PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת הנעה בגז לג'יפים.

רכס חיים
08-10-03, 18:55
מספר חברים בפורום בקשו לארגן קבוצה של 20 ג'יפים לצורך הוספת מערכת גז. המחיר כיום עומד על 10K ואולי רק 8K אנחנו מתקצבים את המערכת ב- 4K. כל מי שמוכן להתחייב לבצע את התוספת במחיר הנ'ל - שירשם בפורום וכשנגיע למעל 20 שמות ניכנס למשא ומתן עם מתקינים או עם יבואנים או שנייבא בעצמנו.העיקר זה להשאר בתוך מסגרת התקציב עם מערכת מאושרת של משרד התחבורה. כל משתתף בפורום שיש לו ידיעה ,מידע. נסיון. או כתובות -מתבקש לשרשר בהמשך.

דרור ברלי
08-10-03, 21:06
יוזמה מבורכת, כל הכבוד.
ובהנחה שאכן נשיג התקנת מערכת שכזו (במחיר כזה אני בפנים), איפה נתדלק?
מבלונים ביתיים?
עד שנוכל לתדלק גז בתחנת דלק רגילה עוד יעבור הרבה זמן לדעתי.

polar bear
08-10-03, 21:34
זהו? במחיר כזה? רק 20 אתה חושב שיהיו לך?

אני בפנים.
מצידי לתדלק מהבית.

amos
09-10-03, 00:22
חיים אני בפנים
ואתה מוזמן לקפה ד"ש בבית
עמוס

טל
09-10-03, 19:47
חיים גם אני בפנים
אני ממליץ להעביר בין החברים את ההצעה שלך כך שנוכל להזיז את העניין כמה שיותר מהר. ובכל זאת הייתי שמח אילו ניתן היה להשתמש באופציה של בלון גז נייד.
תחשבו על החיסכון נסיעה שעלתה 1000 שח' (וזה אפשרי בהחלט למישהו דרומי שנוסע בסופה צפונה ולהיפך)

רכס חיים
09-10-03, 20:07
לצערי - טרם המציאו.

gluk
09-10-03, 20:16
גם אני!!!! במחיר כזה - גם אני בפנים! גם אם לא יהיו הרבה מקומות תידלוק - מספיק כמה תידלוקים במקומות הקיימים (יש כבר משהו, לא) כדי לחסוך! וואללה, יש לי שני מיכלים עם גז, שאני לא יודע מה לעשות איתם בינתיים! (מצאתי אותם ככה).

עמיקם
09-10-03, 21:13
מישהו יכול לתת הסבר על איך עובדת המערכת.
כמה מקום זה יקח מתא המטען הפיצפון שיש לנו.
למשל מה קורה בעליות האם זה מתנהג כמו הזרקה כלומר לא מכבה את האוטו.
מה קורה לאוטו מבחינת הספקים מומנט וכו.
האם מישהו יודע איך מתנהג האוטו בשטח.

רכס חיים
10-10-03, 04:44
אני לא יודע הרבה יותר ממכם על הנעה בגז ,אבל היות ולפני שנתיים התחלתי לעסוק בזה באופן מעשי - אחלוק איתכם את מה שנדמה לי שהבנתי.ברכב שראיתי ונסעתי - לא נהגתי - המערכת בנויה משני חלקים שהורכבו בארץ על-ידי שני טכנאים הולנדיים . המכונית היתה סופר-לאנסר מיצובישי - כאשר בתא המטען הורכב הבלון גז במקום הגלגל הרזרווי. גודל הבלון קטן יותר מבלון גז בייתי אבל מכיל יותר גז עקב הלחצים הגבוהים בהרבה שנדחסים בו.מהתא עוברת צנרת למנוע שעל הראש שלו מורכבת תיבת הזנה צרה נמוכה ומאורכת - כך שיש מעבר ישיר מהתיבה לכל הצלינדרים. בתא הנהג יש כפתור בורר חשמלי עם שני מצבים ,אתה לוחץ על כפתור עם אור ירוק יש לך גז - אתה לוחץ על האור האדום -עברת לבנזין. כך שבכל זמן אתה יודע על מה אתה נוסע - היות ובנסיעה שאני נסעתי -לא היה כל הבדל בשני המצבים. ממה שהבנתי מיכל הדלק יכול להספיק ל-200 עד 250 ק'מ.זיהום האוויר אפסי ואין כלל עשן. האגזוז אמור להישאר חדש כל חיי הרכב - אם לא נוהגים בבנזין. לגבי ההספקים - הם לא יותר טובים ואפילו יש ירידה של עד 15% בכח.לא ניתן לתדלק מבלונים בייתיים עקב הפרשים גדולים מאוד בלחצים. אני לא יודע לתת תשובה אם ההתנהגות המיכנית זהה להזרקה - אני מניח שכן. כנ'ל לגבי התנהגות בעליות תלולות- היות ואין מדובר בנוזל או בשימוש בקרבורטור -אלא בתיבת הזנה נפרדת.שימו לב - הרעיון שלנו הוא חסכון כספי ללא 'תשלום' בירידת כח בשטח וזה ניתן להעשות אך ורק באם השימוש בגז יהיה כאשר אנו נוסעים לשטח או כשחוזרים ממנו - שם נמצא הכסף הגדול .אתה יוצא מלא -מגיע לתחנה דרומית/צפונית ממלא נכנס לשטח וגומר את המיכל.במקומות עם כח עובר לבנזין וכשאתה יוצא מהשטח -ממלא פעם נוספת ונוחת בבית. כל נסיעות הכביש וחלק זורם של נסיעות השטח יעשו בגז. ה'תשלום' היחיד - עוד נפח סביר ועוד משקל של כ-25 ק'ג. זה פחות או יותר כל מה שאני יודע ואלי לא במדויק.ויש כבר רעיון -במקום גזיה ומערכת בישול - מוציאים T עם וסת- לחץ ברז וצינור ואין יותר בלונים לגזיות.(יש לי דומה לזה ביונימוג). נסו לשאול אולי אני יודע עוד משהו ששכחתי.

האיש הזקן
10-10-03, 16:57
גם אני. :roll:

דיסקו4
10-10-03, 22:22
יש לך פתרון ל"תדלוק"? תוכל לקבל פתרון למערכת הסבה לגז אבל לא בסכום שצינת
יש שרשור ב"גיפטריפ"
הובר

מאיר רוטברג
10-10-03, 22:22
גם אני ואני ואני ואני
נו?

רכס חיים
10-10-03, 22:39
יש מספר מצומצם של תחנות תידלוק - אבל לא נבדק על-ידי באופן רציני.חברי הפורום מתבקשים לספק מידע. יש תחנה בעמק חפר ויש אחת באמישראגז פ'ת.

יוני5
11-10-03, 01:53
חיים שלום,

אני בדקתי את הסוגיה באופן מעמיק, כולל דיונים עם החברה בהולנד (ד"א יש כמה יצרנים כולל באיטליה, תורכיה, מזרח אירופה ועוד).

העלויות למערכת ההולנדית, שלמיטב ידיעתי הן המשוכללות ביותר (בעיקר בהיבט הבטיחותי והתאמה לרכבים ספיציפים) הן בסביבות 1200 דולר (יש לי את המחירון המלא אם זה מעניין אותך).

אתה טועה קצת בעניין הבלונים. אין לחצים שונים, מכיוון שהבלונים לא ממולאים בגז. הם ממולאים בנוזל, שכשהוא מתנדף הוא הופך לגז. לכן קוראים לזה LPG כשה"L" מייצגת Liquid - נוזל.
אם הבלונים היו ממולאים בגז אז עם בלון של 100 ליטר היית מצליח לנסוע לא יותר מכמה מאות מטרים.

לכן התדלוק אינו יכול להתבצע ע"י "גנב גז" עם השוואת לחצים, אלא צריך להעביר את הנוזל.
תיאורטית, אם תיקח בלון בישול ביתי, תציב אותו גבוה יותר מהמיכל שברכב, תהפוך אותו כשברז הגז כלפי מטה אז תצליח כמה פעמים - אולם כמות הנוזל תקטן בכל פעם- בגלל הגז שישאר במיכל.
לכן, בתחנות תדלוק של LPG יש פיית תדלוק מיוחדת וצינור ניקוז שמאפשר לגז לצאת החוצה ולפנות מקום לנוזל.
כשאין תחנת תדלוק זמינה, ואתה עדיין רוצה לתדלק מבלון ביתי, תזדקק למשאבה ייעודית העולה בסביבות 500 יורו.
המשאבה הזו היא ציוד חובה ביאכטות המונעות בגז (כן, יש דבר כזה) שם במקרה של דליפה צריך לרוקן את הLPG בעזרת המשאבה למיכל רזרבי ולא לפתוח ברז ולתת לגז להתנדף, כי אחרת ייווצר לך "ענן גז" בעל פוטנציאל פיצוץ אדיר (ראה מקרה בית הקפה בת"א לפני כמה חודשים).

לגבי תקינה זה סיפור לגמרי אחר. איפה תעשה את זה? החברה המורשה היום לא תעשה זאת עבורך (וכך גם המתקינים העתידיים - לפחות עד שזה יהיה ציוד נפוץ וסטנדרטי לחלוטין),משום שהם יעשו זאת רק לציוד מתוצרתם (שמטבע הדברים עבר תקינה) וכך הם יוכלו לחייב אותך לרכוש מהם. למותר לציין שאחוזי הרווח יהפכו את העניין ללא כדאי עבור רובנו.

אשמח לתת לך עוד פרטים באם אתה מתעניין - 810133 - 054

יוני5

צח
11-10-03, 23:19
לפני 20 שנה עבדתי בקטיף תפוחים בקיבוצי הצפון על מכלזונים.המכלזונים הישנים הומרו מבנזין לגז "גפ"מ " ועבדו מעולה. האם אין להשיג מערכות פשוטות כאלו ???

gluk
12-10-03, 12:14
ה"תידלוק" ע"י העברת גז נוזלי ממיכל הנמצא גבוה לנוך היא מעשי ביותר, והייתי עד לכך: בבית שלי יש "גז מרכזי" - ז"א מיכל ש"קבור" באדמה וכל הדירות מקבלות ממנו גז דרך מונה משלהם. בקיצור, יום אחד (שבמיקרה היה שבת), ניגמר גז במיכל. כמובן, המשאית המתדלקת לא עבדה בשבת, בא רק טכנאי תורן עם הטנדר. מבלי לחשוב הרבה, הם לקחו מיכל מבניין הסמוך (שגם בהחזקתם, כמובו), ופשוט "שפחו" את הגז ממנו למיכל שלנו, כאשר הם החזיקו אותו הפוך. ואכן, הגז חזר לתנורינו! כך שזה עובד!
לגבי דברים "כלכליים" - נשאר רק לקוות....... 8)

gluk
12-10-03, 12:15
שפחו=שפכו, כמובן... :oops:

זאביק
12-10-03, 16:58
לא הבנתי בדיוק כמה זה ייצא לי בסוף,
אבל בגדול אני מעוניין . . .

רכס חיים
12-10-03, 18:09
התקציב שלנו לכל מערכת המותאמת לרכב כולל אישור לטסט -.4000 ש'ח.

דיסקו4
12-10-03, 21:13
חיים שלום!
אני מוכן לשלם 7000 !!ש"ח כולל אישור רישוי
אומרים לך שהמערכת עולה 1200 דולר ללא התקנה וללא רישוי ואתה בשלך
4000 אני חוזר אני מוכן לשלם 7000 כולל רישוי

חג שמח
הובר

רכס חיים
12-10-03, 23:09
דיסקו שלום - א. טוב שהצטרפת. ב. כשנמצא ב-.4000 אולי נסכים לקחת ממך -.7000 כדי שלא תילחץ.

grand
12-10-03, 23:40
ב 4000 ש"ח גם אני מוכן.

אפשר להמשיך לעשן באוטו? :lol:

רמי

רכס חיים
13-10-03, 00:39
אין בעיה - כשנשיג ב-.4000 תשלם -.7000 . מי אנחנו שנקלקל לחבר בפורום.

gluk
13-10-03, 08:45
אל תגיד מראש, מה אתה מוכן, ומה לא! הרי, כל הראיון הוא להוריד מחירים, וגם לא כל המערכות שוות במחיר שלהן, אז למה ליקפוץ? לשלם יותר תמיד תספיק, אם אתה כבר כ"כ רוצה - נעשה עיסקה: נרכיב לך מע' ב-4K, ו2K תביא לי- כדי שלא תרגיש, ש"עבדו עליך" וקניתה בזול! :twisted: :twisted: :lol:

רכס חיים
13-10-03, 18:33
חבר'ה בלי פילסופים - אני צריך 20 רשומים כדי לנהל משא ומתן רציני.

amos
13-10-03, 19:06
חיים שלום
יש לי עוד חבר עם cj8 גם הוא מצטרף
אנחנו כבר 2 עוד 0 ונהיה 20
:lol:

נץ לבן
14-10-03, 00:40
אני מכיר לפחות שני סיקסים שעברו להנעה בגז, עלות המערכת כ 5000 שח' כולל התקנה. כרגע אין למערכת תקינה ורישוי בארץ כך שזה בעצם לא חוקי ולכן לא רלבנתי מבחינתי.
לענין המערכות עצמן, באחד מהסיקסים מותקנת מערכת איטלקית המיועדת למנועים אטמוספריים עד 150 כ"ס, לדיברי בעל הרכב אין כמעט אובדן בכוח המנוע והוא מקבל טווח נסיעה של 350 ק"מ ממיכל של 48 ק"ג. (אין מדובר במיכל ביתי רגיל אלה במיכל בו שאיבת הנוזל מתבצעת מתחתית הבלון, בשפה של מוכרי הגז המיכל הנ"ל נקרא בלון אדום כי זה ציבעו) מחיר המיכל כ- 200 עד 260 שח' תלוי מי סוכן הגז מימנו קנית.
בסיקס השני מותקנת מערכת הולנדית המיועדת למנועים אטמוספריים עד 180 כ"ס,
נהגתי על הרכב הנ"ל וניסיתי אותו במעלות פשוטים בהר חורשן, פשוט תענוג, הרכב מגיב יפה לא נכבה בזויות ולא הרגשתי מחסור בכוח מנוע, רק הריח הפריע לי, לא ריח של גז אבל ריח שונה של גזי הפליטה :)
בעל הרכב טוען לטווח נסיעה של 435 ק"מ על אותו סוג מיכל.
הענין הוא מיכל הגז, הוא פשוט ענק, אתם מכירים את בלוני הגז הגדולים הביתיים? עכשו תנסו למצא לאחד כזה מקום בג'יפ.

לדיברי בעלי הרכבים הנ"ל (ששניהם רכשו והתקינו את המערכות בארץ) בעתיד כשתהיה תקינה ליבואנים מהם רכשו את המערכות הם יאלצו להחליף את הבלונים בהם הם משתמשים כרגע למיכלים תיקניים שעלותם דומה לעלות המערכת כולה כלומר עוד 4 או 5 K , במיכלים אילו יש גם מערכת למדידת כמות הגז/נוזל שנותרה במיכל מה שאין להם כרגע.

מטבע הדברים שני בעלי הרכבים הנ"ל מעדיפים כרגע להשאר אנונימיים וכך גם לגבי מקורות הרכישה אבל אם יש עוד שאלות אני אנסה להפנות אותם ולקבל תשובות.

נמרוד

gluk
14-10-03, 08:31
נץ, לא הבנתי, ובנוסף הבהלתה אותי (לפחות, לגבי סיקס הראשון): המיכל של 48 ליטר עולה בין 200 ל-260 ש"ח, והוא עושה אתו כ-350 ק"מ???? :shock: :shock: :shock:
לפי חישוב שלי יוצא, שליטר גז עולה אם כך בין 4.1 ל-5.4 שקל לליטר?????? וצריכת הדלק יוצאת כמעט זהה (1:7.3)!!! אז, מה עשינו בזה?????????????????

gluk
14-10-03, 08:34
או, שכוונה שלך למחיר התחלתי של המיכל עצמו, ואז, כמה עולה "לתדלק" אותו?

אריק זמר
14-10-03, 11:00
ברור הרי שהכוונה הינה לעלות המיכל עצמו ולא לגז...

נץ לבן
14-10-03, 14:11
המחיר הוא רק עבור הגז. יש פיקדון נפרד עבור המיכל.
חישוב מהיר:
סיקס ממוצע (לא המופלאים) נוסע על מיכל דלק מלא 55 ליטר כ- 250 ק"מ אולי שלוש מאות מחיר הדלק 250 שח' כלומר שקל לק"מ.
סיקס מונע בגז נוסע 400 ק"מ ויותר על מיכל שעלות המילוי שלו כ- 200 שח' כלומר 0.5 שח' לק"מ.
גז קונים בק"ג לא בליטרים במיכל יש 48 ק"ג.

נמרוד

זאביק
14-10-03, 15:11
לדיברי בעל הרכב אין כמעט אובדן בכוח המנוע והוא מקבל טווח נסיעה של 350 ק"מ ממיכל של 48 ק"ג. מחיר המיכל כ- 200 עד 260 שח' תלוי מי סוכן הגז מימנו קנית.
נמרוד

סיקס ממוצע עושה 1:5.5 לפחות בנסיעת כביש בדרך לשטח.
ל-350 ק"מ זה יוצא פחות מ-63 ליטר = פחות מ-280 ש"ח.

אין כמעט חסכון :?: :?:

רכס חיים
14-10-03, 19:02
צריך לעשות מאמץ ולגייס עוד 7 רכבים - 13 כבר יש לנו. תתחילו לעבוד מסביב לכם.

AvigdorAharon
14-10-03, 19:15
חיים,
תשתדל להתיחס למה שכתב זאביק!
לפי החשבון שלי, יוצא שבנזין יותר יקר מהגז! או שאולי המחיר לקילו גז אינו בין 200 ל 250 ש"ח.
אני חושב שכדאי לדעת מה יהיו העלויות לשימוש בגז.

אביגדור

נץ לבן
14-10-03, 20:23
זאביק שים לב,
יש הבדל בין המערכות הראשונה איטלקית והשניה הולנדית, כל אחת מהן מיועדת להספק אחר, כמו כן יש הבדל רציני במצב המנועים, הבנתי אתמול כי הסיקס הראשון נאלץ להחליף נמוע לפני מס' ימים כלומר המנוע שלו היה גמור.
אני לא יודע מאיפה כולכם מוציאים את הנתונים המפליאים על צריכת דלק של אחד לשש או יותר.
אני ממלא טנק בנתניה נוסע לדימונה ומגלה כי צריכת הדלק שלי 1 ל 7 אממה בסוף הטיול אני עושה חשבון כללי של כול התידלוקים וכל הקילומטרים ויוצא....... 1 ל 4 כנ"ל רוב בעלי הסיקסים שאני מכיר, פה ושם יש נסיעה חסכונית, תעשה רישום חודש שלם על כל הנסיעות וכל התידלוקים תקבל 1 ל 4 .
כשאתה מסתכל על נתוני הרכבב עם הערכה ההולנדית אתה רואה חיסכון של 50%
אם הרכב שלך עושה אחד ל 10 כנראה שבגז תעשה 1 ל 20 :)

polar bear
14-10-03, 22:39
ואם יש לי מנוע שמוציא יותר מ 180 כ"ס? מה אז? מה המדרגה הבאה?
האם מע' שמכוונת גבוה לטובת שיפורי מנוע עתידיים תתאים לעכשיו?
{ עכשיו יש 160 , בעתיד יהיו קרוב ל300 } .

רכס חיים
15-10-03, 02:18
עלות הגז לרכב לפי ההתחיבות של משרד התחבורה יהיה זהה לעלות הסולר - כ-2.50 ש'ח לק'ג - עד שנת 2006. אני מניח שהיות ותהיה הצלחה לנושא - והאוצר יפסיד כסף רב עקב כך - המחיר ישתנה בהתאם ,כדי שתפסיק להינות - כרגיל. מי שירצה להגדיל את הספק המנוע - רצוי מאוד שיברר זאת לפני ההתקנה היות ובגבולות מסוימים זה ניתן ומעבר להם - זה תלוי במערכת שתיבחר .

gluk
15-10-03, 08:55
אולי חבר שלי גם מעוניין (דווקא למזדה :) )

AvigdorAharon
15-10-03, 09:23
חיים,
האם קילו גז שקול לליטר בנזין (לצורך החישוב) ?
אני שואל, כי לרכב טיולים (נסיעות בסופ"ש בלבד) זהו נתון חשוב מאוד.
או שאולי נסיעה בגז תהייה זולה יותר מנסיעה באוטובוס?

אביגדור

מאיר רוטברג
17-10-03, 22:43
חיים המערכת חייבת תקחנה בלי תקינה אני לא נוסע ברכב וברור לא קונה
החיסכון לא שווה את הסיכון שחברת הבטוח לא תשלם
מצטער

ערן המסוקס
18-10-03, 02:09
נמרוד, צריכת הדלק שלך זה משהו לא נורמאלי.. כנראה מבסיבה שהרכב שלך פשוט עמוס לעייפה וזה גורם לצריכת דלק מטורפת בעיקר בשטח.
אצלי בכביש זה 1:8 ואחרי טיול שטח זה נע בין 1:6-7
לפי מה שאתה אומר ולפי חבר שלי שיש לו ערכת גז, החסכון אינו גדול, ואם העלאת מחירי הגז זה לא יהיה כדאי בכלל. בנוסף להכל יש לך מיכל גז ענק בג'יפ שגם תופס מקום וגם מוסיף סיכון.

יואב אלון
22-10-03, 11:30
גם אני בפנים, דיסקו.
ממידע שהועבר אלי, ולא נבדק באופן אישי:
1) 1Kg גז = 1.9 ליטר בנזין.
2) כיום מחיר Kgגז נע בין ( 5-ל-4.5 ש"ח/Kg). אך חשוב לציין שמדובר על עלות
למילוי/החלפת בלון 48 קילו, הכוללת הובלה/פריקה/רווח סוכן/וכו...
3) מדובר על הפחתה משמעותית במחיר Kg ברגע שיהיה תדלוק תחנה מסודר.
4) המכל+הגז+המערכת, יכול להוסיף כ80 Kg לאזור תא המטען. הפחתת נפח התא
היא משמעותית.
5) לסיכום, כדאיות כלכלית יש. תקינה אין(עדין).תחנות תדלוק, אין (עדין).

יואב אלון

אייל
22-10-03, 12:30
עד 5K ש"ח אני חושב שזה שווה (בחיסכון של 0.5 ש"ח לק"מ אני מכסה את זה תוך בערך שנה וחצי).

אריה פאהן
22-10-03, 16:13
תרשום גם אותי

רכס חיים
22-10-03, 18:33
דיסקו - הבנו שאתה מוכן לשלם 7K ותן קצת אמון בחבר'ה של הפורום - אנחנו מבטיחים שממך ניקח 7 - לא נעמוד איתך על המקח. רק שיהיו 20 שמוכנים.

דיסקו4
23-10-03, 20:36
חיים שלום

לפני שאתה מלגלג(או סליחה אם אני חושב כך)
אני ויוני5 בדקנו את הנושא אני מקוה שגם אתה
ומספר נתונים שאני חוזר עליהם
המחיר לק"ג גז עבור מיכל ביתי של 48 ק"ג הינו כ - 4.8
מקביל ל 1.8 ליטר בנזין
מיכל של 48 ק"ג שקול ל 86 ליטר בנזין
בחישוב של 1:5 מספק טווח נסיעה של 430 ק"מ בעלות של 230 ש"ח
לעומת בנזין בעלות של 378
כמה חסכנו 40%
שווה לא שווה ?אתם תחליטו
בקשר למחיר המערכות ישנו מגוון גדול ובאיכויות שונות עם תווי תקן / בלי תקן
המחיר של המערכות הכוללות מיכל יעודי מד גובה נוזל מערכת שמחליפה את צמת
החוטים של מערכות הזרקה ומחוברות לחישני הרכב ובכך מגבירות את הביצועים
ללא הכר !עלותם סביב 1200 $
וכן אני חוזר אני מוכן לשלם 7000 ש"ח כולל רישוי!!!!!!!!!
הובר

רכס חיים
25-10-03, 00:01
יש לנו היום 15 מחוייבים ואבקש מכם לפרסם את הנושא גם בג'יפ טריפ היות ואני לא חבר שם - מה שיכול להגדיל את מספר המשתתפים. ברשותכם אני אתחיל להכנס למשא-ומתן על התקנה קולקטיבית תיקנית ונראה לאן נגיע. אדווח בעוד שבוע.

itayhi
25-10-03, 11:03
התקציב שלנו לכל מערכת המותאמת לרכב כולל אישור לטסט -.4000 ש'ח.
יופי של מחיר...אבל
מתאים גם למנועי קרבורטור?
תצחקו עלי שאני רוצה את זה לסמוראי אבל אני נוסע קילומטראז' עצום יחסית לסמוראי כל חודש ואם המערכת הזאת תחסוך לי 300 ש"ח בחודש...דיינו
בקיצור? מתאים לקרבורטור או רק להזרקה?

רכס חיים
25-10-03, 17:50
מתאים במיוחד לקרבורטור היות וברוב המערכות בעת הנעת גז המערכת החדשה מבטלת את עבודת הקרבורטור ודוחסת גז ישירות למעברים.

eytan999
03-11-03, 16:39
מחיר מצוין

מאיר רוטברג
03-11-03, 16:48
יש משהוא?

רכס חיים
04-11-03, 02:25
יש חדשות טובות למערכות במחיר שקבענו - מעט סבלנות

tsvikac
06-11-03, 16:15
גם אני ביפנים
צביקה ג'יפ צ'ירוקי 2001 מנוע 4000 כמו סופה
051-505454

asi
07-11-03, 00:36
אם אכן ישנו חיסכון של 40%

אסי

נמרוד
10-11-03, 09:08
אני מעדכן אותכם בהתקדמות לבקשת חיים, שכרגע נטול מחשב עקב התקפת וירוסים או משהו:

חיים בקשר כאמור עם יבואן של מערכת איטלקית מסוימת, השבוע תותקם המערכת לנסיון על האואז. ההנחה היא שאם החבר המתקין יצליח בכיולים ובהתאמה לאואז, לא צריכה להיות בעייה עם כלי רכב אחרים, סטנדרטיים יותר. בכל מקרה מהתרשמותו של חיים ההרכבה כולה אינה מסובכת וניתנת לביצוע בהחלט ע"י החובב בעל נטיות טכניות ( ואני מניח שזה המכנה המשותף לגולשים בפורום ג'יפולוג), והרעיון הוא אכן שהמערכת תימכר להתקנה עצמית, עם תמיכה והדרכה של היבואן. המחיר צפוי להיות בסביבות 4500 שקל. לאחר הרכבת הנסיון באואז חיים יעדכן את הפורום במשך כחודש, ואז נהיה הרבה יותר חכמים.

אדי
10-11-03, 14:38
נמרוד, יש לך מושג אם יש רישוי גם להתקנה עצמית? או שנחכה שחיים יחזור...

דיסקו4
12-11-03, 22:47
אדי
נראה לך שתקבל אישור על התקנה עצמית :D :!: :!: :!: :!:
מחיר כולל רישוי !! כ - 9500 כולל מעמ
המחיר אינו כולל אגרת רישוי
ומשאבה לתדלוק בעלות של 2500 לחשמלית ולידנית 1500 לא כולל מעמ

הובר

אדי
12-11-03, 23:00
הובר, נחכה ונראה מה חיים אומר בנוגע לרישוי.
על איזו אגרת רישוי מדובר?

רכס חיים
13-11-03, 18:00
בשבוע הבא אנו עומדים להתקין מערכת נסיונית ראשונה מתוצרת צ'כית שאושרה להרכבה בארץ. כפי שפורסם המחיר שהגענו אליו עומד על 4500 שקל ליחידה שהרכבתה הפיזית תבוצע על-ידי בעל הרכב בעזרתם של שניים מאנשינו שיקבלו הסמכה מהמתקינים של מערכת הנסיון.כל מערכת לאחר ההתקנה תכוייל על-ידי המשווקים וכן ליווי טכני והדרכה שלאחר ההרכבה. בכוונתינו לעבוד על הג'יפים לפי דגמים זהים בכל קבוצה בכדי לאפשר צימצום של עקומת-הלמידה לטובת בעלי אותו דגם.מיכל הדלק שעומד לרשותינו יכול להשתנות בגודלו מ-30 ק'ג עד 120 ק'ג - ללא שינוי במחיר. בקרוב יהיו לנו המימדים הפיזיים של המיכלים השונים שיאפשרו תיכנון המיקום. ההתקנה התיקנית מחויבת להיות בתוך הרכב ובמרחק של 25 ס'מ מהפגוש הקדמי או האחורי. אם מישהו בפורום מעונין בקבלת הסמכה כמתקין מערכות גז - ואנו זקוקים לשניים ,שישאיר הודעה בפורום. אנו נעדיף אחד דרומי ואחד צפוני שיש להם נסיון מקצועי כמכונאי-רכב או מתקיני מיזוג אוויר לרכב, למרות שהתקנת מערכת גז הינה פשוטה ובסיסית ביותר.לאחר התקנת הנסיון הרכב יעבור שלב של ניסויים שלאחריהם יוצא דו'ח בפורום לגבי תוצאותיהם. לפי הדו'ח יוכל כל-אחד להחליט על הצטרפותו או לא להמשך התקנות. הרכישה מתבצעת באמצעות הסכם מפורט שטרם הספיקותי ללמוד אותו -אך במהלך השבוע הבא יהיה הסכם התקשרות שיוצג בפורום לקבלת חוות דעתכם. אני מקווה שהתקדמנו אך חל עיכוב שנובע מטיול ארוך שביצענו במשך 4 ימים מאילת צפונה דרך השטח ועדיין לא התאוששנו ממנו.סה'כ 1100 ק'מ וים של דלק.

gluk
13-11-03, 18:54
מברוק! כל הכבוד - משהו זז בארץ הזאת :twisted: ! לא לשכוח וואנדורות ובלייזרים (מנוע 5700 הזרקה או קרבורטור, תלוי בשנתון)!

מאד מעניין לשמוע "מהלך הניסוי"!

eytan999
13-11-03, 21:32
השאלה האם התקנה עצמית תאושר ותקבל הסמכה ?

דיסקו4
14-11-03, 08:50
חיים
לפי מיטב ידעתי לא תוכל לקבל אישור עבור התקנה עצמית לעולם!
המתקין : חייב להיות בעליו של מוסך מורשה
חייב בלימוד של 20 שעות במכון התקנים
קיבל אישור ממשרד התחבורה להתקין מערכות גז
חייב תעודה הסמכה מהיבואן
בדיקה במכון התקנים לאחר ההתקנה 800 ש"ח
אגרת רישוי 300 ש"ח עבור הוספת / החלפת רשיון הרכב
ותקן אותי אם אני טועה
הובר

polar bear
16-11-03, 22:26
אנשי GM היקרים, אני במקומכם מחכה לתשובה על התאמת המערכת להספקים גבוהים מ 180 כ"ס { שיש למי שמנוע ה V8 TBI שלו תקין } .

איך מערכת שמתוכננת לעבוד על מנוע "נמוך" הספק תעבוד על מנוע כמו שלנו?

רכס חיים
18-11-03, 19:27
ביום שני הקרוב מתוכננת ההתקנה של המערכת הראשונה תוך הדרכה לשני אנשים שגם יקבלו הסמכה. לשניהם נסיון רב במכונאות רכב וחשמלאות רכב -כך שיהיה לנו ידע כבר בסוף שבוע הבא. ביום חמישי הקרוב בשעה 1400 יתקיים באזור מעיין ברוך מיצג של ג'יפ ממותקן עם הסברים של המבצעים וכן תשובות טכניות ופורמליות. להערכתי בתחילת דצמבר תהיה כבר הערכה ראשונית אם מדובר בהצלחה או כשלון. קצת יותר מאוחר יהיו יותר פרטים שיבהירו את התוצאה. המערכת עונה למנועים של עד כ-6 ליטר -לידיעת האמריקניים שביננו. כרגע עקב הבלאגן במשרד התחבורה בנושא הגז - לא ניתן לקבל תשובות מוסמכות מאף אחד והם עדיין לא יכולים לעכל את מה שנופל עליהם בכמויות אדירות של מתענינים. ידוע רק שבתחנות הרישוי אין כל התענינות במי שהתקין מערכת גז - ויש מאות אם לא אלפים שכבר נוסעים איתן. בבדיקת CO שנערכה למכונית עם גז במכון רישוי וכשהתוצאות היו - אפס- התבקש הנהג להניע את המנוע -כשהוסבר לבודק שהמנוע עובד על גז - הוא אישר את הטופס והרכב עבר. מי שמעונין להיות במעין ברוך בהצגה יתקשר אלי שעה קודם לקבלת נ.צ. 054354505.

רכס חיים
21-11-03, 03:09
אתמול - יום חמישי נפגשתי עם המתקינים אצל בחור מקיבוץ מעין-צבי שהתקין מערכת גז בג'יפ סופה. ההתקנה בוצעה לפני חודשיים שבמהלכם המתקינים ליוו את הכיוונים הנדרשים עד לקבלת תוצאות טובות. בשיחה עם דורון בעל הג'יפ הוא אומר כי לאחר נסיונו האישי אין לו ספקות במערכת והתוצאות מוכיחות את עצמן.הג'יפ משמש אותו ליום יום והחסכון הכספי עומד על 40% לפחות מהשימוש בבנזין בלי להביא בחשבון שמן מנוע נקי ומין הסתם פלגים לטווח ארוך יותר.נסעתי ברכב ועשינו ניסוי של זינוק בעליה עם בנזין ועם גז - ההבדל מינורי וללא כלים מדעיים הבנזין יעיל יותר בכ-10% מגז במשיכה של הרכב. ברכבים עם הזרקה המעברים מדלק אחד לשני לא מורגשים כלל .לדברי המתקינים ברכבים עם קרבורטור המעבר מגז לבנזין ילווה במין השתעלות קלה של המנוע בעוד שלהיפך המעבר יהיה חלק. המערכת בתוך התא ממש זניחה בגודלה -קוטר 18 ס'מ ועובי 8 ס'מ עם שניים שלושה צינורות אספקה. הבעיה נשארה תחנות תידלוק. אם נמצא מושבניקים בצפון ובדרום שיתקינו מיכל גדול במשק שלהם - אפשר עם משאבה ידנית לתדלק בלי בעיה והם יעשו קצת הכנסה מהנושא. אם לא נתארגן לבד אין לנו על מי לסמוך. ביום שני כאמור תבוצע התקנה ראשונה ובינתיים מי שנרשם שיתכונן בחודש הבא לביצוע התקנה.

נץ לבן
23-11-03, 01:07
חיים תן בבקשה יותר נתונים בנושאים הנ"ל בבקשה,
1. נפח וגודל המיכל ואפשרות מיקומו.
2. האים יש במיכל מדיד או בקרה אחרת על כמות הגז במיכל.
3. מה בנושא רישוי המערכת.
4. מחיר סופי לגבי המערכת, ההתקנה, התקינה והרישוי.

נמרוד

ברק
24-11-03, 17:36
יוזמה מבורכת

נץ לבן
24-11-03, 21:46
חיים מזלטוב

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=3&item=330610

נו ספר לחבר'ה

רכס חיים
25-11-03, 02:54
אתמול - אחרי 7 שעות הדרכה והתקנה שבחלקה עצמית - הורכבה בג'יפ מערכת צ'כית הכוללת בלון 60 ליטר, דיאפרגמה מחוממת במים חמים מהרדיאטור, ברז מחליף חשמלי גז/בנזין ,כפתור אלקטרוני בורר גז/בנזין בתא הנהג, מערכת צינורות גז 6 מ'מ מוגנים בצינור פלסטי . ברז כיוונון עם פילטר בכניסה לדיאפרגמה, וחיווט חשמלי 12 וולט בין המערכות.כ'כ פיית מילוי לגז עם חיבור למיכל. אני לא יודע עדיין איך המערכת תעבוד בעתיד ,כי בינתיים היא עובדת יפה בסרק -אך בטוח שהדבר הזה נראה יפה באופן מיוחד,שלא לדבר על מקצועי ורק בגלל זה כבר היה שווה. בהתחשב שעברנו קורס התקנה עם המון הסברים מעשיים מאנשים שמבינים חבר'ה כמונו ,ההתקנה לא ארכה זמן רב . בהתחשב שבעתיד נתמקצע מוסכם עלינו שהתקנה כזו אמורה לקחת כ-5 שעות עם שני מתקינים שאחד מהם הוא בעל הג'יפ. אצלי היה הרבה מקום בתא המנוע והעבודה נעשתה בנוחיות אבל יתכן שבכלים אחרים בעית המיקום והגישה תהיה מעט יותר מורכבת, אבל סך הכל רק הדיאפרגמה יותר בעיתית - השאר ממש קטן בגודלו וניתן למיקום מאד גמיש. עד כאן אני ממש מרוצה והיותר חשוב - נראה שיש על מי לסמוך ,התקשרנו למתקינים רציניים עם הבנה לרגישות שלנו לכלים ועם נכונות להתגמש כדי שנרגיש טוב.מי שרוצה לבקר אצלי במפעל בעמק חפר מוזמן לבוא ולראות את המערכת -עדיין ללא אפשרות התנעה -היות ואין לי כרגע סטרטר שיסודר תוך יומיים.{054354505} כך הוא יראה את היקף העבודה והמקצועיות הנדרשת להתקנה ,באם היא בתחום יכולתו, מה שלי נראה כפשוט. בינתיים היום הגיעו לנמל אשדוד משאבות להתקנה בתחנות דלק ונראה שתוך זמן לא ארוך יצוצו תחנות בכל הארץ. בניסוי נראה שהמנוע עובד יותר שקט ללא עשן מהאגזוז ומאחר ולא ניתן להתקין מערכת כזו על מנוע מזייף - ביצענו החלפת פלאגים ,כך שאני מצפה גם לתוספת כח קטנה לעומת המצב כיום.נראה שכמו שתוכנן עד מחצית החודש הבא תהיה בפורום חוות דעת לאחר ניסויים בשטח ,בהתחשב בעובדה שיש צורך בכיונונים עדינים עד לקבלת תוצאות טובות. כמו בעבר אני מציין שיש צורך בסבלנות וביסודיות כדי להטמיע את המערכת המיוחדת הזו ,אבל אין לי ספק שזה ישתלם לנו די מהר.

itayhi
25-11-03, 13:04
חיים שלום
קודם כל מזל טוב להתקנת המערכת
שנית, אני מבין שהמערכת הותקנה אצלך על מנוע קרבורטור (וואז?), כך שאין בעיה להתקין על סמוראי?
תצחקו תצחקו, אבל הסמוראי שלי הוא פרייבט לכל דבר ואני נוסע עליו 1200-1500 ק"מ לחודש
ולפעמים יותר (מספיק טיול לדרום כדי להקפיץ את זה בעוד 500-600 ק"מ) אם תחשבו את זה בדלק זה יחסוך לי בערך 300-400 ש"ח על דלק בחודש ואפילו יותר.
שאלה שניה, איפה לעזאזל מתקינים את מיכל הגז בסמוראי? כי הבגאז נפל לי בטיול האחרון ומאז אני לא מוצא אותו :wink: :wink: :wink:
תודה
איתי

רכס חיים
25-11-03, 20:24
התקנות מחייבות מרחק של 25 ס'מ מפגושי הרכב ,כך שברכב קטן תהיה בעיה בבוא היום של הרישוי . מה עוד שתוספת מיכל 60 ליטר אינה קטנה בנפחה בג'יפ שלך. אני מציע שתגיע עם הג'יפ למפעל שלי בעמק חפר ויחד נדסקס את זה כשהכלים והציוד לפנינו. טלפון לתיאום 054354505.

gluk
26-11-03, 10:09
" Lo nitan lehatkin al hamanoa mezayef"????? :shock: :shock:

Hivhalta oti ahshav - hamanoa sheli gamur bichlal!!!!! Az, im arza lehatkin, aztarech overol???????!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cry:

Sliha, ani al hamahshev lelo ivrit.... :oops:

נמרוד
26-11-03, 10:11
" Lo nitan lehatkin al hamanoa mezayef"????? :shock: :shock:

Hivhalta oti ahshav - hamanoa sheli gamur bichlal!!!!! Az, im arza lehatkin, aztarech overol???????!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cry:

Sliha, ani al hamahshev lelo ivrit.... :oops:

אני היחיד שחושב שאם המנוע שלך גמור ויש לך 4000 שקל מיותרים, קודם כל תתקן אותו ורק ואחר כך תחשוב בכלל על להתקין כל מיני מערכות מותרות? האם אני עד כדי כך לא נורמלי?

gluk
26-11-03, 15:31
נכון, צודק :( , אבל בינתיים הוא עוד נוסע, ולצערי שיפוץ שלו (וגם החלפה) לדעתי יעלו "קצת" יותר מ-4K! וזה עוד סיפור בכלל לפרק אותו! ולמה מיותרים? אפילו אם זה ייתן חיסכון של 30%, אם כמות הנסיעות שעשיתי בזמן האחרון (בכביש, אגב :( ), אחסוך סכום מכובד מהר מאד, תאמין לי! ככה שיש לכאן ולכאן...

אריה פאהן
26-11-03, 19:11
הבנתי שבתחנות הדלק מתדלקים גז רק לרכב שמוסב לגז באופן חוקי וזה מופיע ברשיון אז מה בעיניין החוקיות של העיניין?

גנאדי-מנוע כמו שלך מפירוק כולל הרכבה צריך לעלות כ-K 4 ש"ח אולי קצת יותר אבל לא הרבה יותר

ל

רכס חיים
27-11-03, 14:04
מערכת ההצתה צריכה להיות מכוונת וללא זיופים - מצב המנוע לא רלוונטי בוכנות, טלטל ,מיסבים וכו' היות ומערכת ההצתה צריכה להבטיח הפקה אנרגטית מושלמת מחומר הבעירה ואילו תפקיד הבוכנות והטלטל להפוך את האנרגיה לעבודה כך שאין זה קשור בהכרח למערכת הגז אלא לתפוקה של העבודה. ברור שגז לא יפתור את בעית התפוקה.

אדי
30-11-03, 16:56
ראיתי את המערכת ביום שישי על הוואז של חיים (רכב מעניין בפני עצמו) וההתקנה ממש לא נראית מסובכת ... אני לא יודע לגבי הכיוונים או ההתקנה של מערכת ההחלפה בין בנזין לגז בכלי רכב עם מחשב, אבל זה נראה אפשרי.

אדי

ג'ימי
07-12-03, 19:35
גם אני מוכן ברצון לשלם 7000 ש"ח

תומר

ג'ימי
07-12-03, 20:30
כמובן שיתאים למנוע מעל 250 כ"ס (בעתיד הקרוב).

רכס חיים
08-12-03, 00:14
כפי שציינתי בשרשור המערכת מתאימה למנועים בנפח עד 7 ליטר- כלומר כמעט כל מנוע בנזין שיש היום על ג'יפים גדולים ניתן להסבה לפי התכנית שלנו. בינתיים לצערי הכל עומד או יותר נכון מתקדם לאט ,היות וקיבלתי שני פרויקטים גדולים מאוד שתפקידם לממן בין השאר שגעונות מופרעים כגון שיפוץ ג'יפים .לא לקחתי בחשבון עיכובים של ימי גשם - היות ואני עובד בחוץ, כך שלפני סוף החודש אני לא רואה חוות דעת על המסך .

שחף110
08-12-03, 09:06
עד עכשיו הכל טוב יפה נפלא ומדהים.
אבל עדיין אין לזה תקינה .... !!!

רכס חיים
08-12-03, 18:24
בדקנו טוב והסתבר שזה נוסע גם בלי תקינה. משונה.

שחף110
08-12-03, 19:17
חיים - הבעיה זה לא איך זה נוסע ואיך זה יעבור בטסט, ויכול להיות שפה ושם זה יעבור.
הבעיה מה קורה אם חס וחלילה יש תאונה - קורה משהו, למה להיות חשופים בצריח ?
עד שלא תהיה תשובה ברורה וחדמשמעית - אני לא מאמין שמישהו שפוי ירצה לקחת על
עצמו אחריות כזאת.
ותמין לי - אני בעד זה וב 4 אלף זה נראה יופי של עסקה.
אולי אני נוסע על דיפנדר - אבל דיפנדר בנזין v8 אז אותי זה מאוד מענין

נמרוד
08-12-03, 20:27

תשובה לעניין! :lol:

תשאירו את דיוני התקינה-לא תקינה-מה יקרה אם- וכולי לפורומים אחרים. זה ממש, ממש לא מעניין. כל עוד המצב ה"תקינתי" ברור (אין תקינה עדיין) , אין על מה לדון פה. כל אחד שיקח על עצמו כמה ק"ג אחריות שהוא חושב שהוא מסוגל לסחוב, וזהו.

האמור נכון לגבי, הייתי אומר, 90% מהדיונים בפורום הזה. הרי כל שינוי ושיפור ברכב בלי יוצא מן הכלל לא תקין בישראל, וכל תיקון ועבודה שלא נעשו על ידי מוסך מוסמך - גם לא תקינים. אז מה? בשביל זה נחליף מדינה שמכל בחינה אחרת היא כל כך נהדרת?

gluk
10-12-03, 12:04
נימרוד, אהבתי :D :D :D

רכס חיים
10-12-03, 18:10
דוקא אצלי בג'יפ יש כמה דברים עם תקינה.

shmil
11-12-03, 11:00
סיקס עם מערכת גז התהפך בשבת שעברה.....
לא היתה כל בעיה במערכת הגז כשהפכו אותו חזרה. הברזים החשמליים נסגרו לבד בעת ההתהפכות, שהיתה, אגב, בעת שהוא נסע על גז

זאביק
11-12-03, 13:28

סיקס עם מערכת גז התהפך בשבת שעברה.....
לא היתה כל בעיה במערכת הגז כשהפכו אותו חזרה. הברזים החשמליים נסגרו לבד בעת ההתהפכות, שהיתה, אגב, בעת שהוא נסע על גז

ואם חס-וחלילה (מלח-מים-מלח-מים-שום-שמיר) היה צורך בהתערבות הביטוח בעניין, לא בטוח שזה היה מסתיים כ"כ טוב. הביטוח היה יכול להתנער מכל העניין.

חנן א.
11-12-03, 13:34
כמה פעמים שזה נכתב כאן, הסיפור המוזר עם הביטוח...

על מה אתה מדבר, זאביק? על ביטוח צד ג' ? מקיף? או חובה?

למיטב ידיעתי, קרנית מכסה נזקי גוף גם אם נסעת על באגי מתוצרת בית על פי התקנים של זימבבוואה תחתית. יהיה לך עניין עם המשטרה, אבל זה כבר סיפור אחר.

חנן א.
11-12-03, 13:38
ובקשר לביטוחים האחרים. שאלתי בעבר ואני אשאל שוב: מישהו יכול לספר על בריחה כזו מאחריות, שהוא מכיר לפרטים?
בכמה תאונות שהייתי מעורב בהן, לא זכור לי שמישהו בכלל הציץ לכיוון של הרכבים ועל מצבם הטכני, וחברות הביטוח שילמו.

shmil
11-12-03, 13:39
אכו, חיים, אך כפי שכבר נאמר [או לא] :shock:
את זה הם יכולים לעשות, במרבית הג'יפים - גם על מידות צמיגים וג'אנטים, סרנים, מנועים וגירים, ווי גרירה וכננות - הכל לפי הנזק והגורם.
ובכלל, בתאונה עצמית בג'יפ - מה יש לחפש בביטוח..... :twisted:

shmil
11-12-03, 13:41
סליחה, חיים - הושמצת לחינם הפעם :) , הכוונה היתה לזאביק
ט.ל.ח.

זאביק
11-12-03, 13:57
על מה אתה מדבר, זאביק? על ביטוח צד ג' ? מקיף? או חובה?

מקיף (לא רלוונטי ברוב המקרים) וצד ג'.
בפוליסה כתוב (באותיות הקטנות) שהרכב צריך להיות עם טסט, כשיר, ובהתאם לחוקים

נקווה שמאיר יוכל להגיב בצורה רשמית ומוסמכת.

חנן א.
11-12-03, 14:04
כלומר? אם נשרפה לי נורת חנייה אחורית ברנו 5, או שצבעתי את הרכב מאדום לכחול בלי לעבור דרך עמדה מס' 1 , ועשיתי תאונה חזיתית עם מרצדס, הביטוח לא תופס?

ברצינות, אתה סתם זורק כי שמעת את זה ממישהו שנפח כאן משהו לא מחייב בפורום, או שאתה מדבר מידיעה?

אני בהחלט יכול להבין שאם נסעת עם גלגלים 40 אינטש ועשית תאונה כי לא הצלחת לבלום, אז הביטוח יתחמק, אבל לגבי הדוגמאות שנתתי, הסיפור נשמע לי מופרך, על פניו.

שחף110
11-12-03, 14:19
לא, אבל אם נסעת עם הג'יפ והייתה תאונה והרכב פגע ברכב אחר - או שפגעו בך מאחורה, כתוצאה מכך הרכב שלך התלקח ולא רק שמיכל הדלק התפוצץ אלא גם מיכל הגז, או שבוא לא נהיה פסיימים, הגז החל לדלוף ותהיה חקירה מי מה איך כמה ולמה - נראה לך שתצא נקי ?
תאמינו לי - אני הכי בעולם בעד יש לי V8 זללן .... אבל עד שזה לא חוקי,
אני לא מכניס ראש בריא למיטה חולה.

חנן א.
11-12-03, 14:28
תבדיל בין שני אספקטים: האספקט החוקי, שעליו אין ויכוח-מדובר במשהו לא חוקי, והאספקט הביטוחי.
גם אם תיסע ב180 ותיכנס בעמוד, תהיה לך בעייה חוקית ו"לא תצא נקי", אבל בהחלט יהיה לך ביטוח.

אז לגבי נזק שייגרם כתוצאה ישירה מהתקנה לא חוקית, אני לא התווכחתי. השאלה היא:
אם חברת הביטוח מסוגלת לברוח מתשלום על נזק שנגרם שלא כתוצאה מההתקנה הלא חוקית?

מאיר רוטברג
11-12-03, 14:33
הבעיה אינה במקיף לכך אתייחס לאחר מכן העיה הינה בחובה,וכאן יש לכם רבותי וידידי חוסר הבנה בסיסי,(נא לא להעלב)
חנן ציין שיש קרנית ואכן זה כך,
אבל לא בדיוק ובענק
נסעת ברכב הרכב התהפך ונפגעו הנוסעים,קרנית תשלם להם ותתבע כל גרוש
כל גרושממך הנהג,
כן,בדיוק כך וזה לא נתון לפרשנות בכלל.

אני כתבתי מפורשות רק אם יהיה לכך תקינה.נקודה

שחף110
11-12-03, 14:34
אני לא מבדיל - אני לא רוצה להסתכן, לא רוצה לשעבד את עצמי לכל החיים לתשלומי פיצויים תביעות של חס וחלילה מה יקרה אם .... מישהו ינכס בי מאחורה - הוא אשם נכון ?
נהדר. כתוצאה נשבר הברז של המיכל גז התחיל לדלוף וארע פיצוץ - מי יהיה החמור שאחד שישלם על זה ביוקר כי זה לא היה חוקי ?
אני לא רוצה להתחיל לריב עם חברות ביטוח מתוך עמדת נחיתות - אם כבר הסתבכתי אז לפחות שאני אהיה בעמדה טובה ולא שהם יעמדו על הצוק ואני בערוץ ...

חנן א.
11-12-03, 14:42
אדם קרוב אלי נפגע קשה לפני כמה שנים על ידי נהג במכונית שנהג ללא רשיון וללא ביטוח. האדם הפגוע פוצה ב5.5 מיליון ש"ח ואף אחד לא דיבר בכלל עם הפוגע.
איך זה מסתדר עם הכתוב למעלה?

שחף110
11-12-03, 14:46
יופי - ומה המשטרה עשתה לאותו בן אלף זונות שנהג ברכב בלי ביטוח ורישיון ?

חנן א.
11-12-03, 14:50
למיטב ידעתי, נאדה.
לגבי כסף-הוא לא שילם.

חנן א.
11-12-03, 14:54
מאיר, לא ענית לשאלתי:

אם נשרפה לי נורת חנייה אחורית ברנו 5, או שצבעתי את הרכב מאדום לכחול בלי לעבור דרך עמדה מס' 1 , ועשיתי תאונה חזיתית עם מרצדס, הביטוח לא תופס?

מאיר רוטברג
11-12-03, 16:11
אני את העצה שלי נתתי, מי שרוצה שינהג לפיה מי שרוצה להסתמך על סיפורי "הדוד שלי" וכו שיסמוך.
זה המצב החוקי נטו
כל השאר זה ורסיות על החוק
אני,וזו אינה המלצה או הכוונה כלשהיא לא אתקין בשום מצב מערכת ללא תקן,
נקודה

חנן א.
11-12-03, 16:49
יש מצב לקבל תשובה רצינית, או שאנחנו רק בעניין של ססמאות, הפחדות ושטויות?

מאיר רוטברג
11-12-03, 17:31
חנן ידידי,
אין פה עניין כלל של סיסמאות,או הפחדות
נהג חסר ביטוח ואין זה משנה כלל אם אין זה מחוסר תשלום,או מסיבה שהותקנה ברכב מערכת גז ללא תקינה או אישור מפורש ממשרד התחבורה חברת הביטוח תדחה את התביעה.
הנוסעים שניפגעו יתבעו את קרנית ויקבלו את הפיצוי המגיע להם,
קרנית על פי זכות המוקנה לה בחוק תתבע את הנהג וכו,

חנן רק למען האישור מחדש בדקתי את הנושא מישפטית והעו"ד המומחה בנושא אישר בפני חד וחלק כי אכן זו זכות המוקנת בחוק לקרנית,

מכאן לבוא ולהסיק כי "הפחדות" סיסמאות?? הדרך ארוכה מדי.

חנן א.
11-12-03, 17:35
בוא ננסה שוב, אולי בפעם השלישית נקבל תשובה:

אם נשרפה לי נורת חנייה אחורית ברנו 5, או שצבעתי את הרכב מאדום לכחול בלי לעבור דרך עמדה מס' 1 , ועשיתי תאונה חזיתית עם מרצדס, הביטוח לא תופס?

חנן א.
11-12-03, 17:42
אגב, אני לא סתם מתעקש על השאלה הנ"ל.
לדעתי הלא מבוססת והלא מקצועית, בשביל להתנער מתשלום ביטוח, החברה תצטרך להוכיח ש
1. יש קשר בין התאונה לאותו מכלול ברכב שהוא לא תקין או לא תקני, כלומר ששינוי הצבע או התקנת הגז גרמה לתאונה או לתוצאות קשות יותר שלה.
2. שהעובדה שההתקנה לא תקנית, כלומר ששינוי הצבע, או התקנת הגז, גרמה לתאונה או לתוצאות קשות יותר שלה.

אני צודק? ומאיר, אנחנו לא מדברים כאן על נסיעה ללא ביטוח, נסה להתפקס על השאלה שלי.

עמי
11-12-03, 17:47
אחרי המחמאות שחלק לי נמרוד בשרשור אחר, אני אנסה להיות רציני ...
יש הבדל מהותי בין בו קיים ביטוח חובה בתוקף ורשיון רכב תקף, אך הרכב עצמו אינו במצב תקין (נורה שרופה, למשל), למקרה בו הרכב אינו בעל רשיון רכב תקף. במקרה הראשון, אם אני זוכר נכון, לא יכול מבטח להגביל את אחריותו לנזקי גוף במגרת הפוליסה, וגם אם הגביל, לא יהיה להגבלה תוקף חוקי. לעומץ זאת, במצב בו רשיון הרכב אינו תקף - לדוגמא במקרה של שינויי מבנה שהם כה חביבים עלינו, לא תחול כלל הפוליסה ומי שישא באחריות לתשלום הנזק יהיה בדר"כ הנהג.
קרנית "הומצאה" על ידי המדינה, מטעמים סוצייאלים גרידא, ומטרתה להבטיח פיצוי לנפגעי מכת המדינה הקרויה "תאונות דרכים". כאשר אדם נפגע על ידי רכב שאינו בעל רשיון תקף, או ביטוח חובה תקף, או שאין יודעים את זהות הפוגע ("פגע וברח"), קרנית תשא בתשלום וזכותה לחזור אל (על) הנהג הפועג ולדרוש ממנו את נזקיה, דהיינו את הכספים ששילמה לנפגעים. אם קרנית לא עשתה זאת, בדר"כ הדבר נובע מבך שהגיעה למסקנה שניהול ההליך המשפטי יעלה יותר ממה שיש לה סיכוי להוציא מהפוגע.
למען הסר ספק, נהג שנהג ברכב ללא רשיון רכב תקף או ללא ביטוח חובה תקף, לא יהיה זכאי בדר"כ לפיצוי לא מחברת הביטוח שלו ולא מקרנית - וישאר עם הXXן ביד.
כל זאת נכון לגבי נזקי גוף. ככל שמדובר בנזקי רכוש, בין אם נזק עצמי ובין אם נזק לצד ג', רכב לא תקין (ואפילו יש לו רשיון רכב תקף) בהחלט יכול לשמש כעילה לאי-תשלום תגמולי הביטוח, והמקרה הכי נפוץ (שאם תחשבו עליו תגלו שאין בינו ובין מקרי נזק תאונתי כל הבדל משמעותי) הוא סירוב לשלם עקב אי-המצאות אמצעי מיגון לרכב, אי-הפעלתם כראוי או אי-תקינותם.
עמי(Z).

עמי
11-12-03, 17:50
רק שכחתי לציין שחברת ביטוח שמסרבת לשלם תגמולי ביטוח בגין נזקי רכוש, צריכה כמובן להוכיח שיש קשר סיבתי בין התקלה ברכב הפוגע לבין קרות הנזק. אם אין קשר כזה - היא אינה יכולה להתחמק מתשלום.

חנן א.
11-12-03, 17:51
עמי, צריך להיות קשר בין המכלול הלא תקני, ובין התאונה כדי שחברת הביטוח תוכל להתחמק מתביעה?

חנן א.
11-12-03, 17:52
אופס, ענית לי בזמן שכתבתי את ההודעה.

חנן א.
11-12-03, 17:53
בקיצור, בנושא הגז, ובנושא השרשור הזה, החברה תצטרך להוכיח שההתקנה הלא תקנית היא זו שגרמה לתאונה ולתוצאותיה?

נמרוד
11-12-03, 17:56
אסור לסחוב בלון גז רגיל ברכב פרטי? יש מגבלת משקל (אנימ מניח שגזיה מותר)? מתקן גריל של webber עם בלון 10 קילו (יש כזה חדש לאבא של יעל) מותר לנו להעביר ממקום למקום ברכב? מה קורה אם יש תאונה?

עמי
11-12-03, 17:56
ועוד משהו ...
לאחרונה פורסם פסק דין שבו שחרר בית המשפט חברת ביטוח מהחובה לשלם פיצויים לנהג שנפגע בת"ד בזמן שלא הרכיב משקפיים, וזאת בניגוד לאמור ברשיון הנהיגה שלו.

תוצאת אי-הרכבת המשקפיים הייתה ראיה לקויה של הדרך (או אי-ראייתה כלל). השוו זאת למקרה בו הנהג אינו חייב בהרכבת משקפיים, אבל מעדיף לחפש תחנות ברדיו - התוצאה זהה, הנהג אינו רואה את הדרך.

במקרה הראשון - החברה פטורה מתשלום - מכיוון שלמעשה לנהג החייב במשקפיים, אין רשיון תקף כאשר אינו מרכיב אותם, ולכם גם ביטוח החובה אינו תקף, ואילו לנהג אדיוט שאינו רואה את הדרך - עדיין יש רשיון נהיגה תקף, ולכן גם ביטוח חובה תקף, והחברה, על כל הצער הכרוך בכך, תהיה חייבת בתשחום הנזקים..

עמי
11-12-03, 18:00
ושוב, יש הבדל בין נזק גוף לנזק רכוש.
מותר ככל המראה להוביל מיכל גז ברכב. אבל, אם חברת הביטוח תוכיח שהובלת אותו בצורה שהגדילה את הסיכון או שלא נקטת בכל אמצעי הזהירות הסבירים כדי להוביל את המיכל בביטחה, קרוב לודאי שבית המשפט יקבע כי קיימת רשלנות תורמת שלך, ויקטין את התגמולים בהתאמה.

נמרוד
11-12-03, 18:06
ושוב, יש הבדל בין נזק גוף לנזק רכוש.
מותר ככל המראה להוביל מיכל גז ברכב. אבל, אם חברת הביטוח תוכיח שהובלת אותו בצורה שהגדילה את הסיכון או שלא נקטת בכל אמצעי הזהירות הסבירים כדי להוביל את המיכל בביטחה, קרוב לודאי שבית המשפט יקבע כי קיימת רשלנות תורמת שלך, ויקטין את התגמולים בהתאמה.

כל זה בהנחה שהמיכל בכלל התפוצץ. ונניח שהיתה תאונה חמורה עם נזקים בגוף ובנפש, אבל מיכל הגז "לא היה מעורב" בה. ונניח שהמיכל אכן היה מחובר למנוע, וללא אישורים מתאימים. אבל שוב, לא היה לזה קשר סיבתי לתאונה, וגם לא נגרם נזק נוסף כתוצאה מהמיכל. במקרה הזה יש עילה לחברת הביטוח לסרב לשלם?

עמי
11-12-03, 18:25
עניתי כבר על זה, אבל אסביר שוב, ולצורך כך, כמעט כמו מהנדס (מלח, מים), נניח מספר הנחות:
א. ברכב הותקנה מערכת גז
ב. מערכת הגז לא מורשית
ג. הייתה תאונה
ד. נגרם נזק רכוש
ה. נגרם גם נזק גוף
ו. אין קשר סיבתי בין התקנת מערכת הגז לבין הנזק.

מכאן עולה ש:
1. א' + ב' = אין לרכב רשיון רכב תקף
2. אין לרכב רשיון תקף = אין לרכב ביטוח חובה תקף + אין לרכב ביטוח מקיף/צד ג' תקף.
3. אין ביטוח חובה תקף = הנפגעים (למעט הנהג) לא יהיו זכאים לפיצוי בגין נזקי הגוף מחברת הביטוח, ויהיו זכאים לפיצוי מקרנית. הנהג לא יהיה זכאי לכל פיצוי.
4. אין לרכב ביטוח מקיף/צד ג' תקף = חברת הביטוח לא תהיה חייבת בתשלום הנזקים לבעל הרכב הפוגע ולבעלי הרכוש הנפגע. כמובן, שאם גורם אחר גרם לנזק הרכוש (הנהג שכיוון תלנות ברדיו למשל), ניתן יהיה לתבוע אותו, או את חברת הביטוח שלו.

מקווה שעכשיו מובן יותר.

עמי

עמי
11-12-03, 18:29
אולי בכל זאת, הבהרה נוספת.
כאשר אין ביטוח(חובה/מקיף) בתוקף - אין משמעות לקיומו או אי-קיומו של קשר סיבתי.
כאשר יש ביטוח בתוקף - הקשר הסיבתי אינו רלוונטי לעניין נזקי גוף, וכן רלוונטי לעניין נזקי רכוש.

נמרוד
11-12-03, 18:33
קודם כל אני חייב להגיד שאני מצטער שאני נגרר לדיון הזה שמחרב את הדיון ההרבה יותר חשוב בנושא הגז...

נו שיהיה... :twisted:

עמי, אני מבין שהנקודה החשובה בעצם לעניננו היא תקפות רשיון הרכב.

א. לג'יפ ההיפוטתי שאין לי, יש רשיון רכב תקף.
ב. העברת הטסט בוצעה ע"י המוסכניק שלי, תוך תיקון מספר ליקויים שהוא מצא.

קרתה איזושהי תאונה, לצורך הפשטות - דרסתי הולך רגל. חוקר תאונות הסתכל על הג'יפ והבחין שמותקן בו כלוב התהפכות, לצורך העניין. או נעילה אחורית (חוקר חכם). יש עילה לחברת קרנית לתבוע אותי? ואם כן, אתה מוכן לייצג אותי (יש סיכוי שנזכה?)?

חנן א.
11-12-03, 18:44
למעשה, כל מי שמגיע לעמדה מס' 1 כדי לרשום שינוי, מגיע ללא רשיון רכב וביטוח תקפים?

מזעזע, לא?

עמי
11-12-03, 18:45
לא בטוח שהבנתי מה אתה שואל, ובכל מקרה עשית דילוג לוגי קטן...
קרנית לא תובעת סתם. היא תובעת כאשר היא נאלצה לשלם למישהו בגלל משהו שאתה עשית.
לא ברורה לי הכוונה בציון העובדה שהמוסכניק שלך העביר את הרכב טסט. בהנחה שבמועד העברת הטסט, כבר היו הנעילה והכלוב מותקנים (ואני באמת לא יודע אם התקנת נעילה מצריכה אישור שינוי מבנה) ורשיון הרכב (הטסט) ניתן אגב ביצוע מעשה לא חוקי כלשהו (המוסכניק כיוון לראשו של הטסטר אקדח, איים שירצח לו את הכלב, נתן לו 10,000$ בשטרות קטנים ולא רצופים ...), אז מהותית אין לרכב רשיון, וההמשך ברור.
אם הטסטר פיספס בתום לב את שינויי המבנה והעביר את הרכב טסט - זאת באמת שאלה טובה, שאין לי אפשרות לענות עליה במעמד זה (מורכב, מסובך ושווה הרבה שכ"ט :lol: ).

אני חושב שהמשפט האחרון עונה גם על השאלה האחרונה שלך ...

עמי
11-12-03, 18:47
חנן,
הוא צריך להגיע לשם עם אישור תנועה זמני - שיכול להוציא לו מוסך מורשה :twisted: .
מבאס איך סוגרים לנו את כל הפינות, הא?

שחף110
11-12-03, 20:24
לדעתי נמרוד - כן !!
בהנחה שנעילה אוטמטית לדוגמה הינה שינוי מבנה.
אין לך רישיון בתוקף ולא ביטוח !!!
וכמו שעמי כתב - אין שום צורך להוכיח קשר שהנעילה האוטומטית היא אשמה בתאונה (או שלא )

שחף

רכס חיים
12-12-03, 06:44
נסיעה בגז יותר בטיחותית מנסיעה בבנזין. נקודה. ועתה להסבר . בבדיקות ובמחקרים שלא ראיתי או קראתי בעיני אך נאמרו לי על-ידי בעלי מקצוע בענף שהם בפירוש אינטרסנטים - רכבים עם גז לא , לא, לא - מעורבים בשריפות ופיצוצים לעומת רכבי בנזין. הסיבה לכך הגיונית 1. מיכל הגז הינו מתקן מפלדה עבה במיוחד הנבדק פרטנית בלחץ הגבוה פי 10 מהלחץ במצב עבודה כך שהחשש להתבקעות בתאונה קטן במיוחד. מיכלי הבנזין במיוחד מהפלסטיק אינם עומדים באפקט אנרגטי אפילו 5% מהכוח המבקע מיכל גז.- עובדה , לא דיעה. 2. בעת שחרור גזים עקב תאונה באם שוחררו - הגז הופך מנוזלי לנדיף ותוך דקה או שתיים הריכוזיות שלו באויר הפתוח יורדת לבלתי נפיצה לעומת הבנזין הנותר במקום והופך בשילוב עם האדים לפצצה מתקתקת שממתינה לניצוץ ( זו הסיבה שבעת תאונה אני קודם כל רץ לשחרר את כבל המצבר - וכולם חושבים שאני משוגע ,שרוצה לפתוח את מכסה המנוע במקום לחלץ פצוע.) עובדה , לא דיעה. 3. יש מצב שבנזין נשפך על אנשים בחילוץ, וזה קרה לי אישית -אך אין מצב שגז 'נשפך' על מישהו - עם הלפידיות האפשרית במצב מבעית זה. עובדה ,לא דיעה. לסיכום אני מציע שמישהו בפורום - לדעתי נמרוד או חנן יחפשו מחקרים או תוצאות עובדתיות באתרי האינטרנט בכדי לפקוח את עינינו לנושא חשוב זה ,ואחת ולתמיד נדע אם גז מסוכן או שזו רק תדמיתו. הייתי עושה זאת אישית אך הידע שלי בנבכי אוטוסטרדת המידע מוגבלת מאוד.

נמרוד
12-12-03, 11:20
נסיעה בגז יותר בטיחותית מנסיעה בבנזין. נקודה. ועתה להסבר . בבדיקות ובמחקרים שלא ראיתי או קראתי בעיני אך נאמרו לי על-ידי בעלי מקצוע בענף שהם בפירוש אינטרסנטים - רכבים עם גז לא , לא, לא - מעורבים בשריפות ופיצוצים לעומת רכבי בנזין. הסיבה לכך הגיונית 1. מיכל הגז הינו מתקן מפלדה עבה במיוחד הנבדק פרטנית בלחץ הגבוה פי 10 מהלחץ במצב עבודה כך שהחשש להתבקעות בתאונה קטן במיוחד. מיכלי הבנזין במיוחד מהפלסטיק אינם עומדים באפקט אנרגטי אפילו 5% מהכוח המבקע מיכל גז.- עובדה , לא דיעה. 2. בעת שחרור גזים עקב תאונה באם שוחררו - הגז הופך מנוזלי לנדיף ותוך דקה או שתיים הריכוזיות שלו באויר הפתוח יורדת לבלתי נפיצה לעומת הבנזין הנותר במקום והופך בשילוב עם האדים לפצצה מתקתקת שממתינה לניצוץ ( זו הסיבה שבעת תאונה אני קודם כל רץ לשחרר את כבל המצבר - וכולם חושבים שאני משוגע ,שרוצה לפתוח את מכסה המנוע במקום לחלץ פצוע.) עובדה , לא דיעה. 3. יש מצב שבנזין נשפך על אנשים בחילוץ, וזה קרה לי אישית -אך אין מצב שגז 'נשפך' על מישהו - עם הלפידיות האפשרית במצב מבעית זה. עובדה ,לא דיעה. לסיכום אני מציע שמישהו בפורום - לדעתי נמרוד או חנן יחפשו מחקרים או תוצאות עובדתיות באתרי האינטרנט בכדי לפקוח את עינינו לנושא חשוב זה ,ואחת ולתמיד נדע אם גז מסוכן או שזו רק תדמיתו. הייתי עושה זאת אישית אך הידע שלי בנבכי אוטוסטרדת המידע מוגבלת מאוד.

חיים, לא צריך לעשות מחקרים. הרי זה חוקי ותקין ומאושר בכל רחבי ארופה... למעשה עוד X שבועות או חודשים זה יהיה תקין ומאושר גם בארץ... האם בן לילה, בגלל ששר התחבורה או איזשהו פקיד מתחתיו ימצא את הזמן או הרצון לחתום על מסמך שמחכה על השולחן, ישתנו חוקי הפיזיקה ומערכת הגז תהפוך לבטיחותית יותר?

בחייאת אנשים, זה כבר נהיה מגוחך.

מאיר רוטברג
12-12-03, 18:13
אגב, אני לא סתם מתעקש על השאלה הנ"ל.
לדעתי הלא מבוססת והלא מקצועית, בשביל להתנער מתשלום ביטוח, החברה תצטרך להוכיח ש
1. יש קשר בין התאונה לאותו מכלול ברכב שהוא לא תקין או לא תקני, כלומר ששינוי הצבע או התקנת הגז גרמה לתאונה או לתוצאות קשות יותר שלה.
2. שהעובדה שההתקנה לא תקנית, כלומר ששינוי הצבע, או התקנת הגז, גרמה לתאונה או לתוצאות קשות יותר שלה.

אני צודק? ומאיר, אנחנו לא מדברים כאן על נסיעה ללא ביטוח, נסה להתפקס על השאלה שלי.

חנן ידידי,
גם אם תשאל 7 פעמים על המנורה לא תקבל תשובה שכל הדיוט יודע אותה,
חייב להיות קשר סיבתי בין הארוע למקורו,

בוא נצא מנקודת הנחה כי הרכב התהפך בזמן נסיעה כי היה לו תקר והנוסעים ניפצעו מההתהפכות והיה לו מותקן מערכת גז , ברור כי חברת הביטוח תתקשה להתנער מתשלום התביעה,

ניקח את אותו המקרה בדיוק הרכב התהפך עכב תקר בגלגל ונידלק כתוצאה ממערכת הגז ו3 פצועים קשה מהלהבות של מערכת הגז , ברור כי אין תביעה א דומה לתביעה ב,
לדעתי בתביעה ב ישולם ע"יי קרנית והנהג יתבע על ידנ כתביעת שיבוב.

אם תצבע את הפנס לכחול ותעשה תאונה בטוח יתפוס אותך את מישהוא מתנדב ית"מ בן 70 ויתקע לך דו"ח

חנן א.
12-12-03, 19:02
זהו, מאיר, שזו כנראה לא תשובה שכל הדיוט יודע אותה.
עובדה שעמי טען שלא צריך להיות קשר סיבתי. כלומר, אם החלפתי צבע לאוטו ללא מעבר בעמדה מס' 1, רכבי כבר נחשב לכזה שהוא ללא טסט וביטוח, ובכל תאונה אני עלול להיות נתבע על ידי קרנית.
אני מבולבל.

sxsman
12-12-03, 22:16
אהלן גם אם מתקינים מערכת גז המיכל דלק "הפחות" בטוח עדיין נשאר ברכב כך שאני לא מבין איך אפשר לקבוע או לבדוק אם רכב שמותקנת בו מערכת מעורב פחות או יותר שכאמור בכל מקרה נוסע גם אם טנק דלק בנוסף למיכל הגז! מלבד זאת חברת הביטוח תנסה בכל מקרה להיתנער מאחריות ולנסות להאחז בכל בדל אפשרות מעצם מהותה להבנתי לפחות. שתהיה אחלה שבת לכולנו :?:

מאיר רוטברג
13-12-03, 01:08
קראתי בעניון שוב את מה שעמי כתב ועדיין יש לי אי הסכמה עימו בנדון,
ואתן דוגמא מוכחת לעניין
רכב אשר נסע עם צמיגים שאינם ברשיון,התהפך השמאי דחה את התביעה בטענה כי הצמיגים לא ברשיון,אינו כשיר לנוע על הכביש בלה בלה בלה,
על פניו הטענה נכטנה ונכונים דברי עמי אולם טענתי כלפי השמאי הייתה כי צ"ג פגע בו בצד וגרם להתהפכותו וכי אין שום קשר לצמיגים במקרה הזה חברת הביטוח שילמה את כל הנזק,
זה תחום אפור,וככל שהמצב הכלכלי יהיה קשה לא יהיה אפור כלל ,אלא רק שחור
החברות במפורש מחפשות מתחת לאדמה לדחות תביעות ומסופקני אם לפי הדוגמא שנתתי אם לכב יתלקח ממערכת גז לא מורשת ברכב ספק רב אם החברות ישלמו כלל

עמי
13-12-03, 01:38
מאיר,
תן לי לנחש שבמקרה שאתה מדבר עליו דובר בנזקי רכוש, שהרי אם היה מדובר בנזקי גוף - קרוב לוודאי שאתה לא היית נכנס כלל ללופ.
אם ההנחה לעיל נכונה, אין לך שום מחלוקת איתי.

מאיר רוטברג
13-12-03, 20:09
עמי ידידי,
הנחתחה הינה נכונה ב100 אחוז מדובר בנזק רכוש בנזקי גוף החברות יחפשו מתחת לאדמה איך לא ,לאלשלם
היות וכיום כל הנזק במלואו עליהן ולא חלוקה עם אבנר.

רכס חיים
14-12-03, 00:43
נקבעה פגישה טנטטיבים ליום שישי הקרוב בכדי לסיים את התקנת המערכת גז בג'יפ - אם זה יתאפשר עקב מזג אוויר והרכבת הפאקונג ראש תסתיים.

שירוקו
16-12-03, 10:03
:?: יש לבדוק היטב לפני ביצוע התקנות כדי להשקיע במערכות הטובות ביותר על מנת למנוע בעיות גדולות בעתיד

איך אפשר להיכנס לחניונים תת קרקעיים מאבטח שייראה רכב עם בלון גז בטח ייברח להזמין משטרה או שישכב על הרצפה יש לבדוק את כל האופציות בכל אופן אני עם גראנד שירוקי דור קודם בהחלט מעוניין

זאביק
16-12-03, 11:32
איך אפשר להיכנס לחניונים תת קרקעיים מאבטח שייראה רכב עם בלון גז בטח ייברח להזמין משטרה או שישכב על הרצפה יש לבדוק את כל האופציות

אם זה יהיה רשום ברשיון רכב, לא תהיה בעייה . . .

שירוקו
16-12-03, 11:43
רישום הנושא בירישיון הרכב הינו כהמרחק לירח מתן אישור כזה על ידי משרד התחבורה
יהיה כמעיין פסק דין תקדימי בנושא כידוע לך יבואנית סוברו ניסתה בכל מעודה לקדם נושא זה אך ללא הצלחה

מעבר לעניין ה"בטחוני" כביכול כידוע אם היה אפשר בארצנו הקטנטונת היו מחייבים חגורות בטיחות באופנים

יש גם את נושא המיסוי משרד האוצר מגביל את השימוש בגז לתחבורה שיגרום להפסד הכנסות אדיר למדינה

יהיה קשה מאד לעקוב על מחירי הגז מפני שאפשר למלא מיכל גז ברכב באמצעות משאבה ממיכלי הגז הביתיים ולא ניתן יהיה לייקר כל כך את מחירי הגז לבישול כמו שנעשה בסולר

כידוע בשנת 2004 יועלו המסים על סולר לתחבורה

המשך יבוא ....

TOOTY
17-12-03, 12:21
מחיר הסולר הועלה היום.
מה שמחזיר אותנו לדיון בנושא הגז ולשאלה שעדיין לא נענתה:
כמה זה עולה לנו?
בהנחה שהכל תקין , חוקי ומותקן כראוי.
בהנחה של צריכת דלק נוכחית של נגיד אחד לשמונה מה שמוביל אותנו למחיר של כחצי שקל לק"מ.
כמה יעלה לנו הק"מ הזה במערכת המונעת בגז???
ואני מחפש תשובה בדוקה ולא משמועות...

אדי
17-12-03, 14:11
טוטי, מנסיון של אנשים שנוסעים עם מערכת גז החיסכון בעלויות תדלוק לעומת בנזין הוא כ-40%. כמובן שצריכים להתחשב בעלות ההסבה וכו' בחישוב הכדאיות.

רכס חיים
17-12-03, 22:11
המספר שנקב אדי מקובל על דעת רבים ומנוסים.

אריאל
19-12-03, 22:17
חיים מספר שאלות לי אליך:

1. איזו חברה מיצרת את המערכת?
2. האם המערכת מותאמת לכל תצורות המנועים (3 צילינדר , 4..,5..,6...,8...)?
3. האם מדובר באותה מערכת לרכב בעל מערכת הזרקה וכן לחברינו הישן והטוב, הקרבורטור?
4. באם התקנתי את המערכת על רכב א , האם אוכל להעבירה לרכב ב מאוחר יותר גם במידה ורכב ב בעל מערכת הספקת דלק שונה מרכב א וכן בעל תצורת מנוע שונה (כמובן לאחר כיוונונים).
5. מה לגבי התדלוקים ? והאם יש אפשרות לארגן משאבה ידנית במחיר "מבצע".

כמו כן אשמח לשמוע איך מתקדם פרוייקט ההסבה של הוואז וע"פ ממצאיך לשקול רכישת מערכת דומה\זהה.

אריאל.

kobon
20-12-03, 12:27
חיים כל הכבוד, יוזמה מבורכת ..
אני מתעניין עבור חבר בעל ג'ימי ואבדוק איתו אם הוא מצטרף .
בכל אופן, מנסיוני חברות הגז מוכנות להתקין על חשבונן (לא כולל חפירה ומילוי חוזר) צובר גז לכל מי שמתקין מערכת חימום תת ריצפה המופעלת בגז (תנור+מחליף חום), והתעריף זול מתעריף הגז הבייתי הרגיל .
הנושא שווה בדיקה לגבי ההתארגגנות שלכם .
מחזיק לכם אצבעות כי די נמאס לי לקרטע בדיזל...

רכס חיים
20-12-03, 18:30
יצרנית המערכת הינה חברה צ'כית בעלת ידע איטלקי עם מערכת משוכללת יותר מהאורגינלית.{צ'כיה היום בשוק הארופי על כל משמעויות התקינה בארץ} המערכת מתאימה למנועים בנפח עד 7 ליטר הזרקה או קרב'. ניתן בקלות להעביר מרכב לרכב. משאבה כרגע עולה 1300 ש'ח אך יש רעיון לשכנע בעלי מיכלי גז במשקים חקלאיים למכור גז מהמיכלים שלהם עד שיוקמו תחנות.

ברק
23-12-03, 16:06
חיים צהריים יפים לך!
הייתי רוצה לדעת מה קורה עם הסופה שנוסעת על הגז.
כמן כן הייתי רוצה לדעת כבר על עליות הרכבת מערכת .
ודרך אגב צור איתי קשר בטלפון 577117- 056 בקשר לנקודות "תידלוק".

רכס חיים
25-12-03, 04:37
יש שתי סופות שנוסעות בגז ובאחת מהן נסעתי. באם נפתרת בעית התידלוק התוצאה הסופית מוצלחת מאוד. שתיהן נוסעות קבוע על גז ואחת מהן שעובדת באבטחה היקפית לא עומדת מסביב לשעון. יש אפשרות להגיש אותך עם אחת מהן. הטלפון שלי 054354505

רכס חיים
31-12-03, 05:28
סוף סוף הג'יפ מוכן להשלמת מערכת הגז ובשבוע הבא יש סיכוי שנתחיל בניסויים. אנחנו באיחור של חודש בערך עקב לחץ בעבודה והצורך בתיקון הג'יפ. התנצלותי.

assafr
03-01-04, 23:23
מי יודע מה קורה אם זה האם הנושא התקדם ?
קראתי את כל השירשור ולדעתי גם אם כרגע אין תחנות שווה להתקין (לפחות לאחד כמוני שיכול לשים מיכל תת קרקעי בחצר) השאלה היא מה העלות ואיך עושים את זה ?
אשמח להבהרות .
אסף

רכס חיים
04-01-04, 03:31
חוץ מאפשרויות פרטיזנית של תידלוק - כולל באמצעות משאבה ידנית ,קיימות מספר תחנות במפעלים גדולים ובחסני גז ,שיש צורך למפות אותן לטובת בעלי הרכבים. כנראה שלאחר ההתקנה אתפנה גם לזה.

sxsman
06-01-04, 13:26
אהלן רכס
איך מתקדם הנושא.?האם יש לך כבר מסקנה ברורה לגבי הכדאיות הכוללת?
במידה וכן אשמח אם תפרסם את דעתך .
מבחינתי מה שנשאר לי כדי להחליט הינה חוות דעתך!!!!!!
שיהיה הרבה וטוב לכולם
eli

רכס חיים
06-01-04, 16:47
בשבוע הבא יתחילו הנסיונות לאחר סיום ההתקנה.

gluk
13-01-04, 17:59
אהלן! מה קורה? יש התקדמות, או שאתה עדיין בענייני תיקונים/שיפורים? אגב, אם תצטרכו "שפן ניסיונות" עם מנוע הזרקה 5700 אני מוכן להיתנדב :wink:

צנחן1
14-01-04, 13:37
כמו שמתפרסם עכשיו חברת "דור אנרגיה" היא הראשונה שהרימה את הכפפה ותתחיל לתדלק בגז בתחנות שלה. אולי זה יתן זריקת מרץ לכל העסק.

רכס חיים
14-01-04, 19:46
השבוע יש לי טסט , כך שגם השבוע לא אספיק לסיים את מערכת הגז.

דיסקו4
14-01-04, 22:10
ברשותי שני מערכות הסבה להנעת גז כולל מיכל בין 32 קילו גז
עם מערכת פיקוד להזרקה מד כמות ועוד אביזרים
המערכות הוזמנו לדיסקו בשיחה עם היצרן ניתן להרכיב אותם ללא מערכת הפיקוד אשר מביאה
לניצול גבוה יותר של הגז
מחיר המערכת ללא התקנה $800
לא מוכר חלק מהמערכת אלא כ"קיט" מושלם
הובר
053290550 056670553

sxsman
14-01-04, 23:56
רכס . האלן . מה קורה אם המערכת? מצפים לחוות דעתך המלומדת!!
ילללה אחי תן גז! :wink:
בהצלחה בטסט .השבוע גם אני עושה טסט אבל נוסח יהדות בת-ים כך שלא צפויות לי בעיות
מיוחדות.
ילללה בייי

רכס חיים
20-01-04, 19:12
המתקין של המערכת חלה באופן רציני וכולנו מקווים שיוכל להיות השבוע ולסיים את הענין. בינתיים יש כמה עשרות תחנות דלק בתכנון להקמה מיידית. התחנה שהייתה אצלנו בעמק חפר סגורה עקב פשיטת-רגל. כשג'יפאי כותב שבוע -אלה כוונות בלבד.

lordtal
21-01-04, 12:41
מה קורה אנשים
אני גם רוצה לשם מערכת כזו ברכב שלי FEROZA
אז לכמה עד עכשיו הגענו?
:lol:

ram
05-02-04, 17:13
גם אני בפנים ב 4k .אני חושב שיש כבר 30 בפנים

מוני_הכוכב
06-02-04, 20:04
:)

רכס חיים
07-02-04, 01:43
כנראה שסוף הסגה יהיה ביום שישי הקרוב. יש לנו בינתיים קרוב ל-20 כלים עם מערכת גז שעומדים בתור. אנו מתחילים בבעלי סופות. פרטים בהמשך.

itzikb
14-02-04, 21:58
שלום לכולם ,
ביום שישי האחרון הגעתי למקום שלדעתי הינו היחידי שעובד בארץ עם אישורים
והסמכות לעניין כולל העברה ברישוי ,אני ראיתי התקנה במספר רכבים :
פוראנר , יוקון , ואן דורה ...
העבודה מקצועית ביותר והמערכת הינה מערכת איטלקית של חברת LO GAZ .
בקיצור העסק עובד נהדר ועולה להתקנה בודדת כ-6000 ש"ח .

מי שמעוניין ביותר פרטים שישאיר לי הודעה .

רכס חיים
15-02-04, 22:02
לאט לאט הם מתקרבים למחיר הסביר של 3000 ש'ח.

גיא
16-02-04, 23:57
כאחד שנוהג בדיסקו דיזל אני לא ממש מעורב בנושא ..
אבל שמעתי היום על אחד בחיפה שמתקין, הכל חוקי לטענתם.
הוא לוקח 1000 $

לא יודע למה וכמה.

יאיר ( אפצ'י ) מכיר אותו או יכול לתת פרטים נוספים.

gluk
18-02-04, 13:33
??????? :) :shock: :?

gluk
26-02-04, 10:23
חברים, מה קורה?

:( עקב השבתה (זמנית, מקווה) של האופנוע, אני נאלץ חודש האחרון לנסוע יום-יום עם הוואנדורה לעבודה, ולא רק... והעניין כואב, כואב מאד :shock: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: לא רוצה לדעת, כמה ייצא לי החודש רק על הדלק...

hzapit
26-02-04, 23:11
:( יש בכלל רשימה?איפה נרשמים!!!!!

רכס חיים
27-02-04, 00:52
תרשם כאן בשרשור. .

jlavi2002
28-02-04, 18:35
ראשית אפשר לקבל עדכון?
שנית אפשר להצטרף עם וולו בעלת דיפרנציאל (זה להערכתי חצי גיפ)

AvigdorAharon
29-02-04, 07:07
שנית אפשר להצטרף עם וולו בעלת דיפרנציאל (זה להערכתי חצי גיפ)

לא הבנתי מה זה וולבו בעלת דיפרנציאל? אולי הכוונה לוולבו בעלת הנעה אחורית?
ומה זה קשור לגז?

אביגדור

jlavi2002
29-02-04, 20:54
קשור לגאז- כמו שגיפ קשור...

AvigdorAharon
01-03-04, 06:44
ומה זה קשור לגז?
התכוונתי שאין קשר בין סוג ההנעה (קדמית או אחורית) ובין הגז.
גם לנו יש בבית וולבו 740, אבל בינתים הגורמים המחליטים שוללים את האפשרות, לדעתי חבל!!!

אביגדור

jlavi2002
01-03-04, 08:17
שלום.
ברור שאין קשר.בסהכ יוזזמה חיובית וברצוני להצטרף.
מאחר וזה פורום גיפאים... מצאתי קשר משפחתי בצורת סרן אחורי...

gluk
01-03-04, 10:04
ח י י י י י י י ם ם ם ם ם ם ם !!!! מה קורה? :shock: :shock: :shock:

רכס חיים
01-03-04, 19:39
יש למתקינים ולי בעית תיאומי זמן בגלל הגשמים ועקב בעיות אישיות. יתכן ואצליח לתאם אותם לשבוע הבא.

jeckyb
16-03-04, 20:07
הגז ברכב יוזמה מבורכת, כל הכבוד. (זהירות פיצוץ......)
חברה תערוכת אוטומוטובפסח....
ישנם רכבים היברידים חשמל /דלק
ניתן לקבל מידע בתערוכה
אופציה נוספת לתחלופת הגז

gluk
25-03-04, 13:08
??????? :shock: :shock: :shock:

רכס חיים
25-03-04, 19:59
התקנה סופית תבוצע ביום ראשון. בינתיים אחד הלומדים הזמין מספר מערכות לרכבים שפנו אליו באופן פרטי שלא דרך הפורום.

רכס חיים
28-03-04, 19:47
בסוף גם מערכת הגז הושלמה. היום נסעתי בה ששה מטרים, מחוסר זמן ,אך במהלך השבוע אני אעבור לשימוש בגז. בינתיים אין הבדל בין הדלקים במעבר מאחד לשני. בשבוע הבא יהיה דיווח ראשון לגבי התוצאות ולגבי העלויות הסופיות למערכת. נראה שהסכומים מתייצביםבעבודה עצמית עם ההדרכות המתבקשות למשהו בסביבות 4K . למי שיכול לארגן יבוא של מוצר איכותי ייתכן חסכון נוסף של אלפיה אך תהיה לו בעיה בהשגת מיכל הגז הייחודי, שלא כדאי לייבא וקשה להשיגו בארץ בנפרד. פרטים בהמשך.

PAUL
29-03-04, 10:13
רגע לא הבנתי מה קרה פה?
יש מערכת הנעה בגז ב4K?
שקלים?

yot
08-04-04, 20:06
לפי הבנתי מדובר בהתקנה אצל מתקין לא מורשה!

מאיר רוטברג
22-04-04, 20:20
יש סיכום נושא?? האם מדובר על מערכת תיקנית?
האם מדובר על מערכת מאושרת על ידי משרד התחבורה ??

רכס חיים
22-04-04, 20:41
מדובר על מערכת עובדת במחיר סביר ביותר. יש פיגור במסירת דו'ח הביצוע שלא בגלל המערכת. יש בעיה ממילוי גז במיכל שטרם נפתרה.

מאיר רוטברג
23-04-04, 08:28
מצטער אתה מתחמק משאלה הכי חשובה,
האם מאושר על ידי משרד התחבורה?
האם הרכב מקבל רשיון לנסיעה גז/בנזין
זה מה שחשוב ולא כמה זה עולה או הייכן לתדלק

רכס חיים
24-04-04, 02:34
מאיר ,אני לא מתחמק מתשובה. אבל מה שחשוב לך , לא מענין אותי כקליפת השום, ובטח לא בנושאי אישורים. אתה רשאי לחפש אותם כשאני אסע על גז. כשתמצא , פרסם בפורום, אולי אתענין בזה בעתיד. התרגלנו בארץ הזאת לתקוע נוד לאחר קבלת אישור מפקידון שקיבל משרה פוליטית. 90% מהג'יפ שלי לא קיבל אישור, אז מה ? זה מה שמעסיק אותי ? אישור למערכת הגז???

UNIX
24-04-04, 10:35
חיים חס וחלילה בשעת תאונה רצינית שאני לא מאחל לאף אחד ,
יבדקו לך את הרכב שנראה גם ככה מוזר ואתה לא יודע מה הם יכולים להפיל עלייך,
הם יכולים לומר שזה נייטרו שחיברת ולכן נסעת מהר , ועוד הרבה השערות כאלה.
חוץ מזה שגם בוחני תנועה יכולים לא לאהוב את הרעיון.
בעיקרון רצוי שדברים כאלו שהם יחסית שינויים גדולים יהיו חוקיים ולא יהוו בעיה כלשהיא , כמו המנוע שלך למשל גם הוא לא מסוכן וכו' אתה לדעתי עושה טעות,
והטעות הראשונה שלך היא שאתה רושם את זה על גבי דפי הפורום.
אני לא רשמתי את מה שרשמתי בשביל לפגוע או להעליב , יש לך ג'יפ מדוגם לדעתי וכל הכבוד לך זו פשוט דעתי האישית ואני חושב
שיש עוד אנשים שחושבים כמוני.

jlavi2002
24-04-04, 11:14
חיים שלום.
נושא החוקיות מעסיק חלק מהציבור יותר וחלק פחות.
מה שברור שכמות ה"מצטרפים" תגדל משמעותית להתקנה תיקנית!

Bulldog
24-04-04, 11:28
חיים, בזמן תאונה, גם אם אתה לא אשם, אתה תימצא אשם. למה כי יעלו על השינוי הכי קטן שעשית והוא לא מאושר כחוק ואז גם אין תוקף לביטוח שיש לך.
והעו"ד הצמוד שלך אולי יצליח לסדר לך הסדר תשלומים על הפיצויים שתצטרך לשלם אח"כ.

AvigdorAharon
25-04-04, 08:28
חיים,
דעתי בנושא האישורים היא בדיוק כדעתך, א ב ל התשובה לשאלה הבאה:

האם מאושר על ידי משרד התחבורה?

יכולה להיות "כן" או "לא".

יש לא מעט אנשים שחשוב להם האישור (למרות שלדעך ולדעת רבים נוספים הוא לא חשוב!).

אביגדור

מאיר רוטברג
25-04-04, 08:29
ואם תרצה שאנהל את תרבות הדיון שלי ברמה המתבקשת אוכל לעשות זאת בלי בעיה ,
בנתיים בוא נשתדל לנהל זאת ברמה תרבותית.
זה שאתה תסע על גז ואני אחפש אותך בפורום סבבה לך.
זה שאתה כותב שהאישורים בדרך?? בדרך לאיפה? למי והייכן?
אתה מטעה ביודעין את האנשים,
מה שווה לשים מערכת ב 4000 ש"ח בלי אישורים או ב 7000 ש"ח עם אישור תנועה על הכביש??!! לי לפחות התשובה ברורה.
למען הסר ספק מחר בבוקר ח"וח תקרה תאונה ,הרכב יעלה באש כתוצאה מהתקנת הגז כל מי שיפגע ברכב יקבל כסף מקרנית שתתבע בתורה את בעל הרכב.
אז אם זה מעניין אותך כקליפת השום זה עניינך הפרטי בלבד.
אבל לשכנע חברים פה בלי להסביר להם בפרוטרוט מה הסיכונים בכך זה כבר סרט אחר.
מבטיח לך כי תביא אישור כחוק אני הראשון בתור

ניר ל
25-04-04, 14:04
למען הסר ספק מחר בבוקר ח"וח תקרה תאונה ,הרכב יעלה באש כתוצאה מהתקנת הגז כל מי שיפגע ברכב יקבל כסף מקרנית שתתבע בתורה את בעל הרכב.

מה קורה אם בדרך לטיול הג'יפ נפגע בתאונה והגזייה בפק"ל קפה מתפוצצת ?
הדגמה חיה לאפקט של פיצוץ כזה הייתה לנו לפני שבועיים בטיול - זה לא נעים ובהחלט מסוגל לחרוך את הנוסעים ברכב.
האם יש הגבלה בחוק לגודל הגזייה שמותר לשאת ברכב לצורך בישול בשטח ?

אני לא ציני ! אני שואל ברצינות !

ניר ל
25-04-04, 14:06
אוף, שמישהו יערוך לי את התגובה...

עמי
25-04-04, 14:42
כעקרון לא קורה כלום.

רכב עם מע' גז לא תקנית = אין רשיון רכב ואין ביטוח = אתה משלם.

רכב עם אמגזית שהתפוצצה = במקרה הגרוע אתה אדיוט :twisted: או רשלן= אדיוטיזם או רשלנות לא מבטלים את רשיון הרכב והביטוח.

איזה מיכל מותר? זו שאלה קצת טריקית. העקרון קובע כי סיכון שאם הייתה יודעת עליו חברת הביטוח כאשר ערכה את הביטוח, הייתה נמנעת - במידה גבוהה של סבירות- מלערוך את הביטוח, אינו סיכון שמכוסה על ידי הפוליסה, אבל כדי להניח את דעתך העניין מסובך אפילו יותר, ולמעשה קשה לי לראות מצב בו חברת הביטוח לא תשלם, אלא אם הובלת גז בשכר או שהכנסת את עצמך לסיכון לא סביר - תוך שאתה מודע/מתכוון לנטילת הסיכון הלא סביר הנ"ל.

סליחה מראש,
עמי

נמרוד
25-04-04, 19:05
מאיר:

יש הנחת מוצא סמויה מאחורי כל האתר הזה שנקרא ג'יפולוג - לפחות מבחינתי.

הנחה: הגולש הוא אדם חופשי, חושב, ואחראי למעשיו.

אני נותן לכל גולש וגולש את הכבוד, ומניח שהוא לא אידיוט. אני מניח שהוא אחראי מספיק לבדוק את כל מה שהוא חושב שחשוב והחליט להוציא כסף (4000 או 7000 ש"ח) אחרי מינימום של מחקר ומחשבה. בנושא זה ובכל נושא אחר, עם רמות אפור חוקיות כאלו ואחרות. ואם לא, זבש"ו.

בינתיים כל השרשור הזה הוא תיאורטי, חיים עדיין בודק ומרכיב. אם וכאשר משהו רציני יצא מהסיפור, כל אחד יחליט בעצמו מה הוא עושה עם המידע שחיים מספק פה. אתה תחליט אם אתה מוכן לבטח אותם, ועמי יחליט אם הוא מוכן לייצג אותם אחרי שיתפוצצו. הבננו כבר לפני 80 הודעות שיש בעייתיות עם נושא הרישוי של מערכות גז, נו יופי. נעבור הלאה. בוא לא ניתן למדינת הפקידונים שלנו לדכא כל חלקה טובה של יצירתיות, אכפתיות, רצון טוב, יוזמה. כי אחרת באמת חבל על 7.99$ שעולה להחזיק את ג'יפולוג כל חודש, בוא נסגור את הבסטה עכשיו.

* ועדיין, מזל טוב מדינה אהובה ליום הולדתך ה56!

רכס חיים
25-04-04, 19:20
מערכת הגז נוסעת אבל טרם נבדקה לקבלת חוות דעת מושתת נסיון. אישורים למינהם לא התבקשו ,אין ממי לבקש, ואף אחד לא יודע מה לבקש, כולל משרד התחבורה. מי שעבר את גיל ההתבגרות{בערך 16} יכול לבדוק בעצמו במקום לצפות שיאכילו אותו בתשובות, רק מפני שהוא ביקש.מי שרוצה להתקין מערכת יקבל כתובת בבוא היום, כי עתה מוקדם עקב חוסר תחנות תידלוק, ומי שרוצה לתדלק בבנזין יוכל לקבל ממני כתובת של תחנת דלק. ורק לסיום,תכניסו לכם טוב טוב לראש שבנזין מסוכן פי אלף במקרה של דליקה. וזה מוכח כל יום מחדש.

מאיר רוטברג
26-04-04, 18:31
אין לנו חילוקי דעות בנושאהבנזין תתפלא!!
דווקא אני מת לעבור לזג יש לי שני רכבי בנזין ובדקתי את הנושא,
חברת גיגז מציעה ערכב כוללת מיכל רישוי כולל משרד התחבורה ב7000 ש"ח אלא מה נראים לי מה זה לא מקצוענים אנשי המכירות שלהם שממש לא המשכתי לקטע הטכני
הבחור ניסה לשכנע אותי כי המנוע של הצירוקי והגרנד זה אותו הדבר נו ניחא
וכרגע "יש להם בעיה עם הסופות" בגלל שזה יצרן ישראלי!!!!
בקיצור אמרתי לו שיהיה לו פיתרון לשני הרכבים שלי שיחזור אלי

gluk
29-04-04, 15:51
מאיר, 7000 ש"ח זה כולל מע"מ או לפני?

מאיר רוטברג
29-04-04, 16:49
הממ לא יודע עבורי זה לא כל כך משנה מניח כולל

pachul
24-07-04, 02:44
טוב השעה מאוחרת קראתי את כל השירשור ולא הגעתי למסקנות מה גם שהתגובה האחרונה מאפריל.
כרגע לפני קנית בלייזר 5.7 עם צריכת דלק לא שפויה למרות שעכשיו ירדתי מCJ, חלק מהשיקול היה אפשרות התקנת המערכת(פרט לזה שאני חולה על הצורה של הבלייזר) שתתרום את חלקה בכל מה שקשור לנסיעה היום יומית וגם לטיולים ואילו הבנזין ישמש רק בזמן שיגמר מיכל הגז לנסיעה לתחנת תדלוק כזאת או אחרת (לא משנה לי) לפי מה שהבנתי מהשרשור אין הפסד/ירידה משמעותית בביצועי המנוע.
בקיצור מה שאני שואל זה האם יש חוו"ד סופי ,היכן אפשר להתקין את המערכת ומה המחיר הסופי.
מודה מראש על התשובות ולילה טוב.
שרון

eytan999
25-07-04, 14:53
טוב השעה מאוחרת קראתי את כל השירשור ולא הגעתי למסקנות מה גם שהתגובה האחרונה מאפריל.
כרגע לפני קנית בלייזר 5.7 עם צריכת דלק לא שפויה למרות שעכשיו ירדתי מCJ, חלק מהשיקול היה אפשרות התקנת המערכת(פרט לזה שאני חולה על הצורה של הבלייזר) שתתרום את חלקה בכל מה שקשור לנסיעה היום יומית וגם לטיולים ואילו הבנזין ישמש רק בזמן שיגמר מיכל הגז לנסיעה לתחנת תדלוק כזאת או אחרת (לא משנה לי) לפי מה שהבנתי מהשרשור אין הפסד/ירידה משמעותית בביצועי המנוע.
בקיצור מה שאני שואל זה האם יש חוו"ד סופי ,היכן אפשר להתקין את המערכת ומה המחיר הסופי.
מודה מראש על התשובות ולילה טוב.
שרון

אם הרכב שלך מעל שנת 2000 עם תקן יורו 3-4 ,יש אישורים ולא המתןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן

pachul
26-07-04, 00:09
כניראה שלא הובנתי לא כלכך מעניין אותי כרגע האישורים ואני לא מדבר על רכב מודל 200 ומעלה.
תודה ומחכה לתשובה שרון.

tamit
02-08-04, 19:23
אני אומנם חדש באתר אבל גם אני אשמח לרכוש מערכת במחיר הזה.

sgno1
14-03-05, 19:48
חברים יקרים!
לאחר שקראתי את כל מה שכתבתם כאן איש מיכם לא יודע בדיוק איך המערכת הזו פועלת ולכן אני אסביר בקצרה.
מיכל גפ"מ מותקן בחלקה האחרוי של המכונית בדר"כ או בצורה של בייגלה או בצורה של קפסולה. המיכל מכיל גז במצב נוזלי כמו במיכלים הבייתיים. במיכל מותקן MULTY-VALVE זהו שסתום הכולל גם יחידת מצוף ומנגנון בטיחותי המונע דליפת הגפ"מ בעת התהפכות או תאונה. זו הסיבה שאסור בתכלית האיסור להשתמש במיכלים בייתיים אבל לא רק זו הסיבה יש לכך סיבה נוספת.
המיכלים הבייתיים מכילים נוזל ובחלק העליון של המיכל יש אד אנחנו משתמשים בבישול הביתי באד והיות והגפ"מ רותח בטמפרטורת הסביבה מובטח לנו אספקת גז רציפה מהמיכל. במכוניות העסק שונה, מהמיכל המותקן ברכב הגפ"מ עובר בצורה של נוזל עד לברז סולונואיד ומשם למאייד המאייד פועל על חום המים של הרכב מאייד את הנוזל למצב של גז, זו הסיבה שבבוקר כשהרכב קר הוא חייב להתחיל את הנסיעה באמצעות בנזין ורק לאחר שחום המים הגיע לטמפרטורה מסויימת הרכב עובר להנעה בגז. מהמאייד יש המשך וכאן זה כבר תלוי אם הרכב מוזרק או לא, אין חובה להתקין מערכת הזרקת גז ניתן להתקין מערכת הפועלת בדומה לקרבורטור גם על רכב מוזרק וזה מוזיל את הערכה באופן מהותי. אך אם סעפת היניקה עשויה פלסטיק אין מנוס וחייבים להתקין מערכת הזרקת גז.
לכל החולמים להתקין מערכת כזו אני חייב לבשר לכם שתהיה לכם בשלב זה בעיה ברישוי הרכב כוון שגם אם הצלחתם לייבא את הערכה ולהכניס אותה לארץ מבלי שמישהו יגלה זאת לא תקבלו אישור מוסך להתקנה של הערכה.
כל מוסך שמתקין את הערכות הללו מקבל אישור לייבור הסוג הספציפי של הערכה ממכון התקנים וכן אישור המסמיך אותו לבצע את ההתקנות. תהליך ההתקנה מלווה ע"י מכון התקנים כשבסופו ניתן אישור המכון ואז הרכב ניגש לעמדה 1 במשרד הרישוי ומקבל רישוי כאשר ברישיון הרכב מצויין הגפ"מ.
ניתן להביא קיטים בעלויות מגוחכות משהו בסדר גודל של 300-500 דולר לערכה אבל כל ערכה חייבת אישור עמידה בתקן ECER67 וזה אין לכולם לסינים למשל אין את האישור הזה וגם לא לטיוואן . את האישור יש להולנדים לאיטלקים לארה"ב. יש ערכות בהודו ובסין בעלויות שהשערות יעמדו לכם אבל לא תוכלו להביא אותם ולהתקין באופן חוקי כי אין להם את האישור הנכסף.
אתם צריכים להבין שמעבר לעלות הערכה ולעלות ההתקנה מכון התקנים והמדינה המזורגגת שלנו גוזרים קופון , קופון שאנחנו צריכים לשלם במקום שיפעלו כאן כמו בכל המדינות הנאורות בהם הערכות לעיתים פטורות ממיסים והמתקין אותם מקבל הנחה שנתית בטסט כוון שרכבו הופך להיות אקולוגי יותר, אז שלא ימכרו לכם כל חברי הכנסת והשרים לאיכות הסביבה כל מני סיפורים כי כל הנושא הזה של איכות הסביבה הוא בידיים שלנו אבל איש אינו עושה דבר וכולם בוכים שכבר מאוחר (משירו של אריאל זילבר).
לגבי תידלוק: יש כבר מעל 5 תחנות תדלוק , בהרצליה בכפר חבד ובמקומות נוספים כולל בצפון הן תחנות לא חוקיות אבל הן עובדות וניתן לתדלק ותחנות אלה יצוצו להן כפטריות בשנה הקרובה כי הרווח גדול ואין אפשרות ממשית לאכוף את הנושא בדיוק כמו שלא אוכפים את נושא הסולר המוזל היתרון בתחנות אלה הוא שהן אינן מזהמות את הסביבה כמו תחנות הסולר כוון שהגפ"מ לא מחלחל לאדמה וגומר לנו את מי התהום, הוא פשוט מתאדה לאוויר.
אגב הלחץ במיכל זהה ללחץ של המיכלים הביתיים לא דוחסים את הגפ"מ .
במדינת ישראל יש כלי רכב מונעים בגפ"מ מעל 30 שנה - קוראים להם מלגזות, כפי שידוע לכם מלגזה אינה רכב היא מכונה ולכן כל הרישוי שלה שונה אבל המנוע שלה לא שונה מכל מנוע, אלא שבמלגזות העסק הרבה יותר פשוט ושם משתמשים במיכל שנראה כמו המיכל הביתי הרגיל מיכל שניתן למילוי חוזר אבל ההבדל הוא שמלגזה לא נוסעת 150 קמ"ש ולא זכור לי מתי בפעם האחרונה הייתה תאונה של מלגזה במלגזה.
בקיצור חברה אני לא ממליץ לגשת ולבצע כרגע את ההסבות תנו לאחרים להתגלח ראשונים המחירים יירדו ומהר ויירדו לרצפה ברגע שהנושא יתפוס קצת תאוצה.
גם המיסים על הערכות עם הלחץ הנכון מצד הירוקים יירד ואם יהיו לנו פעם חברי כנסת נורמליים גם הנושא של הרישוי והנחה בטסט יכנסו לתוקף ואז כולנו ננשום לרווחה גם אוויר נקי וגם קצת בכיס.
זהו חבר'ה!
למי שיש שאלות אני כאן .

סמוראי 92
15-03-05, 12:37
אני יודע שכבר טחנו את הנושא הזה אבל זו נקודה חשובה שראוי להדגיש אותה פעם אחר פעם, בטח בפורום מקצועי ורציני.

unix צודק לחלוטין. היהירות הזו של "החוק לא מעניין אותי" היא בומרנג אכזרי במיוחד. יצא לי בעוונותי להיות בצד של חברות הביטוח , ואני יכול לומר לך שאין דבר שהן אוהבות יותר ויודעות יותר מלומר "שימוש חורג".

אנשים לא מבינים שביטוח זה דבר חוזי.

כשאתה עושה עם חברת ביטוח חוזה לביטוח רכב אתה משלם את הפרמיה המתאימה למה שרשום ברשיון הרכב.

אם אתה נוסע ברכב מסוג אחר ממה שכתוב ברשיון, אז סימן שהחוזה הביטוחי ביניכם כלל לא השתכלל, שכן אתה שילמת פרמיה על משהו אחר לחלוטין.

במקרה כזה חברת הביטוח לא חייבת לך כלום, עשית איתה חוזה ולא עמדת בו. הפרת אותו הפרה יסודית ומהותית ובמקרה של תאונה (בתי הקברות מלאים באנשים "שלהם זה לא יקרה" ) לך תחפש עו"ד שידבר כמו לוליין אבל יביא אפס תוצאות.

מה שבולדוג כתב על קרנית לא רק נכון , אלא גם קורה !!!!

יום יום, בבתי המשפט בישראל, אנשים "חכמים" שזילזלו בבוחני התנועה ובפקידונים נעמדים על הרגליים האחוריות שלהם כדי להסביר "למה מדוע ואיך" אבל זה לא עוזר להם. הם יוצאים מאולם בית המשפט בלי מכנסיים, ומדובר על סכומים שבקלות מגיעים למאות אלפי שקלים צפונה !!!

לנסוע על אוטו כזה זה כמו לקחת עוד משכנתא, עם ריבית נמוכה אמנם, אבל עם מועד פירעון לא ידוע שסכומו בלתי משוער- היית לוקח כזו משכנתא ? לא היית מעדיף להשאיר משהו לילדים ?

dante
19-03-05, 19:16
לכל הג'יפיים המכובדים המעוניינים והמתעניינים ניתן למצוא חומר רב בתחום הן חומר טכני והן חומר בנושא ההסבה בכתובת הנ"ל:

www.lpg-energy.co.il

נתראה שם, :)

dante
19-03-05, 19:19
אתה מוזמן להכנס לכתובת הבאה www.lpg-energy.co.il , אני מאמין שתמצא שם את מבוקשך.

תהנה.

אני יודע שכבר טחנו את הנושא הזה אבל זו נקודה חשובה שראוי להדגיש אותה פעם אחר פעם, בטח בפורום מקצועי ורציני.

unix צודק לחלוטין. היהירות הזו של "החוק לא מעניין אותי" היא בומרנג אכזרי במיוחד. יצא לי בעוונותי להיות בצד של חברות הביטוח , ואני יכול לומר לך שאין דבר שהן אוהבות יותר ויודעות יותר מלומר "שימוש חורג".

אנשים לא מבינים שביטוח זה דבר חוזי.

כשאתה עושה עם חברת ביטוח חוזה לביטוח רכב אתה משלם את הפרמיה המתאימה למה שרשום ברשיון הרכב.

אם אתה נוסע ברכב מסוג אחר ממה שכתוב ברשיון, אז סימן שהחוזה הביטוחי ביניכם כלל לא השתכלל, שכן אתה שילמת פרמיה על משהו אחר לחלוטין.

במקרה כזה חברת הביטוח לא חייבת לך כלום, עשית איתה חוזה ולא עמדת בו. הפרת אותו הפרה יסודית ומהותית ובמקרה של תאונה (בתי הקברות מלאים באנשים "שלהם זה לא יקרה" ) לך תחפש עו"ד שידבר כמו לוליין אבל יביא אפס תוצאות.

מה שבולדוג כתב על קרנית לא רק נכון , אלא גם קורה !!!!

יום יום, בבתי המשפט בישראל, אנשים "חכמים" שזילזלו בבוחני התנועה ובפקידונים נעמדים על הרגליים האחוריות שלהם כדי להסביר "למה מדוע ואיך" אבל זה לא עוזר להם. הם יוצאים מאולם בית המשפט בלי מכנסיים, ומדובר על סכומים שבקלות מגיעים למאות אלפי שקלים צפונה !!!

לנסוע על אוטו כזה זה כמו לקחת עוד משכנתא, עם ריבית נמוכה אמנם, אבל עם מועד פירעון לא ידוע שסכומו בלתי משוער- היית לוקח כזו משכנתא ? לא היית מעדיף להשאיר משהו לילדים ?

amirke80
09-12-08, 13:06
לאחר שעבר הרבה זמן מהשירשור הזה ואולי גם כמה דברים התקדמו במישרד הרישוי לגבי הסבות לגז וכבר יש יותר תחנות לתדלוק בגז... מה קורה עם המערכת שדוברה כאן??

מה קורה עם המערכות בכלל?? יש כבר מידע האם זה טוב או לא? יתרונות וחסרונות מאנשים שהסבו לגז??

מה העלויות היום של הגז ושל המערכות עצמן??

Stitch
09-12-08, 18:29
שלום לכולם....
עד לפני חודשיים נהגתי GMC יוקון שמותקנת בו מערכת גז...
הנסיעה של הרכב בכביש ללא שינוי שניתן להרגיש לגבי נסיעה בשטח עדיף לעבור לבנזין .
מערכת הגז גם זקוקה לטיפול וניקוי אחת לשנה ... במיכל הבנזין חייב להיות מינימום רבע מיכל ...
הרכב לא מניע על גז הוא מונע על ידי בנזין ועובר אוטומט לגז שאת זה ניתן לראות בנורה הירוקה שמותקנת .
תחנות גז שאני מודעת להן נמצאות בחיפה, נצרת , דרום תל אביב וביציאה מעפולה לכיוון כביש הסרגל.
לכל מי שיש מערכות הזעקה , איתורן, מערכות שמע חזקות לוודא בהתקנה של הגז שזה לא גורם לבריחת מתח מהמצבר מנסיון שזה קורה זה דופק את כל מערכת החשמל ברכב ואת המצבר עצמו.
תחנות הגז בארץ מתרבות יש הרבה תחנות פרטיות ...ההתקנה עלתה לבעל הרכב 10000 ש"ח באזור דרום תל אביב לפי מה שידוע לי .

בהצלחה לכולם.......

barak4*4
10-12-08, 21:38
לאחר שעבר הרבה זמן מהשירשור הזה ואולי גם כמה דברים התקדמו במישרד הרישוי לגבי הסבות לגז וכבר יש יותר תחנות לתדלוק בגז... מה קורה עם המערכת שדוברה כאן??
מה קורה עם המערכות בכלל?? יש כבר מידע האם זה טוב או לא? יתרונות וחסרונות מאנשים שהסבו לגז??

אם כבר חוזרים לבחוש בדלי הצואה הזה ששמו גפ"ם, מומלץ שתקרא את דבריו של איציק בשרשור הזה. (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=22313&highlight=%E2%E6)
אה... גם את זה. (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=29720&highlight=%E2%E6)

-->