PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנדבות ליחידות של מתנ"א - איך זה משפיע עלינו?

tayrie
17-05-06, 22:52
בשרשור של מאיר ההסתייגות שלי לא התקבלה ברצינות , במחשבה שנייה, היה מיותר להביע אותה שם - לכן פתחתי שרשור חדש.

ועכשיו לשאלה : האם לדעתכם התנדבות ליחידות במסגרת מתנ"א עלולה להוריד את העומס ממתנ"א ותוביל לניתוב המאמצים העודפים להגברת הבידוקים ההורדות והחרמות ג'יפים ?

דעתי ובתגובה לשרשור של מאיר : אין ספק בכלל , ככל שיחידת החילוץ תעשה את עבודתה טוב יותר כך יעלו הסיכויים להתפס ולקבל הורדה או במקרה של היום - החרמה! , במקום לקפל מחסום בידוק כדי לטפל בארוע חילוץ ,יחידת החילוץ תעשה זאת ותפנה את המחרימים לעיסוקיהם, אני אישית מעדיף להתקע שעתיים בפקק פעם בתקופה בגלל ארוע חילוץ מאשר להתקע שבוע עם הורדה , אם המשטרה רוצה לייעל את עצמה בנושא החילוץ מתפקידה לעשות זאת.

בכנות , אני לא מנסה לייצר פה שום פרובוקציה , יש לי אינטרס בתור ג'יפאי "אפור" באי-הצלחה של מתנ"א לפחות בדרך שהיא פועלת בה היום נגדנו.

למנהלים - תנו לשרשור הזה הזדמנות למען ההגינות והאיזון , אני בטוח שיש הרבה כאן שחושבים כמוני .

מאיר - מה אומר לך שלא אמרתי (בניגוד לרוב פה) או שאתה יורה לעצמך ברגל או שאתה מכשיר את הקרקע (לצמיגים שלך) - ניסתרות דרכך.

asafk
17-05-06, 23:22
אכן, היה מיותר להגיב בדיון שמאיר פתח. יפה עשית שפתחת דיון חדש. אני מבקש מכולם- לא לרדת לרמה שבד"כ דיוני "כל השוטרים זונות ושונאים אותנו" יורדים.

עכשיו- אש...

אסף.

גיא
18-05-06, 08:34
שאלה הרבה יותר בסיסית.

להתנדב למשא"ז זה בסדר, אתה מסתובב בשכונה שלך ומגן על הבית שלך מפני אוזלת ידה של המשטרה.

מה הרעיון להתנדב למתנ"א ?

למי אתה עוזר ?

בשביל מה ?

אם יש לכם תחושת שליחות יש מספיק מקומות שבהם העזרה תהיה מועילה יותר והומאנית הרבה יותר.

מתנ"א זהו גוף שכל מהותו רעועה בעיני, high way patrol לעניים.

גילוי נאות: אבא של אישתי מתנדב בכיר מאוד במתנ"א, יש לנו ויכוחים כאלו כל הזמן. בשביל מה זה טוב ?

היחידה של מאיר אולי שונה, ואני נותן לו את הקרדיט הזה אבל, כבר הייתי באופן אישי בסרט הזה של בואו רק בשביל .... ובסוף עשינו גם עבודת שיטור של מניאקים. ועוד בחינם.

מאיר רוטברג
18-05-06, 09:44
עם כל הכבוד כמות כזו של שטויות לא שמעתי מזמן או שאתה טועה אבל בטוח מטעה

שיש פקק כתוצאה מתאונה אף ניידת לא תגיע כי היא לא יכולה לפתור דבר וחצי דבר
זה לא יפנה ניידות לחפש את הרכב שלך כלל
כלל דבריך נאמרו מחוסר ידיעה מוחלטת של המערכת ודרכי פעולתה!!!

ואני אומר זאת באחריות מוחלטת
אני מציע כי תתעסק בגלגלי רכבך ולא בגלגלי אני:!:

ועכשיו לשאלה : האם לדעתכם התנדבות ליחידות במסגרת מתנ"א עלולה להוריד את העומס ממתנ"א ותוביל לניתוב המאמצים העודפים להגברת הבידוקים ההורדות והחרמות ג'יפים ?

דעתי ובתגובה לשרשור של מאיר : אין ספק בכלל , ככל שיחידת החילוץ תעשה את עבודתה טוב יותר כך יעלו הסיכויים להתפס ולקבל הורדה או במקרה של היום - החרמה! , במקום לקפל מחסום בידוק כדי לטפל בארוע חילוץ ,יחידת החילוץ תעשה זאת ותפנה את המחרימים לעיסוקיהם, אני אישית מעדיף להתקע שעתיים בפקק פעם בתקופה בגלל ארוע חילוץ מאשר להתקע שבוע עם הורדה , אם המשטרה רוצה לייעל את עצמה בנושא החילוץ מתפקידה לעשות זאת.

דרור ברלי
18-05-06, 10:05
הנושא נטחן עד דק כבר שנים על שנים, ובכל פעם מתחיל מחדש כי המשטרע זקוקה למתנדבים, ולכן בכל פעם שעולה בקשה להתנדב מתחילים הויכוחים.

יפה אמר גיא - יש מספיק אפיקים אליהם ניתן לתעל כוונות טובות. החל מבתי אבות ובתי חולים, דרך "יד שרה" ומד"א, ועד להתנדבות לשירות מילואים - אם יש הגנה פיזית ממש על המדינה הזאת, אז זו הדרך.

ולמה לא מתנ"א?
כי מתנ"א הינה גוף שנולד בחטא. כי אף אחד שגרם-שכל בקודקודו לא חושב באמת שאכיפה תמנע ולו תאונה אחת. כי כל תכליתה של מתנ"א הינה גביית "מס דרכים" מהאזרח, וכי כל משמרת של שוטר תנועה מכניסה למדינה אלפי שקלים רבים עד מאוד. כי מבחינתי מתנ"א איננה יותר מכנופית שודדי דרכים הפועלת בחסות החוק ומתוקצבת מהמסים שאנחנו משלמים, והיא אויב שלי כג'יפאי וכאזרח.

אם מתנ"א לא היתה מתנהגת בכבישים כפי שהיא מתנהגת, אז אולי. אבל כפי שהמצב כיום, כשכל שוטר שאנחנו רואים גורם לנו לדפיקות לב, אז לא תראו אותי ביחידת החילוץ של מתנ"א. ומאיר שהוא חבר טוב שלי, יסלח לי ולא ייעלב.

איציק - 4X6ZH
18-05-06, 10:42
אני גדלתי על חינוך האומר = מה אני יכול לעשות לטובת המדינה .
והכל על בסיס שכולם עוזרים לכולם אנחנו למדינה והמדינה לאזרחים .
לצערי היום השאלה היא לא מה אני יכול לעשות לטובת המדינה
השאלה היא ? מה המדינה עושה לטובת האזרחים והתשובה היא כלום !!!!
המצב הוא שהאזרחים שואלים את עצמם למה המדינה פעולות נגד האזרחים שלה ( ואני לא מתכוון בכלל להתנקות :!: )
אני מתכוון לפקח שרושם דוח רק כדי לקבל פרמיה
אני מתכוון לשוטר המתפרץ לבית בחיפוש אחרי עובד זר ( שנמצא כחוק ) בבית
אני מתכוון שוטר שרושם דוח על כננת שאינה תואמת את רשיון הרכב ( כי משעמם לו )
אני מתכוון לחולה שמתחנן על חייב לקבלת תרופה
אני מתכוון לכל הדברים הקטנים שגרמו לנו לתושבי \ אזרחי \ ילידי הארץ לחשוב פעם נוספת !
ובסוף בסוף שאני כבר ימצא את עצמי מתנדב אני עשוי להגיעה לבית המשפט לאחר שהעברין הגיש נגדי
תביעה :mrgreen: :-( ואז מתברר לך שאתה לבד :sad:
השוטרים יחנו על המדרכה זה בסדר
הפקחים לא ירשמו דוחות לחברים שלהם זה בסדר
הגנבים יגנבו וישתחררו אחרי 12 שעות 8-) בדרך כלל זה הרבה פחות מ 12 שעות
הדתיים לא ישרתו ( רק ימצצו וימצצו )
הערבים לא ישרתו ( רק יבכו ימצצו ויתפוצצו )
המורים לא ילמדו את הילדים זה בסדר ( למה שילמדו לא רק שלא משלמים עוד באים בטענות )
הרופאים לא יטפלו בחולים זה בסדר ( למה שיטפלו הרבה יותר כדאי לגרום לך לבוא אליו לביקור פרטי )
אפשר להמשיך
ולהמשיך
ואני עוד צריך להתנדב למערכת הזאת ( לכל מוסדות השלטון לא רק למשטרע ) :?:
אז במלחמה = כמו במלחמה
זה בטוח הדרך לאנרכיה ( לדעתי אנחנו כבר שם )
איציק

דרור ברלי
18-05-06, 10:46
מאיר, קצת לא מסתדרת לי הסתירה שבין מדיניות רדיפת ג'יפים משופרים, לבין הכרה והערכה לאותם ג'יפים ולשיפורים שמותקנים בהם, במסגרת יחידת חילוץ.
אם למתנ"א אין תקציב וכוח אדם להקים לעצמה יחידת חילוץ, שתעשה את זה על חשבון כוח האדם והתקציבים המופנים לשמירה על דחלילי הקרטון המגוחכים, ולרכישה ותפעול של אקדחי הלייזר.
זהו. אני את שלי אמרתי ולא אוסיף עוד בנושא הזה.

IlanHadar
18-05-06, 11:05
אני מסכים עם מה שאיציק ודרור כותבים לגבי המשטרע, בתור אחד שמתנדב כבר שנים למשא"ז, השוטרים להם אנו עוזרים מתייחסים אלינו כאל זבל במקרה הטוב, למה, כיוון שאני עובד יותר יעיל מהם, מגיע לאירועים קודם, מגיע עם חיוך וסבלנות. הם גם מגיעים אחרי, גם עצבניים ואח"כ עוד מתפלאים למה לא סובלים אותם.

אין ספק שהמדינה היום נותנת הרגשה, היכן נדפוק עוד את משלמי המיסים, שישלמו יותר והמדינה תקצץ בחינוך, בביטחון, בקצבאות למשלמי המיסים ותגדיל אותם למנצלים (חרדים וכו').

אבל, כאן האבל הגדול, אני לא מתנדב למשא"ז כדי לעזור למדינה, אלא לעזור לעצמי, אם מנעתי פעם אחת פריצה לבית שלי או של שכן, אז את שלי עשיתי.

כנ"ל להתנדב למתנ"א:
1. אם קיצרתי את זמן ההמתנה של יושבים בפקק, לי טוב.
2. אם עזרתי למישהו וקיבלתי לאחר מכן הכרת תודה בחיוך או במילים, לי טוב.
ועוד ועוד.

קרה לי מקרה שעליתי לירושלים, ברמזור הראשון נתקעה סופה צבאית, החייל המסכן חסם נתיב וגרם לפקק אלוהים (לפני שבת, ירושלים....), בלי להתבלבל הוצאתי רצועות וגררתי אותו הצידה, התודה שלו עשתה לי את השבת. נכון סיכנתי את עצמי ואת הרכב (לדעתי, משקל סופה ממוגנת עובר את 2.7 טון שמותר לרכב שלי לגרור), למה? כי צריך, כי אם אנחנו לא נעשה אף אחד לא יעשה בשבילנו!

דרור ברלי
18-05-06, 11:56
קרה לי מקרה שעליתי לירושלים, ברמזור הראשון נתקעה סופה צבאית, החייל המסכן חסם נתיב וגרם לפקק אלוהים (לפני שבת, ירושלים....), בלי להתבלבל הוצאתי רצועות וגררתי אותו הצידה, התודה שלו עשתה לי את השבת. נכון סיכנתי את עצמי ואת הרכב (לדעתי, משקל סופה ממוגנת עובר את 2.7 טון שמותר לרכב שלי לגרור), למה? כי צריך, כי אם אנחנו לא נעשה אף אחד לא יעשה בשבילנו!

טוב מאוד אילן. רק לא צריך לשכוח שבשביל לעזור למישהו כמו במקרה שלך, אתה לא צריך להתנדב למתנ"א אלא סתם להיות אזרח טוב שעוזר היכן שהוא יכול.
אני ואחרים עוזרים ומחלצים חבר'ה שתקועים לפחות פעם-פעמיים בחודש, ולא בשביל כסף, וגם לא צריכים צ'קלקה כחולה בשביל זה.

IlanHadar
18-05-06, 12:13
דרור,

אתה צודק, שאנחנו עוזרים בלי מסגרת, כאן הבעיה, במקרה וקרה משהו לא טוב אתה לבד, התביעה כבר בדואר.

itayhi
18-05-06, 12:17
התגובה שלי מתחלקת ל2...

במקום לקפל מחסום בידוק כדי לטפל בארוע חילוץ ,יחידת החילוץ תעשה זאת ותפנה את המחרימים לעיסוקיהם, אני אישית מעדיף להתקע שעתיים בפקק פעם בתקופה בגלל ארוע חילוץ מאשר להתקע שבוע עם הורדה , אם המשטרה רוצה לייעל את עצמה בנושא החילוץ מתפקידה לעשות זאת.

אם התכוונת למחסומים שבהם עומדת ניידת של משרד התחבורה, אז זה לא קשור לעניין בכלל.
למשרד התחבורה יש כמה ניידות בודדות שעושות את הבדיקות, אם יהיו פחות או יותר שוטרי מתנ"א, זה לא ישנה את מסםר העמדות הבודקות.

אם מדובר על "סתם" ניידת של מתנ"א שעומדת ובודקת רשיונות, אז תן להם לעשות את העבודה!
אתה יודע כמה אנשים במדינה הזאת נוסעים ללא ביטוח/טסט?
או לחילופין, כמה נהגים נוהגים ללא רשיון נהיגה? (אם כתוצאה משלילה ואם כתוצאה מאי-הוצאת רשיון ... )

ו...אפשר להתנדב גם בצורה אחרת...
אבא שלי התנדב (בצעירותו) 18 שנה במשמר האזרחי וביחידת התנועה של משטרת כפר-סבא.
בכל התקופה הזאת הוא רשם 2 דוחו"ת בלבד!!!
למה? כי אבא שלי הוא אדם שחושב אחרת.
הוא חושב שחינוך עם "גזר" עדיף ע"פ חינוך עם "מקל".
הסברה ונחמדות טובים יותר מדו"ח ותוקפנות.
לעצור לבדיקה, להסביר מה לא בסדר ולשחרר את הנהג עם חיוך.
(אגב, אחד הדוח"ות שהוא כן נתן היה לאשה שנסעה כאשר 2 מילדיה עומדים! על המושב הקדמי
ועוד 5 חברים של הילדים יושבים/עומדים במושב האחורי. )

איתי

regev
18-05-06, 20:53
דרור- אני לא מסכים וכן מסכים.

עבדך הנאמן היה מקבל פעם כסף כדי להיות חמוש באמצעי רעש וכחולים מגניבים וגם להשתמש בשני אלה.
מתוקף זה גם עבדתי רבות לצד שוטרינו.
רוב אנשי השטח- השוטרים בהם האזרח מתחכך- הם אנשים שחיים בעומס עבודה לא הגיוני, משכורות מגוחכות, תחת מפקדים עם דרישות\מגבלות מפגרות, ללא גיבוי ובעיקר-בעיקר- ללא הכשרה וחניכה נכונה.
רוב אלה שבהם נתקלתי היו אנשים טובים במצבים לא טובים, ששמחו לכל הזדמנות בה מישהו האיר להם מעט את סביבת העבודה.

עכשיו רגע למקרו, אני עושה זום אאוט גדול- ופוזל לכיוון מאיר ו TAYRIE:
המדינה מבחינתי היא גוף שהוא מכשיר, כלי בעל תכלית. השימוש של מדינה, הוא לעטוף את כל תחומי החיים שלי- להביא בהם תועלת, להכניס בהם סדר, להגביר את הבטיחות, להגדיל היצעים, לשפר כח קנייה ואף לשדרג את המצב הבטחוני.

כל זמן שהמדינה לא מבצעת בפרמטרים האלה, היא נמצאת בכשלון, ואני יוצא ניזוק.
ברור שאני לא מחדש פה, אבל חשוב לי להגיד, ונראה לי שאני בכיוון הנכון.
הנקמה שלי היא בבחירות, התרומה שלי היא בכל מה שאוכל, כי המדינה שלי היא בשבילי. המדינה היא התארגנות שאמורה להיות מלכ"ר- מוסד ללא כוונת רווח- בניגוד למשטר המלוכה הסעודי או האוליגרכיה ברוסיה.

עכשיו, אני אתנדב כדי להביא תועלת, כמו שאמר אילן, ואני מנסה לשכנע את כל מי שאוכל, שמדינה מקולקלת צריך לתקן, כי בניגוד לג'יפ (וסליחה מראש) זה לא עניין מובן מאליו לקנות אחת חדשה כשזו שלנו תושבת...

צפריר כץ
18-05-06, 22:44
דרור-איציק-גיא ויתר החברים, שלום לכולם
כמה מילים בקשר למה שנכתב כאן למעלה ברשותכם ולמען הגילוי הנאות,ברוב עוונותיי הרבים אני גם מתנדב ביח' המדוברת. וכמו כולנו גם אני עוזר בדרך למי שצריך ובאמת לא צריך לזה צ'קלקה.
אבל תאמינו לי שבכל פעם שנקראתי לחילוץ ע"י המשטרה ופיניתי נהג/ת עם או בלי כמה ילדים ברכב
כשהם עומדים בכביש בין עירוני(אנחנו לא פועלים בכבישים עירוניים)על נתיב נסיעה או על שול שמאל /ימין ורכבים עוברים חצי מטר מהם ב-120 קמ"ש הרגשתי לא פעם שאני מציל חיים ואתם מוזמנים לבדוק כמה הרוגים היו ב-2005 בתאונות על שוליים בלבד,אם אני לא טועה מעל 80 הרוגים שאם היו מפנים אותם קודם לא היו בסטטיסטיקה האיומה הזאת ,ומדהים אותי כל פעם מחדש איך אנשים לא מבינים את הסכנות בעמידה על כביש מהיר.
כמו כן אני בעצמי יותר מפעם אחת פיניתי רכבים לאחר תאונה ותוך כדי היגיעו רכבים מאחור והתנגשו ברכבים שטרם פונו לרבות מקרים של תאונות קשות עם פצועים והרוגים של רכבים של נהגים סקרנים בנתיב הנגדי שרק הפנו מבט לתאונה בצד השני ,ואני אחסוך לכם את התאורים איך זה נגמר.
כל המהות של היח' שלנו זה לפנות את המפגע מהדרך למקום בטוח במינימום זמן עד לבוא הגרר המשטרתי שמגיע בדרך כלל לאחר כ-שעתיים.מעבר לשחרור הפקק ולפתיחת הכביש מדובר במקרים מסויימים בהצלת חיים וזה לא הגזמה,רק לפני שעה נהרגו בכביש 4 נהג גרר ונהגת שבאה לפנות את החבר שלה שנתקע עם האופנוע שלו וגם הוא פצוע קשה.אז חברה בבקשה קצת כבוד למה שאנחנו עושים,גם אם אתם לא אוהבים את המשטרה ,דעתי בקשר לאכיפה לא שונה בכלום מדעתו של דרור ועוד כמה חברים,וכשמבקשים מאיתנו לעשות משמרת אכיפה זה תמיד למטרות חשובות כגון מעבר מחסומי רכבת באור אדום וכד' או מבצעים לנהגים שיכורים ,שאין לכם מושג (גם לי לא היה קודם) מה זה להוציא בחור מההגה שלא מסוגל לעמוד לבדו ולא רואה כלום ממטר ודקה קודם נסע ב100 קמ"ש בכביש החוף,כן אני הוצאתי אותו מהרכב ואחרי שכמעט הלכנו מכות עצרו אותו ואת הרכב שלו ,ותסלחו לי כולכם גם כאן אולי הצלתי חיים של מישהו שיכל ליסוע מולו או לידו.דרך אגב זה היה ביום שישי בשתיים וחצי בלילה בשעה שגם אני הייתי מעדיף להיות במיטה אבל מה לעשות שהבת שלי והבן שלכם נמצאים בכביש בדרך הביתה עם החוליגנים האלה.זה בסדר שאתם לא חייבים לחשוב כמונו אבל לפחות שתדעו את העובדות.
צפריר

קיד
18-05-06, 22:56
אני אישית מעוניין להקים סיירת של ג'יפים, שבכל אחד מהם מותקן ארגז מיוחד שאותו יבנה חיים רכס. חיים יספק את הארגזים כמובן ללא תשלום . כמו כן יותקנו בג'יפים שני כסאות אורטופדיים מיוחדים אותם תתרום אספיר ללא תמורה. בארגז המיוחד שיבנה חיים רכס, תהיה כמות עצומה של קרח כתוש, ועליו בתוך מתקן מיוחד אותו יבנה ארז ללא תשלום יעמדו 12 בקבוקי בירה בגודל סטנדרטי של 480 סמ"ק.

בג'יפ ינהג רק מי שעבר קורס מזורז במעבר נתיבים אל השמאלי הקיצוני בכל פעם שהוא רואה ניידת.
בג'יפ יהיה גם נווט / נהג משנה.
נהג המשנה יצוייד בשני פלייר פטנט של "וייס-גריפ", וחבילה מסמרים 120. נהג המשנה יכופף את המסמרים לצורת האות "ל" ליצירת נינג'ה. את המסמרים יתרום עבדכם הנאמן, ואת הפליירים ינפק נמרוד או אסף כתרומה מהרווחים על מכירת תוכניות הבאגי.

בכל פעם שיראה הנהג ניידת של "המשטרע" הוא ידווח לאיציק טלפונית את מספר הרישוי שלה לצורך מעקב. תוך כדי הדיווח, ישליך נהג המשנה 3 נינג'ות מהחלון מבלי שאף אחד ירגיש.

תוצאה: תוך שבועיים גפני צמיגי החוף יהיה מיליונר.
לברוך תהיה עבודה להוציא אותנו מהמעצרים.
והמשטרע תפסיק לרדוף אחרי ג'יפים.
קיד.

יוני5
19-05-06, 00:34
צפריר ידידי,

אז מה רע בדעה שנכתבה לעי"ל? דהיינו שבמקום ששוטרי מתנ"א ושוטרים אחרים יעסקו בלהטפל לג'יפים וכיו"ב, הם יעסקו בעבודה האמיתית של להוריד נהגים שיכורים מהכביש?

ואלה שכתבו ששוטרים מסוג אחד לא משפיעים על יחידות אחרות של המשטרה (לא יהיו פחות מחסומים...), אני תמה: אם אזרח בלתי מוכשר בעליל כמוני יכול לשמש לתפקיד שוטר, האין שוטר אמיתי, גם אם ממחלקה אחרת, יכול לזנוח את משימת רדיפתו אחר הדוחו"ת הבלתי הגיוניים ולהיצטרף לפעילות החשובה של פינוי דרכים חסומות? בדיקת שיכרות אצל נהגים וכיו"ב?

במשטרת ישראל מצויים, ללא ספק, כמות נכבדה של אנשים חושבים ומתחשבים, חכמים ויודעי מעש.
חבל רק שמספרם בטל בשישים לעומת חבורת החארות שאני פוגש על הכביש.

להתנדב לעזור להם? (ולא, זה לא עזרה עבורי, מצטער - גם אם תנסו להציג את זה כך).

מי שמחפש להתנדב באמת, מוזמן להתנדב למילואים, מד"א, קשישים, בית לוינשטיין... לא חסר.

יוני5

shmil
19-05-06, 01:53
צר לי, יוני, שאני לא מסכים איתך.
משטרת ישראל, אמנם, לפחות לטעמי, מתפקדת בצורה פחות מ"גרוע", אבל, ישנם מרחבים שלמים בתוך מדינת ישראל, בתוך גבולוות הקו הירוק, שאינם מטופלים על ידי המשטרה. מרחבים אלו נקראים "המרחב הכפרי".
בטוחני, שכל מושבניק כאן מבין על מה אני מדבר. בצד היתרונות בלהיות תושב מושב/קיבוץ/כפר, ובהם האפשרות לבנות ולנסוע על כלי רכב מסוגים שונים, לנסוע באופנועים וקרקטורונים ללא הקפדה על קוצו של יוד, יש גם חסרונות דומים - נסה לקרוא למשטרה אם פרצו לך הביתה, או אם ילד משתולל עם טרקטורון גנוב, ולא תהיה לך תגובה.

לפיכך יש במשטרה (מג"ב) חבלים כפריים, הפועלים כמעט רק בעזרת מתנדבים (לבושי מדי מג"ב), ובהם אנחנו, תושבי האזור הכפרי דואגים לעצמנו, כי אנחנו לא נעשה זאת, לא יעשה זאת אף אחד.

אז כן, יוני, להתנדב למשטרה, או לפחות למג"ב, כי אחרת נהיה הפקר לשיני גנבי הברזל, הפורצים, גנבי המכוניות, וגנבי הציוד החקלאי.
וגם מתנדבי מתנ"א, על אף שאני מכיר כמה כאלו שמתנדבים שם שאפילו לא הייתי מזכה בתואר "כלב א-שיח שיח" או בתארים "מתקדמים" אחרים, בסופו של דבר, כשתסתכל על התמונה הכוללת - עושים עבודת קודש.

tayrie
19-05-06, 10:33
שמיל , אני בטוח שאף אחד לא מדבר פה על ה"משמרים הקהלתיים" האלה שאתה מדבר עליהם שהם מתנדבים על מנת להגן על עצמם ורכושם נטו, והקשר שלהם במשטרה הוא רק לשם קבלת הרשאות (נקרא לזה) של משטרה.

אנחנו מדברים על אנשים מונחי אגו ואינטרס , שמתרצים את ההתנדבות שלהם באכפתיות והצלת חיים ( :shock: נו באמת כאילו חסר איפה להציל אנשים במדינה הזו בהנפת יד של איזה פוליטקאי מושחט), אנשים כאלה מטילים עלינו ישירות ובעקיפין קנסות(אני מדבר למשל על התוספת "בטיחות בדרכים" לרשיון רכב) וגזרות משונות נוספות - איפה אותם אנשים שצריכים אותם באמת?

צפריר כץ
19-05-06, 11:03
יוני ויתר החברים בוקר טוב
לדעתי וגם לדעתך כל התנדבות באשר היא מבורכת ואין לנו חילוקי דעות על כך.
אגב גם אני לא נולדתי כפי שאתה יודע במתנ"א וגם אני חטפתי נקודות ודוח"ות וגם שלילת רישיון מנהלתית בעברי על שטויות שהוציאו אותי מדעתי וזו כשלעצמה סיבה מספיק טובה למה אתה ושכמותך צריכים להיות במקומות כאלה .לא סתם החליטו במתנ"א להתמקד בעבירות "איכות" ואני שמעתי במו אוזני לאחרונה ,בתידרוכים לפני משמרת מפקדים דורשים משוטרים ומתנדבים לא לרשום דוח"ות על שטויות ולהתמקד רק בעבירות קשות ,וכבר מותר לחזור בסוף משמרת בלי אף דו"ח ובלבד שלא לבזבז את הזמן על שטויות.נכון שלא כולם (שוטרים ומתנדבים)הפנימו את זה אבל רק כמוני וכמוכם ישנו את הדברים,ואפשר לשנות דברים רק במעשים ולא דרך המקלדת.
והדבר המהותי ביותר בהתנדבות שלנו זה שאני בכלל לא רואה את עצמי עוזר להם.כשאני מגיע לארוע העזרה שלי היא לבן של מישהו או אמא של מישהו או סבתא של מישהו.אנחנו מפנים אזרחים כמוני וכמוך שמה לעשות שמשטרת ישראל שמופקדת על הנושא לא מסוגלת לפנות מישהו מהציר(מה שאתה יכול לעשות בהיילקס שלך ב-3 דקות עם רצועה ושרשרת )עשרים שוטרים עם הסובארואים והסקודות שלהם לא יידעו אף פעם לעשות ועד שיגיע הגרר המשטרתי או הגרר הפרטי כמו שקרה אתמול שנהרגו על השול הימני שני חפים מפשע ואחד פצוע קשה, אולי הצלת את החיים שלהם-אז בוא נחשוב עוד פעם ביחד למי בדיוק אני עוזר.יוני-לא אני ולא החברים שלי שחלק מהם אתה מכיר נעמוד לרשום דוח"ות על שטויות ויותר מכך לא ניתן לאף שוטר או מתנדב לעשות את זה במשמרת שלנו,ותאמין לי שכבר עזבתי במצב כזה לפני הרבה זמן משמרת והלכתי הביתה כשלא נראו לי דברים.דברים לא ישתנו אם אנחנו לא נשנה אותם,וכל אחד מאיתנו יכול לתרום קצת ועובדה שלפחות המדיניות המוצהרת לגבי אכיפה במתנ"א השתנתה ויש סובלנות רבה יותר לנהגים ללא עבר(אזהרה במקום דו"ח) ומתיחת הדוחו"ת על מהירות במצלמות בכבישים מסוימים .נכון שזה קצת מדי ולא מספיק ,אז בוא תתנדב ותעזור לתקן את הדרוש תיקון ואני מסכים איתך שיש המון מה לתקן,רק שמי ששם מנציחים בדיוק את המצב שיצרו.
בידידות ובהערכה רבה-צפריר

מאיר רוטברג
19-05-06, 11:31
מילים בסלע!!!

path4x4
19-05-06, 12:15
מעניין מי מכל המתחסדים בשרשור מתנדב במקום אחר ולא במתנ"א.

כולכם חבורת ילדים שלא יודעת משמעת מינימלית מהי.

בדיוק בשביל ילדים כמוכם יש חוקים במדינת ישראל גם אם נראה לכם או לא ,צריך לציית וזה הבסיס לדמוקרטיה.

תפסיקו לבכות על ההורדות והדוחו"ת שאתם מקבלים כי מי שנוהג בשיטת מצליח ,לפעמים לא מצליח וחוטף.

גילוי נאות : גם אני לפעמים נוהג בשיטת מצליח אבל כשאני חוטף אני עדיין מחייך.

סעו בזהירות - מחכים לכם בבית.שבת שלום.

asafk
19-05-06, 12:19
לא הבנת. אף אחד לא מתבכיין על זה שמורידים אותו מהכביש עם סיבה מוצדקת. כולנו נוסעים בכלים עם חריגות (טוב, חוץ ממני, באופניים שלי אין חריגות), ובכך לוקחים סיכון, וכשתופסים אותנו- אנחנו לוקחים את זה כחלק מהעניין. מה שמציק לאנשים זה הורדות מהכביש "סתם". גם אם בוחן משטרתי יבדוק סופה שהרגע יצאה מהמפעל הוא יוריד אותה מהכביש אם יבוא לו. כנ"ל לגבי דו"חות מהירות או אחרים שהם בגדר מטופשים.
חלק מהאנשים אומרים שעצם זה שפלוני מתנדב למשטרת התנועה, הוא משתף פעולה עם המדיניות שלה, או אפילו משחרר את שוטרי התנועה ממשימות סביב צירים שצריך לפנות למשימות של חלוקת דו"חות סיטונית.
מנגד, אומרים אנשי היחידה, שאין קשר בין הדברים...

אסף.

yogibear
19-05-06, 12:43
התגובה שלי מתחלקת ל2...

ו...אפשר להתנדב גם בצורה אחרת...
אבא שלי התנדב (בצעירותו) 18 שנה במשמר האזרחי וביחידת התנועה של משטרת כפר-סבא.
בכל התקופה הזאת הוא רשם 2 דוחו"ת בלבד!!!
למה? כי אבא שלי הוא אדם שחושב אחרת.
הוא חושב שחינוך עם "גזר" עדיף ע"פ חינוך עם "מקל".
הסברה ונחמדות טובים יותר מדו"ח ותוקפנות.
לעצור לבדיקה, להסביר מה לא בסדר ולשחרר את הנהג עם חיוך.
(אגב, אחד הדוח"ות שהוא כן נתן היה לאשה שנסעה כאשר 2 מילדיה עומדים! על המושב הקדמי
ועוד 5 חברים של הילדים יושבים/עומדים במושב האחורי. )

איתי

איתי , אני מוריד את הכובע בפני אביך, אך אביך הוא רק טיפה בים, איך אומר השיר "איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ... ". מרבית המתנדבים שאני נפגשתי עימם על הכבישים היו אמסטפים עם ריר נוטף שחיפשו וחיפשו איך לתקוע דוח ....

מאיר, עם כל הכבוד ליחידת המתנדבים , משטרת התנועה לא תהנה מפרי התנדבותי... למה ? כי מאז שאני נוסע בג'יפ אני מרגיש כניצוד, אני מרגיש כאחד שמחפשים אותו. באזור שלי ממוקמים מחסומים ובקורות משטרתיות רבות יחסית (ואולי זו סתם תחושה), ונחש את מי עוצרים תמיד ? למה ? כי אני נוסע בג'יפ ? נכון, השוטרים ממלאים את תפקידם, אך יש דרכים למלא את התפקיד, נכון, המשכורות אינן גבוהות והלחץ גבוה, אך בידהם הכח ואני האזרח הפשוט והקטן מתקשה להתמודד. נמאס לי לנסוע כל הזמן בחשש שמא אעצר ע"י ניידת. נמאס לי לשמוע בכריזה שלו ג'יפ עצור בצד ולחטוף קריזה משלי . לכן, הם לא יהנו מעיתותי המועטות והפנויות, את זה אקדיש לאחרים.

path4x4 כתב : "מעניין מי מכל המתחסדים בשרשור מתנדב במקום אחר ולא במתנ"א.
בדיוק בשביל ילדים כמוכם יש חוקים במדינת ישראל גם אם נראה לכם או לא ,צריך לציית וזה הבסיס לדמוקרטיה.
תפסיקו לבכות על ההורדות והדוחו"ת שאתם מקבלים כי מי שנוהג בשיטת מצליח ,לפעמים לא מצליח וחוטף.
גילוי נאות : גם אני לפעמים נוהג בשיטת מצליח אבל כשאני חוטף אני עדיין מחייך."

שמע, ילד אני כבר מזמן לא, ולא ברור לי על סמך מה אתה רושם את תגובתך :twisted: . מרבית כותבי הפורום עברו מזמן את שחרורם מצה"ל , כך שנחרצותך אינה נהירה לי !!
הבעייה אינה בציות, הבעייה היא ההתייחסות של משטרת התנועה אלנו כבעלי סופה\ CJ והעמדתם בצד בשל היותם כאלו ולא כי עברו על החוק. אני סבור (אך לא בטוח) שבעלי ויטרע קאיה ושות' אינם נעצרים כמו שאנו נעצרים בשל היותנו נוהגים בכלי רכב מסויים.

ophir
19-05-06, 13:56
לי אישית יש בעיה עם כל התנדבות "שטופת הורמונים". הרי בתכל'ס יש כל כך הרבה מה לעשות בארץ הקרה, אוכלת יושביה, שראשיה שמים על כולם ז... אחד גדול....

הרי למה כל המתנדבים הללו רצים קדימה? ואם היתה ההתנדבות הזו כוללת הגעה רגלית לארוע הם היו באים? ואם זה היה נעשה ברכב משפחתי פרטי הם היו באים? הם באים כי ההתנדבות הזו מערבת הגעה ברכב מסוקס וקשוח וכולל שימוש בכל מיני אביזרים גבריים וגם הערצת הסביבה במצבים הללו לא מזיקה לאגו וזה גם נורא גברי לספר אחר כך למשפחה או לחבר'ה סביב המדורה על כל המראות שהם ראו ועל האדיוטים שהיו מעורבים בארועים אלו.

אני זוכר היטב עוד מימי כנהג אמבולנס איך הייתי מנפנף את כל המתנדבים "צמאי הדם והאקשן" זה הגעיל אותי אז וזה לא פחות מבחיל גם היום.

אז מה בעצם אני רוצה להגיד... שסבבה לכם ולכו על זה ותהנו מכל רגע, אבל אל תספרו לי סיפורים מגוחכים על "הצלת החיים" שאתם מעורבים בה כי זה BMB או GMG אחד גדול ואני בטוח (בהיותכם אינטיליגנטים למשעי) שבפנים גם אתם יודעים את זה.

כל שכן שלי שמתגנב בלילה ושם ארגז עם אוכל בפתח של אחת המשפחות האומללות שלידו ומתחמק משם כדי שלא יהיה להם לא נעים עושה פי 1000000000000000 מכל אחד מכם ובשקט ובענווה ללא שרשורים שטופי טסטוסטרון ואהבה עצמית.

התאפקתי התאפקתי ובסוף יצא לי ככה אם צריך למחוק אז תמחקו.

roy.
19-05-06, 19:05
מאיר וחבורתו
תמיד יהיו חוכמולוגים שימצאו סיבות "טובות" למה כל אחד תורם או נותן ותמיד יהיו פרזיטים שידעו רק איך לרמות קצת את המערכת ,למצוץ מה שאפשר,לקחת עוד קצת ולספר על כל ה"חברים" שלהם שתורמים ועוזרים ומתנדבים פי מליון מכולם,וכמה אתם לא שווים .עזבו את השטויות ותמשיכו בדרככם.אני בכיוון אליכם לאחר שיוחלף הסמוראי במשהו קצת יותר גיבור.

צפריר כץ
19-05-06, 19:57
אופיר היקר .לצערי אני לא מכיר אותך ולדעתי אתה לא כל כך מכיר אותי ,אז בבקשה אל תספר לכולם למה התנדבתי ומה אני מספר לחברה שלי. העשיה של האנשים ביחידה הזאת היא קצת או אולי הרבה יותר ממה שאתה חושב שאתה יודע , אבל אני חושב שתרומות ועזרה לזולת צריכים להעשות בשקט ומבלי להראות כך שאתה כנראה לעולם לא תדע אל כל העשיה והתרומות שלנו ,שלא קשורות למתנ"א אבל באמת שזה הרבה יותר מארגז עם אוכל.גם על כל הפעילות שנמשכת כבר כמה שנים במתנ"א קרוב לוודאי שלא היית שומע אילו חשב מי שחשב שכאן אפשר לגייס מתנדבים נוספים, עקב חוסר כח אדם אצלנו.אולי טעה מאיר ולפי כמות המצטרפים החדשים כנראה שלא .אנחנו כנראה נמשיך בדרכנו,אתה כנראה תמשיך בדרכך,ואני אמשיך לכבד אותך וגם את דעתך הכל כך נחרצת.שיהיה לך סוף שבוע נעים
צפריר

ophir
19-05-06, 20:24
.אני בכיוון אליכם לאחר שיוחלף הסמוראי במשהו קצת יותר גיבור.

תודה, הדגמת היטב בדיוק על מה אני מדבר.

[צפריר-ל.כ.בע"מ צריפין=QUOTE.]
העשיה של האנשים ביחידה הזאת היא קצת או אולי הרבה יותר ממה שאתה חושב שאתה יודע , אבל אני חושב שתרומות ועזרה לזולת צריכים להעשות בשקט ומבלי להראות כך שאתה כנראה לעולם לא תדע אל כל העשיה והתרומות שלנו ,שלא קשורות למתנ"א אבל באמת שזה הרבה יותר מארגז עם אוכל.גם על כל הפעילות שנמשכת כבר כמה שנים במתנ"א קרוב לוודאי שלא היית שומע אילו חשב מי שחשב שכאן אפשר לגייס מתנדבים נוספים, עקב חוסר כח אדם אצלנו.אולי טעה מאיר ולפי כמות המצטרפים החדשים כנראה שלא.[/QUOTE]

צפריר ידידי, אל תעלב אבל ממילותיך משפריץ הטסטוסטרון. אבל זה באמת באמת לא ענייני וכמו שציינת בחוכמה אתה תמשיך בדרכך במבצעים סודיים ועלומים בחזית ואני אמשיך בחיי האפורים והשגרתיים ואתעסק בעניינים פחותים בהרבה.

סוף שבוע נעים ביותר ואם אתה כבר לא ממש שונא אותי אשמח להגיע אליך בשבוע הבא כדי לרכוש כמה דברים. אני צריך להסתתר תחת שם חסוי או שאוכל להציג עצמי בשמי הרגיל? :))

צפריר כץ
19-05-06, 21:41
אופיר יקירי.איך אפשר לשנוא אנשים עם עקרונות?ממש ממש לא שונא ונהפוך הוא
אשמח לראות אותך אצלנו ואין לי כל כוונה לגבות ממך שקל אחד מעבר ל-40% מעל המחירים הרגילים שהשרשור הזה יעלה לך : :-) .ובכדי להבטיח שתזדהה אני מתחייב בזאת קבל עם ואתר להנחה ב-ה לא ב-א.
העניין הוא שאני חושש שלאחר שיחה קצרה על הקפה אני אצטרך להעביר למאיר את כל הניירת שלך לכל הפרוצדורות של רישום מתנדב חדש :-) אז תאם איתי בבקשה את בואך בנייד מכיוון שאני לא תמיד במגרש
סופ"ש נפלא
צפריר

Bulldog
19-05-06, 21:53
למתנ"א יש יותר מדי כסף, היא לא צריכה מתנדבים.

אולי אם את הכסף שמתנ"א מקבלים היו מעבירים לתשתיות, לחינוך, לקידום הספורט המוטורי ומגרשי אימון ומסלולי מרוץ הייתי שוקל להתנדב למתנ"א.

tzurlis
20-05-06, 11:11
קראתי את כל השרשור בעיון.
וידוי: התנדבתי בחיי. לכמה מסגרות, לכמה מטרות. כולן היו חברתיות או ממלכתיות, צודקות וראויות. השקעתי בזה המון זמן, הרבה כסף, ונתח לא קטן מחיי המקצועיים והאישיים.
אחרי כל זה, ואחרי כמה נפילות, המסקנה אליה הגעתי: אם אתה רוצה להתנדב באמת - דע להפריד בין השימוש הציני של מערכת במתנדבים, לבין השימוש בו ההתנדבות משמעותית.
זכרו שהתנדבות עולה לנו. הרבה. אם אין לנו מה לעשות בזמן ובכסף האלה, מה טוב. אבל רובנו חנוקים בהתחייבויות העסק, המשפחה, הלימודים. ולמערכות יש נטייה אדירה לנצל את המתנדבים. התוצאה: באים עם המון רצון טוב ומוטיבציה, ולבסוף יוצאים במפח נפש.
אני מוכן ברצון להתנדב, אם המטרה ראויה ללא עוררין, וברור שהשימוש בי ובמשאבים שאני תורם מוצדק. במילים אחרות: זמנו שווה את תועלתו. סכנת חיים, אבל ודאית? אני בפנים. נדמה למישהו שראה משהו, וקוראים לי? אני בחוץ.
אם אראה רכב שזקוק לפינוי בצומת הומה, אתנדב מייד לפנות, באישור ובאבטחת שוטר. אני עם צפריר בעניין הזה. אם אשחרר איש מתנ"א לטיפול שיניים כשאני עושה בדיקות רשיונות במקומו, אני בחוץ. בזה אני עם גיא. ויש מתנדבים שרוצים את ה"שופוני יא נאס", נכון. שומר נפשו (או מפקד יחידה טוב) ירחק מהם. והתנדבות רצוי שתהייה בשקט ובלי פרסום, נכון. ואין דברים שהמדינה עושה למעננו, נכון: ויש בעיות במשטרה ואין אגף התנועה הוגן לג'יפים, נכון בוודאות, ועדיף שיתעלו עצמם להגברת שיטור מול נהגים שיכורים ולא לקטנוניות על מידות צמיגים לא ברשיון וכו': אבל כולנו בני אדם, ויש דברים שאנשים עושים למען אנשים אחרים, בגלל הרגש האנושי, ולא בגלל הנאמנות למדינה. ראה הנתינה שיש פה לילדים חולי סרטן וכו'.
לכן, אם המטרה ראויה ברמת סיכון חיי אדם - אם יבקשו ממני, או ראיתי צורך, אגיע. אם הזמן והמצב בעסק מאפשרים לי- אשאר רצוף לטווח ארוך בשטח. לא ניתן למצוא בזה פתרון במסגרת יחידת התנדבות של מתנ"א, אבל כ "כח עזר בלתי סדיר למקרים מיוחדים" - ברצון.

regev
20-05-06, 12:47
tzurlis אני מסכים.

אבל בכל זאת את המקולקל יש לתקן כי זה עולה לכולנו. אני לא רואה ברירה שפויה אחרת, אחרת שיני בנינו תקהינה.

igalw
20-05-06, 15:19
כאיש משטרה אשר בין היתר גם מגייס ועובד עם מתנדבים אז אומר לכם כי רוב המתנדבים עושים עבודת קודש ואם הם לא יעשו אותה אז לא יהיה מי שיעשה אותה כי כח אדם במשטרה זה נושא מאוד כאוב וכן אני מודע לשוטרים והמיתנדבים אשר משאירים טעם רע לאזרחים ואני רואה כאן את התגובות העוינות על המשטרה אבל אני מבטיח לכם שהם מעטים ורוב השוטרים והמתנדבים עובדים ללא משוא פנים כשליחי ציבור ולא כאדוניו.

יוני5
20-05-06, 16:40
כאיש משטרה אשר בין היתר גם מגייס ועובד עם מתנדבים אז אומר לכם כי רוב המתנדבים עושים עבודת קודש ואם הם לא יעשו אותה אז לא יהיה מי שיעשה אותה כי כח אדם במשטרה זה נושא מאוד כאוב וכן אני מודע לשוטרים והמיתנדבים אשר משאירים טעם רע לאזרחים ואני רואה כאן את התגובות העוינות על המשטרה אבל אני מבטיח לכם שהם מעטים ורוב השוטרים והמתנדבים עובדים ללא משוא פנים כשליחי ציבור ולא כאדוניו.

אולי אתה צודק, אבל תנסה להסתכל על זה מכיוון שונה:
אחמד עובר במחסום חווארה פעמיים ביום בדרכו לעבודתו וחזרה.
רוב החיילים מצביעי מרץ / חד"ש / בל"ד וכיו"ב, ומתנהגים בהתאם.
אחוזים בודדים (נגיד 3%) ימניים בדעותיהם ומממשים אותן בכוח הזרוע והנשק.
פתרון החידה: פעם בחודש אחמד חוטף קת לפרצוף - שילמד לא להיות ערבי!!

ושאלה לחניך: למה אחמד מתמקד במכות שהוא חוטף מידי חודש ולא ב97% החיילים יפי הנפש שהוא פוגש מידי יום? (לא, התשובה שלערבים יש חרה של אופי לא לוקחת במקרה הזה).

וגם בי, מה לעשות, חבוי אחמד קטן. אני לא סופר את כל השוטרים שיכלו לעצור אותי, סתם כך, אך בחרו, מתוך תודעת שרות והבנת תפקידם, לא לעשות כן, אני, כמו אחמד שלנו (בני דודים או לא בני דודים?) זוכר את אלה שהכשילו אותי על קומפרסור בתא המנוע? (נשבע), את הבוחן המשטרתי מתחנת ר"ג שהורה לי לבוא עם אישור תנועה רק אליו!! ולא לקחת את הרשיון מידי הפקידה, כי הוא רוצה לבדוק עוד דברים (נשבע) ועוד ועוד.

סיכום:
אם זה עושה לך טוב על הנשמה אתה יכול לקרוא לי ערבי... :lol:

יוני5

איציק - 4X6ZH
20-05-06, 16:47
אתה צודק רוב השוטרים עובדים כשליחי ציבור
אני כבר מזמן בטוח שהם כאלה
מה שיש לי ספק הוא איזה ציבור בדיוק שולח אותם !
והחשש הגדול שמיום ליום מתברר כאמת מרה שכל מערכות השלטון מושחתות .
רשות מחוקקת
רשות מבצעת
ולאחרונה גם הרשות השופטת מוצאת את עצמה במקום מכובד .
ורק רשות הציבור הפקר
רק את הסיפור מאתמול על חקר תאונות דרכים
אני אומר לך מתחום המקצוע שלי שבמחשבי הרכב נמצא רישום מדויק לתנאי ההפעלה של הרכב .
ומה המשטרה עושה .....? ( מודדת את הכביש עם רולטקה :lol: )
ועוד אומרת שאין אפשרות לחקור
ואתם מחפשים מתנדבים למערכות שעובדות בתקופת האבן כדי להמשיך ולהפעיל מה ?
למה הדבר דומה למטחנה העובדת על כח הסוסים נגנבו הסוסים ואתם מחפשים סוסים חדשים
שימשיכו לסובב את הגלגלים .

לפני חודש פרצו לי לבית
לפני שבועיים פרצו לי לעסק
לפני יומיים נתפס גנב אצלי במשרד .
ומה המשטרה עושה :lol: :lol: :lol:
השוטר שבא אלי הביתה השאיר טופס והלך
השוטר שבא לעסק צילם השאיר טופס והלך
מי בכלל ביקש ממנו טפסים ?
ואתה יודע את הגנב שנתפס אצלי במשרד הוצאתי לו מהכיס את הכסף שגנב ושיחררתי אותו
אתה יודע למה ?
כי אני לא רוצה מחר בבוקר עסק שרוף
כי אני רוצה להגיעה הביתה בשעה סבירה ( ולא לשבת לחקות לשוטר שבדרך כלל לא יבוא )
כי אני לא צריך ללכת לכל מיני תחנות משטרה להגיש תלונות
ועוד ועוד
ועוד
ואני מספר רק את תעלולי הבטחון האישי שלי מהחודש האחרון
תאמין לי שיש לי עוד אין ספור מיקרים
אז אכשיו שזה כבר מגיעה אליכם למשטרה הביתה אתם מבקשים אותנו לעזור ?
איך בדיוק אני יכול לעזור למשטרה שמאפשרת לשוטרים לעבוד בשכר וכולם יודעים שהעסק לא כשר
( ראה הסיפור במגרשי החניה מסביב לחופי הרחצה בישראל )
אתה לא מבין שאני כבר לא מאמין בממסד שקוראים לו משטרה .
ושכבר יש איזה מתנדב הוא זה שצריך להתמודד מול האטימות של המערכות .
עד שנמעס לו והוא הולך
ואז אתם מפרסמים שהפעם ההתנדבות עם ביטוח
והפעם אתם משלמים דלק
אתה באמת חושב שהמתנדב צריך את הדלק ?
אתה ודאי מכיר את המקרה של הבוקר מ העמק שתפס כמה וכמה פעמים את גנבי הבקר
כן כן אצלו בבית גונבים לו את הרכוש לו !
טוב מספיק גם כך אני מרגיש שאני מגזים
אז מראש אני מבקש סליחה :-(
וערב טוב
איציק

צפריר כץ
20-05-06, 17:25
יוני ידידי
הדוגמא מצויינת רק שהפתרון לחידה לא כל כך מדויק
מכיוון שאם % 97 היו ימנים קיצוניים כהנא, כך ושות' ו-3% מצביעי מרץ חדש וכו' אחמד היה חוטף את הקת בפנים כל בוקר ואת הקנה בת_ת כל ערב.ועדיין היה זוכר רק את זה ולא את ה-3%.כך שהדוגמא שלך באמת מצויינת,את ההשלכות תעשו כבר לבד
צפריר

מאיר רוטברג
20-05-06, 17:56
ואני דווקא מודה למנהלי האתר שנתנו לכם מקום לפרוק את כל הכעסים

ואת התיסכולים

האמת??. אני נהנה מכם כל פעם מחדש

לדעתי אתם בסופו של דבר תהיו חברים ביחידה ואפילו תהנו מכך

דרור ברלי
20-05-06, 18:43

גילוי נאות : גם אני לפעמים נוהג בשיטת מצליח אבל כשאני חוטף אני עדיין מחייך.

בבקשה. זו לא פעם ראשונה שאני נתקל בתגובות כגון זו בשיחות עם מתנדבים במשטרה. כמעט בכולן עולה אותה מילה - "משמעת".

אני לא מכיר אותך, לא יודע אפילו את שמך (אתה מסתתר מאחורי כינוי, ואין שום פרטים אישיים בכרטיס שלך, אבל זה באמת לא מענייני) אבל אני משוכנע שחלק מאיתנו ה"ילדים" כאן לא צעירים בהרבה ממך, חלקנו בעלי משפחות ואבות לילדים, ויודעים יפה מאוד לשמור על החוק. כל חוק.

מתנ"א שלך, ידידי הממושמע, מתנכלת לנו רק בשל היותנו נוהגים בג'יפ, רודפת את הג'יפ שלנו בתואנות שונות ומשונות וגורמת לנו להרגיש כמו חיות נרדפות.
אבל מצד שני, אותה מתנ"א מבקשת מאיתנו להתנדב למיליציות שלה ביחד עם אותו ג'יפ שהיא רודפת בכזו שיטתיות.
קודם בשרשור הזה ממש שאלתי איך סתירה כזו מסתדרת, ולא קיבלתי עדיין תשובה...

אז תתפלא, לפחות מבחינתי - אני לא מאמין ב"שיטת מצליח", אז אין ברכב שלי ולו חריגה אחת ממה שכתוב ומותר, ואני ממש לא מחייך כשאני חוטף ממכם על לא עוול.

גיא
20-05-06, 23:27
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3253062,00.html

כשדברים כאלו לא יקרו - אז שיעיזו לפנות לאזרח הקטן.

אתמול, עקף אותי רכב משטרה מסומן כשהשוטר הנוהג משוחח בסלולרי ליד האוזן. בשבילי זה 750 שקל ומי יודע כמה נקודות. בשבילו ...

צפרתי, כשהוא הסתכל עלי אז סימנתי לו thumb up על היד. הוא אפילו לא עשה כאילו הוא מוריד את הטלפון מהאוזן.

ולפני שתגידו למה לא רשמת את המספר שלו ולמה לא התלוננת ולמה ולמה ...

בחייכם.... זה מזיז למישהו ? חבל לי על האויר.

אני מאמין בכל ליבי שלהתנדב למשטרה זה לכרות ברית עם השטן. מי שעושה את זה חייב להתבונן עמוק עמוק במראה ולשאול את עצמו שאלות קשות מאוד.

מאיר רוטברג
21-05-06, 08:42
כשדברים כאלו לא יקרו - אז שיעיזו לפנות לאזרח הקטן.

אתמול, עקף אותי רכב משטרה מסומן כשהשוטר הנוהג משוחח בסלולרי ליד האוזן. בשבילי זה 750 שקל ומי יודע כמה נקודות. בשבילו ...

צפרתי, כשהוא הסתכל עלי אז סימנתי לו thumb up על היד. הוא אפילו לא עשה כאילו הוא מוריד את הטלפון מהאוזן.

ולפני שתגידו למה לא רשמת את המספר שלו ולמה לא התלוננת ולמה ולמה ...

בחייכם.... זה מזיז למישהו ? חבל לי על האויר.

אני מאמין בכל ליבי שלהתנדב למשטרה זה לכרות ברית עם השטן. מי שעושה את זה חייב להתבונן עמוק עמוק במראה ולשאול את עצמו שאלות קשות מאוד.

לידיעתך,
אגף התנועה מתייחס לכך בחומרה יתרה
אותו שוטר היה מקבל דוח כמוך
ובשונה ממני וממך היה מועמד לדין משמעתי

שוטרים זה לא אלוהים!! זה בני אדם וחלקם אינם ראויים לשרת במשטרה אבל אם אתה ,ואתה ,ואתה , (כל אחד מאיתנו) יישב ויקטר על מר גורלו שום דבר לא יזוז

דרור ברלי
21-05-06, 11:10
מאירקה, אף אחד לא מקטר על מר גורלו.
מה שמתארים כאן זו מציאות, ומסתבר שיותר מדי אנשים נכוו מהמשטרע הזו, ובמיוחד ממתנ"א.

במו ידיה המזוהמות יצרה מתנ"א את מערכת היחסים העכורה עם אזרחים טובים ושומרי חוק, ועכשיו היא זקוקה לעזרתם ומבקשת שיתנדבו עם כלי רכבם? אותם כלי רכב שמהווים מטרה יומיומית עבור אותה מתנ"א?

נא באוזן.

ונניח שברגע של חולשה, מחר אנחנו מתנדבים למיליציה הזו. מבצעים חילוצים, משחררים פקקים, ויש לנו שמחה גדולה והרבה סיפוק, ואז, למרות שאתה מבטיח השכם והערב שזה לא יקרה לעולם (ואני מאמין לך), אחרי X ימים/שבועות/חודשים מגיעה ההוראה מגבוה להשתתף באיזה מבצע אכיפה. ומה אז? כל אחד בא והולך מתי שבא לו? נוטשים את היחידה והחברים או שבולעים את זה, משתתפים בפעולות אכיפה בחירוק שיניים ואחר כך זה כבר הופך לשגרה? אפילו אתה סיפרת לי פעם שזה תמיד מסתיים ככה בסופו של דבר ושגם אתם השתתפתם בכל מיני מבצעים כאלה, ולי עדיין קשה לשכוח את הביקור הנבזי ההוא שערכה חבורת המשת"פים העלובה מיחידת הג'יפים של מרחב ירקון באחד מימי שישי בבור.

אני נגד עצם קיומה של משטרת תנועה כזרוע נפרדת. אני נגד מדיניות של אכיפה פרועה. אני נגד הקמת מיליציות של אזרחים על מנת שיבצעו עבודות שהמדינה מעדיפה לא לבצע. אני מאמין בכל לבי שהפתרון לקטל בדרכים אינו בידי המשטרע אלא בידי המדינה, והוא הולך יד ביד עם הפתרונות למכת האלימות והבריונות בכל תחומי החיים, ויחד עם הפתרונות לבעיית איבוד הערכים, והוא צריך להתחיל בחינוך. שים לב שבכל התחומים הללו המדינה מעדיפה לתקוע אצבע בתחת ולא לעשות כלום, לבזבז את המיליארדים שנמצצים מאיתנו על הסכמים קואליציוניים ולזרוק את האשמה על הציבור.
יותר מזה, אני מאמין בכל ליבי שמדיניות האכיפה לא רק שגויה מיסודה אלא שהמדינה והמשטרע נוקטות בה בחוסר תום-לב, ולא מתוך כוונה להפחית את הקטל בדרכים אלא מלכתחילה ומתוך כוונה כלכלית ברורה הרואה בציבור בעלי הרכב פרה חולבת שצריך למצוץ ממנה כל גרוש אפשרי, ואך ורק על מנת למלא את קופת האוצר בקנסות.

אז בשורה התחתונה - אני מעדיף להיתקע מדי פעם בפקקים ולא להיות חלק מהמערכת הזו.

אנחנו כנראה נמשיך להיפגש בטיולים וסביב מנגל ובקבוק סינגל-מאלט טוב, ואת צפריר אני בטח אפגוש כשאבוא אליו לרכוש ציוד ולשתות כוס קפה, ולא בפעולות של המיליציה שלכם.

שיהיה לכולנו יום טוב וסעו בזהירות.

גיא
21-05-06, 11:27
מאיר.

אתה איש מאוד נחמד באופן אישי. בפעמים המעטות שיצא לנו לשבת סביב אותו מנגל, מאוד נהניתי מחברתך. באמת.

אבל תגיד לי בבקשה.

כשהאזרחים מקימים מיליציה בשביל לשמור על הבית / אוטו / שדה / רכוש כי המדינה לא עושה את זה או שולחים את הילד למורה פרטי כי המדינה לא מקיימת את חוק החינוך או כשאזרח נוסע מעבר לקווי האוייב על מנת להחזיר את האוטו/ משאית / שופל שלו כי המדינה לא עושה כלום בעניין הגניבות וכו' ...

הרי בעצם אין שום !!!!!!!!! מערכת שפועלת באמת במדינה הזאת. בטח לא כמו שהיא אמורה לפעול במדינה כמו שהמדינה הזאת מתימרת להיות.

אז מה אתם רוצים ממני ? מה המדינה רוצה ממני ?? אם אני דפקתי את המדינה ב 100 שקל השנה כי לא שילמתי את האגרה של הטלויזיה או הרדיו באוטו, הרי המדינה דפקה אותי באיזה 100000 שקל או יותר במיסים ואני לא מרויח כל כך הרבה .. אז מה היא רוצה ממני ?
כששר או כ"ח הכי זוטר שעובד 3 חודשים בלבד כי איזו סיעה התפטרה ומישהו ניכנס למספר ריאלי ל 3 חודשים עד לבחירות היקרות הקרובות , מקבל משכורת של 35 אלף שקל נטו לחודש כשהוא הופיע פעמיים לעבודה. וזה מידע אישי, אני מכיר את הבחורה באופן אישי. היא פעם אחת נסעה לכנסת לקבל את האוטו והפלאפון ופעם שניה בשביל להשבע אמונים לכנסת ישראל.
כשבכיר אחר במערכת הציבורית מרויח בחודש יותר ממה שאני מרויח בשנה נטו בכיס.
או אחר מרויח ביום יותר ממה שבניין שלם באיזו שכונה שאנחנו כל כך אוהבים לארגן לה תרומה שקטה. אז מה הם רוצים ממני ?

אני אוהב את המדינה, אני כועס כי איכפת לי. אישתי היקרה אומרת שאני ציוני הרבה יותר ממנה והיא מקנאה בי. אני לא יודע. אני כועס. אני מרגיש דפוק. המדינה שלי לא מתנהגת אלי יפה.

ומתחיל להמאס לי.

כשאני יוצא למשמרת במד"א אני נוסע כי אני אוהב לראות דם ולנסוע מהר באמבולנס ולא כי זה עוזר למישהו.

אני יצאתי מהכיתה בשעה הראשונה של השיעור הראשון של קורס א' של מתנ"א. פשוט הגעיל אותי מה שהלך לשם. כולם חובבי מלחמות כולם בעלי הורמונים משפריצים כולם באו בשביל התעודה הכחולה. לי יש תעודה אדומה. זה מספיק לי.

to serve and protect נישמע לי הרבה יותר קורץ.

כשזה יהיה ככה נדבר שוב.

אני עומד במה שכתבתי קודם.

מאיר רוטברג
21-05-06, 11:46
ראשית דרור הגיע משלוח חדש הבייתה ואיפה אתה לא מתייצב בדום מתוח??

(בכל מקרה הרי תצא במצב שכיבה:grin: :grin: )

שנית חברי היקרים

אתם חושבים שאין בליבי על שוטרי התנועה??

ויותר גרוע מכך על מתנדבי התנועה?
מתנדבי התנועה (רובם) הינם מבחינתי עבד כי ימלוך והמריבות שלי איתם ברמה האישית הינן מחפירות!!!

לא מספיק ??
לפני חודש אני חוזר מטיול נוסע לידי פאסט מסמן לי עם היד על החגורה
אני מצביע לו כי אני חגור (נו טוב הצבעתי על איבר אינטימי) "תעצור בצד"
עוצר ,
לא הייתה חגור
בטח הייתי לא רק שאני חגור כולם חגורים ,

"לא ההית חגור"
, הרי סימנת לי ושאלת אותי אני אומר
עונה האדיוט, מה אתה קורא שפתיים??
הבנתי, תרשום מה שבא לך והלכתי ,

הנ"ל מתקרב לרכב מסתכל בו,
תביא רשיונות , כאן כבר הייתי בקריזה
אין לי תבדוק במסוף!!! הוא חייב לעשות זאת

כאן מגיעים לרשום דברי הנהג

נסעתי במסלול ימין רכב אותת לי ושאל אם אני חגור עניתי בחיוב , גובה גג מכוניתך הינו בגובה מושב הנהג שלי, לא היית יכול לראות אותי כלל,
פה הוא הבין שהוא בבעיה רצינית והתחיל" אין לי מקום לרשום אני לא חייב"

לא חייב??? אמרתי , חייב ועוד איך אם אין לך מקום תוסיף מזכר

לא רוצה אומר הדביל

אין בעיה תרשום במקום שנשאר והדביל רשם
" וסרבת לרשום את דברי הנהג"
כמובן הגשתי תלונה נגדו ועירעור על הדו"ח

הגדיל האדיוט ורשם כי ראה את אביזר הבטיחות תלוי בצד ,

נפל בגדול האדיוט כי אפילו תעמוד 50 ס"מ מהרכב לא תוכל לראותו כי הינו מוסתר על ידי דופן הרכב

נו אז שלא אתרגז???
שארים ידיים ???
שאכנע לחבורת אדיוטים ואגיד אין מה לעשות

זהו שיש אני ואתה נשנה את העולם
זה לא שיר זה אורח חיים!!

בקיצור חברים
תרצו לבוא בכייף ,לא? תמיד נשאר חברים

דרך אגב דרור אתה מתכוון למשת"פ שהיה בבור עם הטויוטה המוסבת??

דרור ברלי
21-05-06, 12:14
כן, זה האיש.
והוא לא היה היחיד.
היה אפילו אחד שבא עם הבן שלו והדגים לו איך הוא מבצע אכיפה על ג'יפאים שם. היו שם דוחות על בקליטים שבורים (בעיניים שלי ראיתי), על רישומי סגור/פתוח, על הגבהות, על צמיגים, כל הרפרטואר.

תוך כדי הם הגיעו אלינו כאילו כלום לא קורה מסביבם, לבושים בחולצות של היחידה שלהם, עם שוטר כחול במדים שיושב על ידם ורושם את הדו"חות, שאלו מה העניינים ומה קורה עם הקפה. סחבקים עלק. החוצפה שלהם הרתיחה אותי.

עכשיו לך ותנסה לשכנע אנשים שהמיליציות האלה לא משתתפות באכיפה.

לך אני מאמין, אבל למפקדים שמעליכם ממש לא.

ועכשיו נעבור לדברים החיוביים - תן תאריך, שאני אדע לצום שלושה ימים קודם... וגם תשכנע את הדר שהיא נוהגת כל הדרך חזרה אחרי הטעימות "הקטנות" שאתה עורך לנו....

מאיר רוטברג
21-05-06, 12:27
כן, זה האיש.
והוא לא היה היחיד.
היה אפילו אחד שבא עם הבן שלו והדגים לו איך הוא מבצע אכיפה על ג'יפאים שם. היו שם דוחות על בקליטים שבורים (בעיניים שלי ראיתי), על רישומי סגור/פתוח, על הגבהות, על צמיגים, כל הרפרטואר.

תוך כדי הם הגיעו אלינו כאילו כלום לא קורה מסביבם, לבושים בחולצות של היחידה שלהם, עם שוטר כחול במדים שיושב על ידם ורושם את הדו"חות, שאלו מה העניינים ומה קורה עם הקפה. סחבקים עלק. החוצפה שלהם הרתיחה אותי.
תרשה לי לא להתייחס אליו בעניי הוא תת אדם
עכשיו לך ותנסה לשכנע אנשים שהמיליציות האלה לא משתתפות באכיפה.

לך אני מאמין, אבל למפקדים שמעליכם ממש לא.
יחידת החילוץ אינה משתתפת בפעילות אכיפה. נקודה!!!
אם אתה רוצה , בנוסף ,בהתנדבות אתה רשאי

היחידה מבצעת או חילוצים או פעילות יחידתית.

ועכשיו נעבור לדברים החיוביים - תן תאריך, שאני אדע לצום שלושה ימים קודם... וגם תשכנע את הדר שהיא נוהגת כל הדרך חזרה אחרי הטעימות "הקטנות" שאתה עורך לנו....

תגיד מה אני הגננת שלך?? עניינים בין אדם לזוגתו סוגרים בבית ולא על גבי האינטרנט:grin:

או לחילופין תשתה מיים:grin: :grin:

הצפרדע
21-05-06, 12:32
תקשיב דרור,

נמאס לי ממך כבר, אתה מבין?!?!?!?

כל פעם שאני רוצה לכתוב משהו, אני קורא את ההודעות שלך, ורואה שהוצאת לי את המילים מהפה.

פויה!!

ועכשיו, כשברור בעליל שהמילים הן שלי(נו טוב, גם שלי...) לא נותר לי אלא להסכים נכל ליבי עם כל מילה ומילה (וגם עם איך שאתה מחבר אותן למשפטים ופסקאות :grin: )

דרור ברלי
21-05-06, 12:39
מאיר, אני חושב שמר צפרדע צריך גם כן להתייצב על המרפסת ביום המיועד.

חנן-ג'יפולוג
21-05-06, 13:02
בהנחה שמציאות ההתנדבות היא בדיוק כזו, שמחייבת מתנדב לעסוק בחילוץ רכבים ובאיתור נעדרים בלבד, וכאחד שמתנגד מאוד להתנדבות מהסוג שמשחרר שוטרים ממשימות חשובות על מנת שהם יוכלו להתפנות ולעסוק בהצקה לאזרחים תמימים, אני לא מבין איך מישהו כאן יכול להתנגד להתנדבות לעיסוק בחילוץ רכבים או חיפוש נעדרים. זה לא משחרר אף שוטר ממשימה חשובה, זה לא פוגע בשום אזרח. מה הבעייה עם זה? זה שיש שמוקים שמנצלים את תפקידם לרעה? אתה הרי לא משפיע על זה באי-התנדבותך.

ואם כבר מוציאים עצבים על המשטרה אז גם אני מצטרף:

ניידת שנסעה מאחורי טלי עם ההיילקס, קראה לה בכריזה לעבור ימינה ולעצור בצד, בתוך כביש הומה עם שלושה מסלולים. טלי עצרה בצד עם כל אי-הנעימות והלחץ שכרוכים בסיטואציה כזו.

הגאונים שהצליחו לזהות צמיגים יבשים תוך כדי תנועה בחמישים קמ"ש: "הצמיגים האחוריים יבשים, תביאי רשיונות" . (צמיגים בני חודשיים) .

בסוף הם "ויתרו" לה כשהיא התעקשה בדמעות שהצמיגים חדשים.

או שני הדוחו"ת שקיבלנו, ידידי ואני, על "מספר מאובק" ו"סדק בבקליט" ביציאה מהשטח, בידי שוטר שאמר לנו במפורש ש"אני לא רוצה לראות בכביש הזה, שהוא הגיזרה שלי, אופנוענים, ולכן אתם מקבלים דו"חות, למרות שאני נוסע אחריכם כבר כמה דקות ורואה שאתם דווקא נוסעים בסדר גמור. "

מאיר רוטברג
21-05-06, 13:22
מאמץ את דברי חנן במלואם

פה חיפשתי תמונה של צפרדע לא מצאתי

דרור ההצעה מתקבלת

הצפרדע
21-05-06, 15:18
פה חיפשתי תמונה של צפרדע לא מצאתי

הא לך ים של תמונות, ועוד מבית מדרשו של בש מוהנדס מלר, בכבודו ובעצמו.

http://www.jeepolog.com/6.html

tayrie
21-05-06, 16:18
אני לא מבין איך מישהו כאן יכול להתנגד להתנדבות לעיסוק בחילוץ רכבים או חיפוש נעדרים. זה לא משחרר אף שוטר ממשימה חשובה, זה לא פוגע בשום אזרח. מה הבעייה עם זה? זה שיש שמוקים שמנצלים את תפקידם לרעה? אתה הרי לא משפיע על זה באי-התנדבותך.

לדעתי ולדעת רבים פה , זה כן עלול לשחרר שוטרים(של מתנ"א!) ממשימות כשזה תחת מתנ"א.

אם היחידה היתה עצמאית מן הסתם לא היתה לאף אחד בעיה איתה , ואל תתחילו לספר לי שזה הכרחי שהיא תהיה תחת מתנ"א .

ולסיום , מתנ"א.

חנן-ג'יפולוג
21-05-06, 16:22
זה בסדר שאתה חושב ככה, רק תכתוב איך.

הרי השוטר בכל מקרה לא הופך או מחלץ רכב. מי שעושה את זה במידה ואין מתנדב זה גרר, ושוטר חייב להיות במקום גם כשאתה מבצע את החילוץ. אז איך אתה משחרר שוטר? זה שאתה מסיים אירוע במהירות ולכן השוטר מתפנה מהר יותר להתעלל באזרחים תמימים? זה נכון, אבל במקרה הזה באמת שהטרייד-אוף הולך לכיוון של טובת אלפי הממתינים בכביש מול נהג שאולי יספוג התעללות לא הוגנת.

יוני5
21-05-06, 16:54
זה בסדר שאתה חושב ככה, רק תכתוב איך.

הרי השוטר בכל מקרה לא הופך או מחלץ רכב. מי שעושה את זה במידה ואין מתנדב זה גרר, ושוטר חייב להיות במקום גם כשאתה מבצע את החילוץ. אז איך אתה משחרר שוטר? זה שאתה מסיים אירוע במהירות ולכן השוטר מתפנה מהר יותר להתעלל באזרחים תמימים? זה נכון, אבל במקרה הזה באמת שהטרייד-אוף הולך לכיוון של טובת אלפי הממתינים בכביש מול נהג שאולי יספוג התעללות לא הוגנת.

אני אסביר לך חנן, זה הולך ככה:

המוקדנית: "צוותים 23,46 ו 53, להגיע מיידי לאיילון דרום, תאונה ללא נפגעים, עיכובים בתנועה. צוותים 12, 62 ו 58, להתייצב ביציאות ממחלף ההלכה דרומה, לכוון את התונעה"

קודקוד: "מוקדנית כאן קודקוד חדל! המתנדבים של מאיר, דרור וצפריר מטפלים באירוע. כל הצוותים חוזרים למיקומים ההתחלתיים ומתחילים לעבוד. מי שמביא פחות מ 50 דוחו"ת, שישריין לו את ליל שישי כעונש. ואני רוצה להזכיר לכם ש250 ש"ח זה לא דו"ח, זו אזהרה. דו"ח אמיתי מתחיל מ 750 ש"ח. ברור?"

יוני5

tayrie
21-05-06, 16:58
חנן ,עצם זה שהיחידה תחת מתנ"א אמור לאמר הכל , אבל למתקשים ...

המתנדבים ביחידה צריכים\רוצים סמכויות של שוטר כדי לעשות גם את תפקידו של השוטר בעצירת וכיוון התנועה וכו' הם לא מבצעים רק את תפקיד הגרר! - מן הסתם ככל שהיחידה תעבוד טוב יהיה לשוטרים קצת יותר פנאי להתעסק בעברינים כמונו.

ואם כבר מוציאים עצבים על המשטרה אז גם אני מצטרף:

ניידת שנסעה מאחורי טלי עם ההיילקס, קראה לה בכריזה לעבור ימינה ולעצור בצד, בתוך כביש הומה עם שלושה מסלולים. טלי עצרה בצד עם כל אי-הנעימות והלחץ שכרוכים בסיטואציה כזו.

הגאונים שהצליחו לזהות צמיגים יבשים תוך כדי תנועה בחמישים קמ"ש: "הצמיגים האחוריים יבשים, תביאי רשיונות" . (צמיגים בני חודשיים) .

בסוף הם "ויתרו" לה כשהיא התעקשה בדמעות שהצמיגים חדשים.

או שני הדוחו"ת שקיבלנו, ידידי ואני, על "מספר מאובק" ו"סדק בבקליט" ביציאה מהשטח, בידי שוטר שאמר לנו במפורש ש"אני לא רוצה לראות בכביש הזה, שהוא הגיזרה שלי, אופנוענים, ולכן אתם מקבלים דו"חות, למרות שאני נוסע אחריכם כבר כמה דקות ורואה שאתם דווקא נוסעים בסדר גמור. "

:shock: אני קורא את זה ואני המום! :confused:
לא מהמקרים - לזה אנחנו רגילים ...
אני המום איך אתה בכלל מוצא מקום באתר לקריאות התנדבות למתנ"א אחרי מקרים כאלה, גם אם מוטל פה ספק קטנטן שלא מדובר פה בירייה כואבת ברגל .

עוד נקודה שחשבתי עליה , בנוגע למגע ("ערבוב") בין שוטרי מתנ"א לג'יפאים , מן הסתם רוב המתנדבים יהיו מונחי אגו חסרי בינה ודעת , מה קורה אחרי שאחד כזה יושב עם שוטר מתנ"א במשמרת ומספר לו סיפורי גבורות הגבהות ונעילות (כנהוג בקרב האנשים האלו)- השוטר מחכים , טוב לנו או רע לנו????

לדעתי - במקרה הטוב , השוטר מתאהב וקונה ג'יפ (בעצם לא אמרנו משכורות זהומות?!)...במקרה הרע , השוטר יודע בדיוק לאן לגשת מה לרשום וזה הרבה יותר כואב לנו ולכיס מהורדה על תפוחי הגה או קרע בריפוד!!

tayrie
21-05-06, 17:00
אני מקווה שאחרי שתגיעו למסקנה בהנהלת האתר תדעו מה לעשות עם הקריאה של מאיר , למרות הנזק שהיא כבר עשתה.

חנן-ג'יפולוג
21-05-06, 17:19
תראה, אני מסתכל על זה רק מהנקודה של המחלץ עצמו. לא מתייחס לשמוקים כאלה ואחרים. המחלץ עצמו לא מחליף שום שוטר בתפקידו. אלא אם כן אני לא מבין נכון את המציאות שתהיה בשטח.

ובקשר לעזרה למתנ"א, זה לא רק עניין של נקודת השקפה אלא זה פשוט לא נכון. אתה עוזר לאזרחים, לא למתנ"א, אלא אם כן, כמו שיוני כתב, מדובר בצוות שלם שמחליף צוות שוטרים. בגלל זה אני לא רואה סתירה בין זה ובין ההתעללויות שסיפרתי עליהן.

שמע, זה באמת לא שחור ולבן, עובדה שאנחנו מתדיינים על זה, ושנינו הרי מאותו הצד הפגוע מעבודת מתנ"א, וגם כשאני מציג דיעה מצד אחד, אני מבין לחלוטין ואף מזדהה עם הצד השני. ובגלל שזה לא חד-משמעי אני לא רואה מקום לסלק כזה דבר מהאתר, מה גם שלא בהכרח אנחנו מסלקים מהאתר כל מה שלא מוצא חן בעינינו. רוב הזמן יש כאן דיקטטורה, אבל פה ושם גם יש שביבים קלים של דמוקרטיה ;)

מאיר רוטברג
21-05-06, 17:48
אני אסביר לך חנן, זה הולך ככה:

המוקדנית: "צוותים 23,46 ו 53, להגיע מיידי לאיילון דרום, תאונה ללא נפגעים, עיכובים בתנועה. צוותים 12, 62 ו 58, להתייצב ביציאות ממחלף ההלכה דרומה, לכוון את התונעה"

קודקוד: "מוקדנית כאן קודקוד חדל! המתנדבים של מאיר, דרור וצפריר מטפלים באירוע. כל הצוותים חוזרים למיקומים ההתחלתיים ומתחילים לעבוד. מי שמביא פחות מ 50 דוחו"ת, שישריין לו את ליל שישי כעונש. ואני רוצה להזכיר לכם ש250 ש"ח זה לא דו"ח, זו אזהרה. דו"ח אמיתי מתחיל מ 750 ש"ח. ברור?"

יוני5

רב יוני היקר , בכוונה אני מתייחס לדבריך ולא לדברי חיים שאין מאחוריהם דבר וחצי דבר אלא התמרמרות בלבד ,דבר שאני מוכן לקבלו אם אינו מלווה בסיפורי סבתא
מעניין כי נולד יועץ חדש למנהלי האתר מה למחוק או לא ,

רק לידיעתך אני לפחות ביקשתי רשות לפני כן .
(ופה סיימתי את דברי בהתייחסות אישית,תודה)

שים לב יוני,
מצב אמיתי של 3000 חילוצים ומעלה .

תאונה על כביש ירושליים כביש מספר אחד נחסם חלקית.
ניידת ,שים לב ניידת (אחת לא שתיים ולא שבע , תמיד אחת בלבד)
מוזנקת למקום מדווחת למשל"ט כי יש ארוע עם או בלי נפגעים (עדיף בלי,טפו טפו)
מדווחת כי נתיב אחד חסום ויש עומסי תנועה כבדים.

אף ניידת נוספת לא תגיע לאזור גם אם הפקק ימשך שעתיים עד שיגיע הגרר,
לצורך מה תופנה ניידת נוספת לשם?? לשעשע את השוטר שעומד בשמש ומכווין תנועה בפקק??

השוטרים לא מבצעים חילוצים בכלל.

אם אנחנו לא נגיע לשם הפקק ימשך עוד שעתיים
דרך אגב פקק לכיוון אחד מוליד מיידית פקק בכיוון השני כי כוללללללם מאיטים לראות מה קרה.

אוקצור , לא רוצים להתנדב לא צריך, רק דברו לגופו של עניין ,
בכל מקרה נתתי לכם קטליזטור להוציא אוויר וגם זה משהוא:twisted:

הצפרדע
21-05-06, 17:48
... אני לא רואה מקום לסלק כזה דבר מהאתר, מה גם שלא בהכרח אנחנו מסלקים מהאתר כל מה שלא מוצא חן בעינינו. רוב הזמן יש כאן דיקטטורה, אבל פה ושם גם יש שביבים קלים של דמוקרטיה ;)

אני מצטרף לקריאה - יסולק מייד מאיר רוטברג מהאתר וינודה מקרבנו!!!!!

במחשבה שניה, ומכיון שאנו יהודים רחמנים הנותנים תמיד הזדמנות שניה, הבה ונטיל עליו במקום גירוש, קנס, למען יראו וייראו - ביטוח חינם לשנה לכל חבר רשום עם למעלה מ- 300 הודעות.....:twisted:

מה הוא חושב לעצמו, הא????

מאיר רוטברג
21-05-06, 18:59
אני מציע במקום התכתשויות שמוציאות אנרגיה לשווא בואו נפגש שישי צהריים בירות ואיזה גלנפידיך קטן ונישנושים ונבלבל תמוח על שטויות,
קדימה נראה מי מרים את הכפפה

דרור ברלי
21-05-06, 19:45
ימי שישי מוקדשים לעבודת הבאגי מצאת החמה ועד צאת הנשמה, שזה משהו כמו 5-6 לפנות ערב...
אחר כך? אלוהים גדול וגם המרפסת שלך, ובמיוחד הארון שליד המטבח, זה שבתוכו נמצאים הבקבוקים המעניינים.

tayrie
21-05-06, 21:13
אני מציע במקום התכתשויות שמוציאות אנרגיה לשווא בואו נפגש שישי צהריים בירות ואיזה גלנפידיך קטן ונישנושים ונבלבל תמוח על שטויות,
קדימה נראה מי מרים את הכפפה

גם בהודעה שרשמתי בטעות בשרשור הקדוש שלך לא זכור לי שהסטתי את הנושא לקיום מפגש.
ועוד לרמוז שאנחנו מבלבלים את המוח על שטויות...לא לעניין.

רב יוני היקר , בכוונה אני מתייחס לדבריך ולא לדברי חיים שאין מאחוריהם דבר וחצי דבר אלא התמרמרות בלבד ,דבר שאני מוכן לקבלו אם אינו מלווה בסיפורי סבתא
מעניין כי נולד יועץ חדש למנהלי האתר מה למחוק או לא ,

כשאני רואה פגיעה אפשרית בחברי האתר אני מתריע , לעומתך אינני פועל מתוך מניעים אישיים.

שים לב יוני,
מצב אמיתי של 3000 חילוצים ומעלה .

אני עוקב אחרי השרשורים השונים בנושא פה ובג'יפטריפ וכל פעם אתה שולף מספר חדש גבוה מהקודם , פעם זה "כמעט" עכשיו זה "ומעלה" ...
עוד דבר - עשיתי חשבון 3000 חילוצים ב3 שנות עבודה של היחידה(מהנתונים שאתה הבאת) יצא
כמעט 3 חילוצים ליום בממוצע...
בנוסף (כרגיל) אתה עונה על טיעונים שאנשים מעלים בצורה לא עינינית .

כבד את עצמך.

מאיר רוטברג
21-05-06, 21:47
גם בהודעה שרשמתי בטעות בשרשור הקדוש שלך לא זכור לי שהסטתי את הנושא לקיום מפגש.
ועוד לרמוז שאנחנו מבלבלים את המוח על שטויות...לא לעניין.

כשאני רואה פגיעה אפשרית בחברי האתר אני מתריע , לעומתך אינני פועל מתוך מניעים אישיים.

אני עוקב אחרי השרשורים השונים בנושא פה ובג'יפטריפ וכל פעם אתה שולף מספר חדש גבוה מהקודם , פעם זה "כמעט" עכשיו זה "ומעלה" ...
עוד דבר - עשיתי חשבון 3000 חילוצים ב3 שנות עבודה של היחידה(מהנתונים שאתה הבאת) יצא
כמעט 3 חילוצים ליום בממוצע...

יש ימים שהיחידה מבצעת 5 או שישה ויותר חילוצים
בנוסף (כרגיל) אתה עונה על טיעונים שאנשים מעלים בצורה לא עינינית .

כבד את עצמך.

לאור העובדה שאני מכבד את עצמי איני טורח לענות לך ברמה האישית אלא בכל הקשור ליחידה

אני מתנצל בפני חברי האתר על הירידה לרמה זו

חנן-ג'יפולוג
21-05-06, 21:49
למנהלים - תנו לשרשור הזה הזדמנות למען ההגינות והאיזון , אני בטוח שיש הרבה כאן שחושבים כמוני

ההזדמנות ניתנה. אבל הדיון הולך לפסים אישיים, ואת זה, כמו שאתה יודע, אנחנו לא מאפשרים כאן.

-->