PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהת סובארו אימפרזה סטיישן 4X4

zel
17-05-06, 22:51
שלום לכולם
אני מחפש דרך להגביה את האימפרזה שלי (סטיישן 4X4) .קיבלתי הצעה מאחד המשפרים להגביה באמצעות בולמים וקפיצים אבל המחיר.........
אני מניח כי באמצעות אוקולונים (בודי ליפט) ניתן לעשות זאת . ולהרוויח עוד מס' ס"מ במרווח הגחון.
מי מכיר, מי יודע ,מי עשה משהוא דומה????
יש חברה בשם "כתום" שאני לא מצליח לאתר ואני חושב שהם עושים דברים כאלו. אשמח לקבל עליהם פרטים.
אשמח לשמוע רעיונות נוספים.
קלמן

חנן-ג'יפולוג
18-05-06, 15:13
אוקולונים לאימפרזה זה לא בודי ליפט כי המרכב והשילדה שם אחודים. בודי ליפט זה כשכל השילדה נשארת באותו גובה ורק שמים בינה ובין המרכב ספייסרים שמגביהים רק את המרכב.

אתה מדבר על הגבהת מתלים על ידי ספייסרים. יש לזה את החסרונות, כמו כל הגבהה, של זווית עבודת ציריות לא טובה, ושינוי גיאומטריית המתלים. בנוסף אתה עלול לקצר את מהלך המתלה, כתלות בסט-אפ אצלך. אם תכווץ את המתלה עד הסוף ותגלה שלא נשאר מרווח בין סלילי הקפיצים הנוכחיים, אז כל הגבהה עם אוקולון פשוט תמחק לך מהלך סגירה. אם תגלה שהרווחים המצטברים שם הם יותר מאשר האוקולון שאתה רוצה לשים, אז מהלך הסגירה לא יוגבל, אבל הקפיצים ישקעו מהר יותר, ומהלך הפתיחה עלול להיות מוגבל בהתאמה להגבהה, או אפילו אפסי. חשוב לשים לב לזה.

זה בהנחה שיש שם קפיצי סליל. אני לא מכיר את הרכב.

אלון_ק
18-05-06, 15:49
תחת הנחה שיש לך מתלי מקפירסון, אתה צריך גם לחשב כמה הגבהה אתה רוצה. 1 ס"מ של אוקולון מעל הקפיץ לא ירימו את הרכב ב1 ס"מ, כמה כן תלוי בספקיפיקציות של המתלה שלך (מיקום הקפיץ ביחס לציר המתלה, אורך הציר וכיוב').

nirshem
26-10-09, 20:18
אוקולונים לאימפרזה זה לא בודי ליפט כי המרכב והשילדה שם אחודים. בודי ליפט זה כשכל השילדה נשארת באותו גובה ורק שמים בינה ובין המרכב ספייסרים שמגביהים רק את המרכב.

אתה מדבר על הגבהת מתלים על ידי ספייסרים. יש לזה את החסרונות, כמו כל הגבהה, של זווית עבודת ציריות לא טובה, ושינוי גיאומטריית המתלים. בנוסף אתה עלול לקצר את מהלך המתלה, כתלות בסט-אפ אצלך. אם תכווץ את המתלה עד הסוף ותגלה שלא נשאר מרווח בין סלילי הקפיצים הנוכחיים, אז כל הגבהה עם אוקולון פשוט תמחק לך מהלך סגירה. אם תגלה שהרווחים המצטברים שם הם יותר מאשר האוקולון שאתה רוצה לשים, אז מהלך הסגירה לא יוגבל, אבל הקפיצים ישקעו מהר יותר, ומהלך הפתיחה עלול להיות מוגבל בהתאמה להגבהה, או אפילו אפסי. חשוב לשים לב לזה.

זה בהנחה שיש שם קפיצי סליל. אני לא מכיר את הרכב.

גם אני מעוניין להגביה אימפרזה סטיישן 94
ההסבר המפורט שנתת (שלא את כולו אני מצליח להבין)ממצה את שהסבירו לי במוסך הראשי של סובארו.
ובכן, מה כן ניתן לעשות ואיך בכל זאת אפשר להגביה בס"מ בודדים בלי להרוס ציריות וכדומה ולא בהוצאה גבוהה מדי (ומהי)

nirshem
26-10-09, 20:23
אז מהו הפתרון המומלץ להגבהה?

גלדיאטור
26-10-09, 23:08
שים צמיגים 33"

סתם לא צריך להגזים אבל אם אתה מחפש הגבהה כלשהי גם הגדלת גלגל תגביה את הרכב
מה גם זה לא חוקי

גיא
26-10-09, 23:50
יש קיט לאוטו הזה, למה להמציא את הגלגל ?

pinister
27-10-09, 10:08
חנן, לא הבנתי איך הגבהה עם ספייסרים מקצרת את מהלך המתלה.
מדובר על הגבהת גוף הרכב מעל הבולמים. יש הגבהות כאלה לפורסטר (היו גם אצלי) המאושרות על ידי היבואן (ועברו תקינה של הטכניון, ואני מניח שלא היו מאשרים הגבהה לרכב כזה אם מהלך הבולמים היה נפגע) ומכיוון שלא מדובר על ספייסרים לקפיצים הרי שהמרחק עד פתיחת וסגירת מהלך הבולם נשמר.
נכון שההגבהה מגדילה את זויות זרועות הגלגלים, גורמת לציריות לעבוד קשה יותר ומעלה את מרכז הכובד של הרכב (ככל הגבהה), אולם הגבהה של סנטימטרים ספורים תשפר את העבירות והנזק המצטבר כתוצאה מההגבהה לא יהיה נורא.
נכון שבהגבהת בולמים-קפיצים מרויחים עוד מהלך בולם, אולם אם מגביהים את הרכב לאותו גובה כמו בהגבהת הספייסרים אין כאן הקלה (יחסית להגבהת ספייסרים) לזויות הזרועות ולעבודת הציריות. וזה עולה הרבה יותר.
ולפותח השרשור: אותה ערכת הגבהה של הפורסטר משמשת גם להגבהת האימפרזה (ואני מניח שזה לא קיבל את בירכת היבואן...).
בברכה.
פיני.

חנן-ג'יפולוג
27-10-09, 11:39
דיברתי על צורת ההגבהה המקובלת ברכבי שטח עם ספייסרים על הקפיצים. לא על הגבהה של הרכב מעל הבולם שזה סידור שלא מוכר לי. לכן גם רשמתי שאני לא מכיר את מבנה הרכב הנדון.

אגב, למי שלא שם לב, השרשור נפתח לפני שלוש שנים וחצי. אני בספק אם יש טעם לפנות בתשובות לפותח השרשור.

asafk
28-10-09, 22:33
בסובארו הספייסרים לא משפיעים על המהלך.
בכל מקרה יש ערכות מוכנות, טלפון של מי שמייצר את הערכות- אפשר לקבל בה.פ.

אסף.

צחי ליטבק
22-02-17, 20:49
בסובארו הספייסרים לא משפיעים על המהלך.
בכל מקרה יש ערכות מוכנות, טלפון של מי שמייצר את הערכות- אפשר לקבל בה.פ.

אסף.

ערב טוב אסף.
אשמח לקבל את הטלפון ...

-->