PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפורים לטראנו-מה, למה, כמה, ואיך?

OFF-RoaD
13-05-06, 15:26
אני מדבר על טראנו ארוך, דיל ידני, 2001.

מה אפשר לעשות לו מבחינת הגבהות (אני יודע שהמתלים הנפרדים מקדימה יצרו בעיה קשה יחסית), נעילה (אחורית), או כל דבר אחר שאתם חושבים שחשוב?.

הכי חשוב-שהכל ישאיר את הרכב במסגרת החוקית ללא פחד מבחוני תנועה חמדנים (למרות שאין כאלה באילת).

אלון_ק
13-05-06, 19:54
שים לו נעילה אחורית, צמיגי שטח במידה המקורית וסע. אם אתה מרגיש שאתה רוצה יותר מזה, עבור לרכב שיודע לתת יותר מזה. זו השורה התחתונה עבור כל SUV, לא ירידה על טראנו.

הגבהות לא עושים אם לא חייבים (חייבים לרוב נובע מרצון לצמיג גדול), יש להן כמעט רק חסרונות. אפשר להכניס 31 לטראנו אבל אני חושב - לא בטוח או יודע - שההשלכות הן לא פשוטות, אני לא בטוח שהמכלולים עומדים בזה כיאות לאורך זמן.

אפשר לומר לך לשים צמיגי 31, נעילה קדמית, מערכת מתלים טובה יותר, בלה בלה בלה, אבל זה מיותר. עם רכב כזה אתה לא מכוון למקסימום עבירות, תשאיר אותו בתחום שהוא טוב בו - 1/2 1/2.

OFF-RoaD
13-05-06, 20:37
מקבל את זה. כרגע הרכב מוגבה מקדימה ע"י מוטות הפיתול (תראו טראנו רגיל-החלק הקדמי ממש נמוך מהאחורי [רווח בין הגוף לגלגל ממחיש את זה], אצלנו הם שווים כבר 5 שנים ועוד לא עשה בעיות מיוחדות)

נעילה-איזה נעילות מתאימות לסרן? כמה זה אמור לעלות? זה סרן אוניברסלי (נגיד דומה לדנה או משהו נפוץ אחר) או שזה משהו מיוחד לטראנו) ואיפה משיגים אותן?

החלפת בולמים למשהו "נוח" יותר תיתן קצת נוחות לרכב או שזה לא יהיה משמעותי?

זאביק
13-05-06, 23:02
אם אני לא טועה, ARB היא האופציה היחידה שלך לנעילה.
מדובר על נעילה נשלטת - סדר גודל של 9000 ש"ח (כולל התקנה ומע"מ).

לגבי בולמים,
אם הרכב קשה ולא נוח, אז כן, החלפת קפיצים (אחוריים) ובולמים יהפכו את הרכב למאוד נוח.
עלות - בערך 600 ש"ח לבולם + 600 ש"ח לקפיץ.

אני מסכים עם אלון ברטב הדברים למעט צמיגים.
אני הייתי הולך על צמיגי 31/10.5/15. שטח מלא.

נמרוד
14-05-06, 11:19
יש לך נעילת ARB, לפי הקטלוג דגם RD78A
http://www.arb.com.au/alac/215109.pdf

אני חושב שיש גם דטרויט לוקר לטראנו. שתי הפירמות, גם ARB וגם דטרויט, מיובאות על ידי הנפלד טכנולוגיות, תתקשר ותברר בדיוק, 04-6272666.

OFF-RoaD
14-05-06, 13:25
הדטרויט לוקר זו נעילה קבועה ולכן היא מורידה את התנהגות הרכב בכביש נכון?

אבל היא גם אמורה להיות הרבה הרבה יותר זולה מהנשלטת? מה אתם ממליצים?

זאביק
14-05-06, 13:32
הדטרויט לוקר זו נעילה קבועה ולכן היא מורידה את התנהגות הרכב בכביש נכון?

מה זה מורידה ? אין הגדרה כזו.
היא כן משנה את ההתנהגות כביש, לא בהרבה.
בעיקר בסיבובים (צריך היכנס בהאצה קלה, אחרת הרכב נכנס לויסרציות קלות).
ובכביש רטוב (לא לתת מכוז גז חזקות מידי).

אבל - אלו שבקלות מתרגלים אליהם (כמו שמתרגלים לכל רכב חדש).

אבל היא גם אמורה להיות הרבה הרבה יותר זולה מהנשלטת? מה אתם ממליצים?

זולה - אבל לא הרבה.
הנעילות עולות מחיר מאוד דומה. כנ"ל ההתקנה.
בדטרויט לא צריך קומפרסור = פחות 1000-1500 ש"ח.

בכל מקרה, גם דטרויט תעלה 5000-6000 ש"ח, לפני מע"מ והתקנה.

R-IK
17-05-06, 19:53
אם יש לך מישהו שיכול להביא לך מאוסטרליה אזי אתה יכול להביא קיט בולמים + קפיצים של OME ב2400 ש"ח ונעילת ARB עם הקומפרסור הסטנדרטי (יש כזה שמאפשר שימוש חיצוני כגון ניפוח צמיגים) ב 4000 ש"ח.

את המחירים קבלתי מנציגי ARB אוסטרליה והם מעודכנים נכון ללפני כשנה. בכל מקרה לא צופה שיהיה איזשהו שינוי קיצוני במחיר.

-->