PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיב"ם: איך אני עובר מסקיצה בSW לייצור? (פיצול מדיון אחר)

lizard
23-01-05, 22:50
שזה ממש לא בשבילי. אבל זה לא אומר שאני מוותר 8) , רק אומר שאם אי פעם בחיים יהיה לי צורך בזה בצורה שהיא יותר מחובבנית אז אני אשכור מישהו שמבין בזה כדי לשרטט :)

עכשו שאלה אחרת ויותר מהותית.
שרטטתי, בניתי ויש לי את התוכניות. אני עכשיו רוצה ללכת למחרטה שייצרו לי את החלק.
מה אני מביא להם? הת הקבצים של התוכנה ? את השירטוטים? מה בעצם?

asafk
23-01-05, 23:47
תלוי עם מה הם עובדים. פשוט תשאל. בד"כ ירצו שרטוט בDXF, אבל אם התמזל מזלך ומדובר במפעל שעובד בCNC שמתבסס על אותה תכנה כמוך- פשוט שלח להם את הקבצים של הSOLID עצמו.

בעקרון, הפורמט שיורד לייצור הוא שרטוט ייצור. כשיש לך כזה שרטוט לכולם ברור מה המידות שחשובות לך, ובאיזה סיבולות, וגם לך קל למדוד אותן כשאתה מקבל את החלק. זה בניגוד לחלק בSOLID, שבו לא ברור מה המידות סביבן תכננת לא ברור מה הסיבולות, ומה המידות אותן אתה מתכוון למדוד כשתקבל את החלק.

אסף.

lizard
24-01-05, 02:19
אל תשכח שאני ירוק כמו בננה בת יומה :lol: אין לי מושג איך ומה.

תודה
מיכה

asafk
24-01-05, 02:29
עצור.
לפני שאתה מתכנן על תיב"ם, אתה צריך להבין מה זה תכנון. תכנון זה לא רק לצייר סקיצות על המחשב.
אתה חייב להבין איך מייצרים כל חלק, ולתת למישהו שלא מבין מה אתה רוצה ממנו הסבר מדוייק. הכלי שבעזרתו אתה עושה את זה הוא שרטוט.
ועדיין- תכנון הוא לא רק יצירת שרטוט...

אני מציע שתנסה לקרוא ספר בסיסי על תכנון.

ולשאלה הספציפית- מה זה סיבולות- קח קליבר ותמדוד את העובי של 10 עפרונות. אתה תראה לבד שהם לא באותו העובי בדיוק. "נו, בסדר, אחד 5 מ"מ ועשירית, אחד 5 מ"מ ו5 מאיות... מה זה משנה? "... זה משנה. מה היה קורה אם אחד העפרונות בחבילה היה בעובי של 10 מ"מ? לא נוח לכתוב, נכון? מה העובי הכי קטן שמתכנן העפרונות מוכל לסבול? מה העובי הכי גדול? ההפרש ביניהם הוא הסיבולת. המידה סביבה הוא תכנן היא המידה הנומינלית (נגיד, כאן- 5 מ"מ). אבל בחיים אין מידות נומינליות. אין סכין של מחרטה שעובי הלהב שלו הוא 0. אין סכין של מחרטה שלא נשחק אפילו טיפ טיפה בין חלק לחלק שהוא מוציא.

אסף.

lizard
24-01-05, 10:25
שכמובן אין לי מושג איך לחשב אותו.

בכל מקרה, כרגע במקרה הפרטי שלי, אני אנסה להשיג חלקים מוכנים כבר.

מיכה

-->