PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצה: טיול לדרום הקרוב לחבר'ה מהעבודה.

אייל
16-05-06, 15:49
בתור מש"קית ת"ש של המחלקה אני אחראי על טיולים. הפעם האנשים רוצים לגוון ולרדת דרומה.
מדובר על כ-7 טנדרים ונהגים מנוסים חלקית בנהיגת שטח.
עדיפות לדרום הקרוב יותר - מדובר על יום אחד בלבד ויש להתחשב שאחד החבר'ה מהגולן ורוצה להגיע הביתה לפני 2200.

המסלולים שאני חשבתי:
נחל צין ממעלה עקרבים לכביש הערבה (קצת רחוק בסוף המסלול ונראה לי קצת ארוך עם 7 כלים).

משדה בוקר לשבטה (מסלול כחול עם אני לא טועה) ואח"כ, לפי הזמן, להמשיך לחלוצה ורחובות העתיקה.

נחלי באר שבע - לא עשיתי, לא מכיר.

משדה בוקר למעלה עקרבים (דרך נחל חווה) אפשר גם לשלב את עין עקב (אפשר גם את מאגורות נחש צמא?).

עוד רעיונות ודעות יתקבלו בברכה - אטרקציות עבירות וניווט לא באים בחשבון...

PW
16-05-06, 16:27
יקירי:
בתור משקי"ת ת"ש קודם תבדוק עם הקמב"צ אם הטיול בסוף השבוע או באמצעו. רוב המקומות שציינת יגמרו במשקי"ת נפגעים אם תהיו שם באמצע השבוע.

אייל
16-05-06, 17:39
יקירי:
בתור משקי"ת ת"ש קודם תבדוק עם הקמב"צ אם הטיול בסוף השבוע או באמצעו. רוב המקומות שציינת יגמרו במשקי"ת נפגעים אם תהיו שם באמצע השבוע.

אופס...פרט שולי שלא חשבתי עליו...
הטיול הוא אכן באמצע השבוע.

נחל צין (ממעלה עקרבים לכביש הערבה) אם אני זוכר נכון זו שמורת טבע, לא?

זאביק
16-05-06, 18:22
מה רע בנחל פרצים (מדרום לצפון), ואז המסלול מכביש צ. זוהר-ערד למצדה ?
כל הטיול ייקח לכם בערך 6 שעות (כולל הפסקה).
נוף יפה ומשתנה (נחל פרצים, מצוק ההעתקים, ים המלח).
אין בעיית שטחי אש.

נחל צין (ממעלה עקרבים לכביש הערבה) אם אני זוכר נכון זו שמורת טבע, לא?

ואין בעייה לנסוע בשמורות טבע באמצע השבוע.

eran4x4
18-05-06, 15:22
להצעה של זאביק אני מוסיף
את נחל חימר בין כביש 258 לכביש 35 (ליד הכניסה למעלה זרון מלמעלה)
אפשר להגיע לתחילת המסלול הנ"ל מערד דרך ציר הגז ונחל דימונה
הבחור מהגולן יוכל לחזור דרך הבקעה....

רפי א.
18-05-06, 22:20
למיטב ידיעתי נחל פרצים סגור לכלי רכב, האלטרנטיבה היא נחל סדום שנמצא באיזור וכמעט זהה לו בנוף.

PW
18-05-06, 23:07
למיטב ידיעתי נחל פרצים סגור לכלי רכב, האלטרנטיבה היא נחל סדום שנמצא באיזור וכמעט זהה לו בנוף.
לרפי:
אתה כמעט צודק. הקטע בערוץ הנחל כקילומטר מכל כיוון כשמערת הקמח בתווך - אכן סגור לתנועה לכלי רכב. יש מסלול מסומן חדש (צבע ירוק כמדומני) שנע על מישור עמיעז, במקביל לערוץ הנחל ויורד אליו כקילומטר מצפון למערת הקמח. להלכה כיוון התנועה הוא אכן מדרום לצפון (יש תמרור אין כניסה בתחתית המעלה....) למעשה אין בעיה לנוע בשני הכיוונים, רצוי לשלוח מישהו למעלה אם באים מצפון כדי לא להתקע מול מישהו שבדיוק יורד באמצע הבלגן.

נמרוד
18-05-06, 23:08
קח אותם למעלה יאיר על הבוקר! הוא קל מאד, עם מגנומים לא תהיה לכם שום בעייה, באחריות (תקפה ל14 יום :-D ). קפה בראש מעלה יאיר - חובה רשת צל.

אחרי זה סעו על הכחול נחל מורג, ודרומה על השחור עם או בלי תצפיות מזרחה, ורדו את מעלה זרון. ארוחת צהריים ומנוחה בצל העצים שמתחת למצד זוהר.

זהו, ארבע אחרי הצהריים, שחרר אותם הביתה, מי שירצה יוכל להסתובב עוד קצת. נתת להם מורשת קרב לדורות, אדרנלין, כיף ומקום אחד יפה - מצד זוהר.

-->