PDA

צפייה בגרסה מלאה : במה לצפות רצפת בטון מחוספסת על מנת להחליקה ?

ERAN NO 1
13-05-06, 09:54
יש לי בסככה ריצפת בטון רגילה שהלכלוך והשמן מצטבר עליה ואין אפשרות לנקות אותה בצורה טובה שתאפשר גם לשכב עליה מתחת לרכב או כל דבר.
ברוב המוסכים עושים ציפוי על הבטון עם מכשיר שנקרא הליקופטר בזמן היציקה ואז גורם לרצפה להיות חלקה וניתנת לשטיפה אבל הבטון שלי ישן.
לכן השאלה מה עושים? אפשר לרצף אבל נראה לי יקר מידי לדבר כזה אולי מישהו מכיר חומר אחר במחיר סביר.

OFF-RoaD
13-05-06, 10:31
אצלנו חצי חצר יצוקה בטון (אדום לצורך העניין אבל לא חושב שזה קריטי) אבל בזמן היציקה החליקו אותו כן שהוא חלק לגמרי.

אתה יכול לנסות ליצוק שכבה דקה מעל הקיים ולעשות את זה.

מה בנוגע לpvc או cvc או איך שלא קוראים לגומי/פלסטיק הזה שמצפה את אולמות הספורט?

MAZDA 4X4
13-05-06, 10:44
יש את החומר שמצפים אתו בד"כ מגרשי כדורגל\כדורסל בבתי ספר..

ויש את החומר האדום הזה שמצפים אתו רצפות במפעלים , לפי מה ששמעתי הוא דיי יקר..

אלכס.

נ.ר
13-05-06, 10:52
תלוי למה משמשת הסככה אם זה רק למוסך לגיפ או לפרייבט או סתם סככה לכל דבר אחר אתה יכל פשוט לשפוך מלט רטוב ביותר ולהחליק לבד אם חתיכת לוח בגודל הסככה לפי רוחב או אורך השימוש בהליקופטר דרוש בעל מקצוע ויעלה לך בהתאם כך אתה מרוויח יותר אבל תזכור שאתה צריך לפנות כל דבר שעומד על הקרקע כי אחרת הוא ישאר שם לתמיד אם יש משהו מוברג לרצפה אתה פשוט משאיר את הבורג מחובר גבוה יותר מגובה המילוי כך תוכל לחבר מחדש את החפץ את המלט אתה עושה מחול ומלט עפור או אדום כך יצא לך צבע או שלאחר מכן תצבע באיזה צבע שתרצה רק שיהיה לאבן.

eliv1
13-05-06, 11:15
אצל מוסך של חבר, ייצקו לפני כמה ימים רצפה חדשה לבטון הישן שלו,
הציפוי הוא ציפוי אפוקסי, והתוצאה מדהימה!

הציפוי בא באיזה צבע שרוצים, אבל זה לא הכי זול בעולם... טווח המחירים מתחיל מ-50 ש"ח למטר רבוע, ועד 200 ש"ח, בתלות בעובי השכבה שעושים... שכבה בריאה של 3 מ"מ עולה 150 ש"ח למטר.
בסופו של דבר התוצאה מדהימה!

מומלץ מאוד!

שעיה כליף
13-05-06, 11:29
הציפוי הוא בהחלט ציפוי אפוקסי.
איתו מצפים את החניונים החדשים
והוא משמש לציפוי רצפות בטון,
עמיד בחומצות וכו..

צריך ידע ונסיון ביישום בכדי שיצליח.

סולי
13-05-06, 20:32
אלי יש אפשרות לקבל טלפון של החבר'ה שעשו את העבודה במוסך של חבר שלך?

eliv1
13-05-06, 20:42
אלי יש אפשרות לקבל טלפון של החבר'ה שעשו את העבודה במוסך של חבר שלך?

אני אבדוק ואחזור אליכם...

אריה פאהן
13-05-06, 21:15
החלקה בהליקופטר אינה ציפוי זה רק החלקה , אפשר לפזר בעת ההחלקה פיגמנט לצבע ועוד כל מיני חומרים כגון חומר נגד שחיקה ועוד,
ציפוי אפוקסי כמו במוסכים נעשה על רצפה מוחלקת ומשתמשים בX- חומר ,גם ככה זה עולה סד"ג של 300 ש"ח למ"ר ,לא נראה לי שאתה הולך לעשות את זה ,
לשפוך מלט סתם חבל"ז הוא יסדק
אתה יכול לשפוך חומר שנקרא מדה מתפלסת (לא מומלץ למטרה שלך )
או לשכור מכשיר לליטוש הבטון הקיים (ליוטוש אבנים לא הליקופטר ) ולהחליק את פני השטח ואח"כ לצפות אותו באיזה צבע אפוקסי ,לשכור כלים כאלה אתה יכול אצל סופר יוסף בפ"ת

ERAN NO 1
13-05-06, 21:38
תודה רבה על התשובות !

ידוע ששכבה נוספת של בטון\טיט תסדק בייחוד עם המשקלים שנוסעים עליו (מלגזה וטרקטור)
PVC לא בא בחשבון מאותה סיבה-משקל
בהליקופטר משתמשים רק בזמן היציקה ואפשר לשפוך חומר מסוים שנותן צבע אבל לא חייב התוצאה אותה תוצאה ובל מקרה אצלי הבטון ישן.
אריה לגבי שיוף הבטון הקיים, לא שמעתי על זה אבל אברר. לגבי ציפוי אפוקסי אריה כתבת שזה לריצפה חלקה ושלי לא אז גם את זה אברר.

tomer s
13-05-06, 22:41
אם המטרה שלך היא שלא יספג שמן אז ניתן לצבוע בצבע אפוקסי על החיספוס הקיים אבל החיספוס הזה ישאר (ז"א האפוקסי לא יחליק חורים ,יצבע אבל לא יחליק)

שיכבת בטון דקה על הקיים לא יעזור וחבל על הכסף!

ליטוש בטון להחלקה סתם יקר ולא ימנע ספיגת שמן, עדיין גם בטון חלק סופג.

אם אתה מעוניין להשקיע כסף (כדי להגיע לרמה מאוד גבוהה) יש חומר שניתן לצקת על הבטון הקיים/ ללטש את הקיים (תבדוק מה יותר זול) ואז כשיש ריצפה חלקה מצפים אותה באפוקסי (ואז אין ספיגת נוזלים)

אם תרצה יותר פרטים אשמח לפרט.

haitham_zoa
14-05-06, 15:26
שלום לכולם
אני לא יודע איזה שטח יש לך , במצב כזה עושים יציקת ביטון בעובי 5 סנטימטר עם רשת ברזל המחוברת למשטח הקיים אחרי היציקה אתה צריך להחליק את הביטון עם היליקופטיר ,אם יש לך שטח גדול אתה חייב לעשות תפרים באמצע שלא יהיו סדקים
תחפש קבלן בניין שעובד בסביבה והוא ימליץ לך על מישהו שעושה החלקה עם היליקופטר

erezjack
14-05-06, 17:49
קודמי בשרשור צודק. הוספת שכבת בטון מוחלק נוספת חייבת להיות בעובי מינימאלי של 8-6 ס"מ כולל רשת וחיתוכים לאחר מכן. אין טעם לצפות בצבע אפוקסי על משטח שאינו חלק לחלוטין, זה בזבוז כסף.
אפשר ללטש את הבטון עם מלטשת יעודית, דומה למכשיר שמלטש מרצפות רק מרכיבים דיסקית ליטוש לבטון. ניתן להשכיר בחנויות לחומרי בניין. לאחר הליטוש אפשר למרוח חומר אטימה (sealer) לבטון בלבד . זה חומר זול יחסית ושקוף שמונע מהבטון לשחרר אבק כתוצאה משחיקה ומונע הספגות חומרים שונים בבטון. ניתן למצוא באותן חנויות. אפשר למרוח את החומר הזה על הבטון כמו שהוא, אבל לפני כן צריך לנקות את הבטון משמן ושאר מרעין בישין ורצוי בקיטור. ליטוש חוסך את הצורך בניקיון. מדה מתפלסת תופסת עובי דומה, פחות מתאימה לאזורי עבודה כבדה ודי יקרה.

ארז

נ.ר
14-05-06, 20:05
עוד לא אמרתה למה משמשת הסככה כך יותר נוכל לתת לך עצות טובות או לא טובות הכל תלוי במטרה

ERAN NO 1
14-05-06, 22:02
אני בונה לי סדנה שתשמש אותי לתחביבים שלי.אבל יהיו לה שימושים נוספים כמיני מוסך ומסגריה, והלכלוך המצטבר מעצבן אותי. במוסכים נורמלים אפשר עם קצת סבון מטאטא ומגב לנקות במהירות .בטון קצת יותר קשה והשמן גם נספג. מה גם שיש לי כל מיני דולים וארוניות על גלגלים שלא נעות טוב על ריצפה כזאת ולכן חשבתי להחליק אותה. הבעיה שוב שהיא צריכה לעמוד בעומס של הכלים שרשמתי כבר.

שחר 9
14-05-06, 23:51
אז ככה כמו שאמרו לך הפתרון הזול ביותר יהיה יציקת בטון חדשה בעובי שלא יפחת משמונה ס"מ כולל זיון של רשת ברזל לפחות קוטר 6 כל 20 ס"מ את הבטון יש לצקת ביציקה אחידה ומהירה כלומר רק בטון מובא שלא תחשוב לצקת בחלקים כי זה יצא מכוער.

הבטון המוחלק בשנותיו הראשונות יהיה לכאורה בעל עמידות גבוהה לספיגה אבל אם לא תסלר אותו מדי שנה בסילר מיוחד שאינו יקר אז גם הוא עם הזמן ישחיר , הצבע האדום אינו בעל משמעות או תכונות זה בסה"כ פיגמנט שיכול להיות בכל צבע , ישנו חומר לשיפור עמידות השחיקה שבעקיפין גם משפר את נושא הספיגה והוא נקרא קוארדורה .

בטון מוחלק עולה בסביבות 100- 80 ש"ח למ"ר כולל הכל .
יציקת אפוקסי תהיה בסביבות ה250 ש"ח.

אל תעשה לבד ותחסוך - יציקת אפוקסי לא תוכל לעשות לבד דורש מיומנות גבוהה
החלקת הליקופטר אפשרי להשיג מחליק שיבוא רק להחליק לך .

בהצלחה.

-->