PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות מנוע. פתיחת טרמוסטט.

boaziko
12-05-06, 19:34
סמוראי 88.
עבר ניקוי רדיאטור. מים חדשים (פרסטון). הוחלף טרמוסטט (מכשירי תנועה).
מד החום מתייצב טיפה מתחת לחצי. בנסיעה עירונית, ביום חם, מד החום עומד על החצי. בעמידה בפקקים קורה שחום המנוע עולה עד ל 3/4 (יכול להיות שאף גבוה מזה אם הייתי נשאר בפקק.. לא בדקתי).
1. המאוורר תקין, למרות שאני לא יודע בודאות לגבי הפאן קלאץ'. קצת קשה לי לאבחן. האם זו יכולה להיות הבעיה?
2. בדקתי את הטרמוסטט (למרות שהוא חדש) במים חמים. הטרמוסטט נפתח בערך 5מ"מ, ונסגר לגמרי בהוצאה מהמים. האם זו פתיחה תקינה?
עוד רעיונות יתקבלו בברכה.
תודה.

arik6699
12-05-06, 22:04
תבדוק אם הרדיאטור מלא באבנית .

boaziko
14-05-06, 01:46
הרדיאטור עבר ניקוי.

חנן-ג'יפולוג
14-05-06, 02:02
ניקוי לא מביא מצנן לרמת יעילות של מצנן חדש אז אני בעד חדש, אם כבר יש צורך בטיפול.
היו כאן שרשורים על צורת בדיקה של פאן-קלאץ' , שזו כנראה הבעייה אצלך, כי אתה מתאר שהמצב היחיד שבו יש בעייה הוא כשהרכב עומד-אין זרימת אוויר מספקת על המצנן, ומוסבר בהם על אחיזה של המאוורר כשהידיים מוגנות בסמרטוטים, בזמן ההתנעה, כדי להרגיש את עוצמת סיבוב המאוורר, ויש שם גם הסתייגויות לגבי רמת הבטיחות של הבדיקה הזו. כמובן, שהחלפת הפאן-קלאץ' עם פאן-קלאץ' של רכב של חבר , לצורך בדיקה, תתן תוצאות חד משמעיות יותר.

איציק - 4X6ZH
14-05-06, 08:32
אני חושב שבדיקה עם סמרטוטים היא בדיקה מאד מסוכנת
ולא כדאי בכלל לחשוב עליה .
כאשר המנוע עובד יש כל כך הרבה פינות חדות ומקומות שבהם הסמרטוט יתפס ( על בטוח !! )
והסמרטוט כבר ימשוך לך את היד פנימה
ובמקרה הטוב ימשוך את עצמו ( את הסמרטוט ) לתןוך בית המאורר והרצועות .
מכאן ועד הנזק \ פגיעה גופנית המרחק קצר .
לכן את בדיקות הפן עושים רק ביד .
אין לעשות בדיקות אלה כאשר המנוע עובד
מי שבכול זאת עושה את הבדיקה ( בניגוד להמלצות ) כאשר המנוע עובד רצוי מאד שידע מי נגד מי איפה למקם את היד
מה מותר להחזיק ואיך לשחרר את המאורר לאחר התנעת המנוע .
כדאי שאני יהיה יותר מפורש בתשובתי .
זאת בדיקה מאד מאד מסוכנת .
לא מופיעה בספרים ( ובצדק ) .
זאת בדיקה שאנחנו המכונאים בעלי נסיון רב יודעים לאיזה מצמד מאורר ניתן לעשות .
ומה מרגישים ( תחושה ביד ) בזמן הבדיקה .
למי שאין נסיון מה תיהיה התחושה בזמן הבדיקה חבל להכניס את היד לתוך המאורר :twisted:
איציק

GodsFather
14-05-06, 10:25
לפני הבדיקה שתהפוך אותך ח"ח לטרומפלדור, תבדוק שאין נזילת קטנטנה מהצינור המחובר לבית תרמוסטט.

נזילה משם ישירות על היונית חום תקפיץ את המד. ככה היה אצלי.

נקיתי רדאטור חדש ,החלפתי טרמוסטט, מים מהביוקר , שמן סמיך כראוי (שזה גם פרט מאד חשוב , שמן שלא ידאג לסיכוך נכון גם כן יכול להביא לחיכוך יתר וחימום ונזק למנוע) - בקיצור הכל היה פיקס ועדיין המד היה מראה חום מפחיד.

שניה של מבט על הצינור העליון וגיליתי נזילה כל כך קטנה שאין מצב לזהותה. הידקתי את הצינור כראוי , וידאתי שאין נזילה והופס התופעה נעלמה כליל.

boaziko
14-05-06, 12:06
לגבי הפאן קלאץ' - קראתי בעבר את הדיון על צורות הבדיקה. אני מעדיף להמנע מהבדיקה הזו, גם בגלל היד... וגם כיוון שאין לי שום אינדיקציה לגבי התחושה של התנגדות תקינה.
עידן.. המאוורר שלך עדיין קיים.....?

2. בדקתי את הטרמוסטט (למרות שהוא חדש) במים חמים. הטרמוסטט נפתח בערך 5מ"מ, ונסגר לגמרי בהוצאה מהמים. האם זו פתיחה תקינה?
עוד רעיונות יתקבלו בברכה.
תודה.

האם מישהו יודע מה אמורה להיות מידת הפתיחה של הטרמוסטט?

חנן-ג'יפולוג
14-05-06, 12:23
זה מהספר של ההיילקס:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1122

חימושניק
14-05-06, 14:59
חנן,

פרוצדורת הבדיקה שהעלית לגבי הטרמוסטט של ההילקס נכונה בהחלט באופן כללי.

השאלה היא האם טווח תנועה 8 מ"מ רלוונטי גם לסמוראי?

חנן-ג'יפולוג
14-05-06, 15:03
אין לי מושג.

Viper
30-06-07, 13:22
ימי הקיץ החמים...
גורמים לנו להקפיץ שרשור מהבויעדם...
אז ככה: סמוראי 88, החל להתחמם לפני שבוע בנסיעה עם מזגן באזור בקעת הירדן (נו, טוב, היה 46 מעלות בחוץ). לאחר הנסיעה הזו, הרדיאטור עבר ניקוי, טרמוסטט תקין, נוזל קירור איכותי (פרסטון), מכלולי הרכב תקינים (כולל קרב' מכוון היטב).
בימים רגילים, ללא חום מיוחד בחוץ ו/או מאמץ- שעון החום עומד על החצי כמו שעון שוויצרי.
אבל, בימים חמים, ובנסיעה מהירה (עם הרבה גז...) ובמיוחד בעליות, השעון קופץ כמעט עד לאדום, ואז כמובן, מתחילים לזרום מים מצינור העודפים.
אגב, בטיול קצרצר עם עליות לא פשוטות, במהירות טיפוס איטית ועם מזגן :D הרכב עבד בלי בעיות וללא התחממות. אבל כשיצאתי מהשטח- בכביש המהיר ושוב, בעליות המנוע מתחמם בצורה מפחידה.
רעיונות?

כי בחודש הקרוב אני מתכנן כמה ימים בשטח בדרך לאילת...

GodsFather
30-06-07, 17:28
פאן קלאצ' או חשמלי ?

האם הרכב מתקשה לסחוב עם המזגן ?

תגדיר "הרבה גז" - טור 4 ומעלה ?

jozi
30-06-07, 17:50
אגב את בדיקת הפאן קלצ' עם היד והסמרטוטים ניצן לבצע גם עם סתם חתיכת קרטון, כלומר כאשר המנוע מונע פשוט דוחפים חתיכת קרטון לפאן ואם הקלצ' גמור הוא יעצר אפילו מזה.

אני לא מכונאי רכב ולכן אין לראות בהודעה זו המלצה מקצועית ! הישמרו על נפשותייכם ! :-D

Viper
30-06-07, 18:15
פאן קלאצ' או חשמלי ?

האם הרכב מתקשה לסחוב עם המזגן ?

תגדיר "הרבה גז" - טור 4 ומעלה ?

צודק...
מאוורר חשמלי "ספאל" (כולל מתג הפעלה ידני לשליטה מהקבינה).
הרכב כמו נמר! גם עם מזגן. בכביש ישר מגיע ל-115/120.
היום בשטח עלה עליות "נחמדות" ללא מאמץ ועם מזגן עובד.
הרבה גז=דוושה עד הסוף... אין לי ממש מד סל"ד, אבל אני מעריך שזה באזור ה-4 עד 5.

GodsFather
01-07-07, 00:44
4-5 טור , חום של 40-45 מעלות , עליות קשות עם מזגן,לא תופס תאוצה בשביל להתקרר מהרוח הנגדית... זה די מסביר את עליית החום...

הייתי מנסה להרגע קצת, לא בתור ביקורת חלילה , פשוט תנסה לעלות את אותה עליה ברגוע ותראה מה קורה.

115-120 עם מזגן? לא רע בכלל האמת... מה לגבי צריחת הדלק (לא טעות).

Viper
01-07-07, 12:17
בד"כ אני נוסע רגוע, אתמול רציתי לבדוק את מערכת הקירור....
צריכת הדלק במהירויות של עד 100 קמ"ש היא 1 ל-10 ~
מעל 100 קמ"ש 1 ל-9 ~
(עם מזגן עובד כמובן...)

Viper
03-07-07, 23:13
ימי הקיץ החמים...
גורמים לנו להקפיץ שרשור מהבויעדם...
אז ככה: סמוראי 88, החל להתחמם לפני שבוע בנסיעה עם מזגן באזור בקעת הירדן (נו, טוב, היה 46 מעלות בחוץ). לאחר הנסיעה הזו, הרדיאטור עבר ניקוי, טרמוסטט תקין, נוזל קירור איכותי (פרסטון), מכלולי הרכב תקינים (כולל קרב' מכוון היטב).
בימים רגילים, ללא חום מיוחד בחוץ ו/או מאמץ- שעון החום עומד על החצי כמו שעון שוויצרי.
אבל, בימים חמים, ובנסיעה מהירה (עם הרבה גז...) ובמיוחד בעליות, השעון קופץ כמעט עד לאדום, ואז כמובן, מתחילים לזרום מים מצינור העודפים.
אגב, בטיול קצרצר עם עליות לא פשוטות, במהירות טיפוס איטית ועם מזגן :D הרכב עבד בלי בעיות וללא התחממות. אבל כשיצאתי מהשטח- בכביש המהיר ושוב, בעליות המנוע מתחמם בצורה מפחידה.
רעיונות?

כי בחודש הקרוב אני מתכנן כמה ימים בשטח בדרך לאילת...

טוב, אז בטיפול האחרון (השבת...) גיליתי שמכסה הרדיאטור נראה לי קצת חשוד ב"רכות" שלו.
יותר מידי מים היו יוצאים למיכל העיבוי ומשם הדרך לרצפה היתה קצרה עבורם... גם כאשר חום המנוע היה ב-3/4.
החלפתי את המכסה בחדש- ועושה רושם שטמפ' המנוע חזרה להיות סביב החצי וללא מים מטפטפים...
נהיה במעקב ונראה אם אכן זו היתה הבעיה.

GodsFather
04-07-07, 15:07
כלומר , הקפיץ שאמור לעמוד בלחץ המים ולמנוע העברתם למיכל עיבוי, נחלש ?

Viper
04-07-07, 17:07
חיובי. כך זה נראה.
לא ממש לרמה של ספוג רך, אבל רך יותר מהמכסה החדש.

Viper
06-08-07, 16:44
אז עבר קצת זמן מהטיפול.
השבת טיילתי ברמות מנשה וגיליתי תופעה מעניינת (שקרתה לי כבר הרבה פעמים, אבל עכשיו אני בטוח שזה לא ממערכת הקירור אחרי שטיפלתי בה באהבה...)
בנסיעה במשך זמן ממושך ב-LOW (ובמהירות נמוכה מן הסתם) המנוע מתחמם לו כמעט עד הקו האדום. (בין אם המזגן עובד או לא). בטיול האחרון עליתי מעלה בדרגת קושי בערך בינונית למשך זמן של כ-45 דקות.
מכירים מה יכולה להיות הבעיה?

צביקה קרבורטור
06-08-07, 17:45
בדוק שלושה דברים עיקריים:
אני מניח שיש לך מאוורר צנטרפוגלי, בדוק האם ברכב חם מהרגיל, מהירותו עולה.
בדוק רשת רדיאטור , האם היא חמה לכל אורכה ורוחבה, וואין שטח קר או פושר מחלק מהרשת, זהירות מכוויה.
בדוק אפשרות של תרוסטט תפוס חלקית , במצב סגור.
בברכה
צביקה

Viper
06-08-07, 19:11
צביקה שלום.
אצלי המאוורר הוא חשמלי. ועובד בכיוון הנכון. גם התקנתי מפסק Override בתא הנהג כך שאני יכול להפעיל את המאוורר ללא קשר ליוניט חום.
הרדיאטור- בבדיקה שערכתי כבר בשבת- נראה תקין.
והטרמוסטט די חדש... האמת היא שהוא שומר על טמפ' יציבה בצורה יפה כאשר הרכב ללא מאמץ. רק בנסיעה ב-Low הרכב מתחמם...
רעיונות נוספים?!?

צביקה קרבורטור
06-08-07, 20:55
רעיון נוסף ביקשת , קבל:
אני מניח שהמנוע הוא לא המקורי, משום שבמקורי המאוור הוא צנטרפוגלי.
ראשית האפשרות שיש לך לשלוט על פתיחת המאוור , מתא הנהג היא יתרון, נצל זאת,ובכך תמנע להגיע לטמפרטורה מסוכנת.
מה טמפרטורת העבודה שבה נכנס המאוורר לפעולה, באם הוא נכנס מאוחר מדי, ומפסיק מוקדם מדי, שלא לפי הוראות יצרן, יתכן ואתה זקוק ליוניט מאוורר,(תרמו סוויץ), המתחיל מוקדם יותר, ומשך פעולתו ארוך יותר, ובכך תמנע מראש להגיע למצב המסוכן למנוע.
לא ענית לי לגבי מצבו של הרדיאטור, ויתכן וקיים אוויר במערכת הקירור, או תרמוסטט חדש, אך לא תקין, או לא מורכב נכון.
זרקתי רעינות, לך איתם, או דחה אותם על הסף.
בברכה
צביקה

GodsFather
06-08-07, 21:15
VIPER , אתה מדבר על עליה בטור יחסית גבוה אבל במהירות איטית כך שהרוח לא משפיעה ומפצה/מסייעת למאוורר ומערכת הקירור, אתה מדבר על זמן פעולה ארוך (45 דקות) ועל טמפ' חוץ יחסית גבוהה (אנחנו בחודשים חמים מאד) - הגיוני שהרכב יתחמם במצב כזה, לא שזה טוב , אבל הגיוני.

אני יכול להמליץ על שינוי טרמוסטט ל75 מעלות במקום 82 המקורי ואז יש לך ראש שקט יותר (כך זה אצלי אחרי שניסיתי את כל שאר ההמלצות כאן), להוסיף עוד מאוורר (למרות שכמדומני יש לך 2 ,אחד של המזגן , הוא לא פועל יחד עם המאוורר הראשי כשאתה מפעיל את המתג? אם 2 אז אין מה להוסיף, אולי לשנות גודל אבל זה כבר סתם סיפור) , אופציה נוספת במידה ואתה לא רוצה להחליף טרמוסטט היא לקדוח 2-3 חורים קטנים בטרמוסטט עצמו (כמובן שלא בחלק הנע אלא בפלטת הפח שלו) וכך מעבר המים יהיה יותר קל במקרים כמו שאתה מציג ותוכל להמנע מחימום יתר ובימים כתיקונם לא תורגש השפעה שלילית.

idanw
06-08-07, 21:34
כמו שנאמר בשירשורים קודמים.. סמוראי עם מערכת קירור מקורית תקינה, לא מתחמם! גם לא אחרי שעות של נסיעה שLOW בשיא החום!
שינוי טמפרטורת הטרמוסטט לא יפתור את הבעיה.. הוא רק יוריד לך את חום המנוע בנסיעה יומיומית.. וזאת לא הבעיה שלך..
נסיעה איטית בסלד גבוה, סביר להניח שהמאורר לא מספק את העבודה! עם מאורר מקורי עם פאן קלאטצ' סביר להניח שזה לא יקרה!

Viper
07-08-07, 11:18
רעיון נוסף ביקשת , קבל:
אני מניח שהמנוע הוא לא המקורי, משום שבמקורי המאוור הוא צנטרפוגלי.
ראשית האפשרות שיש לך לשלוט על פתיחת המאוור , מתא הנהג היא יתרון, נצל זאת,ובכך תמנע להגיע לטמפרטורה מסוכנת.
מה טמפרטורת העבודה שבה נכנס המאוורר לפעולה, באם הוא נכנס מאוחר מדי, ומפסיק מוקדם מדי, שלא לפי הוראות יצרן, יתכן ואתה זקוק ליוניט מאוורר,(תרמו סוויץ), המתחיל מוקדם יותר, ומשך פעולתו ארוך יותר, ובכך תמנע מראש להגיע למצב המסוכן למנוע.
לא ענית לי לגבי מצבו של הרדיאטור, ויתכן וקיים אוויר במערכת הקירור, או תרמוסטט חדש, אך לא תקין, או לא מורכב נכון.
זרקתי רעינות, לך איתם, או דחה אותם על הסף.
בברכה
צביקה
צביקה, המנוע מקורי, אבל ככל הנראה בהתקנת המזגן הסבו את הפן-קלאץ' למאוור חשמלי.
בנסיעה בשטח המאוור עובד תמיד ע"י המפסק וללא קשר ליוניט חום.
הרדיאטור תקין לחלוטין. כנ"ל הטרמוסטט.
בנסיעה רגילה- חום המנוע לא עובר את החצי גם בימים חמים מאד.
רק בשטח ב- 4X4 Low לאורך זמן המנוע מתחמם. (גם כאשר העבודה היא בטורים נמוכים יחסית- לא יותר מ-2,500-3,000 להערכתי).
האם באמת הורדת טמפ' הטרמוסטט תפתור את הבעיה? הרי בנסיעה שגרתית הכל תקין...
אולי בכלל לוותר על הטרמוסטט בימי הקיץ?

GodsFather
07-08-07, 12:02
אל תוותר על טרמוסטט, במיוחד אם כל המערכת תקינה.

אתה לא הראשון שמציין שעם החלפת המערכת למערכת ממוזגת אז משנים את המאוורר, השאלה היא למה... גם אצלי זה ככה ולא חשבתי לשנות חזרה לפאן קלאצ' אבל עדיין השאלה מרחפת...

לדעתי , קדח בטרמוסטט הקיים כמו שהמלצתי (ואני לא הראשון) במקום להתחיל לרוץ אחרי טרמוסטטים חדשים. 2.5-3 טור זה לא טור נמוך , זה טור עבודה. שים לב שזה הטור באיזור ה100 קמ"ש (נסיעה רגילה בבין עירוני, רק ששם יש רוח..)

idanw
07-08-07, 13:34
אתם לא מוכנים להקשיב... הטרמוסטט הוא לא הבעיה שלכם!
הבעיה היא המאורר שפשוט לא נותן את העוצמה הדרושה בסלד גבוהה!
אמיר, יכול ליהיות שהמאורר שהתקינו אצלך יותר חזק... אבל גם אצלך אני זוכר את אותה הבעיה (מעלה יאיר, גם בלי טרמוסטט כלל הרכב התחמם!).. חוצמזה נסיעה בלי טרמוסטט (וגם במידה מסויימת טרמוסטט עם טמפ' פתיחה נמוכה יותר!) גורמת נזק למנוע!
מאוורר מקורי + פאן קלאטצ', ותוכל לשכוח מבעיות ההתחממות!

GodsFather
07-08-07, 13:52
עידן , אני הייתי עם טרמוסטט מקורי ומזגן פועל, החום לא הגיע עד הקצה , היה עוד על מה לדבר. החום השפיע על דברים אחרים להזכירך.

לא המלצתי על בלי טרמוסטט והבדל של 7 מעלות הוא לא משמעותי ליום-יום כמו שהוא משמעותי למקרים כאלה, גם מבחינת תצרוכת דלק אין השפעה.

מעבר לזה , 2-3 חורים בטרמוסטט המקורי גם יעשו את העבודה במקרה דנן.

נכון, אתה מוכיח כל יום עד כמה שהמערכת המקורית עובדת טוב כשהיא תקינה , אבל אולי במערכת עם מזגן זה שונה. בין אם המאוורר עצמו ובין אם יש הבדלי רדיאטור בנוסף , צריך להשוות בינך לבינו ומכיוון שהרבה זה לא יתרום , ננסה לתת לו פתרונות אחרים.

idanw
07-08-07, 15:20
אני לא רואה סיבה ללמה אי אפשר להרכיב את המאורר המקורי על רכב ממוזג.. מישהו יכול להסביר את זה? מורי?

GodsFather
07-08-07, 15:45
עידן ,אני יכול להעלות כמה אפשרויות (דרך אגב , יש כאלה שיש להם מאוורר מקורי,כמו תומר עם הסמוראי האדום וגם הוא סובל מחום לא ברור)

המאוורר מוריד מכוח המנוע, תוסיף על זה את נטל המזגן וקיבלת עגלה עוד יותר עייפה.. נכון, השינוי לכשעצמו הוא מינורי , במיוחד עם מנוע תקין ומדויק , אבל גם מאוורר וגם מזגן...

האפשרות הנוספת היא שינוי ברדאיטור לאחד אחר ואז אין מקום למאורר , אתה יודע כמה צפוף שם גם ככה.

יונתןמצפה
07-08-07, 18:03
כבעליו של סמו עם מזגן מקורי שסבל/ סובל מבעייה דומה, אני יכול להגיד שלדעתי הסיבה להורדת המאוור המכאני טמונה בצפיפות. כשהחלפתי רדיאטור, הרדיאטור התחליפי פשוט לא נכנס בין הרדיאטור של המזגן למאוורר, לכן הכנסתי רדיאטור בבנייה עצמית בגודל של המקורי. חוצמזה, בנוסף לסיבות שאמיר העלה בנוגע להתחממות, תוסיפו גם רדיאטור נוסף לפני הרדיאטור של הקירור שעוצר חלק מהרוח...

אצלי ההתחממות שמופיעה לעיתים עדיין בגדר תעלומה. החלפתי כבר את כל מערכת הקירור, בדקתי הכל ולרוב אין בעייה (ואגב הכל אצלי מקורי למעט הרדיאטור בבנייה עצמית). אני גם הייתי אחד הרכבים היחידים בראלי שלא התחממו... :grin: (ולחצתי!). לכן אני לא מודאג.

ובכל זאת לעיתים המחוג מטפס קצת. החלפתי עכשיו פקק רדיאטור- נחכה ונראה. הוא לא הולף בשנה האחרונה והרבה חלקים אחרים כן.

Viper
07-08-07, 18:55
כבעליו של סמו עם מזגן מקורי שסבל/ סובל מבעייה דומה, אני יכול להגיד שלדעתי הסיבה להורדת המאוור המכאני טמונה בצפיפות. כשהחלפתי רדיאטור, הרדיאטור התחליפי פשוט לא נכנס בין הרדיאטור של המזגן למאוורר, לכן הכנסתי רדיאטור בבנייה עצמית בגודל של המקורי. חוצמזה, בנוסף לסיבות שאמיר העלה בנוגע להתחממות, תוסיפו גם רדיאטור נוסף לפני הרדיאטור של הקירור שעוצר חלק מהרוח...

אצלי ההתחממות שמופיעה לעיתים עדיין בגדר תעלומה. החלפתי כבר את כל מערכת הקירור, בדקתי הכל ולרוב אין בעייה (ואגב הכל אצלי מקורי למעט הרדיאטור בבנייה עצמית). אני גם הייתי אחד הרכבים היחידים בראלי שלא התחממו... :grin: (ולחצתי!). לכן אני לא מודאג.

ובכל זאת לעיתים המחוג מטפס קצת. החלפתי עכשיו פקק רדיאטור- נחכה ונראה. הוא לא הולף בשנה האחרונה והרבה חלקים אחרים כן.

אז ככה, לא רק שהמעבה של המזגן חוסם חלק מהרוח הוא מעביר רוח חמה...
ואני חייב לציין עובדה- בטיול- המשפחה שלי היתה מפונקת ואת העליה המדוברת עשינו עם מזגן עובד :-P
אבל מה שמוזר זה שפעם, לפני כשנה, ללא טרמוסטט וללא מזגן המנוע התחמם בנסיעה על Low.
אני משתגע.
טוב, נו, אם מערכת הקירור תקינה (וע"פ כל הבדיקות שביצעתי- היא תקינה) נצטרך לחנך את המשפוחה שבעליות פותחים חלונות...

אגב, האם קידוח בטרמוסטט באמת יפתור את הבעיה? האם בנסיעה רגילה טמפ' העבודה תהיה נמוכה יותר?

יונתןמצפה
07-08-07, 19:36
בטיול- המשפחה שלי היתה מפונקת ואת העליה המדוברת עשינו עם מזגן עובד :-P
נצטרך לחנך את המשפוחה שבעליות פותחים חלונות...

תשמע, תרחם קצת על האוטו...
משפחה (מה זה 4 אנשים נסעתם?), חום, מזגן, עלייה של LOW... בכל זאת יש לך רק 1.3 ל' מתחת למכסה מנוע!

אני במקומות כאלה (ובד"כ תמיד בשטח) בכלל לא נוסע עם מזגן.

Viper
07-08-07, 20:11
בעוד שבועיים נצא שוב כל המשפחה (בסה"כ 2 מבוגרים ותינוק קטנטן...) לטיול של שבוע ברמה"ג.
נבדוק ונעדכן. ואולי גם אקדח חורים בטרמוסטט- מה יש להפסיד...

מורי
07-08-07, 22:42
אני לא רואה סיבה ללמה אי אפשר להרכיב את המאורר המקורי על רכב ממוזג.. מישהו יכול להסביר את זה? מורי?

מי אמר אי אפשר?

סמוראי ממוזג מקורי מגיע עם מאוורר מכני שפועל עם המנוע,ומאוורר חיצוני חשמלי שפועל כאשר המזגן פועל.
כאשר החלקים תקינים,הרדיאטור נקי,ואין חסימת אוויר (בוץ,כיפוף צלעות וכו') האוטו פשוט לא מתחמם.
ומי שלא מאמין,שיבוא להדגמה...(ולא רק ברכב אחד).

Viper
07-08-07, 23:11
מי אמר אי אפשר?

סמוראי ממוזג מקורי מגיע עם מאוורר מכני שפועל עם המנוע,ומאוורר חיצוני חשמלי שפועל כאשר המזגן פועל.
כאשר החלקים תקינים,הרדיאטור נקי,ואין חסימת אוויר (בוץ,כיפוף צלעות וכו') האוטו פשוט לא מתחמם.
ומי שלא מאמין,שיבוא להדגמה...(ולא רק ברכב אחד).

מורי,
אז הנה... החלקים תקינים, אמנם מאוורר חשמלי אבל מתחמם רק בנסיעה על Low ובתנאי שהיא מתמשכת ועם מזגן עובד.
יש לך הסבר ורעיון כיצד לפתור את הבעיה?

איש
09-08-07, 00:09
וואלה חברה אני לא יודע עד כמה הידע שלי ברכבים במיוחד סמוראי
הוא אלפילו מגיע לקרסולים שלכם
אבל מנסיון עם הרבה רכבים ולא דווקא גיפים
כל רכב שאי פעם נסעתי בו בתורים נמוכים
בעליה בנסיעה איטית ביום חם מתחמם לא ברמה בסוכנת
אבל יותר מהנורמאל (לדוגמא עליות ים המלח)
במיוחד באוטו מלא.
אז לצפות בlow
שהרכב לא יתחמם ביום חם ועליות ניראה לי קצת בקשה מוגזמת
במיוחד לאחר שפעם אחרונה נסעתי עם שיירה של גיפים
במעלה רמת הגולן מאזור קריית שמונה
ולא ולא קם הגיבור שרכבו לא התחמם אפילו מעט
רובם גם היו רכבים חדשים

מורי
09-08-07, 08:37
מורי,
אז הנה... החלקים תקינים, אמנם מאוורר חשמלי אבל מתחמם רק בנסיעה על Low ובתנאי שהיא מתמשכת ועם מזגן עובד.
יש לך הסבר ורעיון כיצד לפתור את הבעיה?

החלקים תקינים? מבלי לדעת מה המצב אצלך ברכב,תתפלא לדעת כמה אנשים נוסעים עם רדיאטורים רקובים שנראים תקינים,צינורות מים מלאים בקורוזיה,מעברי מים סתומים למחצה בראש מנוע וכו'...
בגדול,התחממות מסוימת בשטח איטי עם מזגן,זה בגדר מצב נורמלי (לא קרוב לרתיחה כמובן).

Viper
09-08-07, 16:47
החלקים תקינים? מבלי לדעת מה המצב אצלך ברכב,תתפלא לדעת כמה אנשים נוסעים עם רדיאטורים רקובים שנראים תקינים,צינורות מים מלאים בקורוזיה,מעברי מים סתומים למחצה בראש מנוע וכו'...
בגדול,התחממות מסוימת בשטח איטי עם מזגן,זה בגדר מצב נורמלי (לא קרוב לרתיחה כמובן).
או.קיי.
אצלי הכל בסדר (כמו השיר של בועז שרעבי...)
כל המערכת נוקתה לפני קצת יותר מחודש.
האם כדאי לקדוח חורים בטרמוסטט כפי שאמיר הציע?

צביקה קרבורטור
09-08-07, 18:43
או.קיי.
אצלי הכל בסדר (כמו השיר של בועז שרעבי...)
כל המערכת נוקתה לפני קצת יותר מחודש.
האם כדאי לקדוח חורים בטרמוסטט כפי שאמיר הציע?
שלום רב!
אני הייתי נמנע מקדיחת חורים בתרמוסטט, דבר שישפיע לרעה בטמפרטורה קרה, ועלול להגדיל את תצרוכת הדלק.
מכיוון שאני לא איש שטח, אך קראתי את כל השרשור, אני מגיע למסקנה , שבתנאי שטח, בנסיעה בLOW,במזג אוויר שרבי, לא ניתן להמנע מהתחממות יתר.
בברכה
צביקה

Viper
09-08-07, 19:59
מכיוון שאני לא איש שטח, אך קראתי את כל השרשור, אני מגיע למסקנה , שבתנאי שטח, בנסיעה בLOW,במזג אוויר שרבי, לא ניתן להמנע מהתחממות יתר.
בברכה
צביקה

אולי, אבל מה שמרגיז אותי זה שבטיול המדובר היו איתי גם ויטארה וגם גאלופר די עגלתי ושלושתינו היינו עמוסים ואני היחידי שהתחממתי... :mad: (אולי בגלל שנסעתי הכי לאט בעליה- בכל זאת, אצלי יש תינוק בן חצי שנה ברכב...)
אני אעקוב בטיול הגדול שבוע הבא ונראה מה קורה.
תודה רבה לכל המגיבים.

idanw
09-08-07, 22:00
שלום רב!
אני הייתי נמנע מקדיחת חורים בתרמוסטט, דבר שישפיע לרעה בטמפרטורה קרה, ועלול להגדיל את תצרוכת הדלק.
בברכה
צביקה

ממש לא נכון..
זה אולי הגיוני שזה יקרה ברכב ישן, אבל ממש לא מצב תקין!

-->