PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד גג?

עמית ש
13-05-06, 21:42
טוב אז לקראת הקיץ שבא עלינו לטובה חשבתי להקדים תרופה למכה או במקרה הזה לחום...

הסופה שלי עם סגירת פח צבוע בשחור אז להתחלה נראה לי שאני יצבע אותה בלבן השאלה אם כדי להוסיף חומר בידוד בין הגג לכיסוי בפנים האם זה יהיה משמעותי????

ואם כן מאיזה חומר עושים את זה?

תודה עמית

erezjack
13-05-06, 23:52
ראשית, צבע לבן כבר עושה לך 90 אחוז מהעבודה. שנית, אפשר לדחוף לוחות קל-קר בעובי כ 2 ס"מ, מהסוג שמשמש לבידוד בבנין. אפשר למצוא בחנויות מקצועיות לחומרי בנין ולחתוך למידות שיכנסו בין צלעות החיזוק בגג. הדבקה בסיליקון. אפשרות שניה - צמר סלעים מהסוג שמכניסים לקירות גבס אבל רק מהסוג שבא בתוך מעטפות פלסטיק סגורות . אם חותכים למידה, חובה לסגור את הפתח עם טייפ איכותי כדי שלא יתעופפו סיבים בתא. אפשר למצוא במחסני אספקה לקירות גבס (גם את הקלקר).
אני ממליץ שקודם תצבע ותתרשם מהשינוי, צריך פשוט לשים יד על הכיסוי הפנימי בצהריים ולראות כמה התחמם, יתכן שזה יספק אותך. מניסיון, הבעיה העיקרית בסופה היא שטח החלונות העצום והדפנות שאינן מבודדות בכלל. רוב הזמן, מלבד בשעת הצהריים, השמש מכה על הדפנות.
אני מתכנן מתישהו הוספת דפנות פנימיות ובידוד.

ארז

נ.ר
14-05-06, 00:05
תפנה לפירוקיות של רכב מסחרי תקח את הבידוד מהם כך ישאר לך עודף למשחק המדידה

asafk
14-05-06, 14:24
יש את החומר בידוד שמשמש את מתקיני המזגנים- עם אלומיניום מצד אחד ודבק מהצד השני, ובאמצע בועות.

אסף.

נ.ר
14-05-06, 20:36
כמו שאמרתי לך כך מפירוק את החומר שמצפה גגות פנים של רכבי הסעות למינהם ישנם בגדלים הקרובים לסופה מבחינת האורך והרוחב כך יבצר לך גם בידוד וגם יפה. נכון שאנו הגיפאים הואוהבים ליצר משהו בעצמינו ולפעמים מתעלים על המוכן אך לפעמים כדאי גם לעשות משהו טוב שיחזיק יותר זמן מהרגיל

זאבי
16-05-06, 15:08
השבוע גמרתי פרויקט של בידוד רצפה מתחת השטיח בסופה.
חומר הבידוד שהותקן - משטח ספוגי של "פלציב" בעובי כ-8 מ"מ שעולה 25 ש"ח למטר רבוע ונמכר ביריעות ברוחב 1.5 מ'.

לפי התוצאות המעולות של בידוד הרצפה (חום ורעש) זהו הפתרון גם לבידוד הגג.

החומר נקנה בת"א ב"יר-גום" ברח' פרץ והוא קל מאד וניתן לחיתוך והדבקה בקלות.

בהצלחה.

erezjack
18-05-06, 11:12
חומר הבידוד שהותקן - משטח ספוגי של "פלציב" בעובי כ-8 מ"מ שעולה 25 ש"ח למטר רבוע ונמכר ביריעות ברוחב 1.5 מ'.

ה"פלציב" אינו מיועד לבידוד. לדעתי, אם משתמשים בו לבידוד ברצפה, לא כדאי להדביק אותו כדי שיהיה קל להחליף. החומר אינו עומד טוב בחום וימעך ויקרוס מהר מתחת לרגליים.
אצלי בסופה קיים, עדיין, הבידוד המקורי שמורכב מסיבי זכוכית כבושים עם מן זפת והכל מודבק לרצפה. הבעיה העיקרית עם הבידוד הזה היא שהוא נרטב ומחזיק מים הרבה זמן ואין לי שליטה על מה שקורה מתחתיו, ז"א מה רמת החלודה. לכן לדעתי לא כדאי להדביק באופן קבוע את הבידוד.
לתקרה, הפלציב יכול להיות פתרון טוב כי הוא פחות מועד לפורענות והגמישות שלו מאפשרת להצמיד אותו לקוי התקרה, למרות, שלדעתי, אם קיים החיפוי הפנימי המקורי המרופד של הסופה, הוא עושה עבודה טובה כי יש חלל אויר בנו לבן הפח.

ארז

זאבי
18-05-06, 16:37
יתכן שארז צודק אך במקרה שלי מדובר במשטח שלם שלא הודבק אלא הונח ע"ג הבידוד המקורי מצמר סלעים.
ביריעת הבידוד נחתך חלון ריבועי בגודל גומית ידית ההילוכים בלבד והיא הונחה אחרי פרוק הכסאות והתא חפצים שבין המושבים.
הערך המוסף האמיתי הוא בבידוד הרצפה מעל הגיר שאינה מבודדת במקור אלא באמצעות השטיח ושם אין לחץ של רגליים.

לגבי עמידות ה"פלציב" - הנושא לא נבדק אך בעלות החומר נראה אחרי תקופה מה קרה.
הבעיה עם חומרים אחרים כגון צמר סלעים היא עובי הבידוד שמפריע לדוושת הבנזין והיישום.

חשוב גם לציין את בעית הרטיבות עמה נתמודד בחורף הבא.

shmil
18-05-06, 17:34
...אצלי בסופה קיים, עדיין, הבידוד המקורי שמורכב מסיבי זכוכית כבושים עם מן זפת והכל מודבק לרצפה....
ארז

זה לא בידוד מקורי.
קיבלתי כמה וכמה סופות חדשות מהנילונים, לא היה שום בידוד מקורי. הן היו רחיצות..;)

Bulldog
18-05-06, 19:46
אם כבר פלציב, אז לפחות מהסוג שמעכב בעירה.

erezjack
19-05-06, 00:15
זה לא בידוד מקורי.
קיבלתי כמה וכמה סופות חדשות מהנילונים, לא היה שום בידוד מקורי. הן היו רחיצות..;)

כנראה שאת הסופה שלי הרכיבו ביום ג' ואת האחרות ביום ה'. לדעתי לא יוצאות שתי סופות זהות מתע"ר. אצלי יש בידוד ומעליו שטיח מותאם ומשטח נוסף מהמדרגה אחורה והכל נראה אורגינלי. זה בלגן רציני בחורף. מזל שהחום הרב מיבש את הכל יחסית מהר.
באמת, בעית החום הכי רצינית היא באזור הגיר וגל ההינע.

ארז

נ.ר
19-05-06, 11:16
רבותי הסופות לא יצאו אם בידוד כל שהו הבעלים הקודמים של הסופות שלכם עשו את הבידוד או הסוחרים שיפצו תסופות מהמכרזים וכדומה.

asafk
19-05-06, 12:50
כל סופה עם סגירת פח יצאה את המפעל עם בידוד מתחת לפח של הגג- מין קרטון כזה מצופה בקצת ספוג ועליו בד.
לגבי הרצפה- נכון, אין שום בידוד חוץ משטיחים.

אסף.

tal_96
19-05-06, 14:27
אסף אולי תיקון קל
בסופות הצבאיות ישנו מן קצף ועליו זפת לא ממש בריצפה אלה רק באזור בגיר

זאבי
21-05-06, 17:37
סופות אזרחיות סגורות יצאו מהמפעל עם בידוד מצמר ושכבה עליונה של זפת באמבטיה" שמול הכסאות הקדמיים ומתחת לשטיח בחלק האחורי המוגבה.

הפח המכסה את הגיר ואזור הכסאות אינו מבודד.

בסופות בכלל ובאוטמטיות בפרט כיסוי הגיר רותח ומאפשר הכנת קפה.

תוספת פלציב הומלצה בשרשור אחר ובגלל קלות היישום והמחיר המצחיק (66 ש"ח) בחרתי לנסות כמה יחזיק ה"פלציב".
אני מניח שבמקרה של רטיבות בחורף תהיה בעיה עם פלציב אך לגבי הגג זה פתרון בטוח.

ההערה ביחס לפלציב עם מעכב בעירה (F) - חשובה.

im_ri
15-02-14, 00:48
אחרי 6 שנים, איך נראה הפלציב?
שווה משהו?

זאבי
18-02-14, 16:51
השנה מלאו 7 שנים לפרויקט הבידוד ו-10 שנים לסופה אני עדיין חוסך ל-JK שכנראה לא אקנה.
אחרי 7 שנים אין כל בעיה עם פלציב בכל התחתית (רצפה) מתחת לריפוד המקורי.
שים לב שבמקרה שלי זה היה גיר אוטומטי שממש מרתיח את התחתית ולכן הבידוד היה הכרחי.
מזה 5 שנים זה גיר ידני והבידוד מצויין.
כמובן שיש להקפיד מחדירת מים שכן הבידוד הוא ספוגי וחדירת מים מאסיבית מחייבת ייבוש למניעת רקבונות.
לגבי הגג (מתכתי ארוך) - היה בידוד פלציב בין גג הפח לריפוד התחתון וזה היה בסדר.
החלפתי גג לפני כמה שנים ואני לא רואה הבדל משמעותי.

-->