמטר.
כול מיגון שתוכל לעשות עם סגור תוכל לעשות עם פתוח.
וכאשר אני אומר מיגון אני לא מתכוון לכול הקישקוש האלקטרוני.
מיגון צריך להיות מברזל - והרבה ממנו.
גם זה לא מבטיח בטחון מלא, אבל הוא הרבה יותר טוב מאזעקות ואימובוליזרים שעוזרים רק למי שמוכר אותם.
אשר להשארת חפצים ברכב. ניתן בקלות ליצור תא ממוגן מברזל שיהיה הרבה יותר קשה לפרוץ אותו ממכונית סגורה. שם זה יהיה בטוח כמו במכונית סגורה ואפילו יותר.
לא שאני ממליץ להשאיר חפצים. בסופה דיזל השארתי כלים בתא מוגן, ולקחו את כול הרכב )-:
אשר לוונדליזם - אישית לא נתקלתי בזה עדין. אבל גם אם יהיה - תיקון ברזנט קרוע הוא לא כל כך יקר.
יותר זול מתיקון סריטה בצבע...
ועכשיו שאלת השאלות - סופה או CJ
מבחינת גניבה זה לא פרמטר. אם ממש חשוב לך תחליף חזית לשל CJ. מה שתקבל יראה בדיוק כמו CJ אבל יהיה סופה - בצבא קוראים לזה הסוואה.
מבחינת הכלי ... כאשר היה לי CJ חשבתי שאין כמוהו. פשוט קל לתחזוקה ועוד.
עכשיו שיש לי סופה. דעתי השתנתה.
התברר שמנוע סופה הוא לא כול כך מסובך. והוא בהחלט ניתן לתחזוקה עצמית.יש כמה נקודות שיש להשים לב להם אבל לא שה CJ חסר נקודות כאלו.
אבל ... איזה מנוע !!! בונבונירה. גמיש, נותן המון כוח, אין שום בעיות הנעה, גם לא אחרי שבועים שהרכב עומד. שיפועים תלולים, הצחקתם את המחשב. הוא לא יודע מזה לגמגם.
וכול הרכב עצמו הרבה יותר יציב מ CJ. על הכביש אין שיוטים. בשטח הוא יותר עמיד בשיפועי צד. יחסי העברה יותר קצרים, טרנספר הרבה יותר ידידותי למשתמש, וגם הגיר 5 הילוכים.
בקיצור, אין מה לעשות הטכנולוגיה היותר חדישה מנצחת. אם אתה יכול לך על סופה.

אז בפעם הבאה נראה אותך על סופה עם 33 ?! (((-:

נמרוד רחמימוב
18-05-06, 22:10
התשובה היא כן.

לי גנבו סופה סגורה מהרחוב ליד הבית כולל ארגז כלים וציוד בשווי אלפי שקלים. אחרי זה קניתי סופה פתוחה, והתקנתי בה איתוראן - זה לא הפריע לגנבים לקחת בוקר אחד את החצי דלת של הנהג, ולהתחיל לפרק את השניה - בעוד האזעקה מצפצפת באמצע הרחוב.

בשלב זה הבנתי שכדאי לא לחנות ברחוב - ומאז לא גנבו לי כלום.

-->