PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה למול גאלופר - שאלה למבינים ובעלי נסיון

udi500
16-05-06, 19:53
חיפשתי אולם לא מצאתי התייחסות להשוואה שבין ויטרה לגאלופר.
הרכב אמור להחליף באלנו קשישה שעשתה עבודתה נאמנה ב- 10 שנים האחרונות, לשמש בעיקר כרכב שני (הראשון הינו רכב חברה ויעשה את מרבית הקילומטרז' במשפחה) ולמספר טיולי שטח (אחד לחודש) לא קשים מדי שנה.
התקציב 80 אלף, המשפחה 2+2, צריך להיות אוטומט ועם אמינות סבירה לכיוון הגבוה, מפאת לחץ זמן בעבודה לא אטפל בו בעצמי.
כאשר קראתי בפורום את יחסי עלות/תועלת לרכבים שאינם מיועדים לעבירות קשה, התרשמתי בעיקר מהויטרה/גראנד ויטרה והגאלופר.
אשמח לשמוע כל חוות דעת.

tomig
16-05-06, 22:00
הרכב אמור להחליף באלנו קשישה שעשתה עבודתה נאמנה ב- 10 שנים האחרונות, לשמש בעיקר כרכב שני (הראשון הינו רכב חברה ויעשה את מרבית הקילומטרז' במשפחה) ולמספר טיולי שטח (אחד לחודש) לא קשים מדי שנה.
התקציב 80 אלף, המשפחה 2+2, צריך להיות אוטומט ועם אמינות סבירה לכיוון הגבוה, מפאת לחץ זמן בעבודה לא אטפל בו בעצמי.
כאשר קראתי בפורום את יחסי עלות/תועלת לרכבים שאינם מיועדים לעבירות קשה, התרשמתי בעיקר מהויטרה/גראנד ויטרה והגאלופר.
אשמח לשמוע כל חוות דעת.
עמדתי לא מזמן באותה שאלה כמו שלך ויטארה או גאלופר .
תראה הויטרה יותר זולה לאחזקה יש אומרים שגם יותר אמינה .
אני בחרתי בגאלופר קצר מכמה סיבות התנהגות הכביש שלו הישיבה המרחב בפנים והנסיעה בשטח היתה יותר רכה לדעתי.
מבחינת צריכת דלק הגאלופר עושה 1-9 ממוצע 500 קמ מתדלוק לתדלוק אבל הביטוח והטסט יקרים מאוד!
לפי דעתי עם המרחב לא מפריע לך כל כך לך על הויטארה אתה תחסוך המון הוצאות .
עם התקציב מספיק לגראנד ויטרה לך עליה ותבדוק גם את הג'ימני עם המרחב לא מפריע הוא אוטו מעולה.
למרות כל זה אני עדיין לא מצטער לרגע שקניתי גאלופר כי כל נסיעה אני נהנה ומופתע מחדש ולגבי אמינות במשך 4 חודשים תקלה 1 צינור שהתפוצץ טפו טפו טפו.... :grin:

udi500
16-05-06, 22:25
הגאלופר מושך אותי יותר כיוון שמקבלים יותר "רכב" תמורת הכסף +7 מושבים, אבל לפי מיטב הבנתי (הלא גדולה) במקרה זה יותר רכב = יותר תקלות.
הויטרה (חשבתי על קצרה) גם מבחינת רישוי וטסט עולה פחות, אולי יותר צפופה (לא לשכוח שהרכב שלי הוא רכב חברה ולכן הוא המסיע העיקרי) ובטיולים יהיה יותר צפוף וכנראה יחייב גגון, אבל בסוף היום זול יותר.
הבעיה שיש הרבה גאלופרים אבל ממש מעט ויטרות בשוק.

גיא
17-05-06, 04:19
למה ויטרה ?

ג'ימני נטול מקום איכסון לחלוטין.

גאלופר = דיזל וזה חישוב אחר לחלוטין

למה לא קאיה ?

תעשה חיפוש קצר, היה לא מזמן דיון ויטרה מול קאיה, די ברור מי ניצח שם.

udi500
17-05-06, 22:25
גם מפה וגם מג'יפטריפ עולה שלדרישות תפרנים בעלי משפחה קטנה, אינם מכונאים בדם ושאינם חובבי שטח קשה - הויטרה היא מענה הולם. מה שמטריד אותי זה שבאותו סכום של הויטרה, אני קונה גאלופר משנה יותר מתקדמת - והגלופר כבר בא עם השטויות עליהן משלמים כסף - 7 מקומות, מיזוג מפוצל, מוגבה במקור, יותר מיגון פאסיבי וכד'. את התוספת הנ"ל לא הצלחתי לכמת ולכן המשוואה של איכות/עלות בין גאלופר לויטרה איננה פתורה - ונשארה השאלה מה עדיף ויטרה משנתון ישן או גאלופר משנתון מתקדם יותר ?
בנוסף, בגיליונות האקסל האינסופיים שלי (עובד עליהם מאוחר בלילה שהאשה ישנה ולא צוחקת עלי יותר) חסרה העמודה של טיפול שנתי בתקלות בשני הרכבים, למישהו יש נתונים על כך ?

גיא
17-05-06, 22:52
תעשה חיפוש קצר, היה לא מזמן דיון ויטרה מול קאיה, די ברור מי ניצח שם.

אתה חיפשת את זה וקראת ?

תסביר לי בבקשה בעברית פשוטה, איך יכול להיות שאוטו סטודנטים תפרנים בן 10 ומעלה יכול להיות יותר טוב / אמין / עביר / שמיש מרכב משפחתי בן 10 ומטה ?

שניהם 4X4
שניהם בנזין
שניהם זללני דלק
שניהם ניתנים לשידרוג דומה (נעילות/צמיגים/הגבהות) לויטרה יתרון זעום של קיט לטרנספר (וזה זעום כי גם אפשר בלי זה וגם אם כבר אתה הולך על עבירות קיצונית אז שניהם לא הבחירה הנכונה)

ועוד לא דיברנו על תא המטען של הויטרה מול זה של הקאיה.

אני מציע לך שוב לחפש ולקרוא את הדיון ההוא.

לגבי הגאלופר, זה משהו אחר לחלוטין ולהשוות בן שניהם זה לא נכון לדעתי. הגאלופר יהיה יקר יותר בכל קנה מידה שתסתכל עליו. נוח יותר, גבוה יותר, גדול יותר, וכניראה גם מקדם פוזה גדול יותר.
הקיאה וגם הויטרה כניראה יניבו עבירות טובה יותר במצב הבסיסי. ולמעט הגלגלים הגדולים יותר שתוכל להכניס לגאלופר אז הוא הכי פחות בר שיפור (למיטב הבנתי אין לו נעילות)

חנן-ג'יפולוג
18-05-06, 00:25
שניהם ניתנים לשידרוג דומה (נעילות/צמיגים/הגבהות)

זה לא נכון, למרות מה שאסף כתב שם. מבירור קצר שערכתי (ויתכן שהמקורות שלי לא מדויקים) , נעילה לקאיה כולל הרכבה עולה מעל 9000 ש"ח ! . שתי נעילות לויטרה יעלו כ2200 ש"ח מול 18K ש"ח לקאיה.

אז כן, תיאורטית יש לקאיה נעילות, אבל המחיר עושה אותן לכמעט לא רלוונטיות, למעט מי שמוכן לשלם 18K ש"ח ולקבל בתמורה התנהגות של רכב עם לוקרייט. זו לא עיסקה שיכולה איכשהו להיכנס להגדרה של "סבירה" , לעניות דעתי.

tomig
18-05-06, 08:19
גם מפה וגם מג'יפטריפ עולה שלדרישות תפרנים בעלי משפחה קטנה, אינם מכונאים בדם ושאינם חובבי שטח קשה - הויטרה היא מענה הולם. מה שמטריד אותי זה שבאותו סכום של הויטרה, אני קונה גאלופר משנה יותר מתקדמת - והגלופר כבר בא עם השטויות עליהן משלמים כסף - 7 מקומות, מיזוג מפוצל, מוגבה במקור, יותר מיגון פאסיבי וכד'. את התוספת הנ"ל לא הצלחתי לכמת ולכן המשוואה של איכות/עלות בין גאלופר לויטרה איננה פתורה - ונשארה השאלה מה עדיף ויטרה משנתון ישן או גאלופר משנתון מתקדם יותר ?
בנוסף, בגיליונות האקסל האינסופיים שלי (עובד עליהם מאוחר בלילה שהאשה ישנה ולא צוחקת עלי יותר) חסרה העמודה של טיפול שנתי בתקלות בשני הרכבים, למישהו יש נתונים על כך ?
אני לא כל כך מבין אותך אתה אומר שאתה לא רוצה אוטו שישחט אותך באחזקה יקרה אבל מצד שני אתה פוזל הרבה לכיוון הפינוקים של הגאלופר הארוך.
אחזקה של גאלופר זה ממוצא 800K לחודש שזה כולל אגרת טסט וביטוח מקיף וכל זה בלי להוציא אותו מהחניה !
תוסיף סולר שהיום יקר וגאלופר אוהב סולר 1-9 ממוצא ועוד איזה טיפול או תיקון של רכב שטח דיזל ארוך אתה לפי דעתי אחרי זמן לא רב תגיד שלא כלכלי לך להחזיק אותו כי זה יקר לך.
אני מבטיח לך שכל תיקון בגאלופר יעלה לך יותר מתיקון דומה בויטארה .
עם כל זה לא הרטיע אותך ואתה עדיין מחפש גם את הפוזה והפינוקים לך על הגאלופר ועם לא אז ויטארה היא האוטו בשבילך לדעתי.

גיא
18-05-06, 08:47
זה לא נכון, למרות מה שאסף כתב שם. מבירור קצר שערכתי (ויתכן שהמקורות שלי לא מדויקים) , נעילה לקאיה כולל הרכבה עולה מעל 9000 ש"ח ! . שתי נעילות לויטרה יעלו כ2200 ש"ח מול 18K ש"ח לקאיה.

אז כן, תיאורטית יש לקאיה נעילות, אבל המחיר עושה אותן לכמעט לא רלוונטיות, למעט מי שמוכן לשלם 18K ש"ח ולקבל בתמורה התנהגות של רכב עם לוקרייט. זו לא עיסקה שיכולה איכשהו להיכנס להגדרה של "סבירה" , לעניות דעתי.

אולי תכל'ס זאת השוואה נכונה בשטח .... אבל אתה צריך לכתוב את זה כדי שמתחילים ידעו. שאתה מדבר על נעילות לקיאה אתה אומר ללכת לחנות לקנות בארץ עם התקנה בארץ במוסך. וכשאתה מדבר על נעילות לויטרה אתה מדבר על 2 לוקרייט במזוודה מארה"ב והתקנה על המדרכה ליד הבית עם תופינים ומיץ ירוק תוסס לאלון....

זה הבדל של שמיים וארץ לדעתי.

מה גם שהקיאה היא הרבה יותר אוטו, מה גם שלעבירויות שניהם זה הרף התחתון.

ואת זה כבר כתבתי.

נמרוד
18-05-06, 10:40
החברים פה מתפזרים לכיוון של הקאיה, וזו לא השאלה... השאלה להזכירכם:

אשמח לשמוע כל חוות דעת.

בנתונים שאתה מציג, יחס העלות תועלת נוטה בצורה די ברור לכיוון הויטארה. אני אנמק:

לגלופר יתרון של גודל, ושבעה מושבים. לא רלוונטי עבורך כנראה. מבחינת הגודל - ויטארה ארוכה תספק משפחה עם שני ילדים בלי בעייה.
אם זה רכב שני, שיעשה נסיעות קצרות וטיולים, עם סדר גודל של 10-12-15 אלף קילומטר בשנה, העלויות הקבועות הגבוהות של רכב דיזל מסחרי - במקרה זה הגלופר - יהפכו אותו ליקר יותר מהעלויות של רכב פרטי-בנזין - במקרה זה הויטארה. צריכת הדלק של שניהם דומה - 8 ק"מ לליטר בויטארה, 8-9 ואולי טיפה יותר בגלופר. ההבדלים בין בנזין וסולר היום כבר ממש לא גדולים, לא כמו פעם.
הויטארה סחירה מאד. אין הרבה ארוכות, מה שיש מקבלות מחירים טובים ומהר. זה אומר שקשה לקנות, אבל קל יחסית למכור. ההיפך לגלופר, ולכן זה די מקזז את עצמו ולא צריך להיות שיקול אם אתה מוכן להתעזר בהרבה סבלנות.
אם וכאשר יגיע היום ותחליט שאתה כן רוצה להתחיל לבנות את הרכב, אז ויטארה היא פלטפורמה טובה יותר מגלופר, אבל, יותר חכם יהיה למכור אותם אז ולקנות רכב שטח רציני יותר - ואת הויטארה יהיה כאמור קל יותר למכור.
האמינות הכללית של שניהם נחשבת לטובה. מה קובע זה הרכב הספציפי שתקנה. נכון שאתה יכול לקנות באותו סכום גלופר חדש יותר = אמין יותר, אבל סביר להניח שהוא יהיה עם קילומטראז' גבוה יותר = אמין פחות, כי הוא דיזל וקנו אותו כדי לסוע בו הרבה.
בקיצור, אני חושב שהתשובה ההגיונית-כלכלית לשאלה שלך די ברורה. בהצלחה בחיפושים!

אלון
18-05-06, 10:55
לא ניראה לי שנהג שטח חדש כמוני או דומים שעלו על SUV ישקיעו בנעילות ועוד תוספות, אני בחרתי בגאלופר לאחר בדיקות רבות וכל שבוע יורד לשטח, דיברתי בעבר עם בעלי ויטרות וכולם התלוננו על הצפיפות אפילו ביחס לגאלופר קצר, במשוואת מחיר מול תמורה הגאלופר מנצח את כ ו ל ם ובגדול
אבל סובל מאיטיות ורעש שאותי מרגיעים על הכביש ובשטח,
אם הייתי רווק הייתי קונה ג'ימיני/ויטרה חדשה, ליותר מזוג זה כבר לא ראלי, אפילו לציוד פיקניק צריך גגון עם הסוזוקים,

חנן-ג'יפולוג
18-05-06, 11:15
אולי תכל'ס זאת השוואה נכונה בשטח .... אבל אתה צריך לכתוב את זה כדי שמתחילים ידעו.

גיא, כתבתי את זה ( "תפוחים ואגסים" ) במפורש בשרשור שהפנית אליו, וממילא גם התגובה שלי התייחסה למה שנכתב שם.

tomig
18-05-06, 12:24
הבחירה שלך בגאלופר טובה אבל יקרה קצת לאחזקה בכל מיקרה תבדוק טוב טוב שאתה קונה ושיהייה לך הרבה בהצלחה אני בכל מקרא נהנה בכל נסיעה ממנו מחדש! :D

udi500
18-05-06, 23:13
ראשית, תודה לכל חברי הפורום וגם לנמרוד שדאג ליישר את הכיוון, אני פשוט מגיע מפורום אחר שאין בו הלכות ארץ כמו פה.
שנית, מאחר ונהגת המרוצים במשפחה הלכה לישון (מי שלא ראה מרקורי גראנד מרקיז מאיצה מאפס למאה ב-7 שניות...) ואני יכול להוציא את טבלאות האקסל החבויות שלי בלי שיצחקו עלי, הרי שבטווח ההוצאות לרכב שתקציבו כ- 80 אלף, השוואת הוצאות שנתיות (מספרים עוגלו לצורך החישוב):

ויטרה:
ירידת ערך ממוצעת הינה כ-10% לשנה (לפי מחירון יצחק לוי לגאלופר ולויטרה) 8000 ש"ח
דלק לפי 12,000 ק"מ לשנה, 1:8 9,500 ש"ח
ביטוח 3,500 ש"ח
רישוי 1,300 ש"ח
טיפולים שוטפים ללא תקלות 1,200 ש"ח
סה"כ הוצאה שנתית צפויה 23,500 ש"ח, חודשית 1,950 ש"ח, 1.96 ש"ח לק"מ.

גאלופר:
ירידת ערך ממוצעת הינה כ-10% לשנה (לפי מחירון יצחק לוי לגאלופר ולויטרה) 8000 ש"ח
דלק (סולר) לפי 12,000 ק"מ לשנה, 1:8 9,000 ש"ח
ביטוח 6,000 ש"ח
רישוי 1,900 ש"ח
אגרת דיזל 2,300
טיפולים שוטפים ללא תקלות 1,300 ש"ח
סה"כ הוצאה שנתית צפויה 28,500 ש"ח, 2,375 ש"ח לחודש, 2.37 ש"ח לק"מ.

כלומר הפרש של קרוב ל-5,000 ש"ח לשנה (בהנחה שאין טעות והנתונים נכונים) לטובת הויטרה.
אי הוודאות היחידה הינה תקלות לא ידועות, ואלמנט חוסר הוודאות יכול להיות גורם מכריע בהוצאות.
אשמח לשמוע התייחסות לנ"ל.

נמרוד
18-05-06, 23:23
יש לך טעות בחישוב מחיר הדלק - ההבדל במחיר הבנזין והסולר הוא לא קטן כמו שחישבת. אני מניח שהטעות נובעת מזה שלקחת את מחיר הסולר המלא, שהוא אכן דומה מאד לבנזין, אבל בפועל אתה בהחלט יכול לבנות על תדלוק ב1.50-1.80 הנחה. כיום יש סדר גודל של 20-25% הבדל לטובת הסולר. הבדל זה הולך וקטן כל הזמן, ואגב צפוי להעלם רשמית בשנת 2009.

עוד לא ברור לי מה הכוונה אגרת דיזל בסעיף נפרד מהרישוי. הרישוי לרכב דיזל מסחרי יקר יותר, סד"ג של 2600 שקלים, כפול מבנזין. לא כמו שכתבת. הוא גם צפוי לרדת ולהתאזן מול רכבי בנזין במקביל ליישור הקו במחירי הדלק, זו המדיניות הרשמית של המדינה.

אם אתה מסתכל קדימה - ומדובר לא על טווח רחוק מאד, אלא שנתיים שלוש לכול היותר - לא יהיה הבדל מלאכותי- מיסוי, רישוי - באחזקת רכב עם מנוע בנזין או דיזל.

.Nir.
18-05-06, 23:33
כמו שאמרו קודם הביקוש וההיצע שונים ברכבים אלו אז החישוב של הירידת ערך ומכירה לא הכי מדויק.
אל תצפה למכור גאלופר במחירון או מעליו אין מה לחשוב על זה אפילו לעומת זאת אפשר לראות ויטארות ובכלל סוזוקים רבים שנמכרים מעל המחירון היה על זה גם דיון פה או בג'יפ טריפ אם אני זוכר.

sherifon
20-05-06, 23:52
אני חושב שאחרי השרשור הזה הפכתי מומחה בכלכלה ובגיפים ואני יכול כבר לכתוב כתבות למגאזין אוטו שטח !!!
מצחיק אותי כל הדיון חסר הבסיס הזה !!!!
ואין לי בכלל מושג מאיזה זוית להתחיל לתקוף אותו -
אני חושב ש מישהוא כאן רשם אימרה שגיפ קונים מהלב ולא .....
זה מסכם הכל בערך בשורה אחת !!!!

קנה רכב שתאהב ואז כל שקל שיצא - יצא בכיף!!!!!
ואם אפשר קנה יד נמוכה שמור עם ק"מ סביר - ובמחיר טוב -שווה סבלנות
לוקח זמן אבל שווה יותר מכל השרשור ה**** הזה!!

גיפ זה לא מניה -כאן רק משקיעים ומשקיעים ומשקיעים!!!!!-טוב אולי לא ככ הרבה !
בקיצור
דיי עם השטיות !

נמרוד
20-05-06, 23:58
שריפון - השרשור לא מ****. אם מישהו טרח לנסח שאלה, אז התשובה חשובה - בשבילו, לא בשביל הכלכלה העולמית. אם אתה לא מעוניין או רוצה או יכול לעזור... נא לא להפריע ;)

-->